więcej

"Uzdrowiciel" - te cuda wydarzyły się za życia Jana Pawła II.

PAP |  dodane 2012-04-08 (16:20) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 20 godzin i 58 minut temu
drukuj


Jan Paweł II
Jan Paweł II opinie
Uzdrowienie chorego na białaczkę z Meksyku i odzyskanie wzroku przez księdza z rzymskiego kościoła Santa Maria dei Monti - to opisane w książce "Uzdrowiciel" przez niemieckiego watykanistę i dziennikarza Andreasa Englischa cuda, które zdarzyły się jeszcze za życia Jana Pawła II. Niemiecki dziennikarz udokumentował w niej przynajmniej kilka niezwykłych zdarzeń związanych z osobą papieża Polaka, choć Jan Paweł II nie chciał, by o tym mówiono i pisano.

"Jan Paweł II dawał jednoznacznie do zrozumienia, że to, co się wokół niego dzieje, jest dziełem nie jego, lecz samego Boga" - pisze w książce Englisch.

Andreas Englisch przez 20 lat, będąc niemieckim korespondentem w Watykanie, towarzyszył Janowi Pawłowi II w jego podróżach po świecie. Przy okazji zbierał informacje o uzdrowieniach, jakie wydarzyły się jeszcze za życia papieża. Nie mogły być one brane pod uwagę w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II, bo wymagane jest, by do cudu doszło po śmierci kandydata na ołtarze, ale opisywani przez Englischa bohaterowie są przekonani, że to właśnie wstawiennictwu Ojca Świętego zawdzięczają powrót do zdrowia.

Jan Paweł II dawał jednoznacznie do zrozumienia, że to, co się wokół niego dzieje, jest dziełem nie jego, lecz samego Boga Andreas Englisch
Englisch opisuje m.in. przypadek odzyskania wzroku przez księdza Andrea z rzymskiego kościoła Santa Maria dei Monti, uzdrowienie w meksykańskim Zacatecas chłopca chorego na białaczkę - Herona Badillo i przypadek powrotu do zdrowia całkowicie sparaliżowanego chłopca z uszkodzeniem mózgu, który wyzdrowiał dzień po pielgrzymce Jana Pawła II na wyspę Saint Lucia na Karaibach w 1986 r.

Autor w 1999 r. obiecał ówczesnemy rzecznikowi prasowemu Stolicy Apostolskiej Joaquino Navarro-Vallsowi, że dopóki papież żyje i przez kilka lat po jego śmierci nie napisze o nadprzyrodzonych zdarzeniach, jakie miały miejsce w obecności Jana Pawła II. Jego książka "Der Wunderpapst" ("Papież cudów") ukazała się w Niemczech w 2011 r. - sześć lat po śmierci papieża. Teraz została przetłumaczona na język polski.

Andreas Englisch przyznaje w książce, że kiedy rozpoczynał pracę w Watykanie, uważał papieża za nieprzejednanego moralistę. Nie zgadzał się ze stanowiskiem Kościoła w sprawach czystości przedmałżeńskiej, środków antykoncepcyjnych czy homoseksualizmu, ale obserwując pontyfikat Jana Pawła II stał się zwolennikiem papieża. "Karol Wojtyła na moich oczach zmieniał świat - na lepsze" - pisze.

Znaczna część książki to opis tego, jak dzięki pontyfikatowi Jana Pawła II zmienił się Watykan. "Do momentu wyboru Wojtyły w roku 1978 Watykan postrzegał papieży jako dostojne, doskonałe, przypominające elfy istoty, bardziej duchowe, eteryczne niż cielesne, ukazujące się zwykłym śmiertelnikom tylko z rzadka i, niczym anioły, zastygłe w swej majestatycznej doskonałości. W konfrontacji z taką właśnie wizją Karol Wojtyła jako papież przypominał raczej umorusanego zawodnika rugby" - pisze Englisch. Jego zdaniem Jan Paweł II zmienił wiele: zrezygnował z lektyki, podróżował po wszystkich kontynentach i był "na wyciągnięcie ręki", pokazywał, że jest człowiekiem jak wszyscy inni.

