więcej

PO szybko goni PiS - najnowszy sondaż.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2014-01-16 (05:25) 6 miesięcy 14 dni 11 godzin i 44 minuty temu
drukuj


Donald Tusk
Donald Tusk opinie
PO w ciągu miesiąca odrobiła większość strat do PiS i dziś depcze jej po piętach. Na początku grudnia partię rządzącą traciła do swej najgroźniejszej rywalki aż 10 pkt proc., teraz tylko 2 pkt - wynika z sondażu IBRiS Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w ostatnią niedzielę 29 proc. respondentów oddałoby swój głos na PiS, a 27 proc. na PO.

Malejący dystans między PiS i PO to prawdopodobnie efekt ofensywy premiera - komentuje "Rzeczpospolita", dodając, że Donald Tusk przejawia ostatnio nadzwyczajną aktywność.

Szef rządu jeździł po Polsce z wizytami, osobiście przedstawiał pomysły na walkę z pijanymi kierowcami i program wydawania pieniędzy z UE na 7 lat. Rozwiązał też worek z obietnicami - zapowiedział m.in. walkę z umowami śmieciowymi, skrócenie kolejek do lekarzy, bezpłatny podręcznik dla pierwszoklasistów w podstawówkach - wymienia gazeta.

Według badania do sejmu weszłyby jeszcze SLD (14 proc.) i PSL (5 proc.). A pod progiem wyborczym byłyby Polska Razem (3 proc.), Twój Ruch (2 proc.) i Solidarna Polska (0 proc.).

Sondaż przeprowadzono 10 i 11 stycznia na 1069-osobowej próbie.

(jpo, pg)


Sondaż WP

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 304 15.03%
nie 1719 84.97%

Przeczytaj też

Wiesław Dębski: czy czeka nas piękna katastrofa?

dodane 2014-01-20 (15:55) 6 miesięcy 10 dni 1 godzinę i 14 minut temu

Adam Bielan: przystępuję do Polski Razem Jarosława Gowina. Startuję z Krakowa

dodane 2014-01-20 (10:06) 6 miesięcy 10 dni 7 godzin i 3 minuty temu

Sondaż TNS Polska: 30 proc. Polaków chce głosować na PiS

dodane 2014-01-12 (11:36) 6 miesięcy 18 dni 5 godzin i 33 minuty temu

Sondaż WP.PL: PO goni PiS

dodane 2014-01-08 (13:01) 6 miesięcy 22 dni 4 godziny i 8 minut temu

Paweł Śpiewak: w 2014 roku będzie więcej awantur politycznych

aktualizacja 2013-12-30 (09:18) 7 miesięcy 7 godzin i 51 minut temu

Plany PiS na 2014: nowy program, listy do europarlamentu oraz wybory w okręgach

dodane 2013-12-27 (00:05) 7 miesięcy 3 dni 17 godzin i 4 minuty temu

Andrzej Olechowski o PO: może umrzeć

dodane 2013-12-23 (10:24) 7 miesięcy 7 dni 6 godzin i 45 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1989)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

9
3
~nierzezany 2014-01-16 (11:35) 6 miesięcy 14 dni 5 godzin i 34 minuty temu

znowu naobiecywal i wykiwal!!!!!

odpowiedz

4
1
~antysocjalista 2014-01-16 (11:35) 6 miesięcy 14 dni 5 godzin i 34 minuty temu

Te wasze sondaże to albo skandal albo Polacy są zwyczajnie głupi. Dlaczego w tym sondażu nie ma prawicy? Dlaczego nie ma KNP, RN albo UPR. Dlaczego Polacy po upadku komuny ciągle głosują na tych samych ludzi skoro wszyscy rządzili i wszyscy zawiedli? Dlaczego istnieje ten głupi podział PO i PiS skoro te partie mają praktycznie ten sam program?

odpowiedz

9
2
~xyz 2014-01-16 (11:34) 6 miesięcy 14 dni 5 godzin i 35 minut temu

Sprawdzmy jak to jest faktycznie i głosujmy.PIS kciuk w górę.(PO w dół)

odpowiedz

6
4
~eryc45 2014-01-16 (11:33) 6 miesięcy 14 dni 5 godzin i 36 minut temu

na 100% wzrośnie POparcie dla PO-gdy wprowadzą kartki na żarcie ! kastrować będą PO 30 roku życia !a po 55 roku POddawać przymusowej eutanazji !

odpowiedz

1
0
~aa 2014-01-16 (11:32) 6 miesięcy 14 dni 5 godzin i 37 minut temu

Gdzie jest KNP Janusza Korwin Mikke ?

odpowiedz

6
0
~seba 2014-01-16 (11:31) 6 miesięcy 14 dni 5 godzin i 38 minut temu

Brakuje 20%, wiec prosze nie publikowac takich sondazy, bo sa nieprawidlowe. Suma MUSI wynosic 100%, tak samo jak to jest w prawdziwych wyborach

odpowiedz

56
160
~Nina 2014-01-16 (10:03) 6 miesięcy 14 dni 7 godzin i 6 minut temu

Brawo Donaldzie. Tak trzymać.

