Strona główna serwisu
Prof. Monika Płatek: w przypadku Katarzyny W. za tragedię odpowiada brak edukacji seksualnej

Prof. Monika Płatek: w przypadku Katarzyny W. za tragedię odpowiada brak edukacji seksualnej

- Winę ponosimy my, społeczeństwo polskie. Władze, które w 1993 roku wprowadziły ustawę o edukacji seksualnej, w której mowa była o edukacji seksualnej i dostępności środków zapobiegających niechcianej ciąży - mówiła o sprawie Katarzyny W. karnistka z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Monika Płatek. - Od momentu, kiedy została zakazana aborcja, niemal co tydzień mamy dzieci znajdowane na śmietnisku i w plastikowych torbach - zaznaczyła. Dodała też, że to, co się dzieje wokół tej sprawy, jest bardzo niebezpieczne, bo dziennikarze wyręczają prokuraturę i nie wymagamy od prokuratury dobrej roboty.
Katarzyna W. przed rozprawą na w specjalnej sali Sądu Okręgowego w Katowicach na terenie koszarów policji Katarzyna W. przed rozprawą na w specjalnej sali Sądu Okręgowego w Katowicach na terenie koszarów policji ()
Prof. Płatek stwierdziła, że w przypadku Katarzyny W. za tragedię odpowiada brak edukacji seksualnej i nieświadomość konsekwencji zachowań seksualnych. - To jest ciąża, której nie powinno być. Nie byłoby tej sprawy, i sprawy sprzed kilku dni w Łodzi, gdyby była prawidłowa edukacja i gdyby ciała kobiet i dzieci nie były traktowane instrumentalnie - mówiła.

Prowadząca rozmowę Monika Olejnik pytała, czy feministki zrobiły badania, jak to wygląda we Francji, czy tam są dzieci wpychane do beczek, czy kobiety dokonują aborcji przy pomocy druta i czy wyrzucają swoje dzieci na śmietnik. - Wszędzie na świecie to się zdarza od czasu do czasu, ale w Polsce to się zdarza nagminnie od czasu, kiedy prawo kobiet i mężczyzn do decydowania o swojej rozrodczości jest zerowe - odpowiedziała prof. Płatek.

Stwierdziła, że trzy czynniki - legalność aborcji, polityka rodzinna na wysokim poziomie i szanowane są prawa reprodukcyjne człowieka - odpowiadają za niski poziom tego typu zjawisk. - Tam to jest margines - odpowiedziała prof. Płatek.

Bardzo ostro skrytykowała również prokuraturę za przedstawiony w poniedziałek akt oskarżenia w sprawie Katarzyny W. - Akt oskarżenia jest oparty na tym, że państwo, dziennikarze, załatwicie robotę za prokuraturę, że niechęć społeczna, presja, naciski opinii publicznej i mediów spowodują, że sąd będzie postawiony pod ścianą. To jest bardzo niebezpieczne, bo nie wymagamy od prokuratury dobrej roboty – mówiła karnistka.

Dodała, że szczególnie ważnym momentem dla niej był moment porównania procesu Katarzyny W. do procesu czarownicy. - Od razu pomyślałam o procesie czarownic z Salem, który odbywał się w sytuacji, kiedy był kryzys i społeczność była rozbita. Trzeba się było wokół czegoś zjednoczyć. Bardzo łatwo zjednoczyć się wokół kozła ofiarnego, którego poświęca się po to, żeby bronić wyższych interesów – stwierdziła karnistka.

Sprawa Katarzyny W. zaczęła się 24 stycznia 2012 r., gdy policja przekazała mediom informację o zaginięciu półrocznej dziewczynki z Sosnowca. Według relacji matki, dziecko miało zostać porwane z wózka w centrum miasta. Ostatecznie na początku lutego ciało dziecka znaleziono w zrujnowanym budynku w parku przy torach kolejowych w Sosnowcu.
RadioZet, PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (810)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~Hiroo Onoda 2013-02-19 (11:14) 15 godzin i 9 minut temu

