więcej

Żenujący dyplom dla kobiet.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2014-03-18 (05:05) 7 miesięcy 3 dni 16 godzin i 50 minut temu
drukuj


_
opinie
Jestem zszokowana, że takie zachowania mają miejsce w XXI w., to nieprzyzwoity, nieakceptowalny żart - mówi "Gazecie Wyborczej" pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania o seksistowskich życzeniach, które na 8 marca dostały urzędniczki ratusza w Pyrzycach.

Na dyplomie od kolegów z pracy mogły przeczytać m.in., jakie są rodzaje kobiet np. "Rusałki - ten mnie rusał, tamten rusał", "Damy - temu damy, tamtemu damy".

Nikt nie powinien sobie na to pozwolić, a co dopiero urzędnicy; ten żart ośmiesza nasze państwo - mówi Agnieszka Kozłowska-Rajewicz. W urzędzie doszło do naruszenia konstytucji i kodeksu pracy - wskazuje pełnomocniczka, która zamierza zasugerować ratuszowi szkolenie nt. równych praw.


(jpo)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 24 29.63%
nie 57 70.37%

Przeczytaj też

Donald Tusk: prawa kobiet to nie wymysł feministek

dodane 2014-03-08 (11:15) 7 miesięcy 13 dni 10 godzin i 40 minut temu

W weekend w całym kraju imprezy z okazji Dnia Kobiet

dodane 2014-03-08 (06:45) 7 miesięcy 13 dni 15 godzin i 10 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: DZIEŃ KOBIET:))))
  • Bloog.pl: Dzień Kobiet

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (93)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

19
8
~ruchacz 2014-03-18 (07:39) 7 miesięcy 3 dni 14 godzin i 16 minut temu

Prawda w oczy kole -rusałki i damy. Tup tup zmiana dup.

odpowiedz

13
1
~hmmm 2014-03-18 (07:38) 7 miesięcy 3 dni 14 godzin i 17 minut temu

Gkupoty, nie ma ważniejszych problemów jak prostacki żart kolegów z pracy?

odpowiedz

2
5
~waldek 2014-03-18 (07:37) 7 miesięcy 3 dni 14 godzin i 18 minut temu

Puchar przechodni, od spodni do spodni

odpowiedz

6
1
~aa 2014-03-18 (07:35) 7 miesięcy 3 dni 14 godzin i 20 minut temu

Rzeczywiście, chamstwo czystej wody. Wulgarny żart koszarowy - dowcipem urzędniczym. Szkolenie to za mało, myślę, że konieczna byłaby interwencja właściwego Rzecznika d/s równouprawnienia...

odpowiedz

2
0
~OOKO 2014-03-18 (07:34) 7 miesięcy 3 dni 14 godzin i 21 minut temu

za prl-u BYLY SKLEPY ,,SPOLEM ,, znaczy sie KIEDY PREZES SIE CHWALIL ?? Z TAMTA ,,SPOLEM , I Z TA ,,SPOLEM ,, ??

odpowiedz

6
0
~ed 2014-03-18 (07:34) 7 miesięcy 3 dni 14 godzin i 21 minut temu

to nie jest kwestia równouprawnienia a dobrego wychowania i kultury

odpowiedz

11
2
~arek 2014-03-18 (07:33) 7 miesięcy 3 dni 14 godzin i 22 minuty temu

A co ta babka taka obruszona? Hmmmm Są inne powiedzonka i przysłowia np. Glodnemu chleb na mysli, prawdziwa cnota krytyki sie nie boi itp.

odpowiedz

8
1
~Mistrz Polikarp 2014-03-18 (07:32) 7 miesięcy 3 dni 14 godzin i 23 minuty temu

Kobiety są piękne i ponętne, a seks jest świetnym sposobem na stres i nadwagę. Jeżeli facet interesuje się koleżankami, nawet jak czyni to nieco chamsko, to znaczy że jest zdrowy, one się mu podobają i go pociągają. A autorka tego protestu chyba nie jest specjalnie pociągająca, a w głębi duszy chyba by chciała...