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

19
1
~robin hood 2014-01-16 (11:12) 6 miesięcy 14 dni 5 godzin i 57 minut temu

Koncerny obłudy (pralnie mózgów) pracują na pełnych obrotach.!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

75
19
~bird 2014-01-16 (09:24) 6 miesięcy 14 dni 7 godzin i 45 minut temu

sondaż do podstawa do sfałszowania wyborów

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

18
1
~SILY SPECJALNE 2014-01-16 (11:12) 6 miesięcy 14 dni 5 godzin i 57 minut temu

NO GONI CHYBA W PROPAGANDZIE KOMUNISTYCZNEJ JEŚLI JAKIEŚ POPARCIE MA po TO NIE WIĘCEJ NIŻ 5 - 10 % SAMYCH Z RODZINY I TYLE

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
1
~GMO 2014-01-16 (11:28) 6 miesięcy 14 dni 5 godzin i 41 minut temu

Strach się bać.

odpowiedz

11
0
~genas 2014-01-16 (11:28) 6 miesięcy 14 dni 5 godzin i 41 minut temu

POdobno PO wprowadzi eutanzje od 55 roku życia ? to im POparcie wzrośnie do 99,99%

odpowiedz

3
1
~yola 2014-01-16 (11:28) 6 miesięcy 14 dni 5 godzin i 41 minut temu

premier zjadl obiad z przygodnie poznana rodzina i wszystko gra a raczej drgnelo!!!!!! brawo tak trzymac!!!!!

odpowiedz

23
10
~TRP 2014-01-16 (11:27) 6 miesięcy 14 dni 5 godzin i 42 minuty temu

Rodacy! Tylko wspólna walka z komuną i pogrążającą kraj Platformą pod wodzą PiS pozwoli uchronić kraj od katastrofy. Kto tego nie zrozumie nie jest godzien nazywać się Polakiem. Sprzedano i rozgrabiono PKP, nadchodzi agonia Poczty Polskiej, wyciągają łapy po Lasy Państwowe. Czy jest jeszcze czas by czekać dłużej?

odpowiedz

28
4
~Pojedynek Na Obietnice Trwa 2014-01-16 (11:27) 6 miesięcy 14 dni 5 godzin i 42 minuty temu

A lemingi łykają jak leci ...

odpowiedz

14
2
~jolka 2014-01-16 (11:27) 6 miesięcy 14 dni 5 godzin i 42 minuty temu

Nadaktywność "prawego i sprawiedliwego" świadczy o tym, że Platforma jest w dużych tarapatach. Poparcie dla Tuska 22%, to dla partii gdzieś 16% nie więcej.

odpowiedz

14
2
~Lejba 2014-01-16 (11:26) 6 miesięcy 14 dni 5 godzin i 43 minuty temu

PO radosnej minie don PinokiO widać jak goni ! Chyba do byka trzeba ich POgonić !

odpowiedz

18
4
Antyryżalec 2014-01-16 (11:14) 6 miesięcy 14 dni 5 godzin i 55 minut temu

"Malejący dystans między PiS i PO to prawdopodobnie efekt ofensywy premiera - komentuje "Rzeczpospolita", dodając, że Donald Tusk przejawia ostatnio nadzwyczajną aktywność". Jednak najmądrzejsi Polacy wyjechali a została kupa idiotów.Aż płakać się chce.Pozostaje jeszcze jedna możliwość.Nakręcanie sondaży by pokazać tym jeszcze nielicznym lemingom którzy wstydzą się przyznać do choroby,że nie są sami !!! .

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

6
1
~jaś 2014-01-16 (11:26) 6 miesięcy 14 dni 5 godzin i 43 minuty temu

popularność Owsiaka wpływa na sondaże PO !

odpowiedz

6
2
~kuba1221 2014-01-16 (11:26) 6 miesięcy 14 dni 5 godzin i 43 minuty temu

Krytycznie patrzę na tych w rządzie.Obecnie zacznie się cyrk z obietnicami kandydatów do parlamentu europejskiego.Będą obiecywać złote góry, a przecież oni są po to by tylko podnieść rękę w odpowiedniej chwili. Zasadniczą rzeczą być europosłem to bardzo europejska gaża .Diety przekraczają wszystkie polskie diety parlamentarne. Więc do koryta mości kandydaci.Czy w tym natłoku partii jest jakaś na którą można stawiać ? Ja tu nie znajduję.To wszystko to banda karierowiczów , a w niektórych przypadkach to oszołomy jak mówił były prezydent Wałęsa. Facet z kulturą niewiele miał wspólnego ale konkretnie szacował ludzi.Najbardziej oszacował braci Kaczyńskich i pognał ich na cztery wiatry z pałacu prezydenckiego pozbawiając ich funkcji doradców.Chłopak po zawodówce tak potraktował profesorów prawa,to niewybaczalne,a jednak .Czy ktoś podziela moje zdanie ,że ta banda to tylko oszołomy ?Głosowanie na kogokolwiek to zbędna fatyga ( nie mylić z Fatygą ).

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Rosja zdumiona zarzutami USA dotyczącymi śledztwa ws. katastrofy Boeinga 777
dodane 2014-07-30 (14:50) 2 godziny i 19 minut temu

Szef MSW: wyjaśniamy incydent przy granicy z Ukrainą
dodane 2014-07-30 (15:25) 1 godzinę i 44 minuty temu

Ambasador Czyżow: więcej sankcji wobec Rosji prowadzi donikąd
dodane 2014-07-30 (12:09) 5 godzin i 1 minutę temu

Biegli z Wrocławia przygotują ekspertyzę ws. pacjentki prof. Chazana
dodane 2014-07-30 (16:04) 1 godzinę i 5 minut temu

Bronisław Komorowski: Warszawa będzie stawała co roku, chyląc czoła
dodane 2014-07-30 (12:10) 4 godziny i 59 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.