Strona główna serwisu
PO szybko goni PiS -​ najnowszy sondaż
PO szybko goni PiS -​ najnowszy sondaż

PO szybko goni PiS -​ najnowszy sondaż

PO w ciągu miesiąca odrobiła większość strat do PiS i dziś depcze jej po piętach. Na początku grudnia partię rządzącą traciła do swej najgroźniejszej rywalki aż 10 pkt proc., teraz tylko 2 pkt - wynika z sondażu IBRiS Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".
Donald Tusk Donald Tusk ()
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w ostatnią niedzielę 29 proc. respondentów oddałoby swój głos na PiS, a 27 proc. na PO.

Malejący dystans między PiS i PO to prawdopodobnie efekt ofensywy premiera - komentuje "Rzeczpospolita", dodając, że Donald Tusk przejawia ostatnio nadzwyczajną aktywność.

Szef rządu jeździł po Polsce z wizytami, osobiście przedstawiał pomysły na walkę z pijanymi kierowcami i program wydawania pieniędzy z UE na 7 lat. Rozwiązał też worek z obietnicami - zapowiedział m.in. walkę z umowami śmieciowymi, skrócenie kolejek do lekarzy, bezpłatny podręcznik dla pierwszoklasistów w podstawówkach - wymienia gazeta.

Według badania do sejmu weszłyby jeszcze SLD (14 proc.) i PSL (5 proc.). A pod progiem wyborczym byłyby Polska Razem (3 proc.), Twój Ruch (2 proc.) i Solidarna Polska (0 proc.).

Sondaż przeprowadzono 10 i 11 stycznia na 1069-osobowej próbie.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (1989)
Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
17
~robert 2014-01-16 (09:16) 2 godziny i 25 minut temu

Macierewicz,Macierewicz,Macierewicz !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
21
~jam 2014-01-16 (08:44) 2 godziny i 57 minut temu

Tak jak już dawno mówiłem.PO fałszuje sondaże a potem sfałszuje wybory.Tusk ma już tyle afer za uszami że zrobi wszystko żeby nie oddać władzy i nie zostać rozliczonym za wszystkie przekręty jakie zamiutł pod dywan.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
15
~Szelma 2014-01-16 (08:20) 3 godziny i 21 minut temu

Nie sądzę, żeby polskie społeczeństwo było aż tak głupie, aby po raz kolejny zagłosować na Tuska i jego czcze obietnice.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
21
~sondaż 2014-01-16 (08:18) 3 godziny i 23 minut temu

sondaż na zielono pis na czerwono po

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
20
~BOLO 2014-01-16 (08:18) 3 godziny i 23 minut temu

ROZŚMIESZAJĄ MNIE TE SONDAŻE - JEDNI ROBIĄ SONDAŻ POD UNIWERKIEM I TAM PLATFORMA JEST NA CZELE A DRUDZY POD KOŚCIOŁEM A TAM PIS OCZYWIŚCIE PROWADZI !!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
12
~ptr 2014-01-16 (07:45) 3 godziny i 56 minut temu

Sondaż telefoniczny...cholera wie telefon na podsłuchu...umowa o pracę w urzędzie...zlecenia na firmę w budżetówce ...po co się deklarować...PO górą...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
12
~dr vet 2014-01-16 (07:44) 3 godziny i 57 minut temu

Manipulacja i fałsz,to siła i oręż platformianych kukieł,których sznurki pociąga obcy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
14
~Sonda 2014-01-16 (07:38) 4 godziny i 3 minuty temu

To dlatego, że plemiel jest na urlopie? Lepszy sondaż gdy go nie ma? Ciekawe to zjawisko! :-)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
11
Władca Lemingów 2014-01-16 (07:32) 4 godziny i 9 minut temu

Wyniki sondażu? Pic na wodę, fotomontaż! hahahahaha

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
11
~L53 2014-01-16 (06:34) 5 godzin i 7 minut temu

A świstak zawija, zawija ...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
16
~Patriota 2014-01-16 (06:10) 5 godzin i 31 minut temu

Cytat: * artykuł zawiera lokowanie produktu, sponsorowany przez PR PO. * artykuł zawiera lokowanie produktu, sponsorowany przez PR PO.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
16
~Stalinek 2014-01-16 (06:10) 5 godzin i 31 minut temu

Nieważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
10
~wyb 2014-01-17 (07:49) 3 godziny i 52 minut temu

jest nadzieja żeby zaoszczędzić parę milionów pln-po co robić wybory i marnować kasę jak dziennikarska brać jeszcze przed wyborami a może już zna wyniki wyborów-wystarczy 1000 osób

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
15
~?? 2014-01-16 (12:52) 22 godzin i 49 minut temu

MOŻE MI KTOŚ SZCZEGÓŁOWO NAPISAĆ ILE KOSZTUJE MILCZENIE SMOLEŃSKIE ??

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
18
~uczciwy 2014-01-16 (10:56) 45 minut temu

Nie goni, nie goni. A gdyby nawet, to ja i moja wieloosobowa rodzina (około 4 mln osób) odda swój głos wiadomo na kogo. Na pewno nie na PO.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
9
~polakian 2014-01-16 (10:42) 59 minut temu

NAKLAD !!RESORTOWE DZIECI!! Drukujecie niech kazdy to przeczyta, ale ten co skomczyl 3o lat.ZOBACZYCIE KTO GDZIE PRACUJE,ZOBACZYCIE DLACZEGO Z EKRANOW TV ZIONIE JADEM I SZAMBEM

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
10
~rel. 2014-01-16 (10:35) 1 godzinę i 6 minut temu

TO CO OBIECYWAŁ 6 LAT TEMU TO PAN PREMIER MA ZAPOMNIŁ ---- COS NIEDOBRZE Z TĄ GŁOWĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
13
~bolekTW 2014-01-16 (10:12) 1 godzinę i 29 minut temu

Chcecie nam wmówić,że kolejne wakacje i wyjazd tuska w Dolomity zmieniły opinię Polaków? A może obiecane 10000zł dla młodych(inny kiedyś obiecywał 100mln!!!) ?! A może obiecana książka gratis dla 1 klas(wychwalająca osiągnięciA TUSKA) ? Tak na marginesie-to obiecywał laptop przed ostatnimi wyborami dla każdego ucznia i co?!!! Bo jeśli nie powyższe,to co takiego się stało,że już jest tak różowo?!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
16
~demostenes 2014-01-16 (09:28) 2 godziny i 13 minut temu

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
11
~Vincent 2014-01-16 (08:51) 2 godziny i 50 minut temu

Sondaże zależą dla kogo i za jaką kasę są robione.

odpowiedz