więcej

Prof. Monika Płatek: w przypadku Katarzyny W. za tragedię odpowiada brak edukacji seksualnej.

RadioZet, PAP |  dodane 2013-02-19 (08:55) 1 rok 7 miesięcy 2 dni 1 godzinę i 11 minut temu
drukuj


Katarzyna W. przed rozprawą na w specjalnej sali Sądu Okręgowego w Katowicach na terenie koszarów policji opinie video
- Winę ponosimy my, społeczeństwo polskie. Władze, które w 1993 roku wprowadziły ustawę o edukacji seksualnej, w której mowa była o edukacji seksualnej i dostępności środków zapobiegających niechcianej ciąży - mówiła o sprawie Katarzyny W. karnistka z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Monika Płatek. - Od momentu, kiedy została zakazana aborcja, niemal co tydzień mamy dzieci znajdowane na śmietnisku i w plastikowych torbach - zaznaczyła. Dodała też, że to, co się dzieje wokół tej sprawy, jest bardzo niebezpieczne, bo dziennikarze wyręczają prokuraturę i nie wymagamy od prokuratury dobrej roboty.

Prof. Płatek stwierdziła, że w przypadku Katarzyny W. za tragedię odpowiada brak edukacji seksualnej i nieświadomość konsekwencji zachowań seksualnych. - To jest ciąża, której nie powinno być. Nie byłoby tej sprawy, i sprawy sprzed kilku dni w Łodzi, gdyby była prawidłowa edukacja i gdyby ciała kobiet i dzieci nie były traktowane instrumentalnie - mówiła.

Prowadząca rozmowę Monika Olejnik pytała, czy feministki zrobiły badania, jak to wygląda we Francji, czy tam są dzieci wpychane do beczek, czy kobiety dokonują aborcji przy pomocy druta i czy wyrzucają swoje dzieci na śmietnik. - Wszędzie na świecie to się zdarza od czasu do czasu, ale w Polsce to się zdarza nagminnie od czasu, kiedy prawo kobiet i mężczyzn do decydowania o swojej rozrodczości jest zerowe - odpowiedziała prof. Płatek.

Stwierdziła, że trzy czynniki - legalność aborcji, polityka rodzinna na wysokim poziomie i szanowane są prawa reprodukcyjne człowieka - odpowiadają za niski poziom tego typu zjawisk. - Tam to jest margines - odpowiedziała prof. Płatek.

Bardzo ostro skrytykowała również prokuraturę za przedstawiony w poniedziałek akt oskarżenia w sprawie Katarzyny W. - Akt oskarżenia jest oparty na tym, że państwo, dziennikarze, załatwicie robotę za prokuraturę, że niechęć społeczna, presja, naciski opinii publicznej i mediów spowodują, że sąd będzie postawiony pod ścianą. To jest bardzo niebezpieczne, bo nie wymagamy od prokuratury dobrej roboty – mówiła karnistka.

Dodała, że szczególnie ważnym momentem dla niej był moment porównania procesu Katarzyny W. do procesu czarownicy. - Od razu pomyślałam o procesie czarownic z Salem, który odbywał się w sytuacji, kiedy był kryzys i społeczność była rozbita. Trzeba się było wokół czegoś zjednoczyć. Bardzo łatwo zjednoczyć się wokół kozła ofiarnego, którego poświęca się po to, żeby bronić wyższych interesów – stwierdziła karnistka.

Sprawa Katarzyny W. zaczęła się 24 stycznia 2012 r., gdy policja przekazała mediom informację o zaginięciu półrocznej dziewczynki z Sosnowca. Według relacji matki, dziecko miało zostać porwane z wózka w centrum miasta. Ostatecznie na początku lutego ciało dziecka znaleziono w zrujnowanym budynku w parku przy torach kolejowych w Sosnowcu.


Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 65 14.29%
nie 390 85.71%

Przeczytaj też

Waśniewscy byli podsłuchiwani. Krzysztof Rutkowski ujawnia informacje

aktualizacja 2013-07-25 (07:42) 1 rok 1 miesiąc 27 dni 2 godziny i 24 minuty temu

Naczelny "Super Expressu" Sławomir Jestrzębowski: to ja wymyśliłem sesję Katarzyny W.

dodane 2013-02-26 (08:36) 1 rok 6 miesięcy 26 dni 1 godzinę i 30 minut temu

Była już taka sprawa jak Katarzyny W.

dodane 2013-02-20 (07:02) 1 rok 7 miesięcy 1 dzień 3 godziny i 4 minuty temu

Nieznane zeznania Katarzyny W.

dodane 2013-02-19 (07:04) 1 rok 7 miesięcy 2 dni 3 godziny i 2 minuty temu

Katarzyna W. stanęła przed sądem

dodane 2013-02-18 (10:00) 1 rok 7 miesięcy 3 dni i 6 minut temu

Absurdalna linia obrony Katarzyny W.?

dodane 2013-02-18 (09:47) 1 rok 7 miesięcy 3 dni i 19 minut temu

Tłum dziennikarzy przed procesem Katarzyny W.

dodane 2013-02-18 (09:20) 1 rok 7 miesięcy 3 dni i 46 minut temu

Ruszył proces Katarzyny W., mamy Madzi z Sosnowca

aktualizacja 2013-02-18 (14:36) 1 rok 7 miesięcy 2 dni 19 godzin i 30 minut temu

Katarzyna W., matka małej Madzi z Sosnowca staje przed sądem

dodane 2013-02-18 (06:01) 1 rok 7 miesięcy 3 dni 4 godziny i 5 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Aborcja
  • Bloog.pl: Kara Śmierci

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (808)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

6
4
miranda 2013-02-19 (10:07) 1 rok 7 miesięcy 1 dzień 23 godziny i 59 minut temu

To wynik działania takzwanych konserwatystów i przez nich kultowywanych "wartości".

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
1
~ona 2013-02-19 (11:52) 1 rok 7 miesięcy 1 dzień 22 godziny i 14 minut temu

To fakt ze wraz z wprowadzeniem zakazu aborcji wiele dzieci zostalo zamordowanych-UWAZAM ZE WIEKSZA ZBRODNIA JEST URODZIC NIECHCIANE DZIECKO I POZNIEJ JE ZAMORDOWAC CZY ODDAC BADZ CALE ZYCIE GNEBIĆ NIZ USUNĄC NIECHCIANA CIĄŻĘ.I O CO BIEGA?PRZECIEZ KATOLICZKI TEGO NIE ZROBIĄ WIEC PO CO ZAKAZ ABORCJI??????LUDZIE,OGARNIJCIE SIE A NAJWIECEJ KRZYCZA TE KTORE CO RUSZ SIE SKROBAŁY,TAKA PRAWDA...OBLUDA!!!!

odpowiedz

2
0
~uważny 2013-02-19 (11:51) 1 rok 7 miesięcy 1 dzień 22 godziny i 15 minut temu

Winne jest społeczeństwo, ze w Polsce są prostytutki bo obywatele korzystają z ich usług, że są tirówki, bo kierowcy korzystają z ich usług, rodzice, że urodziły takie dziewczynki itd... trzeba zaaresztować społeczeństwo a Kasię W. wypuścić na wolność!!! Hey!

odpowiedz

2
2
~polski snajper 2013-02-19 (11:51) 1 rok 7 miesięcy 1 dzień 22 godziny i 15 minut temu

Do pani prof Płatek. Znalezione dziecko w śmietniku czy kilka miesięcy wcześniej w odpadach medycznych to jedno i to samo i nazywa się to ZABÓJSTWO(dzieciobójstwo).Ale dla pani jest to różnica ,bo wcześniej zabite to nie wiadomo co mogło się z tego narodzić,być może jakiś piesek lub inne stworzonko,choć i one podlegają ochronie.

odpowiedz

16
5
~krynia78 2013-02-19 (11:22) 1 rok 7 miesięcy 1 dzień 22 godziny i 44 minuty temu

no tak trzeba"mamuśkę"uniewinnić i dać przykład innym,że można bezkarnie zabijać własne dzieci! Jestem za tym,żeby dostała jak najwyższą karę.! Urodziłam siódemkę dzieci i praktycznie sama Je wychowałam bo mąż zmarł gdy najmłodsze miało 4 latka nigdy nie pomyślałam,żeby się ich pozbyć.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
3
~jeno 2013-02-19 (11:50) 1 rok 7 miesięcy 1 dzień 22 godziny i 16 minut temu

