więcej

Więzienia CIA - Leszek Miller nie zaprzeczył.

Rzeczpospolita |  dodane 2013-02-07 (08:29) 1 rok 8 miesięcy 17 dni 14 godzin i 49 minut temu
drukuj


Leszek Miller
Leszek Miller opinie video
Były premier Leszek Miller 
w prokuraturze nie zaprzeczył, że na terenie Polski działał tajny ośrodek CIA - donosi "Rzeczpospolita".

Jak czytamy, prokuratura przesłuchała Leszka Millera jeszcze w 2011 roku w siedzibie Wydziału V ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

Gazeta przypomina, że od początku ujawnienia przez dziennikarzy informacji o tajnym ośrodku CIA, Leszek Miller powtarza, że w Polsce niczego takiego nie było. Mówił tak choćby we wtorek. - Nie było więzień i nie było takiego dokumentu - powiedział lider SDL, po spotkaniu z Ewą Kopacz, marszałek sejmu, na temat odtajnienia w Strasburgu postępowania ws. więzień CIA w Polsce. - Europejski Trybunał Praw Człowieka odtajniając rozpoznawanie skargi Abd al-Rahima al-Nashiriego, który miał być więziony w domniemanym więzieniu CIA w Polsce, "sygnalizuje chęć szybkiego zakończenia tej sprawy" - ocenił.

"A co były premier zeznał w prokuraturze w 2011 roku?" - docieka "Rzeczpospolita". Czytamy, że przed przesłuchaniem śledczy otrzymali potwierdzenie, że Leszek Miller został zwolniony przez szefa Agencji Wywiadu z tajemnicy państwowej. – Ale Miller już podczas pierwszego pytania o to, czy w latach 2001–2004 był premierem, odpowiedział, że odmawia zeznań, bo ewentualna ich treść naraziłaby go lub osoby mu bliskie na odpowiedzialność karną – informuje źródło "Rz" zbliżone do śledztwa.

– Miał prawo odmowy składania zeznań. Zastanawia mnie jednak, dlaczego Miller, który wszędzie powtarza, że takiego ośrodka nie było, w prokuraturze nie był już tak zdecydowany – mówi Józef Pinior, senator PO.

rp.pl

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 38 38.78%
nie 60 61.22%

Przeczytaj też

Igor Janke: tortury dopuszczalne? Jak przyznać, że "tak"?

aktualizacja 2013-02-15 (08:43) 1 rok 8 miesięcy 9 dni 14 godzin i 35 minut temu

Andrzej Seremet: odtajnienie przez ETPC sprawy więzień CIA jest niekorzystne

dodane 2013-02-07 (10:15) 1 rok 8 miesięcy 17 dni 13 godzin i 3 minuty temu

Amerykańskie media: CIA ma bazę samolotów bezzałogowych w Arabii Saudyjskiej

dodane 2013-02-06 (12:53) 1 rok 8 miesięcy 18 dni 10 godzin i 25 minut temu

Kolejny więzień z Guantanamo skarży Polskę. Dokumenty już w Strasburgu

aktualizacja 2013-02-05 (16:18) 1 rok 8 miesięcy 19 dni 7 godzin i 1 minutę temu

materiał wideo

Ostra dyskusja wokół domniemanych więzień CIA w Polsce

aktualizacja 2013-02-05 (16:00) 1 rok 8 miesięcy 19 dni 7 godzin i 18 minut temu

Trybunał w Strasburgu odtajnił postępowanie dotyczące domniemanych więzień CIA w Polsce

dodane 2013-02-04 (22:52) 1 rok 8 miesięcy 20 dni i 26 minut temu

Krakowska prokuratura wnioskuje o przedłużenie śledztwa ws. więzień CIA

dodane 2013-02-01 (09:40) 1 rok 8 miesięcy 23 dni 13 godzin i 38 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (374)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~jj 2013-02-07 (09:52) 1 rok 8 miesięcy 17 dni 13 godzin i 26 minut temu

Teraz wychodzi kim byli opozycjoniści w rodzaju PINIOR. Kto daje pieniądze , temu służę uniżenie..

odpowiedz

0
0
~edi 2013-02-07 (09:52) 1 rok 8 miesięcy 17 dni 13 godzin i 26 minut temu

A mówił ze Pinior to łajdak i kłamca. Sam łże jak z nut.

odpowiedz

9
4
~fgh 2013-02-07 (09:37) 1 rok 8 miesięcy 17 dni 13 godzin i 41 minut temu

CZY TO KRZESLO TO ELEKTRYCZNE MAM NADZIEJE ,ZE TAK

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

2
0
~Quake50 2013-02-07 (09:52) 1 rok 8 miesięcy 17 dni 13 godzin i 26 minut temu

a kto był w tedy prezydentem?

