więcej

"To skandal, czemu zrobiono to twórcy antykomor.pl?" .

wp.pl, PAP |  aktualizacja 2012-02-09 (16:37) 2 lata 10 miesięcy 9 dni 11 godzin i 36 minut temu
drukuj

Klub parlamentarny Solidarna Polska zwrócił się do premiera Donalda Tuska o natychmiastowe przedłożenie umowy ratyfikacyjnej ACTA do laski marszałkowskiej w celu odrzucenia jej przez parlament. Na konferencji wystąpił także Robert Frycz będący autorem słynnej strony antykomor.pl. Według członków klubu skandaliczne jest także to, że internaucie zarekwirowano komputer, na którym miał wiele ważnych plików i danych, i do tej pory go nie zwrócono.

Odnosząc się do zapowiedzi premiera, że nie skieruje projektu ustawy ratyfikacyjnej w sprawie porozumienia ACTA do sejmu, jeśli podczas konsultacji i debat przekona się, że nie należy tego robić, Ziobro powiedział, że Tusk "jest mistrzem w niewywiązywaniu się ze swoich zobowiązań".

- Kierowani starannością i zapobiegliwością prosimy pana premiera Donalda Tuska, również w imieniu szeregu internautów, którzy się do nas zwrócili, aby zechciał skorzystać ze swoich prerogatyw i doprowadził do niezwłocznego przedłożenia do decyzji sejmu ustawy ratyfikującej umowę ACTA. Można tę sprawę natychmiast przeciąć i zamknąć, odrzucając tę umowę. Sprawa będzie historią i o to przecież tym setkom tysięcy młodych internautów chodzi - powiedział Ziobro.

W ocenie wiceprezesa SP, europosła Jacka Kurskiego, premier wprowadza "pseudoprocedury" zawieszenia ratyfikacji, której - jak podkreślił - de facto nie ma w polskim prawie.

- Dopatrujemy się tutaj wytrychu, żeby przeczekać kryzys związany ze wzmożoną aktywnością polskiej młodzieży, polskich internatów w obronie wolności, aby przetrwać te nastroje i potem poddać tylnymi drzwiami ACTA, być może skutecznej, ratyfikacji - powiedział Kurski.

- Chcemy dzisiaj powiedzieć: "sprawdzam" całemu światu polityki, który deklaruje sprzeciw wobec ACTA. Rozstrzygnijmy tę sprawę najszybciej, jak się da. Niech premier Donald Tusk przedłoży ustawę ratyfikującą do Sejmu, a my zdecydowaną większością głosów odrzućmy to niedobre pseudoprawo, żeby już przestało straszyć Polskę, Polaków, internautów i wolność w internecie - podkreślił Kurski.

Z kolei sekretarz klubu PO Paweł Olszewski powiedział, że traktuje wystąpienie polityków SP, jako dowód "skrajnego cynizmu". - Bowiem wczoraj na forum PE odbyła się konferencja, przede wszystkim na temat wolności w internecie w kontekście umowy ACTA, gdzie prelegentami byli przedstawiciele Komisji Europejskiej, OECD i jakoś dziwnym trafem w pracach merytorycznych koledzy z Solidarnej Polski brać udziału nie zamierzali - powiedział polityk PO. Zamiast tego - jak mówił - "brylowali w mediach mówiąc o ACTA".

Frycz apeluje do Internautów

- W maju 2011r. do mojego domu wkroczyli uzbrojeni funkcjonariusze ABW. Dopatrzyli się bowiem oni w prowadzonym przeze mnie blogu zagrożenia dla państwa - mówił Robert Frycz, twórca strony antykomor.pl na konferencji prasowej. - ABW powinna zajmować się łapaniem przestępców, a nie internautów, którzy wyrażają swoją opinię. Jeśli takie działania miały miejsce przed podpisaniem ACTA, należy zastanowić się, jak bardzo zostaną zaostrzone represje wobec internautów - dodał. Frycz zaapelował do internautów, by poparli wniosek Solidarnej Polski.

W opinii Solidarnej Polski doszło do poważnego nadużycia władzy przez ABW wobec Frycza, a zastosowane środki były nieproporcjonalne do jego domniemanego przewinienia. Od 8 miesięcy Fryczowi nie postawiono żadnych zarzutów, nie wie on więc, czy będzie oskarżony, czy uniewinniony.

