więcej

Stefan Niesiołowski pozywa "Gazetę Polską".

PAP |  aktualizacja 2011-09-20 (21:06) 3 lata 4 miesiące 11 dni 2 godziny i 30 minut temu
drukuj


Stefan Niesiołowski z PO pozwał "Gazetę Polską" za to, że na jej stronie internetowej podano informację, że współpracował z SB. Naczelny "GP" temu zaprzecza, ale nie wyklucza, że na innych stronach związanych z "GP" "kiedyś coś opublikowano" i nadal tam jest.

W oświadczeniu, przesłanym mediom Niesiołowski napisał, ze 20 września skierował do warszawskiego sądu rejonowego pozew przeciwko "organowi PiS-u Gazecie Polskiej". Stefan Niesiołowski pisze, że chodzi o umieszczenie na stronie internetowej "GP" informacji o tym, że był tajnym współpracownikiem SB w latach 1971-1979 i nosił pseudonim Leopold.

W rozmowie z dziennikarzami potwierdził złożenie pozwu i dodał, że cała sprawa jest dla niego trudna do zrozumienia, bo już raz procesował się z "GP" o to samo. - Sądziłem się już z nimi w tej sprawie w 1993 roku, kiedy lista Macierewicza była i wtedy przegrali proces. Zamieścili wtedy wyjaśnienie Gontarczyka, że to chodziło o pomyłkę, i że tym TW Leopold był ktoś inny. Teraz to samo zamieścili, czego nie mogę pojąć. Jest pozew, spotkamy się w sądzie. To jedyne miejsce, gdzie chętnie się spotkam z "Gazetą Polską" - zaznaczył Niesiołowski.

Polityk domaga się od "GP" 20 tys. zł. - 20 tys. jest dla mnie, być może przeznaczę część na cele społeczne, ale tak będzie to dla nich bardziej dokuczliwe - wyjaśnił Niesiołowski.

Pytany o komentarz redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz powiedział, że na stronie "GP" nie znalazł informacji, o której napisał Niesiołowski. - Na stronie "Gazety Polskiej" na pewno niczego takiego nie ma. Może chodzi o jakąś inną stronę, bo mamy w różnych spółkach różne strony. Na pewno na stronach "Gazety Polskiej" w ostatnich tygodniach nie publikowaliśmy niczego o Stefanie Niesiołowskim - podkreślił Sakiewicz.

Zastrzegł, że nie jest w stanie zagwarantować, że informacji, o której Niesiołowski powiadomił sąd, nie ma gdzieś wśród wpisów, na którejś ze stron związanych z "GP". - Nie wykluczam, że na którejś ze stron kiedyś coś zostało opublikowane i to wisi, ale na pewno w ostatnich tygodniach niczego nie publikowaliśmy - powiedział Sakiewicz.

Wieczorem Sakiewicz przesłał swoje oświadczenie, w którym informuje, że rredakcja "Gazety Polskiej" w ostatnich latach nie publikowała żadnych informacji na temat Niesiołowskiego, poza tekstem, w którym wyjaśnialno całą sprawę. "Całe zamieszanie uważam za próbę zwrócenia uwagi na siebie przez posła, który kandyduje do sejmu i cieszy się wyjątkowo niskim poważaniem" - pisze Sakiewicz.

Jak dodał, "obraźliwe" fragmenty oświadczenia skierowane pod adresem "Gazety Polskiej" zostaną przeanalizowane przez prawników "GP". - Jeżeli w najbliższym możliwym czasie Stefan Niesiołowski za nie nie przeprosi, spotkają się ze stosowną odpowiedzią - zapowiedział redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

(bart)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 123 15.28%
nie 682 84.72%

Przeczytaj też

Telewizje mówią "nie" spotowi "Gazety Polskiej Codziennie"

dodane 2011-09-06 (19:30) 3 lata 4 miesiące 25 dni 4 godziny i 6 minut temu

Znana dziennikarka ponownie podda się autolustracji

dodane 2011-05-27 (13:00) 3 lata 8 miesięcy 4 dni 10 godzin i 36 minut temu

"Esbeckie fałszywki" Nowaka-Jeziorańskiego umorzone

aktualizacja 2011-05-17 (13:35) 3 lata 8 miesięcy 14 dni 10 godzin i 1 minutę temu

Oskarżali Geremka o współpracę z SB, teraz przepraszają

aktualizacja 2011-02-25 (10:03) 3 lata 11 miesięcy 6 dni 13 godzin i 33 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1015)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