zapuszkujmy za ten karygodny stan rzeczy Sąd Najwyższy- za "karygodne i zbrodnicze" zaniechanie, prawda pani profesoru?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~zek 2013-02-19 (11:14) 15 godzin i 9 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
7
~kjhg 2013-02-19 (11:14) 15 godzin i 9 minut temu

co to za lewacki bełkot? ile ona miał lat jak urodziła dziecko? nie wiedziała że wkładanie penisa do pochwy może skończyć się narodzinami dziecka?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
6
~polak 2013-02-19 (11:12) 15 godzin i 11 minut temu

zabił to kula w łeb i tyle na temat i nie perdolta o uświadomieniu itp bzdurach życie za życie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
5
~mac 2013-02-19 (11:11) 15 godzin i 12 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
10
~Kr 2013-02-19 (11:05) 15 godzin i 18 minut temu

A może zamiast ustawy aborcyjnej zacząć postępować moralnie, wstrzemięźliwie??? Po to jest rozum żeby myśleć!!! A nie pieprzyc się ile się da?! Najlepiej usunąć dziecko... Od razu się sterylizujcie! Dlaczego niewinne dziecko ma cierpieć? Chore czasy nastały.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
9
~daw 2013-02-19 (11:05) 15 godzin i 18 minut temu

tylko wyroku 25 lat bede miał satysfakcje bo dozywocia nie dostanie...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
15
~jakub 2013-02-19 (11:05) 15 godzin i 18 minut temu

Następna profesor której się w mózgu muchy kocą jak u tego Chama niesiołowskiego a poziom wywodu to poziom chama palikota i środy

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
5
~aga 2013-02-19 (11:04) 15 godzin i 19 minut temu

K. W. powinna poniesc kare za to co zrobila a w Polsce powinna byc lepsza edukacja sexualna i DARMOWA antykoncepcja tak jak w Wielkiej Brytanii wtedy nie byloby tyle niechcianych dzieci

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~XXI wiek 2013-02-19 (11:01) 15 godzin i 22 minut temu

A czxy to nie starzec wojtyła zakazywał uzywania kondomów?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~Sedzinka 2013-02-19 (11:01) 15 godzin i 22 minut temu

Pani Profesor zapomina, ze Katarzyna W. plakala przedkamerami i krzyczala, zeby oddac jej dziecko, po tym jak wczsniej szukala w interecie info na temat zaczadzenia dzicka, trumienek i zasilkow pogrzebowych. Nastepnie zmieniala kolor wlosow i tanczyla na rurze, wiec spoleczenstwo domaga sie sprawiedliwosci, bo przeciez takie zachowanie osoby w takich tarapatach nie jest przeciez rzecza ogolnie przyjeta! Wychowanie seksulane to wazna sprawa - przynaje. Powinno sie ja wreszcie uregulowac!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
4
~asdf 2013-02-19 (11:01) 15 godzin i 22 minut temu

Wiecie kiedy promuje się w mediach takie denne tematy ? Wtedy, kiedy nasz ukochany cyrk na kółkach(czt. rząd) przepycha jakąś ustawę, która skutecznie urozmaici nasze życie.. Przykład z ostanich dni, to ustawa zezwalająca na wtargniecie do naszego kraju obcym służbom porządkowym w celu tłumienia protestów itp.. !!! Ludzie otwórzcie oczy, bo niedługo się obudzicie ale z ręką w nocniku !!!! Czy wy nie widzicie, że każdego dnia politycy robią wszystko aby nas Polaków dobijać ? Co chwile wyzsze podatki, legalizacja homosekualizmu i innych chorych wymysłow aby stworzyć głupie społeczeństwo bez żadnych wartości, w szkołach waszym dzieciom robią z mózgu wode, jesteśmy drugim zaraz po Korei Pół. najwięcej pracującym narodem świta, wyprzedzamy nawet Japonie ! A zarobki ? najniższe w UE a zarazem największe podatki do płacenia. Polska mogłaby być najpotężniejszym narodem w Europie, mamy najlepsze warunki do upraw i wiele innych... Mamy wszystkie minerały potrzebne do doskonałego egzystowania a wszystko importujemy po droższej cenie od innych państw(stocznie, kopalnie, huty i wiele innych). To jest śmieszne ale Wy tego nie widzicie ! Wszystkie fabryki w Polsce się prywatyzuje ! Jesteśmy każdego nia rozkradani z majątku narodowego ! To jeszcze mało ? Kiedy w końcu to rozumiecie, że ktoś chce(już nie będe pisał kto bo chyba się domyślaćie, żeby mnie nie posądzono o mowe nienawiści...) nas Polaków z naszego własnego kraju wypędzić a tych co nie mają takiego zamiaru wytruć(mówie tu o szczepionkach i GMO i jeszcze wiele innych środków ludobujczych)... Ale wy dalej się przejmujcie mtaką Madzi, przecież to ważniejsze od tego co napisałem wyżej :) Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje, że w końcu zaczniecie zwracać uwagę ale na to co dla nas ważne i dla następnych pokoleń !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~mar 2013-02-19 (10:58) 15 godzin i 25 minut temu