Według członków klubu skandaliczne jest także to, że internaucie zarekwirowano komputer, na którym miał wiele ważnych plików i danych, i do tej pory go nie zwrócono. Dlatego też Solidarna Polska zamierza złożyć skargę do prokuratora Seremeta na przewlekłość postępowania. Klub żąda także - jako oświadczono na konferencji - jasnej deklaracji od PO czy są za czy przeciwko ACTA.


Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 541 93.76%
nie 36 6.24%

Przeczytaj też

PiS: projekt znoszący karę więzienia za znieważenie prezydenta

dodane 2012-07-21 (10:10) 2 lata 4 miesiące 27 dni 18 godzin i 3 minuty temu

Odroczono rozpoczęcie procesu ws. portalu Antykomor.pl

dodane 2012-07-20 (10:35) 2 lata 4 miesiące 28 dni 17 godzin i 38 minut temu

Zarzuty dla twórcy strony Antykomor.pl. Grozi mu pięć lat więzienia

dodane 2012-04-12 (22:45) 2 lata 8 miesięcy 6 dni 5 godzin i 28 minut temu

Przedłużono śledztwo ws. strony AntyKomor.pl

aktualizacja 2012-03-02 (11:16) 2 lata 9 miesięcy 16 dni 16 godzin i 57 minut temu

Ponadpartyjnie i ekspercko chcą ocenić ACTA

dodane 2012-02-02 (15:00) 2 lata 10 miesięcy 16 dni 13 godzin i 13 minut temu

To już koniec wolności w internecie - nie mamy szans

dodane 2012-02-02 (09:47) 2 lata 10 miesięcy 16 dni 18 godzin i 26 minut temu

Wotum nieufności dla ministra kultury za ACTA

aktualizacja 2012-02-01 (15:48) 2 lata 10 miesięcy 17 dni 12 godzin i 25 minut temu

Palikot założy maskę Chrystusowi? "W zamian świński ryj"

dodane 2012-01-31 (14:30) 2 lata 10 miesięcy 17 dni 13 godzin i 43 minuty temu

Śledztwo ws. Antykomora to test dla ACTA

dodane 2012-01-31 (03:50) 2 lata 10 miesięcy 18 dni i 23 minuty temu

Palikot tworzy parlamentarny zespół ds. ACTA

aktualizacja 2012-01-30 (17:03) 2 lata 10 miesięcy 18 dni 11 godzin i 10 minut temu

materiał foto

Gdynia przeciw ACTA

dodane 2012-01-25 (20:19) 2 lata 10 miesięcy 23 dni 7 godzin i 54 minuty temu
materiał foto

Stop ACTA

dodane 2012-01-24 (17:23) 2 lata 10 miesięcy 24 dni 10 godzin i 50 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (754)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

37
1
~realista 2012-02-09 (19:32) 2 lata 10 miesięcy 9 dni 8 godzin i 41 minut temu

do niektórych internautów, proszę zrozumcie!! . od 20 lat polski rząd i parlament ustanawia prawo aby chroniło interesy partii ( szczególnie rządzących) i było batem na niepokornych. W ten oto pokojowy sposób władza zamyka usta obywatelom. Organy ścigania (np.prokuratura) dostają od władzy niemal nieograniczone przywileje i swobodę działania wraz z sowitym wynagrodzeniem aby w wyrazie wdzięczności uciszać mówiących prawdę (czyt. szkodzących władzy) Nie wierzycie? odsyłam do lektury kodeksu karnego i kpp. Zgodnie z pow. aktami prawnymi w Polsce z powodu kaprysu prokuratora ( bo tak uważa) można iść do paki od 3m-cy na czas nie określony dopóki nie zakończy się śledztwo. Uświadomcie sobie wreszcie że żyjecie w sprytnie zakamuflowanym dyktacie. W Polsce można być aresztowanym za samo przyjście na świat

odpowiedz

41
6
~tomek 2012-02-09 (17:51) 2 lata 10 miesięcy 9 dni 10 godzin i 22 minuty temu

jezeli na prezydenta Kaczynskiego mowiono kartofel, to nie widze powodu zeby tego wiekiego ortografa nazywac burakiem, w tym okresleniu jest 100% prawdy

