Strona główna serwisu

RMF FM

Andrzej Seremet: prokuratura badała doniesienia o osobach, które miały przeżyć katastrofę smoleńską
Andrzej Seremet: prokuratura badała doniesienia o osobach, które miały przeżyć katastrofę smoleńską

RMF FM

Andrzej Seremet: prokuratura badała doniesienia o osobach, które miały przeżyć katastrofę smoleńską

Prokuratura badała doniesienia o osobach, które rzekomo przeżyły katastrofę smoleńską - podaje RMF FM.
Wrak prezydenckiego Tu-154 Wrak prezydenckiego Tu-154 () Zobacz galerię

- Prokuratorzy sprawdzali tę informację. Ona pojawiła się bezpośrednio po katastrofie. Pominięcie jej byłoby niezgodne z profesjonalnym podejściem - powiedział prokurator generalny Andrzej Seremet. - Nie ma żadnych racjonalnych śladów w aktach wskazujących na to, że wniosek posła Macierewicza jest uzasadniony - dodał.


Seremet podkreślił, że przesłuchano wszystkie osoby, które 10 kwietnia 2010 r. słyszały informację o trzech osobach, które rzekomo przeżyły katastrofę. Nikt z przesłuchanych nie umiał podać, od kogo słyszał tę informację.


- Jest rzeczą absolutnie niedopuszczalną powracanie do tego motywu w sytuacji, kiedy nie można wyciągnąć żadnego konstruktywnego wniosku - powiedział i dodał, że następnym pytaniem po uzyskaniu takiej informacji jest pytanie, kto przeżył, a kolejnym - co się stało z tymi ludźmi. Podkreślił też, że doniesienia o ocalałych można uznać za element zamieszania normalnego przy podobnych wypadkach.

"Trzy osoby przeżyły katastrofę"

- Po trzech latach badań mogę powiedzieć, że są dowody świadczące, że trzy osoby przeżyły katastrofę smoleńską - stwierdził Antoni Macierewicz 9 kwietnia podczas spotkania w Kielcach. Jego wypowiedź cytuje portal Niezależna.pl. Na trzecią rocznicę katastrofy zespół Macierewicza przygotował specjalny raport smoleński. - Rząd Donalda Tuska robi wszystko, by nie wykryć sprawców - mówił polityk PiS.

Polityk PiS zwrócił uwagę, że już 25 minut po katastrofie wydano oficjalny komunikat o śmierci wszystkich pasażerów. Przypomniał także, że pół godziny później szef MSZ Radosław Sikorski przekazał taką informację Jarosławowi Kaczyńskiemu. Zaznaczył, że ciała zaczęto odnajdywać dopiero trzy godziny później.

- Po tych blisko trzech latach badań mogę powiedzieć z olbrzymią dozą pewności, że relacje o tym, że trzy osoby przeżyły są wiarygodne. Mamy te informacje z trzech różnych, niezależnych źródeł, a dwie z nich pochodzą od ludzi, którzy zawodowo zajmują się weryfikacją informacji i nie podają wiadomości niesprawdzonych - powiedział Macierewicz.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (610)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
~kodi 2013-04-17 (23:29) 17 godzin i 32 minut temu

Co innego doniesienia reporterów i spekulacje a co innego fakty . Trzy karetki na sygnale nie świadczą o tym że ktoś w nich jest . Szkoda że pislamiści i sekta ojca belzebuba tego nie rozumie . To jest tak jak z prognozą pogody , raz się uda przewidzieć innym razem nie .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
4
~DOSC! 2013-04-17 (22:20) 18 godzin i 41 minut temu

DOSC!!!!!!!!!!!!!!!!!! DOSC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DOSC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
7
~belfegor 2013-04-17 (22:14) 18 godzin i 47 minut temu

Nikt z przesłuchanych nie umiał podać, od kogo słyszał tę informację. A ja myślę że od uciekającego Antka Zamach Macierewicza.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
~duduś 2013-04-17 (22:02) 18 godzin i 59 minut temu

kiedy zajmiecie się bezrobociem rozwojem regionalny i tak zwyczajnie po ludzku narodem?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
8
~byr 2013-04-17 (21:52) 19 godzin i 9 minut temu