(bart, oso)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 1653 88.78%
nie 209 11.22%

Przeczytaj też

Kardynał Stanisław Dziwisz stracił grunt pod nogami

dodane 2012-06-18 (07:41) 2 lata 6 miesięcy 2 dni 5 godzin i 37 minut temu

Kanonizacja Jana Pawła II w Polsce?

dodane 2012-05-11 (07:14) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 6 godzin i 4 minuty temu

Kard. Dziwisz: ostatnie słowa Jana Pawła II na razie zostaną tajne

dodane 2012-05-01 (05:25) 2 lata 7 miesięcy 19 dni 7 godzin i 53 minuty temu

Czuwanie modlitewne w przeddzień rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II

dodane 2012-04-30 (22:50) 2 lata 7 miesięcy 19 dni 14 godzin i 28 minut temu

Listy Jana Pawła II z lat 1978-85 przekazano Archiwum Akt Nowych

dodane 2012-04-24 (13:55) 2 lata 7 miesięcy 25 dni 23 godziny i 23 minuty temu

W 1978 roku kardynał Ratzinger był za tym, aby papieżami byli Włosi

dodane 2012-04-14 (23:45) 2 lata 8 miesięcy 5 dni 13 godzin i 33 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1087)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

88
56
~Prezes 2012-04-08 (17:46) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 19 godzin i 32 minuty temu

NIE WIERZACY POWINNI PRACOWAĆ W ŚWIĘTA BO PRZECIEŻ ICH NIE OBCHODZĄ!!

odpowiedz

pokaż 17 ukrytych odpowiedzi

44
14
color-inside 2012-04-08 (17:48) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 19 godzin i 30 minut temu

Mój kolega ,który nie był u spowiedzi od bieżmowania a miał 27 lat po Jego śmierci poszedł się wyspowiadać:)"Niech zstąpi Duch Twój!!"-i pokonany został komunizm:)Kibice Legii i Wisły z powiązanymi szalikami zjednoczyli się na "chwilę" (coś niemożliwego dla osiągnięcia przez innego człowieka!)zło przestało działać na chwilę! Kamery śledziły Go 24h na dobę i nie wykryły najmniejszej gafy,nikt nie przyczepił się do niczego.Święty za życia..Dobro i nadzieja jakie obwiózł po świecie..nie do oszacowania myślę:)

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

48
19
~hilo 2012-04-08 (21:48) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 15 godzin i 30 minut temu

Jan PAWEŁ II był jedynym w swoim rodzaju...,był prawdziwy...i będzie niepowtarzalnym...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

46
17
~kkk 2012-04-08 (17:05) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 20 godzin i 13 minut temu

Zrobił wiele dobra lecz bezczynne przyglądanie się złu należy potępiać!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

81
54
~pawel 2012-04-08 (19:29) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 17 godzin i 49 minut temu

Jezus nie ubierał choinki!

odpowiedz

pokaż 15 ukrytych odpowiedzi

60
34
~katolik 2012-04-08 (20:25) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 16 godzin i 53 minuty temu

Prawdziwe cuda JP2. 1. Cudowne pomnożenie diecezji do roku 1972 było 17 diecezji. Za pontyfikatu „Papy” ponad dwukrotnie rozmnożyły się do 41. A dlaczego? Patrz pkt 4. 2. Cudownie rozmnożyły się kościelne metropolie do 15 szt 3. Cudowne rozmnożenie liczby biskupów do 131 szt 4.Cudowne rozmnożenie własności ziemi: dla diecezji i seminarium po 50 ha, parafii po 15 ha no i „odzyskanie” podobno zabranych gruntów. Seminaria padają, ale hektary zostają. 5. Cudowne rozmnożenie terytorium Watykanu na terenie Polski. W Polsce obszar kościelny przekracza już 22 krotnie wielkość Watykanu. 6. Cuda na patyku w nauczaniu religii. Za państwowe pieniądze utrzymujemy z podatków 31 tys. etatów nauczycieli religii co daje koszty około 1,08 mld złotych rocznie. 7. Za błogosławionym wstawiennictwem JP 2 mamy ponad 150 oficerów/ kapelanów Wojska Polskiego z generałami włącznie, suto opłacanych (pensja 5 do 7 tys.) z naszych podatków oraz 96 parafii garnizonowych. W niektórych miejscowościach wojska już nie ma, ale parafia i kapelani zostali. Pensje oficerskie nadal im przysługują. Kosztuje nas ta zabawa w katolików żołnierzyków około 25,5 mln zł rocznie. Dodać do tego ponad 200 kapelanów więziennych "obsługujących" 156 jednostek penitencjarnych. Etaty kapelanów w każdym szpitalu opłacane z NFZ, a jest tych kapelanów około tysiąca z płacą na poziomie lekarza. 7. Cudowne cyckanie Polski na bazie wymuszonego konkordatu, o Caritasie nie wspomnę. 8. Finansowanie z budżetu państwa, budżetów samorządowych i ze środków unijnych remontów kościołów oraz inwestycje w rodzaju „Bożej Opa(cz)trzności”, „Centrum Myśli..”, „Nie lękajcie się”.. bo i tak was wydoimy…