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

34
0
~mix 2012-02-09 (17:08) 2 lata 10 miesięcy 9 dni 11 godzin i 5 minut temu

ludzie trzymac krutko RUDEGO KASZUBA bo on zKOMOREM MARIONETKA chca nam zamknac usta.

odpowiedz

37
4
~Ona 2012-02-09 (17:42) 2 lata 10 miesięcy 9 dni 10 godzin i 31 minut temu

Ty bohojczyzna . Z skad ty sie smieciu tu znalazles , taka K,,,e jak ty to na suchej galezi powiesc . To chyba musi byc Niesiol ze taka nienawiscia zieje .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

36
3
~qwe 2012-02-09 (17:35) 2 lata 10 miesięcy 9 dni 10 godzin i 38 minut temu

Nikt jeszcze premierowi bejzbolem po nerach nie przejechał ....

odpowiedz

35
2
~zwykły 2012-02-09 (16:27) 2 lata 10 miesięcy 9 dni 11 godzin i 46 minut temu

To co zrobiono Fryczowi dla mnie już jest karą. Nie mam żadnego biznesu związanego z nielegalnym rozpowszechnianiem "własności intelektualnej". Ale takie działanie może mnie dotknąć - w majestacie prawa. Po fakcie będę uniewinniony - lecz ukarany - bezsądu, wyroku. Za komuny też w majestacie prawa MILICJA "mogła" karać. Ustrój jak za PRL - Np.: jesteś niewinny ale paszpotru nie dostaniesz.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

35
3
~Daro 2012-02-09 (18:03) 2 lata 10 miesięcy 9 dni 10 godzin i 10 minut temu

Polityka miłosci PO i ich mediów dała nam w efekcie morderstwo w łodzi !!! Trwa ona dalej !! Ciemnocie wpojona nienawiść do PiS wg najlepszych nauk propagandy politycznej ! A jak się jednego głąba z drugim zapyta a za co konkretnie nienawidzisz - to nie umie odpowiedzieć !!! / no chyba że nie chce się chwalić że był TW /

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

35
4
~DArek 2012-02-09 (20:11) 2 lata 10 miesięcy 9 dni 8 godzin i 2 minuty temu

PO jest jak MILICJA, tez.......... "OBYWATELSKA" !!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

31
0
~poli 2012-02-09 (18:59) 2 lata 10 miesięcy 9 dni 9 godzin i 14 minut temu

UWAGA! Spośród grubo większości przeciwników ACTA nie chodzi o zabieranie twórczości. Nażryjcie się swoją twórczością i powodzenia! Nam chodzi o to że ACTA umożliwi inwigilacje oraz utrudni rozwój osób, firm oraz badania naukowe. Poza tym ACTA zagraża również rolnictwu (GMO). Jeśli chodzi o twórców to apeluje do was do dostosowania się do nowych realiów, HALO, mamy XXI wiek, Internet jest naszym drugim życiem! Jak się dostosować? Otóż zamiast sprzedawać płyty za 50 zeta poprzez skelpy typu Empik, moglibyście sprzedawać je przez internet za 25 (sam Hołdys mówił że Empik bierze 25 zł za sprzedaż). To że nie potraficie się dostosować do realiów i nie znacie się na ekonomii to nie nasza wina. Drugi sposób to tantiemy jakie by portale, typu wrzuta by wam płaciła, jakieś grosze od posłuchania, ale w sumie wyjdzie niezła sumka. Można by się zastanwić i obmyśleć jakieś ciekawe modele. Możemy wam pomóc w tym, ale nie wtrącajcie się w inne nasze aspekty, bo tu chodzi o naruszenie swobody obywatelskiej, inwigilacja. Jeśli twórcy nadal nie rozumieją problemu, to z obrazuje to w inny sposób: Państwo wstawia do Twojego domu kamery, które ciągle monitorują i nakręcają co się dzieje. W przypadu najmniejszej podejrzliwości że coś tam knujesz firma ze Stanów ma prawo do pozyskania tych nagrań (w naszym przypadku to są komputery, wszystkie w domu). Przy okazji zostaniesz oskarzżony o 100 innych rzeczy (bo na każdym komputerze moża wykryć jakieś nielegalne rzeczy, a jak nie to podrzucą Ci coś, żeby Cię poprostu załatwić) i Cię wsadzą do ciupli. I życzę powodzenia. Więzienia puste czekają w Stanach, chyba mają kilka setek, prywatnych w których będziesz pracował za 0,25 $ na godzinę, powodzenia. Myślicie twórcy że na waszych kompach nic się nie znajdzie? Tacy pewni jesteście? Nie rozśmieszajcie mnie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

