więcej

Zmarł Tadeusz Chyła.

IAR |  dodane 2014-02-23 (18:41) 9 miesięcy 29 dni 1 godzinę i 44 minuty temu
drukuj


Zmarł Tadeusz Chyła
opinie
Zmarł Tadeusz Chyła - piosenkarz, kompozytor, gitarzysta i satyryk. Miał 80 lat.

Tadeusz Chyła znany był wykonywania ballad okraszonych humorem i satyrą. Z wykształcenia był artystą malarzem. Jako artysta estradowy zadebiutował w 1964 roku, śpiewając ballady w gdańskim teatrzyku studenckim Bim-Bom. Potem wraz z tym zespołe, wziął udział w licznych koncertach w kraju i za granicą: w Austrii, Belgii, Francji, Holandii i NRD.

Kolejnym jego przedsięwzięciem było współtworzenie kabaretu To Tu. Był tam kompozytorem ballad do tekstów Jerzego Afanasjewa, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Ludwika Jerzego Kerna. Następnie, w roku 1968, założył z kolegami śpiewający kabaret "Silna Grupa pod Wezwaniem". Oprócz niego grupę tę tworzyli: Kazimierz Grześkowiak, Jacek Nieżychowski i Andrzej Zakrzewski. Chyła był jej członkiem do 1970 roku.

Współpracował też z takimi kabaretami jak Wagabunda i ABC-WP. Od roku 1973 występował samodzielnie. Teksty do wielu jego piosenek napisał Andrzej Waligórski.

(pg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (191)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

36
0
puko011 2014-02-23 (19:17) 9 miesięcy 29 dni 1 godzinę i 8 minut temu

Cysorzuj w zaświatach jako i tu.

odpowiedz

35
0
~Barbara 2014-02-23 (19:02) 9 miesięcy 29 dni 1 godzinę i 23 minuty temu

Ech...Cysorzu, ech... Jak to, już? Dziękuję za wszystkie uśmiechy i refleksje. Ta nasza młodość... Do zobaczenia :(

odpowiedz

34
0
~Zbyszek 2014-02-23 (20:38) 9 miesięcy 28 dni 23 godziny i 47 minut temu

szkoda, że młodzież nie zna dzisiaj jego fenomenu -to klasyka - ja najbardziej zapamiętam ...." O Mariolo" polecam - Tadeusz .......... SPOCZYWAJ W SPOKOJU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

33
0
~Ewelizarda 2014-02-23 (22:19) 9 miesięcy 28 dni 22 godziny i 6 minut temu

Pan Tadeusz Chyła to jeden z dowcipniejszych bardów jakich pamiętam z czasów swojej młodości. Składam serdeczne kondolencje Rodzinie Pana Tadeusza.

odpowiedz

33
0
~olo 2014-02-23 (20:51) 9 miesięcy 28 dni 23 godziny i 34 minuty temu

Wspaniały był z niego gość!!!!!! Ginący gatunek.........Cześć Jego pamięci!!!!!!!!

odpowiedz

33
0
~Tadeusz 2014-02-23 (19:08) 9 miesięcy 29 dni 1 godzinę i 17 minut temu

[*] [*] [*] spoczywaj w pokoju.

odpowiedz

32
0
~poldek 2014-02-23 (21:15) 9 miesięcy 28 dni 23 godziny i 10 minut temu

Wszyscy tylko cysorz,a przecież jeszcze jest Sen psa,ballada o dojrzewaniu,seria Knezi itd,odchodzi stara gwardia Grześkowiak,Nieżychowski,Waligórski,tytani rozrywki przez duże "R",nie tego dzisiejszego chłamu,tylko prawdziwej a przede wszystkim kulturalnej rozrywki.Chwała im,teraz będą śpiewać Nawyzszemu.

odpowiedz

32
0
~Olek 2014-02-23 (19:45) 9 miesięcy 29 dni i 40 minut temu

Byłeś cudowny spoczywaj w spokoju

odpowiedz

33
1
~ŻAL 2014-02-23 (18:54) 9 miesięcy 29 dni 1 godzinę i 31 minut temu

Pan Tadeusz, nasz fantastyczny bard, było i do śmiechu i refleksyjnie i poetycko, wielka szkoda; to naprawdę jeden z ostatnich takich Artystów....niech Panu będzie, tam gdzieś, tak samo klawo , jak cysorzowi.......

