więcej

Prof. Monika Płatek: w przypadku Katarzyny W. za tragedię odpowiada brak edukacji seksualnej.

RadioZet, PAP |  dodane 2013-02-19 (08:55) 1 rok 10 miesięcy 19 godzin i 8 minut temu
drukuj


Katarzyna W. przed rozprawą na w specjalnej sali Sądu Okręgowego w Katowicach na terenie koszarów policji opinie video
- Winę ponosimy my, społeczeństwo polskie. Władze, które w 1993 roku wprowadziły ustawę o edukacji seksualnej, w której mowa była o edukacji seksualnej i dostępności środków zapobiegających niechcianej ciąży - mówiła o sprawie Katarzyny W. karnistka z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Monika Płatek. - Od momentu, kiedy została zakazana aborcja, niemal co tydzień mamy dzieci znajdowane na śmietnisku i w plastikowych torbach - zaznaczyła. Dodała też, że to, co się dzieje wokół tej sprawy, jest bardzo niebezpieczne, bo dziennikarze wyręczają prokuraturę i nie wymagamy od prokuratury dobrej roboty.

Prof. Płatek stwierdziła, że w przypadku Katarzyny W. za tragedię odpowiada brak edukacji seksualnej i nieświadomość konsekwencji zachowań seksualnych. - To jest ciąża, której nie powinno być. Nie byłoby tej sprawy, i sprawy sprzed kilku dni w Łodzi, gdyby była prawidłowa edukacja i gdyby ciała kobiet i dzieci nie były traktowane instrumentalnie - mówiła.

Prowadząca rozmowę Monika Olejnik pytała, czy feministki zrobiły badania, jak to wygląda we Francji, czy tam są dzieci wpychane do beczek, czy kobiety dokonują aborcji przy pomocy druta i czy wyrzucają swoje dzieci na śmietnik. - Wszędzie na świecie to się zdarza od czasu do czasu, ale w Polsce to się zdarza nagminnie od czasu, kiedy prawo kobiet i mężczyzn do decydowania o swojej rozrodczości jest zerowe - odpowiedziała prof. Płatek.

Stwierdziła, że trzy czynniki - legalność aborcji, polityka rodzinna na wysokim poziomie i szanowane są prawa reprodukcyjne człowieka - odpowiadają za niski poziom tego typu zjawisk. - Tam to jest margines - odpowiedziała prof. Płatek.

Bardzo ostro skrytykowała również prokuraturę za przedstawiony w poniedziałek akt oskarżenia w sprawie Katarzyny W. - Akt oskarżenia jest oparty na tym, że państwo, dziennikarze, załatwicie robotę za prokuraturę, że niechęć społeczna, presja, naciski opinii publicznej i mediów spowodują, że sąd będzie postawiony pod ścianą. To jest bardzo niebezpieczne, bo nie wymagamy od prokuratury dobrej roboty – mówiła karnistka.

Dodała, że szczególnie ważnym momentem dla niej był moment porównania procesu Katarzyny W. do procesu czarownicy. - Od razu pomyślałam o procesie czarownic z Salem, który odbywał się w sytuacji, kiedy był kryzys i społeczność była rozbita. Trzeba się było wokół czegoś zjednoczyć. Bardzo łatwo zjednoczyć się wokół kozła ofiarnego, którego poświęca się po to, żeby bronić wyższych interesów – stwierdziła karnistka.

Sprawa Katarzyny W. zaczęła się 24 stycznia 2012 r., gdy policja przekazała mediom informację o zaginięciu półrocznej dziewczynki z Sosnowca. Według relacji matki, dziecko miało zostać porwane z wózka w centrum miasta. Ostatecznie na początku lutego ciało dziecka znaleziono w zrujnowanym budynku w parku przy torach kolejowych w Sosnowcu.


Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 65 14.29%
nie 390 85.71%

Przeczytaj też

Waśniewscy byli podsłuchiwani. Krzysztof Rutkowski ujawnia informacje

aktualizacja 2013-07-25 (07:42) 1 rok 4 miesiące 24 dni 20 godzin i 21 minut temu

Naczelny "Super Expressu" Sławomir Jestrzębowski: to ja wymyśliłem sesję Katarzyny W.

dodane 2013-02-26 (08:36) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 19 godzin i 27 minut temu

Była już taka sprawa jak Katarzyny W.

dodane 2013-02-20 (07:02) 1 rok 9 miesięcy 29 dni 21 godzin i 1 minutę temu

Nieznane zeznania Katarzyny W.

dodane 2013-02-19 (07:04) 1 rok 10 miesięcy 20 godzin i 59 minut temu

Katarzyna W. stanęła przed sądem

dodane 2013-02-18 (10:00) 1 rok 10 miesięcy 1 dzień 18 godzin i 3 minuty temu

Absurdalna linia obrony Katarzyny W.?

dodane 2013-02-18 (09:47) 1 rok 10 miesięcy 1 dzień 18 godzin i 16 minut temu

Tłum dziennikarzy przed procesem Katarzyny W.

dodane 2013-02-18 (09:20) 1 rok 10 miesięcy 1 dzień 18 godzin i 43 minuty temu

Ruszył proces Katarzyny W., mamy Madzi z Sosnowca

aktualizacja 2013-02-18 (14:36) 1 rok 10 miesięcy 1 dzień 13 godzin i 27 minut temu

Katarzyna W., matka małej Madzi z Sosnowca staje przed sądem

dodane 2013-02-18 (06:01) 1 rok 10 miesięcy 1 dzień 22 godziny i 2 minuty temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Aborcja
  • Bloog.pl: Kara Śmierci

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (810)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

3
0
~Hiroo Onoda 2013-02-19 (11:14) 1 rok 10 miesięcy 16 godzin i 49 minut temu

zapuszkujmy za ten karygodny stan rzeczy Sąd Najwyższy- za "karygodne i zbrodnicze" zaniechanie, prawda pani profesoru?

odpowiedz

3
0
~zek 2013-02-19 (11:14) 1 rok 10 miesięcy 16 godzin i 49 minut temu

już dość

odpowiedz

7
4
~kjhg 2013-02-19 (11:14) 1 rok 10 miesięcy 16 godzin i 49 minut temu

co to za lewacki bełkot? ile ona miał lat jak urodziła dziecko? nie wiedziała że wkładanie penisa do pochwy może skończyć się narodzinami dziecka?

odpowiedz

6
3
~polak 2013-02-19 (11:12) 1 rok 10 miesięcy 16 godzin i 51 minut temu

zabił to kula w łeb i tyle na temat i nie perdolta o uświadomieniu itp bzdurach życie za życie

odpowiedz

5
2
~mac 2013-02-19 (11:11) 1 rok 10 miesięcy 16 godzin i 52 minuty temu

Bełkot.

odpowiedz

10
7
~Kr 2013-02-19 (11:05) 1 rok 10 miesięcy 16 godzin i 58 minut temu

A może zamiast ustawy aborcyjnej zacząć postępować moralnie, wstrzemięźliwie??? Po to jest rozum żeby myśleć!!! A nie pieprzyc się ile się da?! Najlepiej usunąć dziecko... Od razu się sterylizujcie! Dlaczego niewinne dziecko ma cierpieć? Chore czasy nastały.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

9
6
~daw 2013-02-19 (11:05) 1 rok 10 miesięcy 16 godzin i 58 minut temu

tylko wyroku 25 lat bede miał satysfakcje bo dozywocia nie dostanie...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

15
12
~jakub 2013-02-19 (11:05) 1 rok 10 miesięcy 16 godzin i 58 minut temu

Następna profesor której się w mózgu muchy kocą jak u tego Chama niesiołowskiego a poziom wywodu to poziom chama palikota i środy