33
5
~Andrzej 2011-09-20 (19:48) 3 lata 4 miesiące 11 dni 3 godziny i 48 minut temu

Złotousty i czysty jak kryształ wkracza na scenę. Na SB wprawdzie (jak przyznał) opowiedział wszystko o kolegach z konspiracji, ale nie było to kapowanie; a że go zarejestrowali - kto by tam wierzył bezpiece. Czasem sobie myślę, że ci którzy walczyli z lustracją tym samym ujawnili się i liczne przykłady to potwierdzają. A kapuś to paskudne indywiduum - wiem bo poczułem skutki ich działania na własnej skórze ..

odpowiedz

39
11
~dość tego 2011-09-20 (19:28) 3 lata 4 miesiące 11 dni 4 godziny i 8 minut temu

Panie Niesiołowski, Gazeta Polska nie jest i nie była organem Pisowskim niech to do Pana dotrze raz na zawsze, jako profesor od robaków powinien Pan to zrozumieć i nie wprowadzać rodaków w błąd.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

37
9
~zniesmaczony 2011-09-20 (19:09) 3 lata 4 miesiące 11 dni 4 godziny i 27 minut temu

wytlumaczcie co ten byly zchenowiec robi u tuska?dlatego nigdy na PO

odpowiedz

29
2
~Ja 2011-09-21 (00:19) 3 lata 4 miesiące 10 dni 23 godziny i 17 minut temu

Jak nazwać faceta, który najpierw prosi kobietę o rękę, a potem donosi na nią na SB?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

38
11
~Przemek 2011-09-20 (19:15) 3 lata 4 miesiące 11 dni 4 godziny i 21 minut temu

Kiedyś dwóch znanych polityków było złodziejami , dzisiaj udają uczciwych posłów . My podatnicy na nich tyramy.

odpowiedz

29
3
~sam 2011-09-21 (00:29) 3 lata 4 miesiące 10 dni 23 godziny i 7 minut temu

Niesiołowski to ideolog polskiej nienawiści. Ludzie mu podobni: Kutz, Kuczyński , Wołek, Żakowski, Bratkowski, Michnik, Bartoszewski, Wajda, niedoszły kandydat na prezydenta T. Lis, Palikot, Tusk i kilku propagandzistów PO oraz media jak Szkło kontaktowe w TVN, Gazeta Wyborcza konsekwentnie zarazili Polskę nienawiścią i podżegali do zabójstwa. Doprowadziło to do jedynego ( na razie) morderstwa politycznego w Polsce. W demokracji byłby to skandal na miarę zabójstwa na Utoya. Ale te media i ideolodzy zbrodni bogatelizują zabójstwo w Łodzi. Potrącenie rabina przez przechodnia na chodniku ulicy Świętokrzyskiej było skandalicznym przejawem zbrodni antysemityzmu w Polsce i opisywane przez kilka lat w Gazecie Wyborczej , a polski rząd przepraszał za to. To samo środowisko , stwierdza , że mord na przypadkowym człowieku był abstrakcyjnym zdarzenie. Człowiek zabity z politycznej nienawiści, ale to jego prywatna sprawa.

odpowiedz

43
17
~rychu 2011-09-20 (22:32) 3 lata 4 miesiące 11 dni 1 godzinę i 4 minuty temu

Jak można takiego bohatera walki z komuną tak opluwać.. WSTYD !!! Wy kanalie...tyle razy ranny w nierównej walce z SBekami, tyle razy łba za nas nadstawiał i katu spod topora uciekał. A to zesłanie na wieloletni Sybir to co.. to nic...? On nawet przysmarzany żelazem i na pal wbijany nikogo by nie sypnął, a co dopiero kolegów albo swoją dziewczynę ... Co za kanalie tak mogą mówic !?! A te blizny na tylnej części ciała od milicyjnych pałek to do dzisiaj nie pozwalają spokojnie człowiekowi na krzesle usiąść i to daltego tak się wierci stale... A Wy kanalie co ... w Pewexas delikatesiki pewnie jedliście jak on łajno ze słomą z podłogi jadł żeby przezyć w tym strasznym PRLowskim koszmarze... WSTYD !!!

