więcej

Stefan Niesiołowski pozywa "Gazetę Polską".

PAP |  aktualizacja 2011-09-20 (21:06) 3 lata 29 dni 22 godziny i 50 minut temu
drukuj


Stefan Niesiołowski z PO pozwał "Gazetę Polską" za to, że na jej stronie internetowej podano informację, że współpracował z SB. Naczelny "GP" temu zaprzecza, ale nie wyklucza, że na innych stronach związanych z "GP" "kiedyś coś opublikowano" i nadal tam jest.

W oświadczeniu, przesłanym mediom Niesiołowski napisał, ze 20 września skierował do warszawskiego sądu rejonowego pozew przeciwko "organowi PiS-u Gazecie Polskiej". Stefan Niesiołowski pisze, że chodzi o umieszczenie na stronie internetowej "GP" informacji o tym, że był tajnym współpracownikiem SB w latach 1971-1979 i nosił pseudonim Leopold.

W rozmowie z dziennikarzami potwierdził złożenie pozwu i dodał, że cała sprawa jest dla niego trudna do zrozumienia, bo już raz procesował się z "GP" o to samo. - Sądziłem się już z nimi w tej sprawie w 1993 roku, kiedy lista Macierewicza była i wtedy przegrali proces. Zamieścili wtedy wyjaśnienie Gontarczyka, że to chodziło o pomyłkę, i że tym TW Leopold był ktoś inny. Teraz to samo zamieścili, czego nie mogę pojąć. Jest pozew, spotkamy się w sądzie. To jedyne miejsce, gdzie chętnie się spotkam z "Gazetą Polską" - zaznaczył Niesiołowski.

Polityk domaga się od "GP" 20 tys. zł. - 20 tys. jest dla mnie, być może przeznaczę część na cele społeczne, ale tak będzie to dla nich bardziej dokuczliwe - wyjaśnił Niesiołowski.

Pytany o komentarz redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz powiedział, że na stronie "GP" nie znalazł informacji, o której napisał Niesiołowski. - Na stronie "Gazety Polskiej" na pewno niczego takiego nie ma. Może chodzi o jakąś inną stronę, bo mamy w różnych spółkach różne strony. Na pewno na stronach "Gazety Polskiej" w ostatnich tygodniach nie publikowaliśmy niczego o Stefanie Niesiołowskim - podkreślił Sakiewicz.

Zastrzegł, że nie jest w stanie zagwarantować, że informacji, o której Niesiołowski powiadomił sąd, nie ma gdzieś wśród wpisów, na którejś ze stron związanych z "GP". - Nie wykluczam, że na którejś ze stron kiedyś coś zostało opublikowane i to wisi, ale na pewno w ostatnich tygodniach niczego nie publikowaliśmy - powiedział Sakiewicz.

Wieczorem Sakiewicz przesłał swoje oświadczenie, w którym informuje, że rredakcja "Gazety Polskiej" w ostatnich latach nie publikowała żadnych informacji na temat Niesiołowskiego, poza tekstem, w którym wyjaśnialno całą sprawę. "Całe zamieszanie uważam za próbę zwrócenia uwagi na siebie przez posła, który kandyduje do sejmu i cieszy się wyjątkowo niskim poważaniem" - pisze Sakiewicz.

Jak dodał, "obraźliwe" fragmenty oświadczenia skierowane pod adresem "Gazety Polskiej" zostaną przeanalizowane przez prawników "GP". - Jeżeli w najbliższym możliwym czasie Stefan Niesiołowski za nie nie przeprosi, spotkają się ze stosowną odpowiedzią - zapowiedział redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

(bart)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 123 15.28%
nie 682 84.72%

Przeczytaj też

Telewizje mówią "nie" spotowi "Gazety Polskiej Codziennie"

dodane 2011-09-06 (19:30) 3 lata 1 miesiąc 14 dni i 26 minut temu

Znana dziennikarka ponownie podda się autolustracji

dodane 2011-05-27 (13:00) 3 lata 4 miesiące 23 dni 6 godzin i 56 minut temu

"Esbeckie fałszywki" Nowaka-Jeziorańskiego umorzone

aktualizacja 2011-05-17 (13:35) 3 lata 5 miesięcy 3 dni 6 godzin i 21 minut temu

Oskarżali Geremka o współpracę z SB, teraz przepraszają

aktualizacja 2011-02-25 (10:03) 3 lata 7 miesięcy 25 dni 9 godzin i 53 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1015)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

