więcej

Polacy wolą disco polo od TV Trwam.

PAP |  dodane 2012-02-27 (18:15) 2 lata 9 miesięcy 24 dni 18 godzin i 6 minut temu
drukuj


Ojciec Tadeusz Rydzyk
Ojciec Tadeusz Rydzyk opinie
Spośród programów, które uzyskały miejsce na multipleksie cyfrowym, w styczniu i lutym br. największą widownię miały programy muzyczne - Eska TV i emitujący głównie muzykę disco polo Polo TV. Oglądalność tych kanałów była ponaddwukrotnie większa niż oglądalność TV Trwam - wynika z analizy KRRiT.

Jak powiedział Krzysztof Luft z KRRiT, analiza miała porównać oglądalność nowych nadawców, wyłonionych w konkursie na pierwszy multipleks, z oglądalnością ubiegającej się o miejsce na nim TV Trwam. W analizie porównano także widownię drugiej telewizji nadającej program o charakterze społeczno-religijnym Religia.tv.

Z analizy, przygotowanej na podstawie danych firmy badawczej Nielsen Audience Measurement, wynika, że spośród programów dostępnych na pierwszym multipleksie najwięcej widzów gromadzi Polo TV - średnio 17 tys. (średnia oglądalność programu na minutę). Drugi jest program Eska TV - 13 tys. osób. Zdecydowanie mniej widzów przyciągnął program informacyjno-publicystyczny TTV - niespełna 6 tys.

Analiza nie uwzględnia oglądalności programu ATM Rozrywka - czwartego z nadawców wybranych w konkursie na nadawanie na pierwszym multipleksie; nie rozpoczął on jeszcze nadawania.

W dokumencie uwzględniono oglądalność dwóch nieobecnych na multipleksie programów o charakterze społeczno-religijnym: TV Trwam i Religia.tv. O miejsce dla TV Trwam ubiegała się fundacja o. Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis; jej wniosek KRRiT odrzuciła, a fundacja złożyła skargę do sądu administracyjnego.

W styczniu i lutym średnia oglądalność TV Trwam wyniosła ok. 5,7 tys. widzów na minutę, zaś Religia.tv - 4,5 tys.

Techniczną możliwość odbioru programu TV Trwam w styczniu miało ok. 29% ludności Polski, zaś Religia.tv - ok. 52% Program Polo TV mogła w tym czasie oglądać jedna czwarta ludności kraju (25%), Eska TV - jedna trzecia (35%), a TTV - jedna piąta (19%).

Programy obecne na multipleksach odbierane poprzez anteny naziemne są jednocześnie odbierane przez widzów za pomocą indywidualnych anten satelitarnych oraz telewizji kablowych, dotychczas docierają do nich głównie tą drogą. Dla przykładu program TV Polo nadawany na multipleksie odbiera niespełna 2 tys. widzów na minutę, zaś drogą satelitarną i kablową - ponad 15 tys.

W analizie porównano ponadto oglądalność TV Trwam z oglądalnością programów religijnych nadawanych przez Telewizję Polską (możliwość odbioru programu nadawcy publicznego ma 99% Polaków). Największą widownią w TVP1 cieszy się program "Między Ziemią a Niebem", który gromadzi ponad milion widzów. Ponadmilionową widownię gromadzi także transmisja modlitwy Anioł Pański papieża Benedykta XVI. Program religijny dla dzieci "Ziarno" gromadzi przed telewizorami ponad 360 tys. widzów.

Z kolei w TV Trwam najwięcej widzów ogląda wieczorny Apel Jasnogórski - ok. 39 tys. Program dla dzieci gromadzi przed telewizorami 8,6 tys. oglądających, zaś modlitwa Anioł Pański - 4,9 tys.

Analiza uwzględnia też strukturę widowni. Wynika z niej, że programami religijnymi zainteresowane są zwłaszcza osoby starsze, przy czym największy odsetek widzów powyżej 60. roku życia przyciąga program TV Trwam - stanowili oni blisko 83% oglądających. W przypadku Religia.tv - ok. 36%.