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

41
16
wisienka1160 2012-04-08 (20:13) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 17 godzin i 5 minut temu

Dziwię się bardzo osobom, które w tak lekceważący sposób komentują ten artykuł. Naprawdę nie musicie wierzyć, nie musicie czytać, możecie żyć sobie po swojemu. Okażcie tylko odrobinę szacunku. Jan Paweł II to wyjątkowa postać dla ogromnej rzeszy ludzi. Wasze płytkie wypowiedzi niczemu nie służą, pokazują tylko jacy jesteście...

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

26
2
~NICO 2012-04-09 (03:35) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 9 godzin i 43 minuty temu

CYTUJĘ : "Uzdrowienie chorego na białaczkę z Meksyku i odzyskanie wzroku przez księdza z rzymskiego kościoła Santa Maria dei Monti - to opisane w książce "Uzdrowiciel" przez niemieckiego watykanistę i dziennikarza Andreasa Englischa cuda" - KONIEC CYTATU. Tylko na jakiej podstawie ktoś tu próbuuje wmawiać innym że to są cuda ? Jesli do JP2 modla sie miliony ludzi, to wiadomo ze wsrod tych milionow, znajdzie sie też kilka lub kilkanascie osob, ktore samoczynnie wroca do zdrowia ponieważ tak się dzieje nie tylko wsrod tych, ktorzy sie modla. Pytanie zatem brzmi co z tą zdecydowana wiekszoscia ktora sie modlila, a zadnej cudownej przemiany nie doswiadczyla? Bo jakos w mediach się o takich przypadkach nie mowi, czyż nie tak?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

36
12
~KLON 2012-04-08 (17:05) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 20 godzin i 13 minut temu

W cuda za sprawą K. Wojtyłły wierzę. Czczę pamięć o nim. Pamiętam wiele zdań, słów, wydarzeń z jego pielgrzymek, spotkań czyli audiencji. Zawsze przy nim był ksiądz Dziwisz. Jednak dzisiaj gdy w TV zobaczyłem tego człowieka o podwójnym podbródku, otyłego do granic przyzwoitości ogarnął mnie niesmak i obrzydzenie. gdzie ta skromność, którą wpajał w niego JP II? To totalny, bo na cały świat wstyd. Ja się z tym człowiekiem ubranym w przebogate, złote szaty jak jakiś król nie utożsamiam. Jest mi za niego tak wstyd, że nie znam słów żeby to opisać.

odpowiedz

61
38
~adam 2012-04-09 (01:59) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 11 godzin i 19 minut temu

JEDYNYM CUDEM BYLO TO ZE OJCIEC MACIAL MACIELA DEGOLLADO GWALCIŁ DZIECI BEZKARNIE PRZEZ CALE SWOJE ZYCIE ,CHRONIL GO NASZ JAN PAWEL 2 I RATZINGER .MIMO PONAD 100 GWALTOW NA KONCIE I TYLE SAMO OSKARZEN ,NIGDY NIE ZOSTAL OSADZONY .TO JEST CUD JANA PAWLA 2 ,MOZNA GWALCIC BEZKARNIE DZIECI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 13 ukrytych odpowiedzi

26
4
~RR 2012-04-09 (02:35) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 10 godzin i 43 minuty temu

Kiedyś sądziłem, że z głupotą trzeba walczyć. Z biegiem czasu jednak dochodzę do wniosku, że należy ją omijać szerokim łukiem. Żeby się nie zarazić.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

42
22
~ateista 2012-04-08 (22:45) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 14 godzin i 33 minuty temu

