Strona główna serwisu
Zmarł Tadeusz Chyła
Zmarł Tadeusz Chyła

Zmarł Tadeusz Chyła

Zmarł Tadeusz Chyła - piosenkarz, kompozytor, gitarzysta i satyryk. Miał 80 lat.
Tadeusz Chyła znany był wykonywania ballad okraszonych humorem i satyrą. Z wykształcenia był artystą malarzem. Jako artysta estradowy zadebiutował w 1964 roku, śpiewając ballady w gdańskim teatrzyku studenckim Bim-Bom. Potem wraz z tym zespołe, wziął udział w licznych koncertach w kraju i za granicą: w Austrii, Belgii, Francji, Holandii i NRD.

Kolejnym jego przedsięwzięciem było współtworzenie kabaretu To Tu. Był tam kompozytorem ballad do tekstów Jerzego Afanasjewa, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Ludwika Jerzego Kerna. Następnie, w roku 1968, założył z kolegami śpiewający kabaret "Silna Grupa pod Wezwaniem". Oprócz niego grupę tę tworzyli: Kazimierz Grześkowiak, Jacek Nieżychowski i Andrzej Zakrzewski. Chyła był jej członkiem do 1970 roku.

Współpracował też z takimi kabaretami jak Wagabunda i ABC-WP. Od roku 1973 występował samodzielnie. Teksty do wielu jego piosenek napisał Andrzej Waligórski.
Źródło: IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (191)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
36
puko011 2014-02-23 (19:17) 17 godzin i 16 minut temu

Cysorzuj w zaświatach jako i tu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
35
~Barbara 2014-02-23 (19:02) 17 godzin i 31 minut temu

Ech...Cysorzu, ech... Jak to, już? Dziękuję za wszystkie uśmiechy i refleksje. Ta nasza młodość... Do zobaczenia :(

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
34
~Zbyszek 2014-02-23 (20:38) 15 godzin i 55 minut temu

szkoda, że młodzież nie zna dzisiaj jego fenomenu -to klasyka - ja najbardziej zapamiętam ...." O Mariolo" polecam - Tadeusz .......... SPOCZYWAJ W SPOKOJU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
33
~Ewelizarda 2014-02-23 (22:19) 14 godzin i 14 minut temu

Pan Tadeusz Chyła to jeden z dowcipniejszych bardów jakich pamiętam z czasów swojej młodości. Składam serdeczne kondolencje Rodzinie Pana Tadeusza.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
33
~olo 2014-02-23 (20:51) 15 godzin i 42 minut temu

Wspaniały był z niego gość!!!!!! Ginący gatunek.........Cześć Jego pamięci!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
33
~Tadeusz 2014-02-23 (19:08) 17 godzin i 25 minut temu

[*] [*] [*] spoczywaj w pokoju.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
32
~poldek 2014-02-23 (21:15) 15 godzin i 18 minut temu

Wszyscy tylko cysorz,a przecież jeszcze jest Sen psa,ballada o dojrzewaniu,seria Knezi itd,odchodzi stara gwardia Grześkowiak,Nieżychowski,Waligórski,tytani rozrywki przez duże "R",nie tego dzisiejszego chłamu,tylko prawdziwej a przede wszystkim kulturalnej rozrywki.Chwała im,teraz będą śpiewać Nawyzszemu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
32
~Olek 2014-02-23 (19:45) 16 godzin i 48 minut temu

Byłeś cudowny spoczywaj w spokoju

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
33
~ŻAL 2014-02-23 (18:54) 17 godzin i 39 minut temu

Pan Tadeusz, nasz fantastyczny bard, było i do śmiechu i refleksyjnie i poetycko, wielka szkoda; to naprawdę jeden z ostatnich takich Artystów....niech Panu będzie, tam gdzieś, tak samo klawo , jak cysorzowi.......

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
31
~ejka 2014-02-23 (20:55) 15 godzin i 38 minut temu

Niezapomniany :"Cysorz to ma klawe życie". Żegnaj...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
31
~dor., 2014-02-23 (20:40) 15 godzin i 53 minut temu

WYRAZY WSPoŁCZUCIA DLA RODZINY.POKoJ CI WIECZNY W CICHEJ KRAINIE,GDZIE BÓL NIE SIEGA , GDZIE ŁZA NIE PŁYNIE,GDZIE TYLKO SŁYCHAĆ BOGA GŁOS SERDECZNY, POKÓJ CI WIECZNY.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
31
~phi 2014-02-23 (20:40) 15 godzin i 53 minut temu

WYRAZY WSPOLCZUCIA DLA RODZINY I PRZYJACIOL.SPOCZYWAJ W SPOKOJU

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
30
~na wieki 2014-02-23 (21:17) 15 godzin i 16 minut temu

spoczywaj w spokoju, byles wyjatkowy,nie zapomne Twoich ballad

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
31
~Dajtaspokój 2014-02-23 (19:05) 17 godzin i 28 minut temu

Czapki z głów ... a wielki obiektywny portal nie potrafi załączyć zdjęcia tego Człowieka.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
33
~gucio 2014-02-23 (22:43) 13 godzin i 50 minut temu

Może ktoś napisze piosenkę o obecnych cysorzach? Namnożyło się tych oszustów od 1989r, oj namnożyło.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
29
~mik 2014-02-23 (19:01) 17 godzin i 32 minut temu

teksty które śpidewał w latach 60-70 ntych fantastyczne

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
28
tojas 2014-02-23 (22:17) 14 godzin i 16 minut temu

Cześć Jego Pamięci. Wyrazy współczucia dla rodziny.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
28
~faro 2014-02-23 (21:12) 15 godzin i 21 minut temu

Requiescat in Pacem. Chylę czoła przed wielkim i niepowtarzalnym artystą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
28
~Marek 2014-02-23 (20:37) 15 godzin i 56 minut temu

Cysorz to mioł klawe życie........[*] [*] [*]

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
28
~Mamba 2014-02-23 (19:08) 17 godzin i 25 minut temu

Nie tylko "Cysorz"! Znakomity artysta. Spoczywaj w pokoju.

odpowiedz