więcej

śląskie

Jastrzębie Zdrój: pogrzeb matki i czworga dzieci, ofiar pożaru.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2013-05-18 (18:45) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 16 godzin i 26 minut temu
drukuj


Dom jednorodzinnym w którym doszło do tragicznego pożaru.
Dom jednorodzinnym w którym doszło do tragicznego pożaru. opinie
Matka i jej czworo dzieci - ofiary niedawnego pożaru domu jednorodzinnego w Jastrzębiu Zdroju na Śląsku - spoczęli w jednym grobie na miejscowym cmentarzu. Żegnali ich członkowie rodziny, metropolita katowicki i mieszkańcy miasta.

Do pożaru doszło 10 maja w nocy. Na miejscu zmarła 18-letnia, najstarsza córka, czterolatka w trakcie udzielania pomocy. W sobotę zmarły w szpitalu w Jastrzębiu Zdroju dwie kolejne ofiary pożaru - 10-letni chłopiec i 40-letnia matka dzieci. We wtorek poinformowano o śmierci 13-latki, która przebywała w szpitalu w Cieszynie.

- Na tragedię rodziny, która tak niedawno się dokonała, nie można patrzeć inaczej, jak tylko w świetle wiary. Inne światła nie pomogą, inne światła zawiodą - powiedział metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Przypomniał, że rodzinę, którą dotknęła niedawna tragedia, odwiedził podczas swojej wizytacji w parafii.

Dodał, że żyjący, razem z Dariuszem, mężem i ojcem, oraz Wojciechem, synem i bratem, muszą zacząć czytać tę historię jak Ewangelię, ale od końca, od Zmartwychwstania. -
Teraz doświadczamy tajemnicy ciemnej doliny, ale doświadczamy również obecności Dobrego Pasterza, który bierze nas za rękę i chce przeprowadzić w stronę światła i zielonych łąk Abp Wiktor Skworc
Teraz doświadczamy tajemnicy ciemnej doliny, ale doświadczamy również obecności Dobrego Pasterza, który bierze nas za rękę i chce przeprowadzić w stronę światła i zielonych łąk. Pan staje przy nas, aby nas umocnić, po to, byśmy słabym przychodzili z pociechą, której doznajemy sami od Boga. Wierzymy, że nie jesteśmy sami. Bo odpowiedzią Boga na śmierć człowieka - na tę nieuleczalną chorobę, której ostatecznie wszyscy ulegniemy - jest zmartwychwstanie Jezusa i nasze - powiedział kaznodzieja.

Wspominał też zaangażowanie zmarłych w życie Kościoła. - Śmierć uchyla drzwi. W perspektywie wiary w tym uchyleniu widać przyszłość, która jest. I jest wiecznością. Patrzymy dziś w jej kierunku przez drzwi uchylone śmiercią matki i dzieci. A tam - mała Agnieszka, Marcin - ministrant i mały misjonarz, Małgosia z grupy Dzieci Maryi, Justyna, animatorka Dzieci Maryi i ich ofiarna matka Joanna z Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie - mówił dalej abp Skworc.

- Tym, co zwycięża śmierć, co pokonuje rozpacz, co pozwala żyć w pokoju, którego żaden psycholog nie da, którego nie stworzą pastylki uśmierzające ból, jest wiara, całkowite oddanie siebie w ręce Boga. Innego lekarstwa nie ma - mówił metropolita katowicki.

Okoliczności tragedii bada Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu Zdroju. Powierzchnia pożaru była niewielka - ok. 15 m kw. Jego ognisko znajdowało się na piętrze, paliła się część schodów i szafa. Według wstępnych informacji z prokuratury, przyczyną śmierci rodziny było zaczadzenie.