Jan Paweł II - NIEWYGODNE FAKTY PONTYFIKATU. PRAWDA SKRYWANA PRZED POLAKAMI

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

44
24
~myślący 2012-04-08 (17:26) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 19 godzin i 52 minuty temu

Proszę nie wciskać ludziom ciemnoty. Na tysiące przypadków klinicznych różnych chorób zawsze statystyczni się trafią pojedyncze przypadki wycofania choroby. To rzecz najzupełniej normalna. Gdyby je łączyć np. z oglądaniem w szpitalnej telewizji Kubusia Puchatka to by się okazało że Kubuś Puchatek ma sto razy więcej uzdrowień niż JPII. Na spotkania z papieżem przychodziły miliony i te "cudowne uzdrowienia" to zwykła statystyka medyczna.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

26
7
~adamiec 2012-04-09 (01:43) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 11 godzin i 35 minut temu

pieknie! :) umacnia wiare nie tylko w Boga ale i w ludzi. zal mi tylko, ze pomimo tak silnego autorytetu nasz rzad wciaz mota sie w najprostszych sprawach naszego narodu. "NIECH ZSTAPI DUCH TWOJ I ODNOWI ZIEMIE, TE ZIEMIE... " dlaczego nikt o tym nie pamieta, dlaczego nikomu niechce sie odmiecic naszego kraju. mamy takie mozliwosci. mam dosc obserwowania tych egoistycznych debili, ktorzy robia posmiewisko z nas wszystkich. potrzebujemy rewolucji, trzeba zmienic wszystkich politykow, dac szanse mlodym pelnym ambicji, ktorzy byc moze jeszcze wierza w ten kraj. czasy komuny dawno sie juz skaczyly. ja oczekuje zmian na lepsze a nie na odwrot, bo puki co mam wrazenie, ze ci pseudo politycy probuja sie tylko przejechac za darmo na krzyzu ktory dzwigam... Bog z Wami!

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

45
27
~as 2012-04-08 (18:22) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 18 godzin i 56 minut temu

Dziękuję papieżowi Janowi Pawłowi II za to że doprowadził do podpisania konkordatu z Polską. Dobrze że pieniądze z naszych podatków w kwocie kilku miliardów PLN rocznie trafia do biednego Watykanu. Jeszcze raz dziękuję.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

21
4
~bob 2012-04-09 (05:52) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 7 godzin i 26 minut temu

Posługiwać się rozumem a nie wierzyć w duchy cuda opatrzność. Dość tej głupawki

odpowiedz

30
13
~svb 2012-04-08 (20:00) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 17 godzin i 18 minut temu

UWAGA ! SEKTA ! Na terenie naszego kraju działa bardzo groźna organizacja podszywająca się pod działalność religijną. Sekta ta ingeruje w życie rodzin, wykorzystując finansowo swoje ofiary, a nawet manipuluje życiem całego kraju poprzez wpływanie na stanowienie prawa. Organizacja ta jest wielkim międzynarodowym koncernem świadczącym usługi religijne i ma wielką sieć ośrodków na wszystkich kontynentach. Przeczytaj punkty, które charakteryzują działalność tej największej sekty. I Ty też musiałeś ( musiałaś ) się z nią zetknąć. 1. Struktura władzy w sekcie jest niedemokratyczna. Z jej struktur hierarchicznych wykluczone są wszystkie kobiety oraz żonaci mężczyźni. Na życie sekty wpływ mają jedynie specjalnie dobrani i przeszkoleni nieżonaci mężczyźni, którzy ślubują swoim zwierzchnikom ślepe posłuszeństwo. Główny przywódca sekty, jej dyktator, który każe uważać się za nieomylnego, zarządza niepoliczonymi bogactwami i mieszka w luksusowym pałacu na południu Europy. 2. Ludzie uzależnieni od sekty, zwani także wiernymi, nie maja żadnego wpływu na ważne decyzje swojej organizacji. Nawet na zarządzanie pieniędzmi sekty, które posłusznie jej przekazują. 3. Mimo że mężczyźni kierujący sekta słyną z rozwiązłego trybu życia, od pozostałych członków organizacji żądają przestrzegania bardzo rygorystycznych zasad. Zabraniają używać środków antykoncepcyjnych, potępiają sex pozamałżeński, zabraniają rozwodów i powtórnych małżeństw. Wszystkim, którzy nie akceptują tych zasad, sekta grozi wiecznym potępieniem i już tu na ziemi piętnuje ich oraz uprzykrza życie. 4. Wśród mężczyzn kierujących sektą na wszystkich szczeblach jej struktury występuje zadziwiająco często skłonność do wykorzystywania seksualnego dzieci. Sekta wymyśliła sprawny system chronienia przestępców seksualnych w swoich szeregach. Przenosi ich z jednej placówki na inną, a gdy trzeba, ukrywa ich także w odległych krajach.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

