więcej

Więzienia CIA - Leszek Miller nie zaprzeczył.

Rzeczpospolita |  dodane 2013-02-07 (08:29) 1 rok 10 miesięcy 11 dni 15 godzin i 35 minut temu
drukuj


Leszek Miller
Leszek Miller opinie video
Były premier Leszek Miller 
w prokuraturze nie zaprzeczył, że na terenie Polski działał tajny ośrodek CIA - donosi "Rzeczpospolita".

Jak czytamy, prokuratura przesłuchała Leszka Millera jeszcze w 2011 roku w siedzibie Wydziału V ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

Gazeta przypomina, że od początku ujawnienia przez dziennikarzy informacji o tajnym ośrodku CIA, Leszek Miller powtarza, że w Polsce niczego takiego nie było. Mówił tak choćby we wtorek. - Nie było więzień i nie było takiego dokumentu - powiedział lider SDL, po spotkaniu z Ewą Kopacz, marszałek sejmu, na temat odtajnienia w Strasburgu postępowania ws. więzień CIA w Polsce. - Europejski Trybunał Praw Człowieka odtajniając rozpoznawanie skargi Abd al-Rahima al-Nashiriego, który miał być więziony w domniemanym więzieniu CIA w Polsce, "sygnalizuje chęć szybkiego zakończenia tej sprawy" - ocenił.

"A co były premier zeznał w prokuraturze w 2011 roku?" - docieka "Rzeczpospolita". Czytamy, że przed przesłuchaniem śledczy otrzymali potwierdzenie, że Leszek Miller został zwolniony przez szefa Agencji Wywiadu z tajemnicy państwowej. – Ale Miller już podczas pierwszego pytania o to, czy w latach 2001–2004 był premierem, odpowiedział, że odmawia zeznań, bo ewentualna ich treść naraziłaby go lub osoby mu bliskie na odpowiedzialność karną – informuje źródło "Rz" zbliżone do śledztwa.

– Miał prawo odmowy składania zeznań. Zastanawia mnie jednak, dlaczego Miller, który wszędzie powtarza, że takiego ośrodka nie było, w prokuraturze nie był już tak zdecydowany – mówi Józef Pinior, senator PO.

rp.pl

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 38 38.78%
nie 60 61.22%

Przeczytaj też

Igor Janke: tortury dopuszczalne? Jak przyznać, że "tak"?

aktualizacja 2013-02-15 (08:43) 1 rok 10 miesięcy 3 dni 15 godzin i 21 minut temu

Andrzej Seremet: odtajnienie przez ETPC sprawy więzień CIA jest niekorzystne

dodane 2013-02-07 (10:15) 1 rok 10 miesięcy 11 dni 13 godzin i 49 minut temu

Amerykańskie media: CIA ma bazę samolotów bezzałogowych w Arabii Saudyjskiej

dodane 2013-02-06 (12:53) 1 rok 10 miesięcy 12 dni 11 godzin i 11 minut temu

Kolejny więzień z Guantanamo skarży Polskę. Dokumenty już w Strasburgu

aktualizacja 2013-02-05 (16:18) 1 rok 10 miesięcy 13 dni 7 godzin i 46 minut temu

materiał wideo

Ostra dyskusja wokół domniemanych więzień CIA w Polsce

aktualizacja 2013-02-05 (16:00) 1 rok 10 miesięcy 13 dni 8 godzin i 4 minuty temu

Trybunał w Strasburgu odtajnił postępowanie dotyczące domniemanych więzień CIA w Polsce

dodane 2013-02-04 (22:52) 1 rok 10 miesięcy 14 dni 1 godzinę i 12 minut temu

Krakowska prokuratura wnioskuje o przedłużenie śledztwa ws. więzień CIA

dodane 2013-02-01 (09:40) 1 rok 10 miesięcy 17 dni 14 godzin i 24 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (374)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
guru66 2013-02-07 (10:36) 1 rok 10 miesięcy 11 dni 13 godzin i 28 minut temu

zeby sie biedak nie powiesil a moze zastrzelil dziala przeciwko naszym

odpowiedz

1
0
~g 2013-02-07 (10:34) 1 rok 10 miesięcy 11 dni 13 godzin i 30 minut temu

ale ta nasza teraźniejsza Polska jest popychadłem wszystkich

odpowiedz

1
0
~Adolf 2013-02-07 (10:34) 1 rok 10 miesięcy 11 dni 13 godzin i 30 minut temu

Dzięki tym więzieniom Leszek, Olek i inni bujali się na "uniwersytetach" w USA gdzie robili niby wykłady! To cały zysk za Polski wkład w nie naszą wojnę!

odpowiedz

1
0
~lelum polelum 2013-02-07 (10:33) 1 rok 10 miesięcy 11 dni 13 godzin i 31 minut temu

Zanim zacznie gadac pewnie dopadnie go "seryjny samobójca"....

odpowiedz

2
1
~tata 2013-02-07 (10:30) 1 rok 10 miesięcy 11 dni 13 godzin i 34 minuty temu

A Maciarewicz w tej sprawie nie zabierze głosu? Przecież to pierwszy detektyw RP.