odpowiedz

31
0
~ejka 2014-02-23 (20:55) 9 miesięcy 28 dni 23 godziny i 30 minut temu

Niezapomniany :"Cysorz to ma klawe życie". Żegnaj...

odpowiedz

31
0
~dor., 2014-02-23 (20:40) 9 miesięcy 28 dni 23 godziny i 45 minut temu

WYRAZY WSPoŁCZUCIA DLA RODZINY.POKoJ CI WIECZNY W CICHEJ KRAINIE,GDZIE BÓL NIE SIEGA , GDZIE ŁZA NIE PŁYNIE,GDZIE TYLKO SŁYCHAĆ BOGA GŁOS SERDECZNY, POKÓJ CI WIECZNY.

odpowiedz

31
0
~phi 2014-02-23 (20:40) 9 miesięcy 28 dni 23 godziny i 45 minut temu

WYRAZY WSPOLCZUCIA DLA RODZINY I PRZYJACIOL.SPOCZYWAJ W SPOKOJU

odpowiedz

30
0
~na wieki 2014-02-23 (21:17) 9 miesięcy 28 dni 23 godziny i 8 minut temu

spoczywaj w spokoju, byles wyjatkowy,nie zapomne Twoich ballad

odpowiedz

31
1
~Dajtaspokój 2014-02-23 (19:05) 9 miesięcy 29 dni 1 godzinę i 20 minut temu

Czapki z głów ... a wielki obiektywny portal nie potrafi załączyć zdjęcia tego Człowieka.

odpowiedz

33
4
~gucio 2014-02-23 (22:43) 9 miesięcy 28 dni 21 godzin i 42 minuty temu

Może ktoś napisze piosenkę o obecnych cysorzach? Namnożyło się tych oszustów od 1989r, oj namnożyło.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

29
0
~mik 2014-02-23 (19:01) 9 miesięcy 29 dni 1 godzinę i 24 minuty temu

teksty które śpidewał w latach 60-70 ntych fantastyczne

odpowiedz

28
0
tojas 2014-02-23 (22:17) 9 miesięcy 28 dni 22 godziny i 8 minut temu

Cześć Jego Pamięci. Wyrazy współczucia dla rodziny.

odpowiedz

28
0
~faro 2014-02-23 (21:12) 9 miesięcy 28 dni 23 godziny i 13 minut temu

Requiescat in Pacem. Chylę czoła przed wielkim i niepowtarzalnym artystą.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

28
0
~Marek 2014-02-23 (20:37) 9 miesięcy 28 dni 23 godziny i 48 minut temu

Cysorz to mioł klawe życie........[*] [*] [*]

odpowiedz

28
0
~Mamba 2014-02-23 (19:08) 9 miesięcy 29 dni 1 godzinę i 17 minut temu

Nie tylko "Cysorz"! Znakomity artysta. Spoczywaj w pokoju.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

CBOS: Bronisław Komorowski i Angela Merkel politykami roku 2014
dodane 2014-12-22 (14:55) 5 godzin i 30 minut temu

Lokowanie produktów obok wywiadu z Ewą Kopacz. Kancelaria Premiera reaguje
dodane 2014-12-22 (13:29) 6 godzin i 56 minut temu

materiał wideo

Izabella C. uznana za niepoczytalną
dodane 2014-12-22 (14:14) 6 godzin i 11 minut temu

Służba więzienna alarmuje: Breivik buduje zza krat siatkę terrorystyczną
dodane 2014-12-22 (11:55) 8 godzin i 30 minut temu

Donald Tusk o pierwszym unijnym szczycie
dodane 2014-12-22 (10:51) 9 godzin i 34 minuty temu

Zabójca 19-letniej Dominiki usłyszał zarzuty. 45-latkowi grozi dożywocie
dodane 2014-12-22 (10:26) 9 godzin i 59 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 32233