więcej

PO szybko goni PiS - najnowszy sondaż.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2014-01-16 (05:25) 11 miesięcy 4 dni 20 godzin i 2 minuty temu
drukuj


Donald Tusk
Donald Tusk opinie
PO w ciągu miesiąca odrobiła większość strat do PiS i dziś depcze jej po piętach. Na początku grudnia partię rządzącą traciła do swej najgroźniejszej rywalki aż 10 pkt proc., teraz tylko 2 pkt - wynika z sondażu IBRiS Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w ostatnią niedzielę 29 proc. respondentów oddałoby swój głos na PiS, a 27 proc. na PO.

Malejący dystans między PiS i PO to prawdopodobnie efekt ofensywy premiera - komentuje "Rzeczpospolita", dodając, że Donald Tusk przejawia ostatnio nadzwyczajną aktywność.

Szef rządu jeździł po Polsce z wizytami, osobiście przedstawiał pomysły na walkę z pijanymi kierowcami i program wydawania pieniędzy z UE na 7 lat. Rozwiązał też worek z obietnicami - zapowiedział m.in. walkę z umowami śmieciowymi, skrócenie kolejek do lekarzy, bezpłatny podręcznik dla pierwszoklasistów w podstawówkach - wymienia gazeta.

Według badania do sejmu weszłyby jeszcze SLD (14 proc.) i PSL (5 proc.). A pod progiem wyborczym byłyby Polska Razem (3 proc.), Twój Ruch (2 proc.) i Solidarna Polska (0 proc.).

Sondaż przeprowadzono 10 i 11 stycznia na 1069-osobowej próbie.

(jpo, pg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 304 15.03%
nie 1719 84.97%

Przeczytaj też

Wiesław Dębski: czy czeka nas piękna katastrofa?

dodane 2014-01-20 (15:55) 11 miesięcy 9 godzin i 32 minuty temu

Adam Bielan: przystępuję do Polski Razem Jarosława Gowina. Startuję z Krakowa

dodane 2014-01-20 (10:06) 11 miesięcy 15 godzin i 21 minut temu

Sondaż TNS Polska: 30 proc. Polaków chce głosować na PiS

dodane 2014-01-12 (11:36) 11 miesięcy 8 dni 13 godzin i 51 minut temu

Sondaż WP.PL: PO goni PiS

dodane 2014-01-08 (13:01) 11 miesięcy 12 dni 12 godzin i 26 minut temu

Paweł Śpiewak: w 2014 roku będzie więcej awantur politycznych

aktualizacja 2013-12-30 (09:18) 11 miesięcy 20 dni 16 godzin i 9 minut temu

Plany PiS na 2014: nowy program, listy do europarlamentu oraz wybory w okręgach

dodane 2013-12-27 (00:05) 11 miesięcy 24 dni 1 godzinę i 22 minuty temu

Andrzej Olechowski o PO: może umrzeć

dodane 2013-12-23 (10:24) 11 miesięcy 27 dni 15 godzin i 3 minuty temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Dlaczego PO lub PIS?
  • Finanse: Sondaż: PiS przegania PO

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1989)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

9
6
~Rex 2014-01-16 (09:32) 11 miesięcy 4 dni 15 godzin i 55 minut temu

Zaczyna sie POmpowanie kół , pontonów i materacy żeby tylko utrzymać tego platfusowego titanica.

odpowiedz

7
4
~waw 2014-01-16 (09:30) 11 miesięcy 4 dni 15 godzin i 57 minut temu

czuje że PO następnych wyborach ulica zrobi porządek ...

odpowiedz

3
0
~Henryczek 2014-01-16 (09:27) 11 miesięcy 4 dni 16 godzin i 1 minutę temu

155 do 876 za PIS w ocenie artykułu. Czy ktoś ma jeszcze pytania kto jest na szczycie? No chyba, że zaraz cenzura wejdzie i zmieni co nieco!

odpowiedz

7
4
~ibin 2014-01-16 (09:14) 11 miesięcy 4 dni 16 godzin i 13 minut temu

SZOK!!!! A TAK BYŁO DOBRZE ,PIS NIE ZAGRAŻAŁ :(, A TERAZ GO TRZA GONIĆ!!! HAHHHAHHAHAAAAA

odpowiedz

3
0
~www 2014-01-16 (09:11) 11 miesięcy 4 dni 16 godzin i 16 minut temu

Prawda, G...prawda i Sondaże... Przestańcie lasować ludziom we łbach. Na PO zagłosuje garstka funkcjonariuszy, urzędnicy i ich rodziny. Nikt normalnty na tych kombinatorów już nie zagłosuje. Ludzie maja dość telewizyjnych oszustw.

odpowiedz

3
0
~elo 2014-01-16 (09:09) 11 miesięcy 4 dni 16 godzin i 18 minut temu

ofensywa premiera?? hmm podwyzszanie podatkow, skaldal wokol przetargu pocztowego, wyzsza akcyza, rosnace bezrobocie, klamstwa, polityka rozbijajaca rodziny i zabierajaca dzieci, gender - lobbowanie zboczen, proba wprowadzenia gmo, sprzedaz polskiej ziemii to ma byc ofensywa? no sorry?

odpowiedz

8
5
~Ania 2014-01-16 (09:07) 11 miesięcy 4 dni 16 godzin i 20 minut temu

Glosujcie na PO ja to olewam /mieszkam w Londynie i mam obywatelstwo / do tego bagna nigdy nie wroce a wy gnijcie w tym gownie ,ktore sami wybieracie jak sie obudzicie to bedzie tragedia ale bedzie za pozno.Tusk obiecuje i swoje robi dba tylko o swioje koryto a wy to dla niego cholota./;