(ib)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 151 17.02%
nie 736 82.98%

Przeczytaj też

Wniosek PiS o postawienie członków KRRiT przed TS jest do uzupełnienia

dodane 2012-04-13 (14:05) 2 lata 8 miesięcy 8 dni 22 godziny i 16 minut temu

Rydzyk: Lehnert działa przeciwko TV Trwam i Radiu Maryja

dodane 2012-03-14 (18:03) 2 lata 9 miesięcy 7 dni 18 godzin i 18 minut temu

Znany dziennikarz porównuje Szczekociny do Smoleńska

dodane 2012-03-04 (16:05) 2 lata 9 miesięcy 17 dni 20 godzin i 16 minut temu

O. Rydzyk wzywa: idźcie do nich i walczcie!

dodane 2012-03-02 (17:44) 2 lata 9 miesięcy 19 dni 18 godzin i 37 minut temu

"O. Rydzyk nic nie posiada"

aktualizacja 2012-02-29 (15:06) 2 lata 9 miesięcy 22 dni 21 godzin i 15 minut temu

To o. Rydzyk miał rację? O to pytała KRRiT...

dodane 2012-02-24 (20:43) 2 lata 9 miesięcy 27 dni 15 godzin i 38 minut temu

Fundacja o. Rydzyka wciąż walczy o TV Trwam

dodane 2012-02-22 (17:05) 2 lata 9 miesięcy 29 dni 19 godzin i 16 minut temu

Ojciec Rydzyk walczy z KRRiT

dodane 2012-02-22 (00:19) 2 lata 10 miesięcy 12 godzin i 2 minuty temu

Niespodziewane słowa Biedronia o o. Rydzyku

dodane 2012-02-19 (10:42) 2 lata 10 miesięcy 3 dni 1 godzinę i 39 minut temu

"Ojcze dyrektorze, nie jesteś sam" - w obronie telewizji

aktualizacja 2012-02-18 (17:29) 2 lata 10 miesięcy 3 dni 18 godzin i 52 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1359)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

5
0
~Sta40 2012-02-27 (23:50) 2 lata 9 miesięcy 24 dni 12 godzin i 31 minut temu

Tuskowa młodzież przeraża,aleśmy się doczekali POlaków,może to nasza wina, rodziców a może nie kochaliśmy ich zbyt mocno..........syndrom sierocy...

odpowiedz

5
0
~Aaa 2012-02-27 (23:46) 2 lata 9 miesięcy 24 dni 12 godzin i 35 minut temu

Swoją drogą straszliwie tendencyjny artykuł

odpowiedz

5
0
~Miki 2012-02-27 (23:31) 2 lata 9 miesięcy 24 dni 12 godzin i 50 minut temu

To znaczy że komuna po tylu latach ma się dobrze. Czas to zakończyć. Wiosna nasza.

odpowiedz

6
1
~113 2012-02-27 (22:49) 2 lata 9 miesięcy 24 dni 13 godzin i 32 minuty temu

jak można porównywać disko do tv trvam oglądalnoś ok 3 milionów moze i więcej hoż ludzie ludzie w szpitalah w domah pomocy itd poziom inteligencji kultura to dzień do nocy brak słów....

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
1
~JA 2012-02-27 (22:44) 2 lata 9 miesięcy 24 dni 13 godzin i 37 minut temu

Hasbra otumania nowowykształconych powszechnie zwanymi cyborgami lub biorobotami pozbawionych możliwości samodzielnego myślenia,powtarzający bezmyślnie slogany hasbry. Telewizja Trwam jest oglądana przez dużą grupę stały widzów dużej większości przez pokolenie tych,których lat dzieciństwa czy młodości to II wojna światowa ,lata PRL-u,a u schyłku swego życia babrają się cudzie neokolonializmu, wyzwani po przegranych wyborach przez Tuska od moherów a on po30 latach małżeństwa wziął ślub kościelny aby dobyć ich głosy ,nie dali się nabrać dlatego ich wyzywał.Normalny facet staje w obronie zawsze staje w obronie osób słabszych a szczególnie tych,których należy darzyć szacunkiem a nie wyzywać czy szydzi jak coity.

