Strona główna serwisu
"To skandal, czemu zrobiono to twórcy antykomor.pl?"

"To skandal, czemu zrobiono to twórcy antykomor.pl?"

Klub parlamentarny Solidarna Polska zwrócił się do premiera Donalda Tuska o natychmiastowe przedłożenie umowy ratyfikacyjnej ACTA do laski marszałkowskiej w celu odrzucenia jej przez parlament. Na konferencji wystąpił także Robert Frycz będący autorem słynnej strony antykomor.pl. Według członków klubu skandaliczne jest także to, że internaucie zarekwirowano komputer, na którym miał wiele ważnych plików i danych, i do tej pory go nie zwrócono.
Odnosząc się do zapowiedzi premiera, że nie skieruje projektu ustawy ratyfikacyjnej w sprawie porozumienia ACTA do sejmu, jeśli podczas konsultacji i debat przekona się, że nie należy tego robić, Ziobro powiedział, że Tusk "jest mistrzem w niewywiązywaniu się ze swoich zobowiązań".

- Kierowani starannością i zapobiegliwością prosimy pana premiera Donalda Tuska, również w imieniu szeregu internautów, którzy się do nas zwrócili, aby zechciał skorzystać ze swoich prerogatyw i doprowadził do niezwłocznego przedłożenia do decyzji sejmu ustawy ratyfikującej umowę ACTA. Można tę sprawę natychmiast przeciąć i zamknąć, odrzucając tę umowę. Sprawa będzie historią i o to przecież tym setkom tysięcy młodych internautów chodzi - powiedział Ziobro.

W ocenie wiceprezesa SP, europosła Jacka Kurskiego, premier wprowadza "pseudoprocedury" zawieszenia ratyfikacji, której - jak podkreślił - de facto nie ma w polskim prawie.


- Dopatrujemy się tutaj wytrychu, żeby przeczekać kryzys związany ze wzmożoną aktywnością polskiej młodzieży, polskich internatów w obronie wolności, aby przetrwać te nastroje i potem poddać tylnymi drzwiami ACTA, być może skutecznej, ratyfikacji - powiedział Kurski.

- Chcemy dzisiaj powiedzieć: "sprawdzam" całemu światu polityki, który deklaruje sprzeciw wobec ACTA. Rozstrzygnijmy tę sprawę najszybciej, jak się da. Niech premier Donald Tusk przedłoży ustawę ratyfikującą do Sejmu, a my zdecydowaną większością głosów odrzućmy to niedobre pseudoprawo, żeby już przestało straszyć Polskę, Polaków, internautów i wolność w internecie - podkreślił Kurski.

Z kolei sekretarz klubu PO Paweł Olszewski powiedział, że traktuje wystąpienie polityków SP, jako dowód "skrajnego cynizmu". - Bowiem wczoraj na forum PE odbyła się konferencja, przede wszystkim na temat wolności w internecie w kontekście umowy ACTA, gdzie prelegentami byli przedstawiciele Komisji Europejskiej, OECD i jakoś dziwnym trafem w pracach merytorycznych koledzy z Solidarnej Polski brać udziału nie zamierzali - powiedział polityk PO. Zamiast tego - jak mówił - "brylowali w mediach mówiąc o ACTA".


Frycz apeluje do Internautów

- W maju 2011r. do mojego domu wkroczyli uzbrojeni funkcjonariusze ABW. Dopatrzyli się bowiem oni w prowadzonym przeze mnie blogu zagrożenia dla państwa - mówił Robert Frycz, twórca strony antykomor.pl na konferencji prasowej. - ABW powinna zajmować się łapaniem przestępców, a nie internautów, którzy wyrażają swoją opinię. Jeśli takie działania miały miejsce przed podpisaniem ACTA, należy zastanowić się, jak bardzo zostaną zaostrzone represje wobec internautów - dodał. Frycz zaapelował do internautów, by poparli wniosek Solidarnej Polski.

W opinii Solidarnej Polski doszło do poważnego nadużycia władzy przez ABW wobec Frycza, a zastosowane środki były nieproporcjonalne do jego domniemanego przewinienia. Od 8 miesięcy Fryczowi nie postawiono żadnych zarzutów, nie wie on więc, czy będzie oskarżony, czy uniewinniony.

Według członków klubu skandaliczne jest także to, że internaucie zarekwirowano komputer, na którym miał wiele ważnych plików i danych, i do tej pory go nie zwrócono. Dlatego też Solidarna Polska zamierza złożyć skargę do prokuratora Seremeta na przewlekłość postępowania. Klub żąda także - jako oświadczono na konferencji - jasnej deklaracji od PO czy są za czy przeciwko ACTA.
wp, PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (754)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
37
~realista 2012-02-09 (19:32) 6 minut temu

do niektórych internautów, proszę zrozumcie!! . od 20 lat polski rząd i parlament ustanawia prawo aby chroniło interesy partii ( szczególnie rządzących) i było batem na niepokornych. W ten oto pokojowy sposób władza zamyka usta obywatelom. Organy ścigania (np.prokuratura) dostają od władzy niemal nieograniczone przywileje i swobodę działania wraz z sowitym wynagrodzeniem aby w wyrazie wdzięczności uciszać mówiących prawdę (czyt. szkodzących władzy) Nie wierzycie? odsyłam do lektury kodeksu karnego i kpp. Zgodnie z pow. aktami prawnymi w Polsce z powodu kaprysu prokuratora ( bo tak uważa) można iść do paki od 3m-cy na czas nie określony dopóki nie zakończy się śledztwo. Uświadomcie sobie wreszcie że żyjecie w sprytnie zakamuflowanym dyktacie. W Polsce można być aresztowanym za samo przyjście na świat

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
41
~tomek 2012-02-09 (17:51) 1 godzinę i 47 minut temu

jezeli na prezydenta Kaczynskiego mowiono kartofel, to nie widze powodu zeby tego wiekiego ortografa nazywac burakiem, w tym okresleniu jest 100% prawdy

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
34
~mix 2012-02-09 (17:08) 2 godziny i 30 minut temu

ludzie trzymac krutko RUDEGO KASZUBA bo on zKOMOREM MARIONETKA chca nam zamknac usta.

odpowiedz

zgłoś do moderacji