więcej

"Dlaczego irlandzki milioner chce utopić w Polsce kasę?".

Radio Zet | aktualizacja 2009-03-29 (14:15)

fot. AFP / Wojtek Radwański

opinie
drukuj

- Dlaczego Ganley chce utopić w Polsce tak dużą kasę? - pytał w Radiu Zet Joachim Brudziński z PiS. Irlandzki milioner Declan Ganley założył w Polsce oddział eurosceptycznej partii Libertas, której trzonem - jak donosi prasa - mają być działacze LPR. - Nie wierzę, że sobie poradzą - dodał Brudziński. PO zwróci się do Państwowej Komisji Wyborczej ws. finansowania Libertas.



Polski oddział partii Libertas zamierza skorzystać z luki w ordynacji wyborczej - ustalił "Dziennik". Partia chce zaciągnąć w banku kredyt, którego zabezpieczenie będzie stanowić majątek irlandzkiego multimilionera. Informatorzy "Dziennika" twierdzą, że w ten sposób na kampanię do europarlamentu do Polski ma zostać przetransferowane ponad 250 tys. euro, czyli ponad 1,1 mln zł.

Ganley będzie pompował legalnie pieniądze na LPR i komisja wyborcza nie może nic zrobićZbigniew Chlebowski
Według ustaleń dziennikarzy "Newsweeka", założycielami LiD-u, a dziś Libertasu była trójka działaczy LPR - Cyprian Gutkowski, Daniel Pawłowiec i Sebastian Jargut.

- Politycy, którzy uważają się za narodowców, biorą na swojego lidera narodowca. Warto porównać poglądy i zobaczyć różnice poglądów Ganleya i członków LPR. Trzeba się zastanowić, jak poradzić sobie z luką prawną pozwalającą polskim partiom przyjmować pieniądze z zagranicy - powiedział w "Siódmym Dniu Tygodnia" Radia Zet Michał Kamiński z kancelarii prezydenta.

Zdaniem Stanisława Żelichowskiego z PSL, "to skandaliczne, że prawo jest tak obchodzone". Do dyskusji w Sejmie na ten temat nawołuje Wojciech Olejniczak z SLD.

- Niepokojące jest to, że Ganley będzie pompował legalnie pieniądze na LPR i komisja wyborcza nic nie może zrobić - podkreślił Zbigniew Chlebowski. Szef klubu PO zapowiedział, że zwróci się do Państwowej Komisji Wyborczej o wydanie opinii czy w ustawie o finansowaniu partii politycznych istnieje luka prawna, która pozwala na to, że komitety wyborcze mogą być finansowane ze źródeł zagranicznych.
TAGI: libertas, ue, lpr, wybory
oceń
89
141
Podziel się

Przeczytaj też

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


  • Skomentuj
  • WP.PL
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~zibi [2009-03-29 19:40]

Skąd ją ma?
A czy ta jego kasa nie była "robiona" Korei Północnej a póżniej przez Moskwę nie trafiała do Dublina???

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Staś [2009-03-29 12:07]

Żydzi czynią rejwach. Pojawiło się ugrupowanie w Polsce niezależne od Izraela i jego mamony. Co prawda ma nikłe szanse ale w przyszłości może popędzić Icków. Dlatego teraz zmienią nam prawo i będą opluwać irlandzkiego milionera. Icki zbliża się początek kresu waszej wladzy nad Rzeczpospolitą.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~Glodny emeryt [2009-03-29 19:35]

Moze sie zakochal w p. Sobeckiej
Nie do konca sa zbadane wyroki boskie.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~moon [2009-03-29 19:15]

Libertas to Irlandzkie UPR.
Skoro mamy Polskie UPR, to po co nam Libertas.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~Joanna [2009-03-29 17:25]

Głosowałam na PO
mocno się zawiodłam , teraz oddam głos na LIBERTAS.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~Felek [2009-03-29 18:29]

Finansowanie Libertas
Czy przypadkiem SLD nie było wcześniej finansowane przez Moskwę?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~x [2009-03-29 19:23]

ale poruta
A tak dobrze było nasza tv nasze gazety a tu masz babo placek strach zajrzał w oczy.Najlepiej byłoby ich zdelegalizować ale jak.Zelichowski już knuje .Ordynacja wyborcza ma dziury prawne wynikłe z dziur w muzgach posłów.Do tej pory było dobre a teraz be..

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~x [2009-03-29 19:23]

ale poruta
A tak dobrze było nasza tv nasze gazety a tu masz babo placek strach zajrzał w oczy.Najlepiej byłoby ich zdelegalizować ale jak.Zelichowski już knuje .Ordynacja wyborcza ma dziury prawne wynikłe z dziur w muzgach posłów.Do tej pory było dobre a teraz be..