37
6
~aassa 2012-02-09 (16:34) 2 lata 10 miesięcy 9 dni 11 godzin i 39 minut temu

Precz z Tuskiem kelnerem UE i precz z PO....

odpowiedz

39
9
~babcia hermaszewska 2012-02-09 (17:47) 2 lata 10 miesięcy 9 dni 10 godzin i 26 minut temu

chciałbym zapisać sie do PeO, czy ktoś wie ile dają kasy?

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

31
2
wip.567 2012-02-09 (18:53) 2 lata 10 miesięcy 9 dni 9 godzin i 20 minut temu

nietykalny ten Komorowski,,,a pamietam jak obchodzono się ze śp.Lechem Kaczynskim, też prezydentem,,, pluły media,,pluli ludzie Platformy i nikt nikomu włosa z głowy za to nie strącił...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

32
4
~KONRAD 2012-02-09 (17:40) 2 lata 10 miesięcy 9 dni 10 godzin i 33 minuty temu

TA UMOWA ACTA MIALA BYC TAJNA I UKRYTA PRZED SPOLECZENSTWEM !NA NIEZALEZNA .PL BYL WCZORAJ ODPIS DOKUMENTU RZADOWEGO NA TEN TEMAT WLASNIE !ZROBIL WAS DONEK JESZCZE RAZ NA SZARO HE HE ....

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

28
2
~as 2012-02-09 (17:58) 2 lata 10 miesięcy 9 dni 10 godzin i 15 minut temu

zauwazyliscie że sztab po ciagle pisze o kaczynskim? Zawsze jak cos spiep.rzą to wierszyki, rymowanki itp. Zawsze ktoś inny jest winny. jak nie pis to kryzys, jak nie kryzys to palikot, jak nie palikot to mróz, jak nie mróz to ....

odpowiedz

28
3
~waryjat 2012-02-09 (17:17) 2 lata 10 miesięcy 9 dni 10 godzin i 56 minut temu

a niesioł powiedzial dzis ze pan prezydent to morderca i co , zamkniecie go ?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

25
0
~lord 2012-02-09 (17:08) 2 lata 10 miesięcy 9 dni 11 godzin i 5 minut temu

no ludu nie wiecie w wierzenia ludowe że co rude to fałszywe - teraz to widać w skali POLSKIEJ polityki i traktowania LUDU PRACUJĄCEGO utrzymującego takich rudych egoistów nieszanujących swobód obywateli

odpowiedz

31
6
~And 2012-02-09 (16:35) 2 lata 10 miesięcy 9 dni 11 godzin i 38 minut temu

Stanowisko Tuska wobec ACTA jest jasne. Gdy w trakcie spotkania, w ramach "konsultacji" ktoś powiedział, że podpis Polski pod ACTA należy wycofać, Tusk się zbulwersował. To była jego jedyna szczera, spontaniczna reakcja w tym temacie, reszta to teatr.

odpowiedz

28
4
~gucio 2012-02-09 (19:07) 2 lata 10 miesięcy 9 dni 9 godzin i 6 minut temu

Dzisiaj na Rakowicach był pogrzeb Szymborskiej. Nikt oprócz zaproszonych gości nie mógł się dostać na cmentarz. Zamknięto główną arterię 29 Listopada dla ruchu kołowego i komunikacji miejskiej, a na cmentarzu świciło pustkami, bo pustaki chronione mające pełne portki strachu nie dopuścili normalnych zwykłych ludzi na cmentarz. Wislawa jak widzi tę hipokryzję "władców PRL-bis to "tam" napisze wiersz o tych kretynach

