więcej

Olejnik ostro zareagowała na słowa Kurskiego.

Radio Zet, WP.PL |  dodane 2012-03-18 (13:19) 2 lata 9 miesięcy 3 dni i 28 minut temu
drukuj


Jacek Kurski
Jacek Kurski opinie video
- Poseł Żelichowski powiedział, że IV RP odpowiada za śmierć Barbary Blidy. Zgodnie z tą konwencją, Rzeczpospolita PO odpowiada za pierwszy mord polityczny w Łodzi, za śmierć Andrzeja Leppera i kto odpowiada za samobójczą śmierć pułkownika ABW i samobójczą śmierć dyrektora kancelarii premiera Minkiewicza - wymieniał Jacek Kurski z Solidarnej Polski w audycji "7 Dzień Tygodnia". Jego słowa wywołały ostrą reakcję dziennikarki Moniki Olejnik. - Niech pan zostawi tego człowieka i jego rodzinę. To jest strasznie nieprzyzwoite, wchodzić w ten sposób, niech pan ich zostawi w spokoju - mówiła.

Rafał Grupiński, przewodniczący klubu parlamentarnego PO, powiedział, że wniosek o Trybunał Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobro jest już napisany. - Ale chcemy, żeby ten wniosek był nie do zbicia w sensie zarzutów konstytucyjnych. Dlatego teraz zamówimy dodatkowe ekspertyzy, a do wniosku wrócimy, kiedy te ekspertyzy będą - dodał.

Przewodniczący klubu nie powiedział jednak, kiedy wnioski będą ostatecznie gotowe. - Rozmawialiśmy o tym w czasie posiedzenia zarządu krajowego partii i przyjęliśmy, że będziemy ten wniosek konsultować z konstytucjonalistami, żeby ten wniosek był nie do podważenia. Rozmawialiśmy o tym również na posiedzeniu klubu parlamentarnego i podjęliśmy decyzję, aby wniosek przedstawić do podpisania również członkom innych klubów i partii - mówił.

Zapytany, czy premier poprze wniosek, powiedział: "premier jest neutralny i powinien być neutralny, takie jest nasze zdanie”.

To z kolei spotkało się z pytaniem Marka Siwca z SLD: "gracie, czy rzeczywiście chcecie to zrobić?”. - Pańska zapowiedź mnie zbudowała, bo spełniacie jedną z nielicznych obietnic i dobrze. Ale po panu słyszę Grzegorza Schetynę, który powiedział, że ten wniosek trzeba napisać, do niego trzeba napisać uzasadnienie, a potem trzeba to przeczytać, a potem ktoś musi się z tym zapoznać. Więc pytam: czy państwo gracie, czy rzeczywiście chcecie to zrobić? Pan dziś mówi, że premier musi być neutralny, więc ja pytam: dlaczego? Czy wy chcecie czy gracie? To jak żart z czasów PZPR, że kiedy partia mówi, że da, to znaczy że mówi - stwierdził Siwiec.

- Tę sprawę (śmierci Barbary Blidy - przyp. red.) można rozpatrywać pod kątem prawnym i politycznym - powiedział Stanisław Żelichowski z PSL.. - IV RP doprowadziła do tego, że zginęła minister Blida. Ale były przypadki takie, które trudno uznać za wadliwe. Prawo nie zabrania wchodzić do niewinnych ludzi o szóstej rano, nie zabrania ministrowi ds. służb specjalnych nawoływać do głosowania na konkretną partię. A jeśli ktoś podniesie argument, że prokuratura to oceniała i umorzyła, to warto przypomnieć, że część prokuratury była bardzo wierna IV Rzeczpospolitej, więc prokuratura ocenia samą siebie - wyjaśniał.

Zapytany, czy PSL zagłosuje za wnioskami, powiedział: "mogę mówić tylko za siebie". - W przypadku ministra Ziobry nie mam skrupułów i będę za, w przypadku prezesa Kaczyńskiego muszę zobaczyć uzasadnienie - dodał.

- Komisja śledcza, w której większość miała strona rządowa, pod przewodnictwem polityka Platformy Obywatelskiej, wydała raport w którym stwierdzono, że nie ma deliktów konstytucyjnych i nie ma podstaw do karania, że to było gonienie króliczka, którego nie ma za co złapać - komentował rzecznik PiS, Adam Hofman.

