Strona główna serwisu
"Nowy Wspaniały Świat" kończy działalność -​ będą zamieszki?

"Nowy Wspaniały Świat" kończy działalność -​ będą zamieszki?

15 lipca znany lokal "Nowy Wspaniały Świat", prowadzony przez "Krytykę Polityczną" kończy działalność w Warszawie. Jak ustalił portal tvp. info. z tej okazji w internecie organizują się środowiska narodowców i pseudokibiców. "Pożegnajmy lewaków godnie" - apelują. Czy szykuje się powtórka zadym z 11 listopada? Warszawska policja nie komentuje sprawy.
Wejście do kawiarni "Nowy Wspaniały Świat" Wejście do kawiarni "Nowy Wspaniały Świat" ()
O "Nowy Wspaniałym Świecie" było ostatnio głośno z powodu zamieszek, do których doszło 11 listopada 2011 r. Zatrzymano wtedy 210 osób, a 29 zostało rannych. Podczas starć z policją w kawiarni mieli schronić się lewicowi niemieccy bojówkarze, a policjanci znaleźć w środku tarcze, pałki, miotacze gazu i kastety.

15 lipca kawiarnia kończy działalność. Umowa na lokal wynajmowany od miasta nie zostanie przedłużona z powodu roszczeń spadkobierców. Środowisko "Krytyki Politycznej" organizuje więc imprezę pożegnalną.

Jak ustalił portal tvp.info, z tej okazji szyki zwierają już narodowcy i kibice. Kawiarnię nazywają "siedliskiem neokomuny i anarchizmu, centrum promocji dewiacji i lewackiej patologi". Narodowcy wprost nie wzywają do przemocy. Apelują, by na zakończenie działalności lokalu przyjść w antykomunistycznych koszulkach i wziąć ze sobą bezalkoholowego szampana, by nie dawać policji pretekstu do aresztowania.


Policja nie chce komentować sprawy. Z ustaleń portalu tvp.info wynika jednak, że z powodu gróźb nacjonalistów, kawiarnia zastanawia się nad zmianą planów, rozważa nawet odwołanie imprezy.

Więcej na: www. tvp.info
tvp.info

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (204)
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
13
~kicha 2012-07-06 (14:57) 13 godzin i 18 minut temu

słyszałem, że to szambo z tej krytyki politycznej chce, aby hebrajski był językiem urzędowym w POlsce, słyszeliście o tym ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
11
~marian 2012-07-06 (13:42) 14 godzin i 33 minut temu

Nie wiem czy będzie zadyma, ale media powinny trafiać pod sąd za serwowanie takich 'artykułów'. Wydarzenia na Euro to też zasługa niezależnego internetu i tv.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
17
~kochas 2012-07-06 (12:55) 15 godzin i 20 minut temu

ano ano pszykrywka jakos musi byc by zbrodnie pszykrywac nawet smolenska a zbrodniarze bedo sie odznaczac medalami medal od szatana dostanie kazdy jeden z was zbrodniarze zdrajcy narodu

odpowiedz

zgłoś do moderacji