Strona główna serwisu
Więzienia CIA -​ Leszek Miller nie zaprzeczył

Więzienia CIA -​ Leszek Miller nie zaprzeczył

Były premier Leszek Miller 
w prokuraturze nie zaprzeczył, że na terenie Polski działał tajny ośrodek CIA - donosi "Rzeczpospolita".
Leszek Miller Leszek Miller ()
Jak czytamy, prokuratura przesłuchała Leszka Millera jeszcze w 2011 roku w siedzibie Wydziału V ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

Gazeta przypomina, że od początku ujawnienia przez dziennikarzy informacji o tajnym ośrodku CIA, Leszek Miller powtarza, że w Polsce niczego takiego nie było. Mówił tak choćby we wtorek. - Nie było więzień i nie było takiego dokumentu - powiedział lider SDL, po spotkaniu z Ewą Kopacz, marszałek sejmu, na temat odtajnienia w Strasburgu postępowania ws. więzień CIA w Polsce. - Europejski Trybunał Praw Człowieka odtajniając rozpoznawanie skargi Abd al-Rahima al-Nashiriego, który miał być więziony w domniemanym więzieniu CIA w Polsce, "sygnalizuje chęć szybkiego zakończenia tej sprawy" - ocenił.

"A co były premier zeznał w prokuraturze w 2011 roku?" - docieka "Rzeczpospolita". Czytamy, że przed przesłuchaniem śledczy otrzymali potwierdzenie, że Leszek Miller został zwolniony przez szefa Agencji Wywiadu z tajemnicy państwowej. – Ale Miller już podczas pierwszego pytania o to, czy w latach 2001–2004 był premierem, odpowiedział, że odmawia zeznań, bo ewentualna ich treść naraziłaby go lub osoby mu bliskie na odpowiedzialność karną – informuje źródło "Rz" zbliżone do śledztwa.


– Miał prawo odmowy składania zeznań. Zastanawia mnie jednak, dlaczego Miller, który wszędzie powtarza, że takiego ośrodka nie było, w prokuraturze nie był już tak zdecydowany – mówi Józef Pinior, senator PO.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (374)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
guru66 2013-02-07 (10:36) 8 godzin i 22 minut temu

zeby sie biedak nie powiesil a moze zastrzelil dziala przeciwko naszym

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~g 2013-02-07 (10:34) 8 godzin i 24 minut temu

ale ta nasza teraźniejsza Polska jest popychadłem wszystkich

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~Adolf 2013-02-07 (10:34) 8 godzin i 24 minut temu

Dzięki tym więzieniom Leszek, Olek i inni bujali się na "uniwersytetach" w USA gdzie robili niby wykłady! To cały zysk za Polski wkład w nie naszą wojnę!

odpowiedz

zgłoś do moderacji