odpowiedz

1
0
~ses 2013-02-07 (10:28) 1 rok 10 miesięcy 11 dni 13 godzin i 36 minut temu

dziwię się że odtajnia się takie sprawy ... to powinno być tajemnicą wojskową

odpowiedz

1
0
~su 2013-02-07 (10:28) 1 rok 10 miesięcy 11 dni 13 godzin i 36 minut temu

LESZEK TRZYMAJ SIE NIE DAJ IM NAWET GUZIKA ,"A KOLOR JEGO JEST CZERWONY BO NA NIM ROBOTNICZA KREW.."...

odpowiedz

1
0
~talib 2013-02-07 (10:28) 1 rok 10 miesięcy 11 dni 13 godzin i 36 minut temu

Polacy! Rządzący Wami chazarowie chcą Was wprząc w syjonistyczną krucjatę . Nie dajcie się wmanewrować !.

odpowiedz

2
1
~ROTOR 2013-02-07 (10:18) 1 rok 10 miesięcy 11 dni 13 godzin i 46 minut temu

Ci dwaj panowie są dypozycyjni i gdyby wruciły dane dobre czasy to by krzyczeli lenin stali .......

odpowiedz

1
0
~WW 2013-02-07 (10:17) 1 rok 10 miesięcy 11 dni 13 godzin i 47 minut temu

W Polsce,a zwłaszcza w internecie jest tylu zatroskanych ludzi bezpieczeństwem innych krajów szczególnie uSA i jakby sądzili,że to samo grozi Polsce. Minęło tyle lat i jakoś terroryści nie zainteresowali się Polską.Dla dobrego samopoczucia tych,którzy tak przejmują się bezpieczeństwem USA i walką z terrorem przydałby się jakiś zamach w Polsce i wtedy by mieli satysfakcję. No i pozycja międzynarodowa Polski by wzrosła,bo akty terroru świadczyły o tym jakim ważnym krajem jesteśmy i można by wtedy pisać USA i Polska walczą razem.

odpowiedz

1
0
~hahaha 2013-02-07 (10:15) 1 rok 10 miesięcy 11 dni 13 godzin i 49 minut temu

Brawo SLD, ale żeście sobie szefa wybrali , nie ma co. Mało, że z największej w Polsce Partii w 2001 uczynił w 3 lata partię ledwo mieszczącą się na listach wyborczych, to jeszcze nic nie pamięta.

odpowiedz

1
0
~p-b 2013-02-07 (10:12) 1 rok 10 miesięcy 11 dni 13 godzin i 52 minuty temu

Nie oczekujcie od kłamcy prawdy.

odpowiedz

1
0
~td 2013-02-07 (10:04) 1 rok 10 miesięcy 11 dni 14 godzin i 1 minutę temu

Kiedyś w TV sie wypierał i zaprzeczał !!! Do wiezienia z nim !!!

odpowiedz

1
0
~AB 2013-02-07 (09:52) 1 rok 10 miesięcy 11 dni 14 godzin i 12 minut temu

Mille r i cala ta lewacka cholota to jedna wielka banda. Wypuscic Brunona K z wiezienia, niech chlopak dokonczy dziela!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

1
0
~Brus 2013-02-07 (09:51) 1 rok 10 miesięcy 11 dni 14 godzin i 13 minut temu

Czemu okradacie pracodawców nie płacą wam za pisanie tych wypocin w internecie jesteście złodziejami poza tymi którzy piszą na zlecenie

odpowiedz

1
0
~tyu 2013-02-07 (09:51) 1 rok 10 miesięcy 11 dni 14 godzin i 13 minut temu

ten pinior to chyba ma coś z deklem może będzie kiedyś w miejscu,gdzie bombka wybuchnie wtedy posłuchamy

odpowiedz

1
0
~valdii 2013-02-07 (09:51) 1 rok 10 miesięcy 11 dni 14 godzin i 13 minut temu

TERORYSTA TO WYJETY Z POD PRAWA TERAZ MA PRETENSJE ZE BYL GDZIES WIEZIONY DAJCIE GO BLISKIM KTORZY ZGINELI

odpowiedz

1
0
~Tomek 2013-02-07 (09:48) 1 rok 10 miesięcy 11 dni 14 godzin i 16 minut temu

PROKURATORZY OPŁACANI PRZEZ PAŃSTWO PROWADZĄ DZIAŁANIA NA SZKODĘ PRACODAWCY TO TYLKO MOŻLIWE W POLSCE - KOMU SŁUŻY TA NAGONKA BO NIE PAŃSTWU POLSKIEMU

odpowiedz

1
0
~Andy 2013-02-07 (09:47) 1 rok 10 miesięcy 11 dni 14 godzin i 17 minut temu

Prawdziwy mężczyzna w tym momencie powinien skończyć panie Miller , ale do tego trzeba mieć ja..ja . Okłamujecie ludzi od 50 lat , czas na emeryturę.

odpowiedz

1
0
~mariao 2013-02-07 (09:47) 1 rok 10 miesięcy 11 dni 14 godzin i 17 minut temu

Tak samo będzie ze Smoleńskiem jak teraz z wiezieniami CIA - > prawda zawsze wyjdzie na jaw...

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 13 godzin i 40 minut temu

materiał wideo

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 13 godzin i 59 minut temu

Dziś odbędzie się pogrzeb ofiar tragedii w Rakowiskach
dodane 2014-12-18 (09:55) 14 godzin i 9 minut temu

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 1 dzień 12 godzin i 4 minuty temu

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 1 dzień 11 godzin i 34 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 28468