30
14
~kazik 2012-04-09 (04:52) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 8 godzin i 26 minut temu

Donek z Jackiem jeszcze większe cuda robią. Jest dług-nie ma długu Był zamach -nie ma zamachu, Są przekrety-nie ma przekretów. Dla uczczenia Lenina, była Stocznia im. Lenina i będzie stocznia im.Lenina?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

23
7
~Zbycho 2012-04-08 (22:51) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 14 godzin i 27 minut temu

Jest teraz wyrazna nagonka na Kosciol.Szkoda slow...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

29
13
~tom 2012-04-08 (22:29) 2 lata 8 miesięcy 11 dni 14 godzin i 49 minut temu

Jesli do JP2 modla sie miliony ludzi to wiadomo ze wsrod tych milionow ludzi, znajdzie sie kilka lub kilkanascie osob ktore samoczynnie wroca do zdrowia, tak sie dzieje nie tylko wsrod tych ktorzy sie modla, pytanie brzmi co z ta zdecydowana wiekszoscia ktora sie modlila a zadnej cudownej przemiany nie doswiadczyla? czy JP2 albo bog, bo sam juz nie wiem kto, ich olal, czy wybiera sobie tylko te osoby ktore mu sie podobaja? o tym sie jakos nie mowi, bo ludzie sa tak skonstruowani ze lubia sluchac o jakis cudownych nadprzyrodzonych zjawiskach, chociaz tak naprawde sami sie oszukuja, swoja droga to kosciol wykorzystuje nauke, ktora nie jest jeszcze tak rozwinieta zeby wszystko wytlumaczyc, pytanie brzmi, jakie dowody kosciol ma na to ze to napewno JP2 uzdrowil te osoby? to tak jak z ta francuska zakonnica, wiadomo ze Alzheimer to choroba ktora trudno zdiagnozowac, jest mnostwo przypadkow kiedy lekarze sie myla i diagnozuja u kogos ta chorobe, a w rzeczywistosci sa choroby podobne, ktore z czasem i z dnia na dzien mijaja, czyli dokladnie jak to bylo w przypadku tej zakonnicy, i jeszcze jedno, dlaczego im bardziej niewiarygodny cud tym rzadziej sie zdarza? jakos poza jednym zreszta falszywym przypadkiem nie bylo tak zeby komus odrosla reka czy noga, w rzeczywistosci jest mozliwe nawet to ze jakis pomnik z marmuru pomacha komus reka, ale jest to tak nieprawdopodobne ze raczej nigdy sie nie wydarzy, jesli biskupi czy papieze tak bardzo w to wierza, to nich sami w przypadku jakies choroby, modla sie do swoich swietych, a nie lecza w najdrozszych klinikach, ciekawe ilu z nich udaloby sie przezyc, a tak na koniec najwiekszym cudem ktore JP2 uczynil, bylo wyniesienie na oltarze zboczenca, niejakiego Marciala Maciela Degollado.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Frank-Walter Steinmeier ostrzega przed zaostrzaniem sankcji wobec Rosji
dodane 2014-12-20 (05:55) 7 godzin i 23 minuty temu

Matka zamordowanych dzieci aresztowana za zabójstwo
dodane 2014-12-20 (00:55) 12 godzin i 23 minuty temu

Protest przeciwko finansowaniu Świątyni Opatrzności Bożej
dodane 2014-12-20 (07:45) 5 godzin i 33 minuty temu

Co obcokrajowców dziwi w naszym Bożym Narodzeniu
dodane 2014-12-20 (05:18) 8 godzin i 1 minutę temu

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 1 dzień 2 godziny i 18 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 29872