Absolutnie się nie zgadzam z tą opinią - to że jest niebezpieczna to tak ,bo inne takie pseudo matki uczą się jak postępować bo sąd dokładnie pokazuje to - to istne igrzyska dla gawiedzi - to nie powinno odbywać się na wizji - Takich dzieci jak mała Magdzia jest wiele i co mamy robić ? Nie mają te dzieci dobrych doradców do obrony przed takimi mamkami a to że jest nie douczona seksualnie to nie znaczy ,że nie wie o co chodzi -bo w dobie internetu wszystko można wiedzieć a dowód na to pokazała szukając trumienki i ile kosztuje pochówek i ubezpieczenie dziecka - oj biegła to ona jest .

odpowiedz

3
2
~majster 2013-02-19 (11:50) 1 rok 7 miesięcy 1 dzień 22 godziny i 16 minut temu

Sr*ć na was polocki, skakać sobie do gardeł tylko potraficie, ludzie i rząd w tym kraju to DNO...ru***ją was w du*e, a wy dalej się kłóćcie...

odpowiedz

12
1
~D.i.N.O 2013-02-19 (11:50) 1 rok 7 miesięcy 1 dzień 22 godziny i 16 minut temu

Lotnisko w Modlinie zamknięte. Dreamlinery uziemione. Stadion Narodowy zamknięty. Pieniądze na autostrady zablokowane. PKP Śląsk nie jeżdżą. VAT podniesiony (nawet na firmowe pączki). Ponad 30 tys nowych radarów na drogach RP. Bezrobocie, pierwszy raz w historii sięgnęło 30% wsród młodych. Urząd Skarbowy otrzymał prawa służb specjalnych (do kontroli, podsłuchów oraz naliczania kar wstecz) A jako pilną informacje podaje się, ze Katarzyna Waśniewska ma na sali sądowej spięte włosy!

odpowiedz

10
9
~takkkkkkkkk 2013-02-19 (11:50) 1 rok 7 miesięcy 1 dzień 22 godziny i 16 minut temu

Aborcja jest potrzebna bo w szkole promuje się kalendarzyki, metody naturalne. Każda oszukana kobieta, która przejedzie się na tych metodach, bo uwierzy katolickiej nauczycielce powinna mieć prawo do aborcji.

odpowiedz

6
2
~adams 2013-02-19 (11:50) 1 rok 7 miesięcy 1 dzień 22 godziny i 16 minut temu

no to teraz społeczeństwo idzie siedzieć a Waśniewska wychodzi na wolność - tak to przynajmniej ze słów pani prof. wynika

odpowiedz

19
8
~echo 2013-02-19 (10:11) 1 rok 7 miesięcy 1 dzień 23 godziny i 55 minut temu

teraz my jesteśmy winni bo ona zamordowała dziecko to są jakieś jaja ona taka młodziutka to nie była bo miała 20 lat, w latach 70-tych ,80-tych to była norma ,żadna z nas nie miała czasu myśleć o takich rzeczach jak być CELEBRYTKĄ myśmy miały domy ,pracę żłobki przedszkola ,szkoła naszych dzieci i dom cały na głowie.I niech mi pani profesor jakaś tam nie wyjeżdża że ja jestem winna śmierci tego dziecka,Katarzyna W. doskonale wiedziała co robi

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

8
3
~niewyedukowana 2013-02-19 (11:49) 1 rok 7 miesięcy 1 dzień 22 godziny i 17 minut temu

Pani prof.była edukowana seksualnie i teraz takie bzdury opowiada. Nas starszych nik nie edukował seksualnie i nie wyrzucałyśmy dzieci na śmietnik. Morderca to morderca a nie biedna nieedukowana seksualnie kobieta. Ta była wyjątkową matką której dziecko przeszkadzało tańczyć na rurze do tego nie potrzeba edukacji.

odpowiedz

3
5
~arbuz 2013-02-19 (11:49) 1 rok 7 miesięcy 1 dzień 22 godziny i 17 minut temu