10
0
~al 2011-09-21 (01:23) 3 lata 29 dni 18 godzin i 33 minuty temu

niesiol to nie autorytet

odpowiedz

11
0
~Palipies 2011-09-21 (01:17) 3 lata 29 dni 18 godzin i 39 minut temu

Falszywa Platforma !!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

8
0
~tuskisyn 2011-09-21 (01:12) 3 lata 29 dni 18 godzin i 44 minuty temu

Pan niesiolowski to szczegolnie wredne bydle.Dlatego nie dziwie sie jego wspolpracy z SB.Mysle ze jest on zdolny do duzo gorszych rzecy.

odpowiedz

7
0
~osa 2011-09-21 (01:11) 3 lata 29 dni 18 godzin i 45 minut temu

a co nie był ?? widać po modzie, że to staru UBek

odpowiedz

4
23
~Andi 2011-09-20 (21:42) 3 lata 29 dni 22 godziny i 14 minut temu

A Kaczyński ile przesiedział w więzieniu za komuny? wie ktoś?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
0
~Palipies 2011-09-21 (01:08) 3 lata 29 dni 18 godzin i 48 minut temu

Od kiedy POstawilem zdjęcie Niesiola przy cukrze , to dzieci cukru nie wyżerają !!!

odpowiedz

6
0
~Palipies 2011-09-21 (01:05) 3 lata 29 dni 18 godzin i 51 minut temu

Stefek czuje że korytko się kończy , to może bedzie jeszcze jakaś kasa od Gazety Polskiej z POzwu ??? Ktoś kto urodzi się wróblem to kanarniem nie umrze . A piszę bo tak wogole to nie lubię tego ,,czlowieka,,.

odpowiedz

10
0
~lolek 2011-09-21 (00:09) 3 lata 29 dni 19 godzin i 47 minut temu

Na czym ten gościu jedzie ? -wiecznie nabuzowany agresją i gada od rzeczy -oto ikona PO

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~opór 2011-09-21 (01:03) 3 lata 29 dni 18 godzin i 53 minuty temu

Niesiołowski pajacu możesz mnie pozwać również.Jesteś obleśnym dziadem.

odpowiedz

4
0
~hejka 2011-09-21 (00:57) 3 lata 29 dni 18 godzin i 59 minut temu

Królikowska Nagrodzka był narzeczona Stefana tak go charakteryzuje " Niesiołowski zbudował swoją pozycję polityka oraz image nieugiętego herosa na kłamstwie. Załamał się już pierwszego dnia śledztwa i sypał nas, swojego brata Marka, przyjaciół Andrzeja i Benedykta Czumów i mnie, swoją narzeczoną"

odpowiedz

2
0
~to prawda 2011-09-21 (00:50) 3 lata 29 dni 19 godzin i 6 minut temu

MOJA RADA WYBIĆ WSZYSTKICH W SEJMIE NA CONAJMNIEJ DWA POKOLENIA I WTEDY BĘDZIE PEWNOŚZ ZE NIE MA WSRÓD NAS SB ale niesiołowski jest totatnym głupkiem typowym na agenta SB

odpowiedz

4
0
~EWKA 2011-09-21 (00:48) 3 lata 29 dni 19 godzin i 8 minut temu

ZAŁOŻYŁ ORGANIZACJĘ -RUCH-WCIĄGNĄŁ DO NIEJ NARZECZONĄ I KOLEGÓW ,A NASTĘPNIE WYDAŁ W ŁAPY SB!!!DLATEGO GŁOSUJEMY NA -PIS!!!

odpowiedz

6
33
~prawda 2011-09-21 (00:39) 3 lata 29 dni 19 godzin i 17 minut temu

Sprzedawczyk Sakiewicz nigdy prawdy nie powei. tylko to co mu wygodne i za co mu zapłaci PIS.

odpowiedz

30
5
~Ramon 2011-09-21 (00:33) 3 lata 29 dni 19 godzin i 23 minuty temu

Wybierzcie raz jeszcze tego spienionego oszołoma Niesioła! Bardziej agresywnego i chamskiego posła to nie ma. Tylko piana na pysku i nadawać na PIS.

odpowiedz

36
3
~Nica20 2011-09-21 (00:32) 3 lata 29 dni 19 godzin i 24 minuty temu

a kto go traktuje poważnie?! przeciez to DEBIL wystarczy na morde spojrzeć

odpowiedz

26
3
~Memos 2011-09-21 (00:31) 3 lata 29 dni 19 godzin i 25 minut temu

Moj Boze..jak tu wierzyc w polityke jak ten oszolom sie w niej panoszy od lat! Kto na niego glosuje?