"Jest rzeczą absolutnie niedopuszczalną powracanie do tego motywu w sytuacji, kiedy nie można wyciągnąć żadnego konstruktywnego wniosku" - To zdanie dowodzi, że jednak to może byc prawda, którą trzeba za wszelka cenę ukryć. Dlaczego niby jest niedopuszczalne badanie tego? Kto zabrania? Dlaczego zabrania?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
8
~joi joi 2013-04-17 (21:41) 19 godzin i 20 minut temu

Nieprawda, wszyscy prezeżyli. Zostali w Rosji, żeby się uwolnić od Kaczyńskiego i Macierewicza. Widziałem ich na Placu Czerwonym.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
3
~Pilot Wojskowy 2013-04-17 (21:38) 19 godzin i 23 minut temu

Panowie Prokuratorzy proszę o dowody maciarewicza.Niech przedstawi swoje banialniuki.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
3
~takpewniebyło 2013-04-17 (21:36) 19 godzin i 25 minut temu

Ktoś powiedział, że były karetki. Ktoś powtórzył, że karetki woziły ludzi. Ktoś pomyślał, że skoro woziły ludzi to przekazał, że ktoś przeżył. A następny ktoś powiedział, że jechały trzy karetki z osobami, które przeżyły. Prosty mechanizm plotki.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
19
~Anty PiS 2013-04-17 (21:21) 19 godzin i 40 minut temu

Macierewicz się naćpał i teraz pier..li głupoty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
18
~bob 2013-04-17 (21:16) 19 godzin i 45 minut temu

Wierzę w Jeden Zamach, wszelkie źródło Nowego Porządku i proroka jego jedynego - Antoniego Macierewicza, stworzyciela Mgły, Helu, który ekspertami jest wsparty, wolnymi od kompetencji. Zaświadczam prawdziwość wszystkich dowodów widzialnych i niewidzialnych, na targu kupionych, które z badań są zrodzone przed wszystkimi badaniami. Zamach z Zamachu. Fakty Gazety Polskiej z Faktów Niezależnej. Fakty z Niezależnej z Faktów wPolityce. Przez Pospieszalskiego i Gmyza stworzone. On to dla nas zstąpił z brzozy i za sprawą wstawiennictwa Biniedy Wielkiego przyjął ziemską postać za sprawą Putina. [*]

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
2
~ke470 2013-04-18 (02:39) 14 godzin i 22 minut temu

antoni dlaczego uciekles ze smolenska

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
~kill bill 2013-04-18 (02:30) 14 godzin i 31 minut temu

Polska to pośmiewisko Europy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
~Jola 2013-04-18 (02:28) 14 godzin i 33 minut temu

...widac ze to byly karetki widma skoro nie mozna ich zlokalizowac I lekarzy tez

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
8
ala22 2013-04-18 (00:01) 17 godzin temu

to jarek puścił tę plotkę, bo miał nadzieję że przeżył chociaż jego brat, jego bratowa, i kot alik...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
4
~fafik 2013-04-17 (23:34) 17 godzin i 27 minut temu

Jednego Kaczyńskiego mniej, chociaż cena była wysoką...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
3
~wera 2013-04-17 (22:50) 18 godzin i 11 minut temu

3 osoby przeżyli ,jasne widziano ich na dworcach----tylko bidaki muszą się ukrywać -bo rodziny straciliby kasę,,,dlatego kaczyński i macierewicz przechowują ich na działkach w ukryciu---stąd ich pewnoć w wypowiedziach............należy ich śledzić a zaprowadzą do nich,,,,,,,,,tylko problem bo w trumnach pochowano ruskich i co teraz z nimi zrobić........

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
12
~cool 2013-04-17 (22:34) 18 godzin i 27 minut temu

"Jest przełom w sprawie zamachów w Bostonie, ale "żadnych zatrzymań". To bieżące wieści z USA. Parę godzin temu było: "Przełom w sprawie zamachu w Bostonie. Ujęto podejrzanego". Podczas każdej tragedii, w zamieszaniu i medialnej wrzawie, bardzo łatwo o mylne informacje. Ochłońcie, wyznawcy religii smoleńskiej! Kiedy już ochłoniecie, może włączy się wam logiczne myślenie. Czego wam i Polsce życzę!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
3
~rada 2013-04-17 (22:20) 18 godzin i 41 minut temu

Przezyli. W przyszłym roku będą maszerowali razem z wami i Macierewiczem ramię w ramię w pochodzie 10 kwietnia. I w tym przekonaniu zostańcie bo inaczej do reszty zwariujecie.

odpowiedz