więcej

"Rozmowa z Jakubiak nie była monologiem prezesa".

TVN24 | dodane 2010-09-09 (20:17)

fot. wp.pl / Konrad Żelazowski

opinie
drukuj

Rozmowa Jarosława Kaczyńskiego z Elżbietą Jakubiak nie była monologiem prezesa, ale dialogiem i dotyczyła głównie spraw partii - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 posłanka PiS Joanna Kluzik-Rostkowska. Dodała, że stanięcie w obronie zawieszonej koleżanki było dla niej sprawą honoru.

Jak wyjaśniała Kluzik-Rostkowska, Elżbieta Jakubiak poszła do prezesa Kaczyńskiego przedstawić racje swoje i innych osób w partii. Dodała, że stanięcie w obronie zawieszonej koleżanki było dla niej sprawą honoru. - Czuję odpowiedzialna za kampanię wyborczą i uważam, że była ona dobra. Dlatego też lojalnie stanęłam za Elą Jakubiak, która także przy tej kampanii współpracowała i za to obrywa - powiedziała Kluzik-Rostkowska.

Odnosząc się do niedawnego listu Jarosława Kaczyńskiego do członków partii przyznała, że był krytyczny, ale nie czuje się nim osobiście dotknięta. - Nie czuję, że oberwałam po kampanii. Myślę, że ona była bardzo dobra i dała nam bardzo dobry wynik - dodała posłanka PiS.

Zapytana o słowa Zbigniewa Ziobry, który w wywiadzie powiedział, iż gdyby nie zła strategia kampanii prezydenckiej, Kaczyński wygrałby te wybory, Kluzik odpowiedziała: - Zaprosiłam Zbyszka Ziobrę do komitetu wyborczego, ale nie skorzystał z tego zaproszenia. Mógłby wtedy swoje racje wyłożyć. Mógł też po kampanii porozmawiać z nami, a nie z "Rzeczpospolitą”.

Jak dodała, skoro Ziobro miał inną koncepcję i strategię kampanii, być może lepszą, życzy mu teraz, żeby został szefem kampanii przed wyborami samorządowymi i doprowadził PiS do zwycięstwa. - Wiele kłótni i rozmów się po kampanii odbyło, które - mam nadzieję - czegoś nas nauczyły - stwierdziła.

Na pytanie czy nie zamierza odchodzić z PiS, Kluzik odpowiedziała że kończy dzień z lepszym humorem niż go zaczynała. - Mam nadzieję, ze będziemy umieli rozmawiać - dodała.

Odnoszą się kolei do plotek, iż miejsce Jarosława Kaczyńskiego na fotelu prezesa PiS miałby zająć Zbigniew Ziobro, Joanna Kluzik-Rostkowska powiedziała, że nie wyobrażam sobie sytuacji w której Jarosław Kaczyński znika z życia politycznego. -
Trzymam kciuki, żeby prezes był silnyJoanna Kluzik-Rostkowska
Trzymam kciuki, żeby prezes był silny - dodała.

Posłanka wyjaśniła także, dlaczego nie przyjęła propozycji Jarosława Kaczyńskiego, by zostać wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości. - Gdybym przyjęła propozycję zostania wiceprezesem byłabym albo nie fair względem siebie, albo nie fair względem Jarosława Kaczyńskiego. Nie jest tajemnicą, że nie zgadzam się ze wszystkimi głównymi ideami PiS. Uważam też, że gdyby na czele zespołu do wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej – bo tę katastrofę trzeba wyjaśnić - stała inna, mniej kontrowersyjna osoba, byłoby to z korzyścią dla prac - powiedziała. - Myślę, że prezes poczuł się urażony moją odmową i było mu przykro, ale nie chcę wchodzić w jego skórę - dodała.

(meg)

oceń
31
19
Podziel się

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


  • Skomentuj
  • WP.PL
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~Życzliwy [2010-09-10 00:37]

Tak trzymać Panie Prezesie Kaczyński!!
Wyrzucić na zbity pysk. Wszystkich. Zostanie Pan sam z Alikiem, chorą matką i 11zł zapomogi z Opieki Społecznej na 1 dzień. Tego Panu życzę.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~janusz [2010-09-09 21:40]

Polska potrzebuje dyktatora i J.K. by się na to nadawał
inaczej rozkradną nas do reszty i będziemy niewolnikami w swoim kraju.

