więcej

Lech Kaczyński: jest pewien problem z Komorowskim.

PAP | dodane 2010-03-09 (19:50)
drukuj

Prezydent Lech Kaczyński uważa, że można ubiegać się o kandydowanie w wyborach prezydenckich, pełniąc różne funkcje. Przyznał jednocześnie, że jest "pewien problem" z marszałkiem sejmu Bronisławem Komorowskim - bo to on wyznacza termin wyborów prezydenckich.

Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej" przez GfK Polonia wynika, że Polacy są niemal równo podzieleni gdy chodzi o opinię, czy marszałek sejmu Bronisław Komorowski i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powinni zawiesić swoje funkcje na czas prawyborów prezydenckich w Platformie Obywatelskiej. Jeśli chodzi o okres kampanii wyborczej kandydata - niezależnie od tego, czy będzie to marszałek sejmu czy minister spraw zagranicznych - dwie trzecie ankietowanych uważa, że ten polityk powinien zawiesić wykonywanie obowiązków.

Lech Kaczyński przez dziennikarzy o kandydowanie w wyborach marszałka sejmu lub szefa MSZ, ocenił iż można kandydować pełniąc różne funkcje. Przyznał jednocześnie, że "z marszałkiem sejmu jest pewien problem, bo to marszałek wyznacza termin wyborów prezydenckich".

- Jeśli chodzi o ministra spraw zagranicznych - nie kryję, że to zadanie bardzo absorbujące, szczególnie gdy idzie o ilość wyjazdów zagranicznych - podkreślił Lech Kaczyński. - Ale to nie do mnie należy decyzja, więc nie zamierzam się wypowiadać w tej sprawie - dodał prezydent.


(bart)

oceń
12
10
Podziel się

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


  • Skomentuj
  • WP.PL
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~visus5 [2010-03-09 21:55]

Problem to jest z Panem Panie Prezydencie
Teraz kazdy konkurent jest groźny zwłaszcza Komorowski.Dlatego zaczynają się podchody.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~MM [2010-03-09 21:55]

Niech prezydent też zawiesi swoją funkcję na czas kampanii!!
będzie kilka miesięcy spokoju !

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~levy [2010-03-09 21:55]

brak ci haków
to wymyślasz bzdury lechu

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~sameproblemy [2010-03-09 21:54]

Naokoło prezydenta same problemy....
i jak tu funkcjonować?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Emi [2010-03-09 21:54]

Czy prezydent "zawiesi" też swoje obowiązki
na czas kampanii?????????

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Max [2010-03-09 21:54]

Nieuczciwe badania
Zadano pytanie tylko o marszałka Komorowskiego i ministra Sikorskiego "Zapomniano" zapytać o zawieszenia prezydenta kaczyńskiego. "Przypadek"? czy reguła?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~adam [2010-03-09 21:54]

z Polakami
jest problem zawsze połowa mam głowe na karku , reszta to...

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~sameproblemy [2010-03-09 21:54]

Niestety, prezydent to jak widać...
jeden wielki problem!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~sameproblemy [2010-03-09 21:53]

Naokoło prezydenta same problemy....
i jak tu funkcjonować?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~edi.3 [2010-03-09 21:53]

problemy braci mniejszych
Widzę,że bracia mniejsi ciągle mają problemy:jak nie z Sikorskim ,są na niego haki i nie powinien być kandydatem na kandytata,to teraz z mniejszych ten ważniejszy znowu widzi jakiśproblem tylko z Komorowskim. Chyba Palikot ma rację mowiąc,że pan prezydent ma ze sobą problem,ciekawy jaki.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
anto [2010-03-09 21:53]

same problemy z tymi konkurentami prezydenta. prowadzenie kampanii wyborczej przeszkadza w pracy ministrowi, natomiast prezydentowi nie przeszkadza. wnioesk jest prosty: minister pracuje, prezydent nic nie robi, więc czymś się nareszcie zajmie.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Bosman [2010-03-09 21:52]

Ale ,,,
nuda, znowu haki?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~ciocia_devocia [2010-03-09 21:52]

Największy problem jest nie
z Komorowskim a z głową prezydenta.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Bąku [2010-03-09 21:51]

Koniec z Kaczyzmem!
Panie Prezydencie-nie szukaj Pan dziury w całym.--najwyższy czas opuścić stołek-to i tak było za długo.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

reporter wp24 chcę wyslać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Ostatnio dodane przez reporterów WP24

Pogoda długoterminowa materiał foto Pogoda długoterminowa dodane przez: Internauta WP24
Prognoza pogody materiał foto Prognoza pogody dodane przez: Internauta WP24

więcej

Sonda

Jaki prezent dasz swojej Mamie?

liczba oddanych głosów: 476