odpowiedz

9
4
~kosa 2012-02-27 (22:20) 2 lata 9 miesięcy 24 dni 14 godzin i 1 minutę temu

rozaniec moge se odmowic w domu i nie potrzebna mi jakas koscielna telewizja albo radio

odpowiedz

5
0
~ykontakts@yahoo.pl 2012-02-27 (21:36) 2 lata 9 miesięcy 24 dni 14 godzin i 45 minut temu

Wiecie co ? Ja wam coś powiem w Polsce jest już taki burdel, że tego wszystkiego chyba nie da się odwrócić, co tu się u licha dzieje ? Nie ma już mądrych ludzi, podzielili się wszyscy na jakieś obozy, każdy obóz to czysta głupota sama w sobie. Ja nie mam nawet z kim szczerze pogadać o tym co się tu dzieje. Wszyscy są jakby w amoku. Przecież tu już nie ma żadnego wyboru, ja proszę Boga tu publicznie o jedno, aby Bóg pozwolił mi się stąd uwolnić, chcę stąd wyjechać chociaż na tydzień, ale w amoku obowiązków i pracy nie mam takiej szansy. Nic mnie już tu nie zachwyca, wszystko już wiem, wiem co kto powie, wiem kto jest za kim i za czym, tylko wkoło jeden wielki szum, bazar, handel obwoźny, kup toster, kup kredyt, kup batonik, zadzwoń do wróżki, zagraj w lotto, wyślij CV do bazy danych, ludzie obudźcie się !!! KOstka żelowa domestsos podwójna moc w kiblu ma ciekawsze życie niż Polak, na którego non stop spływają te same fekalia i musi jeszcze się nabiegać nalatać żeby coś zarobić, oddać pieniądze na ubezpieczenie i podatki bez nadziei na emeryturę.... Właśnie słyszę tam skądś, że zakończyło się spotkanie premiera donalda z premierem pawlakiem sie premierzy spotkali gadają jak tu pomóc polakom (czytaj jak przerobić polaków) Nie chce mi się już tego słuchać, ale to na każdym kroku wypełza, zaraz lis na dwójce będzie prostował wszelkie krzywizny ludzie będą klaskali, uśmiechali się, inni będą gwizdali, wyli, wszyscy się trochę pośmieją do jutra zapomną o co chodzi jutro telewizyjna telenowela zapoda nowy temat do publicznej debaty nikt się z nikim nie dogada i tak do śmierci horror zwany Polska. TTTTTTfffffffffffuuuuuuuuuuuuu

odpowiedz

5
0
~robert 2012-02-27 (21:30) 2 lata 9 miesięcy 24 dni 14 godzin i 51 minut temu

a ciekaw jestem czy w stanach zjednoczonych policzyli widzów-wszak to ta sama telewizja tylko z innego satelity nadawana

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

10
5
~tomala 2012-02-27 (21:11) 2 lata 9 miesięcy 24 dni 15 godzin i 10 minut temu

wolność dla TV trwam

odpowiedz

6
1
~andy.p88 2012-02-27 (21:06) 2 lata 9 miesięcy 24 dni 15 godzin i 15 minut temu

to skoro taka mała oglądalność to dlaczego nie dadzą na multiplex,czego się obawiają??? wynika z tego,że jest to kłamstwo,oglądalność TV Trwam jest dużo większa ale wśród ludzi starszych dlaczego odcinają im tą rozrywkę młodzi oglądaja to a starsi to i po problemie

odpowiedz

6
1
~Dawidex 2012-02-27 (20:53) 2 lata 9 miesięcy 24 dni 15 godzin i 28 minut temu