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~lol [2009-03-29 19:19]

kika
Faszyści to Niemcy - w czasie II wojny, żydzi - mordujący Palestyńczyków, Amerykanie - mordujący Irakijczyków, ale żeby nazywać katolików faszystami , to trzeba być czubkiem, albo jednym z wymienionych wcześniej faszystów.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Olo [2009-03-29 17:00]

Luk -ty baranie , forsujesz na forach jedną partię
Niech sobie różni zakładają nowe , a co?- mamy mieć tylko wybór między PiS a PO =albo Kaczyński albo Tusk?, a gdzie demokracja

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~tadek [2009-03-29 19:18]

histeria PO, PIS i SLD na temat finansowania Libertas
świadczy o tym, że właśnie trzeba na Libertas głosować bo wolę głosowac na partie którą finansuje jakiś gośc z Irlandii niż na kryminalne bandy zwane "partiami", które bezczelnie kradna kase z budżetu państwa i to w imieniu uchwalonego przez siebie prawa

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~magda [2009-03-29 19:17]

Moim prezydentem ma być Donald Tusk,
a nie jakiś Declan Ganley. Albo jeszcze lepiej, ażeby był nim jakiś polak z PiS-u.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~jeden z bardzo wielu [2009-03-29 19:16]

nadzieja na trochę więcej prawdy
Nie tak dawno "wrogie ośrodki" Wolna Europa, Radio Londyn, Głos Ameryki ratowały resztki ludzkiego racjonalizmu, przyzwoitości w tej części Europy. Jeżeli Libertas uruchomi podobne żródła masowej informacji wolne od finansowanych z zewnątrz nacisków cenzorskich zrobię dla nich sporą darowiznę.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Oborowy [2009-03-29 19:16]

Warto mordy PiS, PSL i PO oderwać od polskiego koryta
i to jak najszybciej.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
paul3191 [2009-03-29 13:37]

LPR-faszyzm
Pozwalajcie na tworzenie faszyzmu koscielnego.Sami sobie krecicie bat.

odpowiedz

pokaż 24 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~Obserwator [2009-03-29 13:52]

Zmiana ordynacji wyborczej
Wyjściem z zapaści politycznej i gospodarczej Polski to wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych, utworzenie mniejszości żydowskiej. Do polskiego sejmu powinny mieć dostęp wszystkie mniejszości po dwóch posłów z ka,zdej mniejszości jak w przypadku mniejszości niemieckiej.W obecnej sytuacji mniejszość żydowska pod polskimi nazwiskami udaje Polaków i śmieje się nam w oczy.Należy natychmiast to zmienić.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~ollo [2009-03-29 18:49]

KTO FINANSUJE "PO" ?
Jako obywatel mam prawo wiedzieć.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~alfa [2009-03-29 18:54]

I prawo nic nie może , to koniec Polski ?
A gdzie wielki prezes i cały PIS . A gdzie jest powiedziane , że tak można finansować z zagranicy , skoro z góry wiadomo że operacja pożyczki jest zwykłą kpiną z polskiego prawa , ( brak zgody dotyczy tak całości jak i części a także niezwyczajnych form organizacyjnych pożyczki ) i polskie prawo jest bezradne ? , bez jaj panie i panowie prawnicy , intencje przestępstwa są oczywiste , i tylko czekać aż się staną faktem .

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Leszek [2009-03-29 18:53]

muszę to zobaczyć
Muszę zobaczyć ich program i czy są rzeczywiście przeciw eurokołchozowi to może będę na nich głosował, szczególnie jeśli trzon będą stanowić ludzie oddani Polskim interesom w tej sytuacji sponsoring Pana Ganleya mi nie przeszkadza.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Leszek [2009-03-29 18:53]

muszę to zobaczyć
Muszę zobaczyć ich program i czy są rzeczywiście przeciw eurokołchozowi to może będę na nich głosował, szczególnie jeśli trzon będą stanowić ludzie oddani Polskim interesom w tej sytuacji sponsoring Pana Ganleya mi nie przeszkadza.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

reporter wp24 chcę wyslać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Ostatnio dodane przez reporterów WP24

Pogoda długoterminowa materiał foto Pogoda długoterminowa dodane przez: Internauta WP24
Prognoza pogody materiał foto Prognoza pogody dodane przez: Internauta WP24

więcej

Sonda

Jaki prezent dasz swojej Mamie?

liczba oddanych głosów: 96