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

33
30
~Lenka 2014-01-16 (08:51) 11 miesięcy 4 dni 16 godzin i 36 minut temu

Kocham PiS i Pana Kaczyńskiego.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

6
3
~HUNWEJBIN 2014-01-16 (08:50) 11 miesięcy 4 dni 16 godzin i 37 minut temu

Ani PO ani PIS! Polskie elity z lewa, z prawa i z centrum kompletnie zawiodły i są do wymiany. 10 milionów biedaków, 2 miliony emigrantów, ludzie umierają na progach lecznic, dzieciaki na lekcjach przewracają się z głodu, a emeryci grzebią po śmietnikach, pracodawcy masakrują świat pracy stawkami 3 złote na godzinę, ukradziono rodakom uzbierane na starość pieniądze z OFE. Oto bilans rządów naszych elit.

odpowiedz

5
2
~as 2014-01-16 (08:49) 11 miesięcy 4 dni 16 godzin i 38 minut temu

kiedy wp.pl zacznie coś robić z tymi komentarzami naciągaczy? Skoro się pojawiają tzn. że nadal ktoś się na to nabiera, a potem zamiast jakiejś śmiesznej lokalizacji kogoś tam przychodzi ładnie zlokalizowany rachunek

odpowiedz

3
0
~jax 2014-01-16 (08:38) 11 miesięcy 4 dni 16 godzin i 49 minut temu

TO RODZINY NIEUDACZNIKÓW Z PO STANOWIĄ 27 % SPOŁECZEŃSTWA ? Bo chyba Polak o zdrowych zmysłach nie uwierzy już w obiecanki tuska . DLA PRZYPOMNIENIA WPISZCIE W YOUTUBE OBIECANKI TUSKA I ZOBACZCIE JAKI TO OSZUST .

odpowiedz

3
0
~płocczanin 2014-01-16 (08:31) 11 miesięcy 4 dni 16 godzin i 56 minut temu

Ludzie nei wierzcie w te sondaże PO zaczyna juz swoja obłude kto teraz zagłosuje na ta bande kolesi bieda az piszczy obce służby na ternie waszej ojczyzny dzieci sie nie rodzą bo ludzi na nie nie stać 3 mln rodaków za granicami kraju w poszukiwaniu chleba afera goni afere wszystko pod dywan oto całe PO nie wierzcie nie maja szans w wyborach wygrac uczciwie zero szans

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
0
~Jacek 2014-01-16 (08:27) 11 miesięcy 4 dni 17 godzin i 1 minutę temu

a gdzie Nowa Prawica? Solidarna Polska ma 0, to ile musi mieć Mikke wg. "sondażu"?

odpowiedz

3
0
~tuskoland 2014-01-16 (08:05) 11 miesięcy 4 dni 17 godzin i 22 minuty temu

to się nazywa: ZAKLINANIE RZECZYWISTOŚCI

odpowiedz

3
0
~Kayo 2014-01-16 (07:19) 11 miesięcy 4 dni 18 godzin i 8 minut temu

To nawet za komuny tak nie manipulowano opinia publiczna jak obecny dranski rzad.

odpowiedz

3
0
~senior*72 2014-01-16 (07:04) 11 miesięcy 4 dni 18 godzin i 23 minuty temu

Będzie wszystko ..... lekarze bez kolejek, aferzyści za kratkami i zwrot zagrabionych pieniędzy, będą autostrady i Sejm zmniejszony o połowę. Pamiętaj wyborco !!! Nikt tyle nie obieca co polityk przed wyborami.

odpowiedz

6
3
~zbigniew.jarosiewicz 2014-01-16 (06:49) 11 miesięcy 4 dni 18 godzin i 38 minut temu

Piękny sondaż, a klauni pod kreską.

odpowiedz

4
1
~PiSudzki 2014-01-16 (06:05) 11 miesięcy 4 dni 19 godzin i 22 minuty temu

Brawo Pawłowicz, brawo Sasin!

odpowiedz

2
0
~jurek 2014-01-20 (20:02) 11 miesięcy 5 godzin i 25 minut temu

pewnie chodzi o nowy podatek od możliwości posiadania..... i ozusowanie śmieciówek...to teraz na śmieciówkach 5 zł na ręke albo 1 euro jak kto woli i poparcie rośnie

odpowiedz

3
1
~ak 2014-01-20 (11:33) 11 miesięcy 13 godzin i 54 minuty temu

rząd PO-PSL z Ruchem Palikota (obecnie Twój Ruch) to ciągłe podwyżki (podatki, mieszkania, żywność, leki, wiek emerytalny dla KOBIET i MĘŻCZYZN 67 lat), zatruta żywność, GMO, ACTA, sprzedaż zakładów pracy Chińczykom i innym za bezcen, b. duże bezrobocie, rozdawnictwo pieniędzy w ministerstwach, w Sejmie i Senacie na nagrody - podwyżki - premie - wycieczki, korupcja, afery, kolesiostwo, kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa itd.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Frank-Walter Steinmeier ostrzega przed zaostrzaniem sankcji wobec Rosji
dodane 2014-12-20 (05:55) 19 godzin i 32 minuty temu

Matka zamordowanych dzieci aresztowana za zabójstwo
dodane 2014-12-20 (00:55) 1 dzień i 32 minuty temu

Protest przeciwko finansowaniu Świątyni Opatrzności Bożej
dodane 2014-12-20 (07:45) 17 godzin i 42 minuty temu

Co obcokrajowców dziwi w naszym Bożym Narodzeniu
dodane 2014-12-20 (05:18) 20 godzin i 9 minut temu

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 1 dzień 14 godzin i 27 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 30477