więcej

Żenujący dyplom dla kobiet.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2014-03-18 (05:05) 4 miesiące 11 dni 19 godzin i 49 minut temu
drukuj


_
opinie
Jestem zszokowana, że takie zachowania mają miejsce w XXI w., to nieprzyzwoity, nieakceptowalny żart - mówi "Gazecie Wyborczej" pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania o seksistowskich życzeniach, które na 8 marca dostały urzędniczki ratusza w Pyrzycach.

Na dyplomie od kolegów z pracy mogły przeczytać m.in., jakie są rodzaje kobiet np. "Rusałki - ten mnie rusał, tamten rusał", "Damy - temu damy, tamtemu damy".

Nikt nie powinien sobie na to pozwolić, a co dopiero urzędnicy; ten żart ośmiesza nasze państwo - mówi Agnieszka Kozłowska-Rajewicz. W urzędzie doszło do naruszenia konstytucji i kodeksu pracy - wskazuje pełnomocniczka, która zamierza zasugerować ratuszowi szkolenie nt. równych praw.


(jpo)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 24 29.63%
nie 57 70.37%

Przeczytaj też

Donald Tusk: prawa kobiet to nie wymysł feministek

dodane 2014-03-08 (11:15) 4 miesiące 21 dni 13 godzin i 39 minut temu

W weekend w całym kraju imprezy z okazji Dnia Kobiet

dodane 2014-03-08 (06:45) 4 miesiące 21 dni 18 godzin i 9 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: DZIEŃ KOBIET:))))
  • Bloog.pl: Dzień Kobiet

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (93)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

19
8
~ruchacz 2014-03-18 (07:39) 4 miesiące 11 dni 17 godzin i 15 minut temu

Prawda w oczy kole -rusałki i damy. Tup tup zmiana dup.

odpowiedz

13
1
~hmmm 2014-03-18 (07:38) 4 miesiące 11 dni 17 godzin i 16 minut temu

Gkupoty, nie ma ważniejszych problemów jak prostacki żart kolegów z pracy?

odpowiedz

2
5
~waldek 2014-03-18 (07:37) 4 miesiące 11 dni 17 godzin i 17 minut temu

Puchar przechodni, od spodni do spodni

odpowiedz

6
1
~aa 2014-03-18 (07:35) 4 miesiące 11 dni 17 godzin i 19 minut temu

Rzeczywiście, chamstwo czystej wody. Wulgarny żart koszarowy - dowcipem urzędniczym. Szkolenie to za mało, myślę, że konieczna byłaby interwencja właściwego Rzecznika d/s równouprawnienia...

odpowiedz

2
0
~OOKO 2014-03-18 (07:34) 4 miesiące 11 dni 17 godzin i 20 minut temu

za prl-u BYLY SKLEPY ,,SPOLEM ,, znaczy sie KIEDY PREZES SIE CHWALIL ?? Z TAMTA ,,SPOLEM , I Z TA ,,SPOLEM ,, ??

odpowiedz

6
0
~ed 2014-03-18 (07:34) 4 miesiące 11 dni 17 godzin i 20 minut temu

to nie jest kwestia równouprawnienia a dobrego wychowania i kultury

odpowiedz

11
2
~arek 2014-03-18 (07:33) 4 miesiące 11 dni 17 godzin i 21 minut temu

A co ta babka taka obruszona? Hmmmm Są inne powiedzonka i przysłowia np. Glodnemu chleb na mysli, prawdziwa cnota krytyki sie nie boi itp.

odpowiedz

8
1
~Mistrz Polikarp 2014-03-18 (07:32) 4 miesiące 11 dni 17 godzin i 22 minuty temu

Kobiety są piękne i ponętne, a seks jest świetnym sposobem na stres i nadwagę. Jeżeli facet interesuje się koleżankami, nawet jak czyni to nieco chamsko, to znaczy że jest zdrowy, one się mu podobają i go pociągają. A autorka tego protestu chyba nie jest specjalnie pociągająca, a w głębi duszy chyba by chciała...