odpowiedz

9
24
~Jacek 2011-09-20 (21:36) 3 lata 29 dni 22 godziny i 20 minut temu

No cóż Niesiołowski to dobry katolik.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

29
3
~sam 2011-09-21 (00:29) 3 lata 29 dni 19 godzin i 27 minut temu

Niesiołowski to ideolog polskiej nienawiści. Ludzie mu podobni: Kutz, Kuczyński , Wołek, Żakowski, Bratkowski, Michnik, Bartoszewski, Wajda, niedoszły kandydat na prezydenta T. Lis, Palikot, Tusk i kilku propagandzistów PO oraz media jak Szkło kontaktowe w TVN, Gazeta Wyborcza konsekwentnie zarazili Polskę nienawiścią i podżegali do zabójstwa. Doprowadziło to do jedynego ( na razie) morderstwa politycznego w Polsce. W demokracji byłby to skandal na miarę zabójstwa na Utoya. Ale te media i ideolodzy zbrodni bogatelizują zabójstwo w Łodzi. Potrącenie rabina przez przechodnia na chodniku ulicy Świętokrzyskiej było skandalicznym przejawem zbrodni antysemityzmu w Polsce i opisywane przez kilka lat w Gazecie Wyborczej , a polski rząd przepraszał za to. To samo środowisko , stwierdza , że mord na przypadkowym człowieku był abstrakcyjnym zdarzenie. Człowiek zabity z politycznej nienawiści, ale to jego prywatna sprawa.

odpowiedz

18
2
muzzyk2 2011-09-21 (00:28) 3 lata 29 dni 19 godzin i 28 minut temu

Szokujące jest też to ze wypowiedź ta padła w 70 rocznicę IV rozbioru Polski, aneksji polskich ziem wschodnich przez ZSRR i ich okupacji, masowych deportacji, zbrodni dokonanych przez sowietów a później przez ludobójców z OUN-UPA. Poprawność polityczna Niesiołowskiego jest porażająca i antypolska. W normalnym kraju zostałby natychmiast zdymisjonowany i pozbawiony mandatu posła ale w Polsce gdzie liczą się układy i stołki, będzie się go trzymał się pazurami i sam dobrowolnie nie poda się do dymisji, bo nie zna słowa – honor.

odpowiedz

16
0
muzzyk2 2011-09-21 (00:28) 3 lata 29 dni 19 godzin i 28 minut temu

Mord na polskich oficerach w Katyniu nie był ludobójstwem – uważa wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski. „W historii do tej pory były dwa ludobójstwa: Holokaust i wielki głód na Ukrainie. Katyń to było coś innego”. „Polscy oficerowie odmówili współpracy z komunistami i zostali zamordowani. Ci, którzy na nią poszli, przeżyli, jak Berling. Poza tym przyjęcie takiego stanowiska miałoby bardzo poważne konsekwencje polityczne.” – przekonuje polityk PO, który ma szukać sejmowego kompromisu w sprawie uchwały potępiającej sowiecką agresję z 17 września 1939 roku. Tą skandaliczną i antypolską wypowiedzią poparł Putina i kremlowską propagandę na temat IV rozbioru Polski i ludobójstwa Polaków przez sowietów oraz Juszczenkę – sympatyka banderowców i nacjonalistów ukraińskich który wszelkimi sposobami próbuje zatuszować planowe ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej dokonane przez faszystów ukraińskich z OUN-UPA.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Rosyjska prasa: Szwedzi znaleźli powód, żeby się zbroić
dodane 2014-10-20 (09:35) 10 godzin i 21 minut temu

Zmarł znany astronom i astrofizyk prof. Janusz Gil
dodane 2014-10-20 (09:30) 10 godzin i 26 minut temu

materiał wideo

Wypadek w Rakoniewicach. Osiem osób rannych
dodane 2014-10-20 (09:17) 10 godzin i 39 minut temu

Marek Sawicki: za "frajerów" przepraszam, ale nie podam się do dymisji
dodane 2014-10-20 (08:37) 11 godzin i 19 minut temu

Dziesiątki tysięcy wiernych na mszy beatyfikacyjnej Pawła VI
dodane 2014-10-19 (10:50) 1 dzień 9 godzin i 6 minut temu

Wypadek w Zieleńcu. Zginęli kobieta w ciąży i jej mąż
dodane 2014-10-19 (12:30) 1 dzień 7 godzin i 26 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy wierzysz w pojednanie Tusk-Kaczyński?

liczba oddanych głosów: 29758