dopiero wchodziła w wiek nastolatki jak zaczeło rzadzić POPiSowe zacofanie no i mamy tego efekt gdzie ludzi starszy sie krzyzykiem szatanem i ciort wie czym jeszcze, a mlodzi rodzice bez edukacji seksualnej swoje dzieci traktuja jak zabawki

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
4
~ss 2013-02-19 (10:57) 15 godzin i 26 minut temu

Kolejny temat zastepczy 3 milony bezrobotnych -a urzedasy sobie po 60000 premii wyplacaja -Polsko Juz Cie nie ma

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~ilka 2013-02-19 (10:57) 15 godzin i 26 minut temu

jeżeli dobrze pamiętam to Kasia z Bartusiem należeli do jakiegoś przykościelnego ogniska ..... ( katolicki kraj - katolickie obyczaje )

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
5
~anja 2013-02-19 (10:54) 15 godzin i 29 minut temu

co to znaczy "ciąża której nie miało być" ??!! każda kobieta która idzie do łóżka z facetem powinna zdawać sobie sprawę z konsekwencji.... ta pani profesor to sama powinna udać się na leczenie bo widzę że niezle stuknięta baba.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~Albert 2013-02-19 (10:53) 15 godzin i 30 minut temu

Słychać było o wielu kobietach, które zabiły własne dzieci, wśród nich również Beata Z. z Hipolitowa - zabiła 6 dzieci. Czy one też nie były wyedukowane seksualnie wg pani profesor? Zabijają chorzy ludzie a nie niedouczeni.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~ilolo 2013-02-19 (10:53) 15 godzin i 30 minut temu

Prof. niezwykle nadzwyczajna - w przypadku Katarzyny W. za tragedie odpowiada polityka prorodzinna!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~zycie 2013-02-19 (10:52) 15 godzin i 31 minut temu

Jak nie widać dziecka to można z nim robić wszystko? Proponuje zobaczyć film o aborcji i zachowanie podczas tego mordu dziecka. Jego bicie serca, strach uciekanie w głąb przed rozrywającym je "odkurzaczem". TO JEST STRASZNE. Jestem przeciwnikiem kary śmierci w każdej postaci łącznie z aborcją. Są okna życia. Przecież to jesteśmy winni tym dzieciom. A brakuje to WYCHOWANIA przez rodziców!!!!!!! Rodzice muszą tyrać jak woły żeby dzieciom dać jeść i nie mają czasu na rozmowę itd. Takie dzieci "chowają" się same i są efekty. To jest także plon tzw. " bezstresowego" wychowywania dzieci. Wymysł tęgich głów profesorskich...tych samych co nas chcą edukować seksualnie siejąc teksty o zbawiennych właściwościach tabletki antykoncepcyjnej i wczesnoporonnej oraz popierając aborcję. NIE GODZĘ SIĘ NA TO. Mam jeszcze takie prawo...jeszcze zanim mnie dopadną i dokonają "eutanazji na obiekcie ludzkim".

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
5
~Ett 2013-02-19 (10:46) 15 godzin i 37 minut temu

Pani profesor ma racje. Biedny zapyzialy katolicki kraj, gdzie o potomstwie nie decyduja rodzice i prorodzinne panstwo, tylko ksiadz z ambony.

odpowiedz