- To jest kłopot dla ugrupowań, które głosowały za przyjęciem sprawozdania z prac tej komisji, bo zaciągnęły w ten sposób pewne zobowiązanie wobec Polaków - mówił z koeli doradca prezydenta, prof. Tomasz Nałęcz. - To naturalne, że te ugrupowania do tej kwestii wracają. Bo najważniejsza sprawa w sejmie koniec końców sprowadza się do arytmetyki, a tu może zabraknąć głosów. Chyba że poseł Ziobro i prezes Kaczyński nie żartują i chcą stanąć przed Trybunałem Stanu, bo wtedy wyjście jest jedno: PiS i Solidarna Polska muszą za tym wnioskiem zagłosować - mówił doradca prezydenta.

Słowa Nałęcza wywołały ostrą reakcję Hofmana: "inaczej wychodzi na to, że prezes PiS żartuje". - Nie, no bez żartów. Żartuje teraz Tomasz Nałęcz, bo kluby nie głosują z rachunku matematycznego, ale dlatego, że coś popierają, albo nie. My uważamy, że winy nie ma, więc oczywiście zagłosujemy przeciw - dodał.

- My oczywiście zagłosujemy przeciw, to jest skandal i niebywała hucpa – powiedział Jacek Kurski i wrócił do słów przedstawiciela PSL. – Poseł Żelichowski powiedział, że IV RP odpowiada za śmierć Barbary Blidy. Zgodnie z tą konwencją, Rzeczpospolita PO odpowiada za pierwszy mord polityczny w Łodzi, za śmierć Andrzeja Leppera i kto odpowiada za samobójczą śmierć pułkownika ABW i samobójczą śmierć dyrektora kancelarii premiera, Minkiewicza – mówił Kurski, wywołując ostrą reakcję Moniki Olejnik.

- Niech pan zostawi tego człowieka i jego rodzinę. To jest strasznie nieprzyzwoite, wchodzić w ten sposób, niech pan ich zostawi w spokoju – mówiła Olejnik.

Poseł Kurski mówił dalej. - Zainteresowanie Blidą wynika z tego, że weszło do niej ABW i ona popełniła samobójstwo. A kiedy ABW weszła do mieszkania sędziego z Garwolina i parę godzin później on popełnił samobójstwo. Tych trupów w szafie PO, wynikających z nadużywania władzy może być więcej, niż w przypadku Ziobry i Kaczyńskiego - powiedział.

- Z taką logiką się nie da dyskutować, bo to jest po prostu nieprzyzwoite. Dla posła Kurskiego każda śmierć po IV RP obciąża Donalda Tuska. Barbara Blida zginęła w wyniku wyjątkowo nieetycznych działań ABW, które się uwzięły, żeby ją skazać za cokolwiek - mówił rzecznik Ruchu Palikota, Andrzej Rozenek. – I proszę nam tu nie wciskać ciemnoty. Państwo dużo mówicie o Trybunale Stanu, ale tylko SLD i Ruch Palikota złożyły wnioski - dodał.


(msz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 108 14.25%
nie 650 85.75%

Przeczytaj też

SLD: niech PO podpisze wnioski o Trybunał dla Kaczyńskiego i Ziobry

dodane 2012-04-25 (13:40) 2 lata 7 miesięcy 26 dni i 7 minut temu

Janusz Palikot: grób Barbary Blidy przypomina o zmowie elit

dodane 2012-04-24 (14:30) 2 lata 7 miesięcy 26 dni 23 godziny i 17 minut temu

Po liście Kaczyńskiego: jest szansa na zjednoczenie prawicy?

dodane 2012-03-23 (11:31) 2 lata 8 miesięcy 28 dni 2 godziny i 16 minut temu

Będą konsultacje ws. wniosku o Trybunał Stanu dla Ziobry i Kaczyńskiego

dodane 2012-03-17 (15:50) 2 lata 9 miesięcy 3 dni 21 godzin i 57 minut temu

Tusk zwrócił się do posłów PO o analizę wniosków o TS

aktualizacja 2012-03-16 (14:12) 2 lata 9 miesięcy 4 dni 23 godziny i 35 minut temu

"Tusk nigdy się nie wścieka"

dodane 2012-03-16 (09:41) 2 lata 9 miesięcy 5 dni 4 godziny i 6 minut temu

Zarząd PO o Trybunale Stanu dla Ziobry i Kaczyńskiego

dodane 2012-03-15 (12:20) 2 lata 9 miesięcy 6 dni 1 godzinę i 27 minut temu

"Ziobrze i Kaczyńskiemu od dawna należy się Trybunał Stanu"

aktualizacja 2012-03-15 (12:51) 2 lata 9 miesięcy 6 dni i 56 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (958)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