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~Życzliwy [2010-09-10 00:36]

Tak trzymać Panie Prezesie Kaczyński!!
Wyrzucić na zbity pysk. Wszystkich. Zostanie Pan sam z Alikiem, chorą matką i 11zł zapomogi z Opieki Społecznej. Tego Panu życzę.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~kasandra [2010-09-10 00:33]

parytety ????
Dlaczego kobiety domagają się parytetów ? Wystarczy, że takie zero jak J. Kaczyński szepnie i już kobiety padają mu do stóp !!!! Żenada. Każda twierdzi, że on jest super, jest mężem stanu i takie tam duperele więc może je obrażać, poniewierać nimi. Głupie baby zacznijcie się szanować !!!!!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Gloria [2010-09-09 23:56]

Wstyd
Leon - każdy ma prawo wyrażać swoją opinie. Niektórzy na forum, powinni sami się leczyć,a nie ubliżac innym. Jest mi wstyd,że niektórzy nie szanują nikogo i niczego, liczy się tylko własne ego i czubek nosa. t

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~wOw! [2010-09-10 00:26]

czcigodny Jarosław się ugiął?
Stchórzył? Przed babami?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~koleżanka poslanka [2010-09-10 00:22]

ale ja zjeb.... jarek
wczoraj była bojowa , a dzis kameleon z podkulonym ogonem ! Ela nie wstyd ci za Kluzik ????

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~koleżanka poslanka [2010-09-10 00:22]

ale ja zjeb.... jarek
wczoraj była bojowa , a dzis kameleon z podkulonym ogonem ! Ela nie wstyd ci za Kluzik ????

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Waksmundo [2010-09-09 23:55]

PiS pożera własne dzieci
Jaro wycina swoich najlepszych, zupełnie jak Stalin. A tymczasem w podstawówkach i gimnazjach krew sie leje, normalni emigrują, ale to nie jego problem, jego priorytet to czystki w partii.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~ewusia [2010-09-09 23:47]

Jak ktoś powie o psycholu w polskiej polityce,
to posłowie PiS-u mówią, że obraża się Jarosława Kaczyńskiego. Skąd oni to wiedzą?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
michal260189 [2010-09-10 00:12]

Powiedzenie Tuska: Lepiej więc zeżreć muchomora, niż głosować na Kaczora !
sro

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Koń Kubent [2010-09-10 00:10]

Rozmowa nie była monologiem prezesa.
Była monologiem samokrytyki, kajaniem się u stóp prezesa,samobiczowaniem.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~jk [2010-09-10 00:09]

w jednosci sila.prezes powinien ich krotko trzymac.
....

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~RYSK [2010-09-09 21:43]

KLUZIK--CZEGO DOKONALAS W MIESCIE LODZI
POCHWAL SIE ,JAK MASZ CZYM--DO ROBOTY KONIEC Z ROZROBAMI---WIDZIALEM MIGALSKIEGO CIEN

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~ja [2010-09-10 00:00]

a może zaczniemy się modlić do prezesa ojca dyrektora i do tego co podobno zginął za nasze grzechy czyli leszka. tylko w polsce się to możę stać i pewnie kiedyś nastąpi. polskie dno

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~jk [2010-09-09 23:59]

w jednosci sila.prezes powinien ich krotko trzymac.
....

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~sru [2010-09-09 23:59]

ja kupia k
lojalnosc a otepienie to roznica! widac media ulatwily jej powrot bo sama by sie nie wydostala z tego szamba. widac ze tam jest ostra walka o koryto:) poza tym ciezko wybracpomiedzy idea a korytem, zwlaszcza jak bylo sie tak zaufanym? z tym ze w pisie nie istnieje zaufanie albo definicja ta jest wypaczona!kiedy doczekamy sie normalnej i konstruktywnej opozycji?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~jn [2010-09-09 23:57]

prezes jest dla nich za dobry.
....

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~nie ma co pisać?! [2010-09-09 23:56]

Litości, a co nas obchodzi choroba Jarka?
Moim zdaniem ten człowiek jest ciężko chory, a teraz jeszcze panicznie się boi utraty dyktatorskiej władzy w swojej żałosnej partyjce. Niech się leczy w spokoju.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
metro66 [2010-09-09 20:52]

Cały dzień jeden temat!
Tymczasem Bronek zaliczył wtopę w Krynicy . Tusk w Indii.

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

Szukaj w serwisie

reporter wp24 chcę wyslać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Ostatnio dodane przez reporterów WP24

Pogoda długoterminowa materiał foto Pogoda długoterminowa dodane przez: Internauta WP24
Prognoza pogody materiał foto Prognoza pogody dodane przez: Internauta WP24

więcej

Sonda

Jaki prezent dasz swojej Mamie?

liczba oddanych głosów: 281