(bart)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 29 14.95%
nie 165 85.05%

Przeczytaj też

Wstępne wyniki sekcji zwłok ofiar pożaru w Jastrzębiu Zdroju

dodane 2013-05-15 (11:50) 1 rok 8 miesięcy 16 dni 23 godziny i 21 minut temu

Zmarła piąta ofiara pożaru w Jastrzębiu-Zdroju

aktualizacja 2013-05-14 (13:22) 1 rok 8 miesięcy 17 dni 21 godzin i 49 minut temu

Rodzinna tragedia w Jastrzębiu-Zdroju. Zmarły dwie kolejne osoby

aktualizacja 2013-05-12 (10:58) 1 rok 8 miesięcy 20 dni i 13 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (428)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

19
1
~Anna 1954 2013-05-18 (20:01) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 15 godzin i 10 minut temu

RIP !!!! Ogromna,niewyobrazalana tragedia ,nie ogarniam tego ogromu bolu i cierpenia dla rodziny !!!! Boze miej ich w opiece !!!!!

odpowiedz

66
48
~znafca 2013-05-18 (19:51) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 15 godzin i 20 minut temu

" Na tragedię rodziny, która tak niedawno się dokonała, nie można patrzeć inaczej, jak tylko w świetle wiary". Bóg tak chciał. Gotowa na wszystko odpowiedz KK ustami sukienkowców.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

21
3
~ona 2013-05-18 (19:11) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 16 godzin i 1 minutę temu

Współczuje z całęgo serca! Niech Bóg będzie z Wami [*]

odpowiedz

38
20
~alladi 2013-05-18 (19:08) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 16 godzin i 3 minuty temu

Wierzcie w Pana może Was oszczędzi!!!!!!!!!!!!!! Głęboki żal i współczucie dla rodziny :(

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

56
38
~leoś 2013-05-18 (19:08) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 16 godzin i 3 minuty temu

czujnik czadu: 50 zł... POlskich rodzin nie stać na takie luksusy dzięki najgorszym w historii RP rządom.. kto wie, pewnie to najbardziej pasożytnicze, szkodliwe i złowrogie rządy w europie i cywilizowanym świecie. Ale co się dziwić, jak facecik - wnuczek bandyty z wermachtu - do dziś nie POtrafi wypowiedzieć r. W normalnym państwie gdy kandyduje na stołek państwowy taka osoba, służby mówią halo ale miał dziadka w wermachcie... a wy se wybierajcie. Wogóle te wybory tych sitew to jeden cyrk: mało kto wie, na kogo naprawdę głosuje.. to co to za wybory, złodzieje, co? To taki widok w tej POlsce: kobieta kupujaca 1 kg węgla zimą... facet kupujący 1 cukierka na wagę... i tak dalej i dalej i dalej. Samobójstwa w tej POlsce to nie samobójstwa, jak ktoś się rzuci pod POciąg to to jest wypadek kolejowy. Strajków też nie ma na kolei, one teraz się nazywają przestoje w kursowaniu POciągów. A naprawdę czujniczek czadu za 50 zł działa supcio.. można dwa, łączą się bezprzewodowo jeden w piwnicy drugi w domciu. Długo na baterie działają. TVP ma misję ale chyba szerzenia ciemnoty KK, bo o czujnikach czadu ani widu, ani słychu. I tak śmierć zbiera obfite żniwo w POlsce, awantury, zbrodnie, strzelaniny na ulicach i w bankach. DZiki kraj. Jakby polaków było tu za dużo. TAki wniosek. Kraj przygotowywany dla aRYJskiej rasy nowobogackich złodziei.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

19
1
~bsitarz 2013-05-18 (19:06) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 16 godzin i 5 minut temu

to sie nazywa tragedia. Miec rodzine i stracic zone i dzieci.

odpowiedz

17
0
~małolat 2013-05-19 (03:06) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 8 godzin i 5 minut temu

mam dopiero 15 lat . To co widziałem w tv i to co przeczytałem bardzo mnie wzruszyła . Żal mi tych co przeżyli co oni przeżywają ? Trudno określić ! Wyrazy współczucia i wytrwałości życzę z wielkopolski !

odpowiedz

19
2
~roman.zdrzewielski 2013-05-19 (01:29) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 9 godzin i 42 minuty temu