odpowiedz

12
0
~adm 2014-03-18 (07:30) 4 miesiące 11 dni 17 godzin i 24 minuty temu

Fakt, trochę niesmaczny żart, ale to jest news na miarę brukowca. WP pretenduje do takiego miana?

odpowiedz

3
1
~ZZ 2014-03-18 (07:30) 4 miesiące 11 dni 17 godzin i 24 minuty temu

Ale wiocha w tych Pyrzycach. Wstyd na całą Polskę. Który tam urzędnik jest aź taki głupi?

odpowiedz

2
1
~dfsdfsf 2014-03-18 (07:30) 4 miesiące 11 dni 17 godzin i 24 minuty temu

Ale krowy nudne się musiały oburzyć :DDDD żarty oklepane, ale nadal fajne.

odpowiedz

14
3
~Joanna 2014-03-18 (07:30) 4 miesiące 11 dni 17 godzin i 24 minuty temu

Wyluzuj gł... a babo. To Państwo to ty czasami ośmieszasz.

odpowiedz

5
4
~xyx 2014-03-18 (07:29) 4 miesiące 11 dni 17 godzin i 25 minut temu

Mężczyzna 20 letni - Kelner: jeszcze nie doniesie a już rozlał, mężczyzna 30 letni - Drwal: rąbie wszystko jak leci, mężczyzna 40 letni - nie pamiętam, mężczyzna 50 letni - nie pamiętam, mężczyzna 60 letni - Metereolog: z przodu opad, z tyłu wiatry. Czy to jest powód do ... . Brak słów po prostu.

odpowiedz

2
3
~ruda 2014-03-18 (07:29) 4 miesiące 11 dni 17 godzin i 25 minut temu

Co ma państwo do tego? Ośmiesza tych co to pisali.

odpowiedz

6
13
~Pantera.... 2014-03-18 (07:28) 4 miesiące 11 dni 17 godzin i 26 minut temu

Pan tera, pan później........

odpowiedz

9
2
~Nel 2014-03-18 (07:28) 4 miesiące 11 dni 17 godzin i 26 minut temu

W ramach równego traktowania powinni Was olać to byłybyście szczęśliwe. To może w ramach równouprawnienia zrównać zapisy w KP dot. np. ciężaru jaki w pracy może podnosić kobieta i mężczyzna. A do żartów by je zrozumieć to chyba jeszcze musicie dorosnąć.

odpowiedz

0
1
~olo 2014-03-18 (07:27) 4 miesiące 11 dni 17 godzin i 27 minut temu

ojojoj ura bura...

odpowiedz

6
2
~WESOŁY QBA 2014-03-18 (07:26) 4 miesiące 11 dni 17 godzin i 28 minut temu

No cóż, jakie państwo takie kadry!!!

odpowiedz

9
3
~bb 2014-03-18 (07:24) 4 miesiące 11 dni 17 godzin i 30 minut temu

Bawimy się jak damy. Jak nie damy to się nie bawimy!

odpowiedz

8
3
~do roboty 2014-03-18 (07:23) 4 miesiące 11 dni 17 godzin i 31 minut temu

Zabawy polskiego urzędasa

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Biały Dom potwierdza: Obama napisał do Putina ws. układu nuklearnego
dodane 2014-07-29 (22:10) 2 godziny i 44 minuty temu

materiał foto

Ukraiński pocisk karabinowy trafił w dom w Polsce
dodane 2014-07-29 (18:54) 6 godzin i 1 minutę temu

Radosław Sikorski: sankcje wyrazem solidarności Zachodu
dodane 2014-07-29 (22:25) 2 godziny i 29 minut temu

Petro Poroszenko: wstrzymamy ogień w strefie katastrofy samolotu
dodane 2014-07-29 (20:30) 4 godziny i 24 minuty temu

Prognoza długoterminowa - kulminacja upalnego lata
dodane 2014-07-28 (01:04) 1 dzień 23 godziny i 50 minut temu

Śledztwo w sprawie żołnierzy, którzy przeszli do Rosji
dodane 2014-07-29 (18:36) 6 godzin i 18 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.