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
2
~aga 2013-02-19 (11:04) 1 rok 10 miesięcy 16 godzin i 59 minut temu

K. W. powinna poniesc kare za to co zrobila a w Polsce powinna byc lepsza edukacja sexualna i DARMOWA antykoncepcja tak jak w Wielkiej Brytanii wtedy nie byloby tyle niechcianych dzieci

odpowiedz

3
0
~XXI wiek 2013-02-19 (11:01) 1 rok 10 miesięcy 17 godzin i 2 minuty temu

A czxy to nie starzec wojtyła zakazywał uzywania kondomów?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
0
~Sedzinka 2013-02-19 (11:01) 1 rok 10 miesięcy 17 godzin i 2 minuty temu

Pani Profesor zapomina, ze Katarzyna W. plakala przedkamerami i krzyczala, zeby oddac jej dziecko, po tym jak wczsniej szukala w interecie info na temat zaczadzenia dzicka, trumienek i zasilkow pogrzebowych. Nastepnie zmieniala kolor wlosow i tanczyla na rurze, wiec spoleczenstwo domaga sie sprawiedliwosci, bo przeciez takie zachowanie osoby w takich tarapatach nie jest przeciez rzecza ogolnie przyjeta! Wychowanie seksulane to wazna sprawa - przynaje. Powinno sie ja wreszcie uregulowac!

odpowiedz

4
1
~asdf 2013-02-19 (11:01) 1 rok 10 miesięcy 17 godzin i 2 minuty temu

Wiecie kiedy promuje się w mediach takie denne tematy ? Wtedy, kiedy nasz ukochany cyrk na kółkach(czt. rząd) przepycha jakąś ustawę, która skutecznie urozmaici nasze życie.. Przykład z ostanich dni, to ustawa zezwalająca na wtargniecie do naszego kraju obcym służbom porządkowym w celu tłumienia protestów itp.. !!! Ludzie otwórzcie oczy, bo niedługo się obudzicie ale z ręką w nocniku !!!! Czy wy nie widzicie, że każdego dnia politycy robią wszystko aby nas Polaków dobijać ? Co chwile wyzsze podatki, legalizacja homosekualizmu i innych chorych wymysłow aby stworzyć głupie społeczeństwo bez żadnych wartości, w szkołach waszym dzieciom robią z mózgu wode, jesteśmy drugim zaraz po Korei Pół. najwięcej pracującym narodem świta, wyprzedzamy nawet Japonie ! A zarobki ? najniższe w UE a zarazem największe podatki do płacenia. Polska mogłaby być najpotężniejszym narodem w Europie, mamy najlepsze warunki do upraw i wiele innych... Mamy wszystkie minerały potrzebne do doskonałego egzystowania a wszystko importujemy po droższej cenie od innych państw(stocznie, kopalnie, huty i wiele innych). To jest śmieszne ale Wy tego nie widzicie ! Wszystkie fabryki w Polsce się prywatyzuje ! Jesteśmy każdego nia rozkradani z majątku narodowego ! To jeszcze mało ? Kiedy w końcu to rozumiecie, że ktoś chce(już nie będe pisał kto bo chyba się domyślaćie, żeby mnie nie posądzono o mowe nienawiści...) nas Polaków z naszego własnego kraju wypędzić a tych co nie mają takiego zamiaru wytruć(mówie tu o szczepionkach i GMO i jeszcze wiele innych środków ludobujczych)... Ale wy dalej się przejmujcie mtaką Madzi, przecież to ważniejsze od tego co napisałem wyżej :) Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje, że w końcu zaczniecie zwracać uwagę ale na to co dla nas ważne i dla następnych pokoleń !