Hehe polo tv, eska tv ludzie przecież ja już wole szczerze z ręką na sercu oglądać program iran music. Proponuję zatem dać do DVB-T Iran Music :). Program dostępny z satelity Hot Bird 13 E 11054 H 27500. Przecież polo tv i eska dostępne są z satelity fta i to jest szczerze wstyd dla naszego kraju emisja takiego szajsu. Jeszcze polo tv to same disco polo może ktoś z jakiejś zabitej dechami dziury na świecie się zainteresuje ale eska tv to klon całego tego komercyjnego badziewia ze wschodu tego się nie da słuchać... A TV trwam to i tak wiadomo o co chodzi i czemu nie będzie w DVB-T co wy myślicie że Polacy są głupi ? Chodzi o poglądy polityczne, ja chętnie przełączam tak zresztą jak i chętnie przełączam na religie tv, interesuję się tematem sam zresztą jestem Chrześcijaninem, żadnego kanału w kraju który w 996 roku przyjął oficjalnie Chrzest cóż, szatan nie śpi.

odpowiedz

7
2
~ŻYD 2012-02-27 (20:50) 2 lata 9 miesięcy 24 dni 15 godzin i 31 minut temu

największa oglondalnosc ma TVN ŻYD a luft to niech strzepie sobie pitola

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
0
~maximus 2012-02-27 (20:41) 2 lata 9 miesięcy 24 dni 15 godzin i 40 minut temu

PO , SLD , PSL , RP , z całą penością wolą disco !

odpowiedz

7
2
~mocher hardcore 2012-02-27 (20:34) 2 lata 9 miesięcy 24 dni 15 godzin i 47 minut temu

Wszystko cacy pełowcy ale trzeba pamietac ze KRRiT to zaugane czerwone c..je tak jak PełO i nie nalezy im wierzyc. Czerwony smrod pozostaje do smierci. Mlodsi ogladaja diskopolo, starsi trwam a ja jedno i drugie. Pozdrawiam i szczes Boze tawarisci

odpowiedz

6
1
~aga 2012-02-27 (20:34) 2 lata 9 miesięcy 24 dni 15 godzin i 47 minut temu

Mam duzo znajomych i zaden z nich nie słucha disco polo. proszę nie obrażać Polaków!

odpowiedz

5
0
~Uljasz 2012-02-27 (20:32) 2 lata 9 miesięcy 24 dni 15 godzin i 49 minut temu

A ja znam wielu, którzy wybierają Rydzyka zamiast Kuźniara, Pochanke czy Durczoka... I co w tym dziwnego?

odpowiedz

5
0
~ola 2012-02-27 (20:16) 2 lata 9 miesięcy 24 dni 16 godzin i 5 minut temu

ale mi sondaż, ciekawe szmaciarze gdzie mam oglądać tv Trwam

odpowiedz

5
0
~Jar 2012-02-27 (20:04) 2 lata 9 miesięcy 24 dni 16 godzin i 17 minut temu

Cofamy się do czasów PRLu. Wszystkim mającym inne zdanie niż potężne polskojęzyczne media popierające tylko jeden słuszny nurt, za wszelką cenę próbuje się pozbawić jakichkolwiek możliwości wypowiadania własnego zdania. Robią z nas i za naszym przyzwoleniem jedno wielkie stado baranów. Wszyscy mamy głosować tylko na jedną partię, oglądać tyko poprawne politycznie programy, słuchać trzepanych na jedno kopyto wiadomości w każdym kolejnym radiu, zajmować się 3-rzędnymi, zmielonymi i nic nie wartymi sprawami podawanymi nam na złotej tacy w tv. Nie oglądam Trwam, nie słucham Radia Maryja, ale z tego co mi wiadomo, rozgłośnie te mówią zupełnie innym językiem niż cała reszta mediów, za którymi stoją potężne pieniądze i interesy. Komu tak bardzo zależy żeby ludzie nie mieli szerokiego dostępu do Trwam? Kto się boi telewizji, którą ogląda przecież tylko marne "6 tys." osób? POZDRAWIAM MYŚLĄCYCH WŁASNYM ROZUMEM.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

6
1
~ateista 2012-02-27 (19:48) 2 lata 9 miesięcy 24 dni 16 godzin i 33 minuty temu

cos nie tak z polskim rzadem.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
0
~ON 2012-02-27 (19:44) 2 lata 9 miesięcy 24 dni 16 godzin i 37 minut temu

Każdy logicznie myslacy człowiek wie jaka jest prawda i kto boi sie TV TRWAM....

odpowiedz