więcej

Zmarł Tadeusz Chyła.

IAR |  dodane 2014-02-23 (18:41) 8 miesięcy 19 godzin i 18 minut temu
drukuj


Zmarł Tadeusz Chyła
opinie
Zmarł Tadeusz Chyła - piosenkarz, kompozytor, gitarzysta i satyryk. Miał 80 lat.

Tadeusz Chyła znany był wykonywania ballad okraszonych humorem i satyrą. Z wykształcenia był artystą malarzem. Jako artysta estradowy zadebiutował w 1964 roku, śpiewając ballady w gdańskim teatrzyku studenckim Bim-Bom. Potem wraz z tym zespołe, wziął udział w licznych koncertach w kraju i za granicą: w Austrii, Belgii, Francji, Holandii i NRD.

Kolejnym jego przedsięwzięciem było współtworzenie kabaretu To Tu. Był tam kompozytorem ballad do tekstów Jerzego Afanasjewa, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Ludwika Jerzego Kerna. Następnie, w roku 1968, założył z kolegami śpiewający kabaret "Silna Grupa pod Wezwaniem". Oprócz niego grupę tę tworzyli: Kazimierz Grześkowiak, Jacek Nieżychowski i Andrzej Zakrzewski. Chyła był jej członkiem do 1970 roku.

Współpracował też z takimi kabaretami jak Wagabunda i ABC-WP. Od roku 1973 występował samodzielnie. Teksty do wielu jego piosenek napisał Andrzej Waligórski.

(pg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

W innych serwisach


Złóż kondolencje (191)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

3
0
~ola~~la 2014-02-24 (00:05) 8 miesięcy 13 godzin i 54 minuty temu

Sen psa, Cysorz, Ballada o Kniaziu deptaku, Ballada o mumiach, Pochód świętych to tylko niektóre co pozostaną w pamięci......Odpoczywaj w pokoju.... Rodzinie serdeczne wyrazy współczucia.....

odpowiedz

1
0
~coogee 2014-02-24 (00:02) 8 miesięcy 13 godzin i 57 minut temu

Wielki artysta w roku 2007 zmarl w Perth Australia bratanek Kazimierza Grześkowiaka ,Waldemar.

odpowiedz

21
0
~pamiętam 2014-02-23 (22:44) 8 miesięcy 15 godzin i 15 minut temu

Cysorz to ma klawe życie...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
Dominikanin 2014-02-23 (23:43) 8 miesięcy 14 godzin i 16 minut temu

Za to teraz już o świcie dają mu do łóżka kawę. Szkoda panie Tadeuszu, że pana nie było bliżej nas od tak wielu lat. A przecież miałby nam pan coś do pokazania. I pośmialibyśmy się razem przy Balladzie o Kniaziu Dreptaku

odpowiedz

0
1
~aca 2014-02-23 (23:42) 8 miesięcy 14 godzin i 17 minut temu

lubiłem jako dziecko jego piosenki ale jak teraz zobaczyłem w necie jego fotki,to zrozumiałem,że jednak tylko Polacy zginęli w obozach

odpowiedz

2
0
~Stefania 2014-02-23 (23:40) 8 miesięcy 14 godzin i 19 minut temu

Swymi balladami umliałeś nam życie. Żal że odszedłeś !! [ * ] [ * ] [ * ]

odpowiedz

21
0
~J 2014-02-23 (22:42) 8 miesięcy 15 godzin i 17 minut temu

Chyla byl fantastyczny,zaraz obejrze film Milion za Laure "Silna Grupa pod Wezwaniem"tam spiewala mam to jeszcze na wideo i magnetowid dziala.Szczere kondolencje Rodzinie-Jacek.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Seba 2014-02-23 (23:34) 8 miesięcy 14 godzin i 25 minut temu

Lubie miec duzo przyjemnosci z zycia ale trzeba miec na to gotowke, znalazlem rozwizanie, wpisac w wyszukiwarce komputerowy zysk. Teraz mam fajna zabawe

odpowiedz

2
0
~klimek51 2014-02-23 (23:32) 8 miesięcy 14 godzin i 27 minut temu

Niech Bóg przyjmie Cię do siebie!

odpowiedz

2
0
~PO-ZNANIAK 2014-02-23 (23:29) 8 miesięcy 14 godzin i 30 minut temu

To autor kultowych słów "CYSORZ TO MA KLAWE ŻYCIE" !!!

odpowiedz

2
0
macborys 2014-02-23 (23:28) 8 miesięcy 14 godzin i 31 minut temu

Do zobaczenia...

odpowiedz

2
0
~gosiek 2014-02-23 (23:27) 8 miesięcy 14 godzin i 32 minuty temu

SMUTNE BARDZO TO ZE JUZ TAK SYMPATYCZNEGO I BARDZO DUZEGO ARTYSTY NIE MA ..ZOSTANA JEGO WSPANIALE PIOSENKI ...BRAKUJE TYCH PIOSENEK PEWNIE TYM CO LUBIA SLUCHAC TYCH JEGO TEKSTOW I BRAK JEST W ROZGLOSNIACH RADIOWYCH ODTWARZANIA TYCH UTWOROW...SZKODA ZE TAK MALO MOZNA BYLO SLUCHAC JE W RADIOODBIORNIKACH...SMUTNE

odpowiedz

3
0
~dsfdd 2014-02-23 (23:20) 8 miesięcy 14 godzin i 39 minut temu

To naprawde tak trudno wygrzebać zdjęcie tego człowieka. Przecież do tego IPN nie jest potrzebny. On coś dla polskiej kultury zrobił. Nie wstyd wam. Olewacie to.Tą ci.. dode np lansujecie codzień.

odpowiedz

2
0
~Olek 2014-02-23 (23:17) 8 miesięcy 14 godzin i 42 minuty temu

JEGO piosenki były rewelacyjne. Zacytuję inny urywek: "... posuń no się trochę stary - mówi najjaśniejsza pani..."

odpowiedz

2
0
~Gdańszczanin 2014-02-23 (23:17) 8 miesięcy 14 godzin i 42 minuty temu

Miałem to szczęście znać Go osobiście. Wspaniały i fajny człowiek...

odpowiedz

2
0
~Reduta 2014-02-23 (23:13) 8 miesięcy 14 godzin i 46 minut temu

Wyrazy współczucia dla bliskich-nie spoczywa w spokoje.

odpowiedz

16
1
~www 2014-02-23 (19:09) 8 miesięcy 18 godzin i 50 minut temu

A żona to psipsia kruszynka .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~Sp 2014-02-23 (23:06) 8 miesięcy 14 godzin i 53 minuty temu

Silna Grupa Pod Wezwaniem jest już tam u góry w komplecie. Rozweselajcie Niebiosa, tak jak rozweselaliście nas tu, w czasach kiedy byłem "piękny i młody" . Panie Tadeuszu, spoczywaj w pokoju.

odpowiedz

60
3
~balbinka105 2014-02-23 (22:31) 8 miesięcy 15 godzin i 28 minut temu

A "Chłop żywemu nie przepuści'" ? - jak się żywe napatoczy nie pożyje se a juści...... Odpoczywaj w pokoju.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

15
1
~balbinka105 2014-02-23 (22:54) 8 miesięcy 15 godzin i 5 minut temu

"Imiona mojej starej".....

odpowiedz