więcej

Stefan Niesiołowski pozywa "Gazetę Polską".

PAP |  aktualizacja 2011-09-20 (21:06) 3 lata 2 miesiące 29 dni 16 godzin i 51 minut temu
drukuj


Stefan Niesiołowski z PO pozwał "Gazetę Polską" za to, że na jej stronie internetowej podano informację, że współpracował z SB. Naczelny "GP" temu zaprzecza, ale nie wyklucza, że na innych stronach związanych z "GP" "kiedyś coś opublikowano" i nadal tam jest.

W oświadczeniu, przesłanym mediom Niesiołowski napisał, ze 20 września skierował do warszawskiego sądu rejonowego pozew przeciwko "organowi PiS-u Gazecie Polskiej". Stefan Niesiołowski pisze, że chodzi o umieszczenie na stronie internetowej "GP" informacji o tym, że był tajnym współpracownikiem SB w latach 1971-1979 i nosił pseudonim Leopold.

W rozmowie z dziennikarzami potwierdził złożenie pozwu i dodał, że cała sprawa jest dla niego trudna do zrozumienia, bo już raz procesował się z "GP" o to samo. - Sądziłem się już z nimi w tej sprawie w 1993 roku, kiedy lista Macierewicza była i wtedy przegrali proces. Zamieścili wtedy wyjaśnienie Gontarczyka, że to chodziło o pomyłkę, i że tym TW Leopold był ktoś inny. Teraz to samo zamieścili, czego nie mogę pojąć. Jest pozew, spotkamy się w sądzie. To jedyne miejsce, gdzie chętnie się spotkam z "Gazetą Polską" - zaznaczył Niesiołowski.

Polityk domaga się od "GP" 20 tys. zł. - 20 tys. jest dla mnie, być może przeznaczę część na cele społeczne, ale tak będzie to dla nich bardziej dokuczliwe - wyjaśnił Niesiołowski.

Pytany o komentarz redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz powiedział, że na stronie "GP" nie znalazł informacji, o której napisał Niesiołowski. - Na stronie "Gazety Polskiej" na pewno niczego takiego nie ma. Może chodzi o jakąś inną stronę, bo mamy w różnych spółkach różne strony. Na pewno na stronach "Gazety Polskiej" w ostatnich tygodniach nie publikowaliśmy niczego o Stefanie Niesiołowskim - podkreślił Sakiewicz.

Zastrzegł, że nie jest w stanie zagwarantować, że informacji, o której Niesiołowski powiadomił sąd, nie ma gdzieś wśród wpisów, na którejś ze stron związanych z "GP". - Nie wykluczam, że na którejś ze stron kiedyś coś zostało opublikowane i to wisi, ale na pewno w ostatnich tygodniach niczego nie publikowaliśmy - powiedział Sakiewicz.

Wieczorem Sakiewicz przesłał swoje oświadczenie, w którym informuje, że rredakcja "Gazety Polskiej" w ostatnich latach nie publikowała żadnych informacji na temat Niesiołowskiego, poza tekstem, w którym wyjaśnialno całą sprawę. "Całe zamieszanie uważam za próbę zwrócenia uwagi na siebie przez posła, który kandyduje do sejmu i cieszy się wyjątkowo niskim poważaniem" - pisze Sakiewicz.

Jak dodał, "obraźliwe" fragmenty oświadczenia skierowane pod adresem "Gazety Polskiej" zostaną przeanalizowane przez prawników "GP". - Jeżeli w najbliższym możliwym czasie Stefan Niesiołowski za nie nie przeprosi, spotkają się ze stosowną odpowiedzią - zapowiedział redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

(bart)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 123 15.28%
nie 682 84.72%

Przeczytaj też

Telewizje mówią "nie" spotowi "Gazety Polskiej Codziennie"

dodane 2011-09-06 (19:30) 3 lata 3 miesiące 13 dni 18 godzin i 27 minut temu

Znana dziennikarka ponownie podda się autolustracji

dodane 2011-05-27 (13:00) 3 lata 6 miesięcy 23 dni i 57 minut temu

"Esbeckie fałszywki" Nowaka-Jeziorańskiego umorzone

aktualizacja 2011-05-17 (13:35) 3 lata 7 miesięcy 3 dni i 22 minuty temu

Oskarżali Geremka o współpracę z SB, teraz przepraszają

aktualizacja 2011-02-25 (10:03) 3 lata 9 miesięcy 25 dni 3 godziny i 54 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1015)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