odpowiedz

3
0
~mar 2013-02-19 (10:58) 1 rok 10 miesięcy 17 godzin i 5 minut temu

dopiero wchodziła w wiek nastolatki jak zaczeło rzadzić POPiSowe zacofanie no i mamy tego efekt gdzie ludzi starszy sie krzyzykiem szatanem i ciort wie czym jeszcze, a mlodzi rodzice bez edukacji seksualnej swoje dzieci traktuja jak zabawki

odpowiedz

4
1
~ss 2013-02-19 (10:57) 1 rok 10 miesięcy 17 godzin i 6 minut temu

Kolejny temat zastepczy 3 milony bezrobotnych -a urzedasy sobie po 60000 premii wyplacaja -Polsko Juz Cie nie ma

odpowiedz

3
0
~ilka 2013-02-19 (10:57) 1 rok 10 miesięcy 17 godzin i 6 minut temu

jeżeli dobrze pamiętam to Kasia z Bartusiem należeli do jakiegoś przykościelnego ogniska ..... ( katolicki kraj - katolickie obyczaje )

odpowiedz

5
2
~anja 2013-02-19 (10:54) 1 rok 10 miesięcy 17 godzin i 9 minut temu

co to znaczy "ciąża której nie miało być" ??!! każda kobieta która idzie do łóżka z facetem powinna zdawać sobie sprawę z konsekwencji.... ta pani profesor to sama powinna udać się na leczenie bo widzę że niezle stuknięta baba.

odpowiedz

3
0
~Albert 2013-02-19 (10:53) 1 rok 10 miesięcy 17 godzin i 10 minut temu

Słychać było o wielu kobietach, które zabiły własne dzieci, wśród nich również Beata Z. z Hipolitowa - zabiła 6 dzieci. Czy one też nie były wyedukowane seksualnie wg pani profesor? Zabijają chorzy ludzie a nie niedouczeni.

odpowiedz

3
0
~ilolo 2013-02-19 (10:53) 1 rok 10 miesięcy 17 godzin i 10 minut temu

Prof. niezwykle nadzwyczajna - w przypadku Katarzyny W. za tragedie odpowiada polityka prorodzinna!!!!!!!!

odpowiedz

3
0
~zycie 2013-02-19 (10:52) 1 rok 10 miesięcy 17 godzin i 11 minut temu

Jak nie widać dziecka to można z nim robić wszystko? Proponuje zobaczyć film o aborcji i zachowanie podczas tego mordu dziecka. Jego bicie serca, strach uciekanie w głąb przed rozrywającym je "odkurzaczem". TO JEST STRASZNE. Jestem przeciwnikiem kary śmierci w każdej postaci łącznie z aborcją. Są okna życia. Przecież to jesteśmy winni tym dzieciom. A brakuje to WYCHOWANIA przez rodziców!!!!!!! Rodzice muszą tyrać jak woły żeby dzieciom dać jeść i nie mają czasu na rozmowę itd. Takie dzieci "chowają" się same i są efekty. To jest także plon tzw. " bezstresowego" wychowywania dzieci. Wymysł tęgich głów profesorskich...tych samych co nas chcą edukować seksualnie siejąc teksty o zbawiennych właściwościach tabletki antykoncepcyjnej i wczesnoporonnej oraz popierając aborcję. NIE GODZĘ SIĘ NA TO. Mam jeszcze takie prawo...jeszcze zanim mnie dopadną i dokonają "eutanazji na obiekcie ludzkim".

odpowiedz

5
2
~Ett 2013-02-19 (10:46) 1 rok 10 miesięcy 17 godzin i 17 minut temu

Pani profesor ma racje. Biedny zapyzialy katolicki kraj, gdzie o potomstwie nie decyduja rodzice i prorodzinne panstwo, tylko ksiadz z ambony.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 17 godzin i 3 minuty temu

Polski konwój z polską pomocą humanitarną dotarł do Charkowa
dodane 2014-12-19 (11:05) 16 godzin i 58 minut temu

Zuzanna M. i Kamil N. nie okazują emocji
dodane 2014-12-19 (10:15) 17 godzin i 48 minut temu

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 1 dzień 17 godzin i 39 minut temu

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 1 dzień 17 godzin i 58 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 29610