17
1
~fdsa 2012-03-18 (16:33) 2 lata 9 miesięcy 2 dni 21 godzin i 14 minut temu

to tematy zastepcze podrzucane przez pijarowcow gaulaithera z kaszub zeby odwrocic uwage od katastrofy gospodarczej w Polsce koncowego wypzredawania majatku narodowego i proby przeforsowania zrzeczenia sie niepodleglosci przez Polske patzr wystapienie zdradka , palonego kota i wszsytkich zydolewicowycjh ministrow sprawa zagranicznych z wyjatkiem min, Fotygi w Sejmie przez Swietami Bozego Narodzenia

odpowiedz

18
2
~sob 2012-03-18 (16:30) 2 lata 9 miesięcy 2 dni 21 godzin i 17 minut temu

Trybunał stanu za działania ABW w mieszkaniu B. Blidy jest nieporozumieniem. Niepotrzebnie wykreuje męczenników, w postaci Z. Ziobry oraz J. Kaczyńskiego. Oceniając chłodno zaisniałą sytuację w domu B. Blidy należy stwierdzić, iż jej targnięcie się na swoje życie wynikło z wybuchu u niej paniki wewnętrznej. Straciła ona chwilowo zimną krew i zdolność racjonalnego myślenia. Przecież samo przeprowadzanie czynności wykrywczych przez ABW było jak najbardziej legalne i wcale nie oznaczalo dla Blidy skazania i kompromitacji.Takie działania ABW są przeprowadzane codziennie. Tu nikt nikogo nie zabił.

odpowiedz

16
0
~Leon 2012-03-18 (16:25) 2 lata 9 miesięcy 2 dni 21 godzin i 22 minuty temu

"obiektywna" monia, tak samo jak lis, zawsze po właściwej stronie.

odpowiedz

16
0
~8765 2012-03-18 (16:23) 2 lata 9 miesięcy 2 dni 21 godzin i 24 minuty temu

Trybunal stanu w wykonaniu III Rzeczpospolitej to parodia demokracji i prawa to zostanie szybko zlikwidowane po rewolucji w Polsce i zostanie zastapiony przez sady polowe

odpowiedz

17
1
~8765 2012-03-18 (16:19) 2 lata 9 miesięcy 2 dni 21 godzin i 28 minut temu

IV FRzeczpospolita nadejdzie i dokona sprawiedliwego osadu agentury i zdrajcow z Magdalenki . michnikozwszczyzny i tzn nocnej zmiany bedzie to ciezka reka ale sprawiedliwa i sady polowe beda mialay duzo pracy ale sie uporaja ze zdrajcami. wlasnymi obca agentura i ta z pzred 1989 r i tymi od dukaczewskiego damy rade

odpowiedz

18
2
~olo 2012-03-18 (16:18) 2 lata 9 miesięcy 2 dni 21 godzin i 29 minut temu

Zelichowski to ZSLowski dinozaur tyle lat w sejmie Co zrobiles dla Polski przez tyle lat Brales tylko panstwowa kase za siedzenie w Sejmie Wypad na zielona trawke

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

19
3
~Bulivar 2012-03-18 (16:06) 2 lata 9 miesięcy 2 dni 21 godzin i 41 minut temu

Ta sama św. Barbara "zakupiła" domki dla powodzian bez przetargu - po roku zgniły ;-)

odpowiedz

24
8
~ernestqti 2012-03-18 (15:59) 2 lata 9 miesięcy 2 dni 21 godzin i 48 minut temu

PSL i ten Żelichowski jest tak samo prostackie i tępe jak peło. Blida uwolniła świat od swego marnego istnienia, a oni chcą za to kogoś wsadzić do wiezienia! ŻENADA!!!!

odpowiedz

23
7
~kaszeba 2012-03-18 (14:59) 2 lata 9 miesięcy 2 dni 22 godziny i 48 minut temu

Olejnik to służąca Kabala jej czas jest policzony.

odpowiedz

19
3
~ober 2012-03-18 (14:52) 2 lata 9 miesięcy 2 dni 22 godziny i 55 minut temu

Ta Olejnik to ZERO !!! WAZELINIARA PO !!!!!

odpowiedz

17
1
~TomeK 2012-03-18 (14:45) 2 lata 9 miesięcy 2 dni 23 godziny i 2 minuty temu

Monika Olejnik hmm czyzby ona krzyczala tylko na politykow opozycji ??? czy moze mi sie tak wydaje... zapraszamy pani Moniko na wschod;))) tam zrobi pani jeszcze wieksza kariere:)))

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

18
2
~cep 2012-03-18 (14:37) 2 lata 9 miesięcy 2 dni 23 godziny i 10 minut temu

najwiecej mordow POlitycznych to za rzadow Thuzka Cyba czlonek PO zamordowal Rosiaka z PIS SAMOBOJCZYCH SMIERCI za PO NIE DA SIE POliczyc o Smolensku i dorzynanie watach prezydenta zabic i wypatroszyc nie wsPOmne