33
5
~Andrzej 2011-09-20 (19:48) 3 lata 2 miesiące 29 dni 18 godzin i 9 minut temu

Złotousty i czysty jak kryształ wkracza na scenę. Na SB wprawdzie (jak przyznał) opowiedział wszystko o kolegach z konspiracji, ale nie było to kapowanie; a że go zarejestrowali - kto by tam wierzył bezpiece. Czasem sobie myślę, że ci którzy walczyli z lustracją tym samym ujawnili się i liczne przykłady to potwierdzają. A kapuś to paskudne indywiduum - wiem bo poczułem skutki ich działania na własnej skórze ..

odpowiedz

39
11
~dość tego 2011-09-20 (19:28) 3 lata 2 miesiące 29 dni 18 godzin i 29 minut temu

Panie Niesiołowski, Gazeta Polska nie jest i nie była organem Pisowskim niech to do Pana dotrze raz na zawsze, jako profesor od robaków powinien Pan to zrozumieć i nie wprowadzać rodaków w błąd.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

37
9
~zniesmaczony 2011-09-20 (19:09) 3 lata 2 miesiące 29 dni 18 godzin i 48 minut temu

wytlumaczcie co ten byly zchenowiec robi u tuska?dlatego nigdy na PO

odpowiedz

29
2
~Ja 2011-09-21 (00:19) 3 lata 2 miesiące 29 dni 13 godzin i 38 minut temu

Jak nazwać faceta, który najpierw prosi kobietę o rękę, a potem donosi na nią na SB?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

38
11
~Przemek 2011-09-20 (19:15) 3 lata 2 miesiące 29 dni 18 godzin i 42 minuty temu

Kiedyś dwóch znanych polityków było złodziejami , dzisiaj udają uczciwych posłów . My podatnicy na nich tyramy.

odpowiedz

29
3
~sam 2011-09-21 (00:29) 3 lata 2 miesiące 29 dni 13 godzin i 28 minut temu

Niesiołowski to ideolog polskiej nienawiści. Ludzie mu podobni: Kutz, Kuczyński , Wołek, Żakowski, Bratkowski, Michnik, Bartoszewski, Wajda, niedoszły kandydat na prezydenta T. Lis, Palikot, Tusk i kilku propagandzistów PO oraz media jak Szkło kontaktowe w TVN, Gazeta Wyborcza konsekwentnie zarazili Polskę nienawiścią i podżegali do zabójstwa. Doprowadziło to do jedynego ( na razie) morderstwa politycznego w Polsce. W demokracji byłby to skandal na miarę zabójstwa na Utoya. Ale te media i ideolodzy zbrodni bogatelizują zabójstwo w Łodzi. Potrącenie rabina przez przechodnia na chodniku ulicy Świętokrzyskiej było skandalicznym przejawem zbrodni antysemityzmu w Polsce i opisywane przez kilka lat w Gazecie Wyborczej , a polski rząd przepraszał za to. To samo środowisko , stwierdza , że mord na przypadkowym człowieku był abstrakcyjnym zdarzenie. Człowiek zabity z politycznej nienawiści, ale to jego prywatna sprawa.

odpowiedz

43
17
~rychu 2011-09-20 (22:32) 3 lata 2 miesiące 29 dni 15 godzin i 25 minut temu

Jak można takiego bohatera walki z komuną tak opluwać.. WSTYD !!! Wy kanalie...tyle razy ranny w nierównej walce z SBekami, tyle razy łba za nas nadstawiał i katu spod topora uciekał. A to zesłanie na wieloletni Sybir to co.. to nic...? On nawet przysmarzany żelazem i na pal wbijany nikogo by nie sypnął, a co dopiero kolegów albo swoją dziewczynę ... Co za kanalie tak mogą mówic !?! A te blizny na tylnej części ciała od milicyjnych pałek to do dzisiaj nie pozwalają spokojnie człowiekowi na krzesle usiąść i to daltego tak się wierci stale... A Wy kanalie co ... w Pewexas delikatesiki pewnie jedliście jak on łajno ze słomą z podłogi jadł żeby przezyć w tym strasznym PRLowskim koszmarze... WSTYD !!!