odpowiedz

1
0
~Brus 2013-02-07 (09:51) 1 rok 8 miesięcy 17 dni 13 godzin i 27 minut temu

Czemu okradacie pracodawców nie płacą wam za pisanie tych wypocin w internecie jesteście złodziejami poza tymi którzy piszą na zlecenie

odpowiedz

1
0
~tyu 2013-02-07 (09:51) 1 rok 8 miesięcy 17 dni 13 godzin i 27 minut temu

ten pinior to chyba ma coś z deklem może będzie kiedyś w miejscu,gdzie bombka wybuchnie wtedy posłuchamy

odpowiedz

1
0
~valdii 2013-02-07 (09:51) 1 rok 8 miesięcy 17 dni 13 godzin i 27 minut temu

TERORYSTA TO WYJETY Z POD PRAWA TERAZ MA PRETENSJE ZE BYL GDZIES WIEZIONY DAJCIE GO BLISKIM KTORZY ZGINELI

odpowiedz

20
6
~Piotr 2013-02-07 (09:31) 1 rok 8 miesięcy 17 dni 13 godzin i 47 minut temu

Miler jest zerem.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

16
1
~TOM 2013-02-07 (09:35) 1 rok 8 miesięcy 17 dni 13 godzin i 43 minuty temu

KIEDY Z MOWIL O WIEZIENIACH CIA W POLSCE ANDRZEJ LEPPER WSZYSCY SIE ZNIEGO SMIALI.TO SAMO BYLO Z JANOWSKIM JAK MOWIL O PRZEJECIU POLSKICH CUKROWNI.LATWO SIE RZADZI JAK MA SIE W REKACH SPRZEDAJNE MEDIA

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

14
3
~Janusz 2013-02-07 (09:37) 1 rok 8 miesięcy 17 dni 13 godzin i 41 minut temu

Przeciez ten czlowiek w zyciu slowa prawdy nie pwiedzial

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
0
~Homa 2013-02-07 (09:50) 1 rok 8 miesięcy 17 dni 13 godzin i 28 minut temu

To ś.p. Leper piereszy nagłosnił w Sejmie ta sprawe po czy chciano go jakby zrobić chorym ! Zagadkowa śmierc ?

odpowiedz

4
0
~nowak 2013-02-07 (09:50) 1 rok 8 miesięcy 17 dni 13 godzin i 28 minut temu

Rządowe statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to ok. 3600. że średnie składki emerytalne to 703,08 zł miesięcznie - procent składki emerytalnej do ZUS jest stały, określony ustawowo. Liczba pracujących na koniec II kw. 2011 to 16,163 mln. Możecie te dane sami zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do oficjalnych statystyk GUS. Miłej zabawy. Ale co z tego wynika?? BARDZO WIELE, a właściwie BARDZO DUŻO. Dużo czego?? PIENIĘDZY, oczywiście. Pomnóżcie urzędową i oficjalną liczbę zatrudnionych i oficjalną i bardzo urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS. Powinno Wam wyjść miesięcznie 11 375 519 400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów trzysta siedemdziesiąt pięć milionów. To gigantyczne pieniądze, a jest to tylko składka emerytalna. Bawmy się dalej: pomnóżcie to razy 12 miesięcy, a wyjdzie na to, że w skali roku jest to 136 506 232 800 zł. Kończą się Wam okienka w kalkulatorze? Mnie też. Zatem powiem, że jest to słownie ponad 136 miliardów 506 milionów zł w roku. Mamy w Polsce około 5 mln emerytów, dokładnie - w marcu 2011 było ich 4,979 mln. To znowu wg. oficjalnych, rządowych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk. Rencistów nie liczę, bo już na pewno nie zmieszczą mi się w kalkulatorze, a poza tym - na nich jest OSOBNA składka!!!. Wychodzi mi zatem na to, że rocznie jest to średnio 27301 zł na emeryta, czyli miesięczna emerytura średnio powinna wynosić 2275,00 zł. Tymczasem średnia emerytura - znowu wg rządowych, oficjalnych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk wynosiła w tymże marcu 2011 zaledwie 1721,00 zł. Czyli o 554 mniej niż wynika ze składek wyliczonych na podstawie danych statystycznych rządu RP, GUS, ZUS, KRUS i każdy inny SRUS. Jak policzycie dalej, to wyjdzie Wam NADWYŻKA rzędu 32% w stosunku do wydatków na emerytury (czyli średnio ZUS jest na plusie około 2,5 miliarda zł miesięcznie, czyli 30 miliardów rocznie!!!). Tymczasem, rząd ubolewa, że budżet dopłaca ponoć do emerytur dziesiątki miliardów rocznie. Jesteście zdumieni?? To przeliczcie jeszcze raz. Też liczyłem, bo nie wierzyłem. Wniosek jest taki: ktoś z trójki: GUS, ZUS, Rząd RP łże. ŁŻE W BEZCZELNY SPOSÓB. Gorzej: dopuszczam możliwość, że łże więcej niż jeden, a nawet że łżą wszystkie wymienione instytucje. Taki jest mój wniosek. Ale jest też PYTANIE: co dzieje się z nadwyżką??? I takie są wnioski wynikające z oficjalnych danych statystycznych. Chyba, że Rostowski przesłał sfałszowane dane do GUS, wszak to, używając eufemizmu, mistrz kreatywnej księgowości. Załóżmy jednak, że dane oficjalne są prawdziwe, a więc wnioski zeń wynikające także. Proszę sobie wyobrazić, jaka gigantyczna nadwyżka powstanie przy wydłużeniu czasu pracy potrzebnego do osiągnięcia wieku emerytalnego. Oczywiście, pracy tej i tak nie ma, a bezrobocie zamiast maleć wciąż rośnie, co również potwierdzają dane oficjalne. Na co ma pójść taka nadwyżka?? Na zrzutkę na Greków?? Włochów?? Na stołki w Brukseli dla naszych prominentów przy władzy? By żyło im się jeszcze lepiej?? Gdzie jest kasa!!! Jeśli tak jak ja, jesteś przeciw kłamstwom rządzących, to proszę skopiuj to na inne fora, aby jak najwięcej osób mogło to przeczytać, zanim zostanie usunięte. Ludzie nie dajcie się oszukiwać.