odpowiedz

29
5
~oko 2012-02-09 (18:08) 2 lata 10 miesięcy 9 dni 10 godzin i 5 minut temu

OSZUKANY WYBORCO TUSKA PRZECZYTAJ Z UWAGĄ !!! Wmówili wam że to PiS chce zrobić państwo policyjne. Straszyli was Kaczorami, Zbiorą i ABW - wszystko po to, żeby dorwać się do władzy i samemu zrobić to czym was straszyli. Tusk i PO, to nieustanne dążenie do ograniczenia wolności obywateli, inwigilacja, kłamstwo oraz nakładanie na Polaków coraz to nowych podatków, innych danin i ich podwyższanie. Nie dajcie się nadal ogłupiać. PiS nawet Kaczyńskim będzie lepszy od PO z Tuskiem. Kaczyński już rządził i to dobrze,nie przeszkadzał przedsiębiorcom , nie uchwalał bubli ustawowych, tylko media i POwska propaganda zrobili z niego nieomal zbrodniarza. Kaczyński ma swoje miusy, ale jego działania nie są kierowane przeciw zwykłym obywatelom, tylko jest to walka polityczna i chęć rozliczenia tego co szkodzi, szkodziło i nadal pozostaje bezkarne. Jedną z metod utrzymania przez Tuska i PO władzy jest podsycanie w Polakach strachu przed powrotem do władzy PISu. Tusk i PO, wciskają Polakom bzdury, że niby państwo PiSu, to było państwo policyjne. Prawda jest taka, że oprócz pijaru i propagandy Tusk i PO, nic nie potrafią, wręcz szkodzą ! PO straszy PISem, ale wystarczy przemyśleć te 2 lata rządów PIS - czy było coś nie tak ? Na pewno nie, tylko przestępcy i skorumpowani POlitycy więcej się bali, a nie zwykły obywatel. Niestety PO rozszerzyła propagandowo ten strach na wszystkich Polaków i nadal , to robi i to dość skutecznie.Jednak ten, kto potrafi myśleć wie,że nie było i nie ma się czego bać. Przecież Tusk i ludzie z PO, mieli być najlepsi, mieli się na wszystkim znać. Pamiętacie ofensywy ustawowe zapowiadane przez Tuska w ciągu ostatnich ponad czterech lat ? Co rok zapowiadał ofensywy: wiosenną, letnią,jesienną, zimową, nawet hucznie i w blasku fleszy przenosił swoją kancelarię do sejmu, by osobiście niby nadzorować owe ofensywy - niestety zawsze kończyło się na zapowiedziach. Tusk i PO, od pięciu lat opowiada Polakom bajki. Zamiast obiecywanych pakietów ustaw usprawniających gospodarkę i reformujących finanse państwa, od kilku lat mamy medialną szopkę ( np. Inwestor z Kataru który pojawił się przed wyborami i znikł po wyborach ) , propagandę i zapowiedzi zapowiadające kolejne zapowiedzi oraz ofensywy legislacyjne, których nie ma. Ustawy uchwalone przez PO, są to w większości buble krytykowane przez wybitnych ekonomistów , konstytucjonalistów i ekspertów. Tusk jest żałosny, dziwię się tylko dlaczego PO-lacy jeszcze mu ufają ? Ciężko nas los doświadczył chwilowo rozum nam odbierając. I nie chodzi tu o głupotę rodaków głosujących na PO i p. Tuska, ale o akceptację jego kłamstw.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

25
2
~Mister 2012-02-09 (16:40) 2 lata 10 miesięcy 9 dni 11 godzin i 33 minuty temu

a wczoraj podano, że aresztowano internautów za to, że wyrazili swoją opinię na temat żołnierzy. Jaka by nie była, to ich opinia i mają święte prawo ją mieć i wyrażać. Może od razu uznajmy, że nie można nic o nikim pisać ani mówić, bo może to być uznane za obraźliwe ?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 17 godzin i 49 minut temu

materiał wideo

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 18 godzin i 8 minut temu

Dziś odbędzie się pogrzeb ofiar tragedii w Rakowiskach
dodane 2014-12-18 (09:55) 18 godzin i 18 minut temu

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 1 dzień 16 godzin i 13 minut temu

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 1 dzień 15 godzin i 43 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 28505