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

28
2
~Robik 2011-09-20 (22:32) 3 lata 4 miesiące 11 dni 1 godzinę i 4 minuty temu

Niesioł wiecznie żywy prawie jak Lenin

odpowiedz

31
5
~WETERAN SB 2011-09-20 (21:28) 3 lata 4 miesiące 11 dni 2 godziny i 8 minut temu

A CZEMU STEFEK OBALALES RZAD OLSZEWSKIEGO W 1992 R -BALES SIE ZE PEWNE FRAGMENTY TWEGO ZYCIA BEDA UPUBLICZNIONE I TAK TEZ SIE STALO

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

30
5
~Ramon 2011-09-21 (00:33) 3 lata 4 miesiące 10 dni 23 godziny i 3 minuty temu

Wybierzcie raz jeszcze tego spienionego oszołoma Niesioła! Bardziej agresywnego i chamskiego posła to nie ma. Tylko piana na pysku i nadawać na PIS.

odpowiedz

35
10
~hygtfrdew 2011-09-20 (20:26) 3 lata 4 miesiące 11 dni 3 godziny i 10 minut temu

Stefan Niesiolowski vel Aaron Nusselbaum o to prawdziwy Polak poczytajcie jego prawdziwa historie w czasie stanu wojennego w internecie polecam mlodym lemingom z PO !!! zcesto to ich idol taki sam jak Palikot w sferze i celach politycznych !!!

odpowiedz

28
4
~ewer 2011-09-20 (22:57) 3 lata 4 miesiące 11 dni i 39 minut temu

Tekst, na który powołuje się Stefan Niesiołowski, został opublikowany w 1994 roku Wspólczucie dla niego,czy on wie który jes rok?

odpowiedz

24
0
~fiołek 2011-09-20 (21:28) 3 lata 4 miesiące 11 dni 2 godziny i 8 minut temu

Niesioł to ten upiór widoczny na zdjęciu , można nim straszyć dzieci .

odpowiedz

26
2
~asia 2011-09-20 (21:07) 3 lata 4 miesiące 11 dni 2 godziny i 29 minut temu

TOWARZYSZU LEOPOLDZIE TW SB,ZIĄŁEŚ NIENAWIŚCIĄ do OPOZYCJI A TERAZ WIEMY KIM BYŁEŚ W PRL-u.

odpowiedz

29
5
~Matka 2011-09-20 (20:59) 3 lata 4 miesiące 11 dni 2 godziny i 37 minut temu

DOMAGAM SIE ZAKAZU POKAZYWANIA TEGO CZEGOS W MEDIACH BO MOJE DZIECI PLACZA NA WIDOK TEGO CZEGOS - niesiolowskiego.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

30
6
~ttj 2011-09-20 (20:23) 3 lata 4 miesiące 11 dni 3 godziny i 13 minut temu

poszukajcie sobie na 'twojejtubie' co mówi była narzeczona Stefana - nie wierzyła w to, co mówi ubek, dopóki nie pokazał jej podpisanych przez Stefana zeznań... Taki to był 'bochater' - jakby napisał prezydent.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

31
7
~Stary UBek 2011-09-20 (20:06) 3 lata 4 miesiące 11 dni 3 godziny i 30 minut temu

Skoro sąd uniewinnił nawet Bolka, to i Leopolda wybronią. Musimy sobie pomagać, no nie ?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

29
5
~Lolek 2011-09-20 (19:01) 3 lata 4 miesiące 11 dni 4 godziny i 35 minut temu

Wszyscy wiedz że sypał narzeczoną i kolegów - to chyba nie jest tajemnica.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

26
3
~Memos 2011-09-21 (00:31) 3 lata 4 miesiące 10 dni 23 godziny i 5 minut temu

Moj Boze..jak tu wierzyc w polityke jak ten oszolom sie w niej panoszy od lat! Kto na niego glosuje?

odpowiedz

25
2
~tokaj 2011-09-20 (22:26) 3 lata 4 miesiące 11 dni 1 godzinę i 10 minut temu

Niesioł,wystarczy,że zakapowałeś przyjaciół,w tym własną narzeczoną

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta
dodane 2015-01-31 (13:55) 9 godzin i 41 minut temu

materiał wideo

Decyzja ws. kandydatury Ryszarda Kalisza na prezydenta - 28 lutego
dodane 2015-01-31 (14:50) 8 godzin i 46 minut temu

Rolnicy zablokują drogi w całej Polsce. Najpierw krajową "dwójkę"
dodane 2015-01-31 (14:32) 9 godzin i 4 minuty temu

Ogromne korki na zakopiance. Policja: wybierajcie alternatywne trasy
dodane 2015-01-31 (14:59) 8 godzin i 37 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy planujesz zaszczepić się przeciwko grypie?

liczba oddanych głosów: 5091