Nikt mnie nie słucha ,że w każdym domu powinna być obowiązkowo gaśnica proszkowa. Straż pożarna zajmuje się gaszeniem pożaru lecz brak jest profilaktyki przeciwpożarowej.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

18
1
~Anna 2013-05-18 (21:50) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 13 godzin i 21 minut temu

Boze daj sile pozostalym w bolu czlokom rodziny i przyjaciol, badzcie silni i nie czytajcie bzdor, ktore niektorzy tu wypisuja.

odpowiedz

17
0
~ja 2013-05-18 (21:47) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 13 godzin i 24 minuty temu

spokój ich duszom ...

odpowiedz

17
0
~ewa 2013-05-18 (21:09) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 14 godzin i 2 minuty temu

Wiara w Pana Boga daje sile-Wieczny Odpoczynek racz Im dac Panie

odpowiedz

19
2
~Amelia 2013-05-18 (19:24) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 15 godzin i 47 minut temu

Czad to podstepny morderca,zabil!!!!!!!!!Tragedia.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

19
2
~miki 2013-05-18 (19:14) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 15 godzin i 57 minut temu

ZYLI RAZEM I RAZEM ODESZI I ZAWSZE BEDA RAZEM

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

19
2
~f1 2013-05-18 (19:03) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 16 godzin i 8 minut temu

masakra,serdeczne wyrazy współczucia dla rodziny

odpowiedz

16
0
~kit 2013-05-19 (01:03) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 10 godzin i 8 minut temu

Straszna tragedia :(( Kondolencje dla Rodziny.. [*][*][*][*][*]

odpowiedz

16
0
~mt 2013-05-18 (22:46) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 12 godzin i 25 minut temu

[*] [*] [*] [*] [*]

odpowiedz

16
0
~maja 2013-05-18 (21:28) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 13 godzin i 43 minuty temu

Wyrazy współczucia dla Rodziny:(

odpowiedz

16
0
~loko 2013-05-18 (21:22) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 13 godzin i 49 minut temu

Wieczny odpoczynek racz im dac Panie. Spoczywajcie w pokoju.

odpowiedz

18
2
~patriot 2013-05-18 (21:17) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 13 godzin i 54 minuty temu

Bardzo wspólczuję.

odpowiedz

29
13
~janio 2013-05-18 (21:08) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 14 godzin i 3 minuty temu

Niewierzący ale powiedzcie sami. Bez sensu takie życie jak nie ma Boga. Skoro nie ma sędziego to większa bezkarność a skoro nie ma życia wiecznego to po co żyć i kształcić się, być dobrym, skoro jutro może zabić Cię nawet doniczka od sąsiada która właśnie spadnie Ci na głowę jak będziesz przechodził. Życie z poczuciem że dalej już nic nie ma jest absurdem i naiwnością. To jak imprezowanie w domu grupy dwunastolatków w poczuciu ze i tak nigdy nie wróci do niego rodzic i nie zrobi z tym porządku.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Ekspert ds. Rosji: Zawęża się krąg ludzi wokół Władimira Putina
dodane 2015-02-01 (08:35) 2 godziny i 36 minut temu

Awantura na pokładzie samolotu linii Norwegian. Maszyna lądowała w Warszawie
dodane 2015-02-01 (09:19) 1 godzinę i 52 minuty temu

materiał wideo

Państwo Islamskie informuje o egzekucji japońskiego zakładnika
dodane 2015-01-31 (21:35) 13 godzin i 36 minut temu

Premier Grecji zapewnia, że nie chce konfliktu z UE i innymi partnerami
dodane 2015-01-31 (21:00) 14 godzin i 11 minut temu

Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta
dodane 2015-01-31 (13:55) 21 godzin i 16 minut temu

Decyzja ws. kandydatury Ryszarda Kalisza na prezydenta - 28 lutego
dodane 2015-01-31 (14:50) 20 godzin i 21 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy planujesz zaszczepić się przeciwko grypie?

liczba oddanych głosów: 5422