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

28
2
~Robik 2011-09-20 (22:32) 3 lata 2 miesiące 29 dni 15 godzin i 25 minut temu

Niesioł wiecznie żywy prawie jak Lenin

odpowiedz

31
5
~WETERAN SB 2011-09-20 (21:28) 3 lata 2 miesiące 29 dni 16 godzin i 29 minut temu

A CZEMU STEFEK OBALALES RZAD OLSZEWSKIEGO W 1992 R -BALES SIE ZE PEWNE FRAGMENTY TWEGO ZYCIA BEDA UPUBLICZNIONE I TAK TEZ SIE STALO

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

30
5
~Ramon 2011-09-21 (00:33) 3 lata 2 miesiące 29 dni 13 godzin i 24 minuty temu

Wybierzcie raz jeszcze tego spienionego oszołoma Niesioła! Bardziej agresywnego i chamskiego posła to nie ma. Tylko piana na pysku i nadawać na PIS.

odpowiedz

35
10
~hygtfrdew 2011-09-20 (20:26) 3 lata 2 miesiące 29 dni 17 godzin i 31 minut temu

Stefan Niesiolowski vel Aaron Nusselbaum o to prawdziwy Polak poczytajcie jego prawdziwa historie w czasie stanu wojennego w internecie polecam mlodym lemingom z PO !!! zcesto to ich idol taki sam jak Palikot w sferze i celach politycznych !!!

odpowiedz

28
4
~ewer 2011-09-20 (22:57) 3 lata 2 miesiące 29 dni 15 godzin i 1 minutę temu

Tekst, na który powołuje się Stefan Niesiołowski, został opublikowany w 1994 roku Wspólczucie dla niego,czy on wie który jes rok?

odpowiedz

24
0
~fiołek 2011-09-20 (21:28) 3 lata 2 miesiące 29 dni 16 godzin i 29 minut temu

Niesioł to ten upiór widoczny na zdjęciu , można nim straszyć dzieci .

odpowiedz

26
2
~asia 2011-09-20 (21:07) 3 lata 2 miesiące 29 dni 16 godzin i 50 minut temu

TOWARZYSZU LEOPOLDZIE TW SB,ZIĄŁEŚ NIENAWIŚCIĄ do OPOZYCJI A TERAZ WIEMY KIM BYŁEŚ W PRL-u.

odpowiedz

29
5
~Matka 2011-09-20 (20:59) 3 lata 2 miesiące 29 dni 16 godzin i 58 minut temu

DOMAGAM SIE ZAKAZU POKAZYWANIA TEGO CZEGOS W MEDIACH BO MOJE DZIECI PLACZA NA WIDOK TEGO CZEGOS - niesiolowskiego.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

30
6
~ttj 2011-09-20 (20:23) 3 lata 2 miesiące 29 dni 17 godzin i 34 minuty temu

poszukajcie sobie na 'twojejtubie' co mówi była narzeczona Stefana - nie wierzyła w to, co mówi ubek, dopóki nie pokazał jej podpisanych przez Stefana zeznań... Taki to był 'bochater' - jakby napisał prezydent.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

31
7
~Stary UBek 2011-09-20 (20:06) 3 lata 2 miesiące 29 dni 17 godzin i 51 minut temu

Skoro sąd uniewinnił nawet Bolka, to i Leopolda wybronią. Musimy sobie pomagać, no nie ?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

29
5
~Lolek 2011-09-20 (19:01) 3 lata 2 miesiące 29 dni 18 godzin i 56 minut temu

Wszyscy wiedz że sypał narzeczoną i kolegów - to chyba nie jest tajemnica.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

26
3
~Memos 2011-09-21 (00:31) 3 lata 2 miesiące 29 dni 13 godzin i 26 minut temu

Moj Boze..jak tu wierzyc w polityke jak ten oszolom sie w niej panoszy od lat! Kto na niego glosuje?

odpowiedz

25
2
~tokaj 2011-09-20 (22:26) 3 lata 2 miesiące 29 dni 15 godzin i 31 minut temu

Niesioł,wystarczy,że zakapowałeś przyjaciół,w tym własną narzeczoną

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Frank-Walter Steinmeier ostrzega przed zaostrzaniem sankcji wobec Rosji
dodane 2014-12-20 (05:55) 8 godzin i 2 minuty temu

Matka zamordowanych dzieci aresztowana za zabójstwo
dodane 2014-12-20 (00:55) 13 godzin i 2 minuty temu

Protest przeciwko finansowaniu Świątyni Opatrzności Bożej
dodane 2014-12-20 (07:45) 6 godzin i 12 minut temu

Co obcokrajowców dziwi w naszym Bożym Narodzeniu
dodane 2014-12-20 (05:18) 8 godzin i 39 minut temu

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 1 dzień 2 godziny i 57 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 29902