odpowiedz

12
0
~adm 2014-03-18 (07:30) 7 miesięcy 3 dni 14 godzin i 25 minut temu

Fakt, trochę niesmaczny żart, ale to jest news na miarę brukowca. WP pretenduje do takiego miana?

odpowiedz

3
1
~ZZ 2014-03-18 (07:30) 7 miesięcy 3 dni 14 godzin i 25 minut temu

Ale wiocha w tych Pyrzycach. Wstyd na całą Polskę. Który tam urzędnik jest aź taki głupi?

odpowiedz

2
1
~dfsdfsf 2014-03-18 (07:30) 7 miesięcy 3 dni 14 godzin i 25 minut temu

Ale krowy nudne się musiały oburzyć :DDDD żarty oklepane, ale nadal fajne.

odpowiedz

14
3
~Joanna 2014-03-18 (07:30) 7 miesięcy 3 dni 14 godzin i 25 minut temu

Wyluzuj gł... a babo. To Państwo to ty czasami ośmieszasz.

odpowiedz

5
4
~xyx 2014-03-18 (07:29) 7 miesięcy 3 dni 14 godzin i 26 minut temu

Mężczyzna 20 letni - Kelner: jeszcze nie doniesie a już rozlał, mężczyzna 30 letni - Drwal: rąbie wszystko jak leci, mężczyzna 40 letni - nie pamiętam, mężczyzna 50 letni - nie pamiętam, mężczyzna 60 letni - Metereolog: z przodu opad, z tyłu wiatry. Czy to jest powód do ... . Brak słów po prostu.

odpowiedz

2
3
~ruda 2014-03-18 (07:29) 7 miesięcy 3 dni 14 godzin i 26 minut temu

Co ma państwo do tego? Ośmiesza tych co to pisali.

odpowiedz

6
13
~Pantera.... 2014-03-18 (07:28) 7 miesięcy 3 dni 14 godzin i 27 minut temu

Pan tera, pan później........

odpowiedz

9
2
~Nel 2014-03-18 (07:28) 7 miesięcy 3 dni 14 godzin i 27 minut temu

W ramach równego traktowania powinni Was olać to byłybyście szczęśliwe. To może w ramach równouprawnienia zrównać zapisy w KP dot. np. ciężaru jaki w pracy może podnosić kobieta i mężczyzna. A do żartów by je zrozumieć to chyba jeszcze musicie dorosnąć.

odpowiedz

0
1
~olo 2014-03-18 (07:27) 7 miesięcy 3 dni 14 godzin i 28 minut temu

ojojoj ura bura...

odpowiedz

6
2
~WESOŁY QBA 2014-03-18 (07:26) 7 miesięcy 3 dni 14 godzin i 29 minut temu

No cóż, jakie państwo takie kadry!!!

odpowiedz

9
3
~bb 2014-03-18 (07:24) 7 miesięcy 3 dni 14 godzin i 31 minut temu

Bawimy się jak damy. Jak nie damy to się nie bawimy!

odpowiedz

8
3
~do roboty 2014-03-18 (07:23) 7 miesięcy 3 dni 14 godzin i 32 minuty temu

Zabawy polskiego urzędasa

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Myśliwce NATO przechwyciły rosyjski samolot wojskowy nad Bałtykiem
dodane 2014-10-21 (18:00) 3 godziny i 55 minut temu

Sikorski o rozmowie z Politico: niektóre moje słowa zostały nadinterpretowane
dodane 2014-10-20 (23:05) 22 godziny i 50 minut temu

materiał wideo

Oscar de la Renta nie żyje
dodane 2014-10-21 (05:23) 16 godzin i 32 minuty temu

Agencja AP: USA wypłaca emerytury wydalonym nazistom
dodane 2014-10-20 (21:38) 1 dzień i 17 minut temu

Polscy lekarze postawili na nogi sparaliżowanego mężczyznę
dodane 2014-10-21 (02:37) 19 godzin i 18 minut temu

Rosyjska prasa: Szwedzi znaleźli powód, żeby się zbroić
dodane 2014-10-20 (09:35) 1 dzień 12 godzin i 20 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.