odpowiedz

3
0
~EWA 2013-02-07 (09:50) 1 rok 8 miesięcy 17 dni 13 godzin i 28 minut temu

STARY KLAMCA...

odpowiedz

15
2
~krys 2013-02-07 (09:37) 1 rok 8 miesięcy 17 dni 13 godzin i 41 minut temu

Polska - Kraj w którym torturuje się ludzi :):):)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

11
3
~m 2013-02-07 (09:35) 1 rok 8 miesięcy 17 dni 13 godzin i 43 minuty temu

Wszyscy solidaruchy powinny nosic naszywki !!! SOLIDARUCH zeby kazdy widzial ze ma do czynienia ze zdrajcom !!! powinny byc dla nich oddzielne wagony w tramwajach -ostatni wagon !!! zakaz wstepu do lokali....itd nalezy wyplenic tych zdrajcow ze spoleczenstwa

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

12
1
~anka 2013-02-07 (09:27) 1 rok 8 miesięcy 17 dni 13 godzin i 51 minut temu

Czy pamiętacie jak z Leppera sie nabijano,jak twierdził ,że w Polsce Talibowie lądują?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
0
~kik 2013-02-07 (09:49) 1 rok 8 miesięcy 17 dni 13 godzin i 29 minut temu

I co Lepper był głupi czy naród ,ktory sie z niego smiał? Lepper miał duzą wiedze i dlatego musiał zginąć.

odpowiedz

0
1
~pseudoarab 2013-02-07 (09:48) 1 rok 8 miesięcy 17 dni 13 godzin i 30 minut temu

wizienie ylo i bardzo dobrze jeszcze powinno byc w polsce pare więzien

odpowiedz

1
0
~Tomek 2013-02-07 (09:48) 1 rok 8 miesięcy 17 dni 13 godzin i 30 minut temu

PROKURATORZY OPŁACANI PRZEZ PAŃSTWO PROWADZĄ DZIAŁANIA NA SZKODĘ PRACODAWCY TO TYLKO MOŻLIWE W POLSCE - KOMU SŁUŻY TA NAGONKA BO NIE PAŃSTWU POLSKIEMU

odpowiedz

4
4
~jok 2013-02-07 (09:30) 1 rok 8 miesięcy 17 dni 13 godzin i 48 minut temu

Oby jakaś bombka wybuchła pod krzesłem p.Piniora to może zmieniłby zdanie

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Donald Tusk zabrał głos w sprawie spotkania z Władimirem Putinem
dodane 2014-10-24 (07:35) 15 godzin i 43 minuty temu

Wybuch gazu w Katowicach. Akcja została zakończona
dodane 2014-10-24 (06:24) 16 godzin i 54 minuty temu

Aleksander Kwaśniewski: Radosław Sikorski chlapnął
dodane 2014-10-24 (08:34) 14 godzin i 44 minuty temu

Odwołane poszukiwania obcego okrętu na Bałtyku
dodane 2014-10-24 (08:55) 14 godzin i 23 minuty temu

W wybuchu gazu w kamienicy w Katowicach zginęli dziennikarze
dodane 2014-10-24 (06:26) 16 godzin i 52 minuty temu

Skandaliczny konkurs na Miss Hitler
dodane 2014-10-24 (05:46) 17 godzin i 32 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.