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

21
5
~awizo 2012-03-18 (13:53) 2 lata 9 miesięcy 2 dni 23 godziny i 54 minuty temu

Bardzo się dziwię,że pan Kuski,skądinąd inteligentny człowiek,daje się wpuszczać w jakieś rozmowy z Olejnik,zaprzeczeniem rzetelności dziennikarskiej...naprawdę się dziwię,ja na jego miejscu omijałbym toto w promieniu rzutu kamieniem !!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

17
2
~abcdefg 2012-03-18 (21:26) 2 lata 9 miesięcy 2 dni 16 godzin i 21 minut temu

Olejnik musi omówić takie wydarzenia ze swoimi mistrzami Urbanem i Szechterem. Tylko tym razem dyskretniej bo jeszcze ktoś nagra.

odpowiedz

16
1
~nie dziwi nic 2012-03-18 (19:08) 2 lata 9 miesięcy 2 dni 18 godzin i 39 minut temu

Właśnie, po wstępie tytułu, chciałam spytać, czy to Olejnik, czy Kolęda, ale już się wyjaśniło.

odpowiedz

18
3
~WALTEREK 2012-03-18 (19:02) 2 lata 9 miesięcy 2 dni 18 godzin i 45 minut temu

CZY OLEJNIK NAPRAWDĘ NIE WIDZI JAK POLACY JEJ NIE CIERPIĄ CZY TA ROPUCHA CÓRKA UBEKA NIE CZYTA INTERNETU CZY MUSIMY OGLĄDAĆ TE ŻYLASTO-KOŚCISTO-SINE ODNÓŻA TEJ STAREJ PANI W KROPCE NAD I.KTO JĄ UBIERA KTO JĄ CZESZE KTO JĄ W OGÓLE.......ŻENADA PANI OLEJNIK NIE MASZ KOBIETO LUSTRA DAJ SZANSE MŁODYM PIĘKNYM NORMALNYM OBIEKTYWNYM DZIENNIKARKĄ

odpowiedz

17
2
~deryl 2012-03-18 (18:42) 2 lata 9 miesięcy 2 dni 19 godzin i 5 minut temu

I o co obraza taka, Pani Olejnik? Przecież Kurski powiedział szczerą prawdę. Przecież te śmiertelne, dziwne przypadki były i nigdy nie zostały wyjaśnione jaśnie Pani Olejnik, przyjaciółko komuchów i lewaków.

odpowiedz

18
3
~taka prawda 2012-03-18 (18:25) 2 lata 9 miesięcy 2 dni 19 godzin i 22 minuty temu

Kiedy przed Trybunałem Stanu zostaną postawieni Tusk i jego świta za zdradę Polaków. Sprawa Leppera zamilkła, tego bandyty z Łodzi -cisza, samobójstwa polityczne w czasie trwania rządów PO - cisza, Olewnik sprawka SLD - cisza. "Święta" Blida sama sobie palnęła sobie w głowę , ponieważ była zamieszana w aferę węglową. Widać, że wolała sobie sama wymierzć sprawiedliwość niż być wykończoną przez jej kolesi partyjnych, którzy maczali w tej aferze swoje łapy a teraz domagają się głowy Kaczyńskiego i Ziobro.

odpowiedz

17
2
~polak 2012-03-18 (17:47) 2 lata 9 miesięcy 2 dni 20 godzin i 1 minutę temu

co zrobila blida, stary komunistyczny numer, ale ją pouczał kalisz a prokuratora z poznania parulski i dlatego w jednym przypadku jest śmierć a drugim kupa srmodu,

odpowiedz

15
0
~kot 2012-03-18 (17:30) 2 lata 9 miesięcy 2 dni 20 godzin i 17 minut temu

a co ta pokraka ma wspólnego z dziennikarstwem????

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Frank-Walter Steinmeier ostrzega przed zaostrzaniem sankcji wobec Rosji
dodane 2014-12-20 (05:55) 1 dzień 7 godzin i 52 minuty temu

Matka zamordowanych dzieci aresztowana za zabójstwo
dodane 2014-12-20 (00:55) 1 dzień 12 godzin i 52 minuty temu

Protest przeciwko finansowaniu Świątyni Opatrzności Bożej
dodane 2014-12-20 (07:45) 1 dzień 6 godzin i 2 minuty temu

Co obcokrajowców dziwi w naszym Bożym Narodzeniu
dodane 2014-12-20 (05:18) 1 dzień 8 godzin i 29 minut temu

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 2 dni 2 godziny i 47 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 30873