Ta policjantka z boku Waśniewskiej co wczoraj w sądzie była w telewizji to..... ula la la FAJNA LASKA moją uwagę tylko ona przykuwała aż moja żona wczoraj gada co Ty dzisiaj tak oglądasz te wiadomości?.......... Może akurat to przeczyta BUZIAKI DLA CIEBIE.....

odpowiedz

5
3
~kolo 2013-02-19 (11:48) 1 rok 7 miesięcy 1 dzień 22 godziny i 18 minut temu

jak widać tytuły naukowe nie idą w parze z rozumem

odpowiedz

1
1
~prezes 2013-02-19 (11:48) 1 rok 7 miesięcy 1 dzień 22 godziny i 18 minut temu

a ja wale konia

odpowiedz

2
3
~gutty 2013-02-19 (11:48) 1 rok 7 miesięcy 1 dzień 22 godziny i 18 minut temu

Żenująca wypowiedź karnistki. Nie mogła nic innego wymyślić, a tylko zwalic wine na wszystkich innych a nie na mordercę. Uniewinmy wszystkich mordercow. To my. To nasza wina, Nie ich...

odpowiedz

4
2
~Laksam 2013-02-19 (11:48) 1 rok 7 miesięcy 1 dzień 22 godziny i 18 minut temu

Chyba babie to coś mózg wyjadlo

odpowiedz

3
1
~kik 2013-02-19 (11:48) 1 rok 7 miesięcy 1 dzień 22 godziny i 18 minut temu

Co z nagrodami u efendi Gajowego czy osobiste długi Bronko zostały już zwrócone. 5,3 miliona złotych! – taką fortunę przeznaczyła Kancelaria Prezydenta na nagrody dla swoich urzędników w ubiegłym roku. Każdy z nich, średnio dostał 16 743,39 zł!

odpowiedz

3
3
~ja 2013-02-19 (11:47) 1 rok 7 miesięcy 1 dzień 22 godziny i 19 minut temu

zgadzam sie... Dziecko to wielka odpowiedzialnosc i koszta ! aborcja powinna byc legalna!!! Powinno byc lepsze sciganie dluznikow alimetacyjnych! I pomoc tam gdzie naprawde jest potrzebna ! Za 1200zl lub 1500zl utrzmanie dziecka oplaty i jedzenie.. To nie mozliwe w szczegolnosci jak jest sie samemu! Powinni cos z tym zrobic! A nie czekac jak wiecej matek badz rodzic pomorduje swoje dzieci! Dawac wsparcia psychicznie ! A nie zostawiac same sobie... Bo co maja jak chcialy... A facet to co czysty jak lza... Zal.... wstyd mi za Panstwo co schodzi na psy!!!!!!!!! Pani profesor ma racje....

odpowiedz

9
5
~ladyDI 2013-02-19 (10:42) 1 rok 7 miesięcy 1 dzień 23 godziny i 24 minuty temu

ta jasne wszyscy winni tylko nie ona-uznają ją za niepoczytalną -a ona smieje sie im w twarz...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Eksperci: Polacy zapomnieli, że grypa jest wciąż groźną chorobą
dodane 2014-09-20 (10:20) 23 godziny i 46 minut temu

O krok od katastrofy w Warszawie. Maszyniści użyli urządzenia "radio-stop"
dodane 2014-09-19 (21:21) 1 dzień 12 godzin i 45 minut temu

materiał wideo

Czarzasty: Grabarczyk był fatalnym ministrem, teraz jest najbliższym przyjacielem Kopacz
dodane 2014-09-19 (12:24) 1 dzień 21 godzin i 42 minuty temu

Prof. Kazimierz Kik: Teresa Piotrowska to najsłabsze ogniwo nowego rządu
dodane 2014-09-19 (12:02) 1 dzień 22 godziny i 4 minuty temu

Grzegorz Schetyna: Ewa Kopacz potrafi podejmować trudne decyzje
dodane 2014-09-19 (19:50) 1 dzień 14 godzin i 16 minut temu

Skandal w Kambodży. Pedofile odwiedzają sierocińce jak domy publiczne
dodane 2014-09-19 (12:28) 1 dzień 21 godzin i 38 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy Twoim zdaniem Ewa Kopacz będzie lepszym premierem niż Donald Tusk?

liczba oddanych głosów: 29514