więcej

Andrzej Seremet: prokuratura badała doniesienia o osobach, które miały przeżyć katastrofę smoleńską.

RMF FM, WP.PL |  dodane 2013-04-17 (20:37) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 14 godzin i 37 minut temu
drukuj


Wrak prezydenckiego Tu-154 opinie
Prokuratura badała doniesienia o osobach, które rzekomo przeżyły katastrofę smoleńską - podaje RMF FM.


- Prokuratorzy sprawdzali tę informację. Ona pojawiła się bezpośrednio po katastrofie. Pominięcie jej byłoby niezgodne z profesjonalnym podejściem - powiedział prokurator generalny Andrzej Seremet. - Nie ma żadnych racjonalnych śladów w aktach wskazujących na to, że wniosek posła Macierewicza jest uzasadniony - dodał.


Seremet podkreślił, że przesłuchano wszystkie osoby, które 10 kwietnia 2010 r. słyszały informację o trzech osobach, które rzekomo przeżyły katastrofę. Nikt z przesłuchanych nie umiał podać, od kogo słyszał tę informację.


- Jest rzeczą absolutnie niedopuszczalną powracanie do tego motywu w sytuacji, kiedy nie można wyciągnąć żadnego konstruktywnego wniosku - powiedział i dodał, że następnym pytaniem po uzyskaniu takiej informacji jest pytanie, kto przeżył, a kolejnym - co się stało z tymi ludźmi. Podkreślił też, że doniesienia o ocalałych można uznać za element zamieszania normalnego przy podobnych wypadkach.

"Trzy osoby przeżyły katastrofę"

- Po trzech latach badań mogę powiedzieć, że są dowody świadczące, że trzy osoby przeżyły katastrofę smoleńską - stwierdził Antoni Macierewicz 9 kwietnia podczas spotkania w Kielcach. Jego wypowiedź cytuje portal Niezależna.pl. Na trzecią rocznicę katastrofy zespół Macierewicza przygotował specjalny raport smoleński. - Rząd Donalda Tuska robi wszystko, by nie wykryć sprawców - mówił polityk PiS.

Polityk PiS zwrócił uwagę, że już 25 minut po katastrofie wydano oficjalny komunikat o śmierci wszystkich pasażerów. Przypomniał także, że pół godziny później szef MSZ Radosław Sikorski przekazał taką informację Jarosławowi Kaczyńskiemu. Zaznaczył, że ciała zaczęto odnajdywać dopiero trzy godziny później.

- Po tych blisko trzech latach badań mogę powiedzieć z olbrzymią dozą pewności, że relacje o tym, że trzy osoby przeżyły są wiarygodne. Mamy te informacje z trzech różnych, niezależnych źródeł, a dwie z nich pochodzą od ludzi, którzy zawodowo zajmują się weryfikacją informacji i nie podają wiadomości niesprawdzonych - powiedział Macierewicz.


(ib)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 258 53.97%
nie 220 46.03%

Przeczytaj też

Paweł Graś o komisji dr. Macieja Laska: nie tylko reagowanie, ale też aktywna komunikacja

dodane 2013-04-18 (08:50) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 2 godziny i 24 minuty temu

Macierewicz apeluje o włączenie UE w śledztwo smoleńskie

dodane 2013-04-16 (17:15) 1 rok 9 miesięcy 8 dni 17 godzin i 59 minut temu

Paweł Graś ostro krytykuje Antoniego Macierewicza ws. Smoleńska

dodane 2013-04-16 (09:29) 1 rok 9 miesięcy 9 dni 1 godzinę i 45 minut temu

Gen. Bielawny dementuje: nie mówiłem o trzech osobach, które przeżyły

dodane 2013-04-15 (21:03) 1 rok 9 miesięcy 9 dni 14 godzin i 11 minut temu

Niezalezna.pl: to gen. Paweł Bielawny mówił, że karetki zabrały trzy ranne osoby

aktualizacja 2013-04-15 (17:36) 1 rok 9 miesięcy 9 dni 17 godzin i 38 minut temu

Wanda Nowicka: pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej? Niepotrzebny

dodane 2013-04-15 (09:18) 1 rok 9 miesięcy 10 dni 1 godzinę i 56 minut temu

materiał foto

Kontrowersje wokół katastrofy smoleńskiej

dodane 2013-04-10 (09:59) 1 rok 9 miesięcy 15 dni 1 godzinę i 15 minut temu
materiał foto

3. rocznica katastrofy smoleńskiej - oficjalne obchody

dodane 2013-04-10 (08:07) 1 rok 9 miesięcy 15 dni 3 godziny i 7 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (610)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
1
~kodi 2013-04-17 (23:29) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 11 godzin i 45 minut temu

Co innego doniesienia reporterów i spekulacje a co innego fakty . Trzy karetki na sygnale nie świadczą o tym że ktoś w nich jest . Szkoda że pislamiści i sekta ojca belzebuba tego nie rozumie . To jest tak jak z prognozą pogody , raz się uda przewidzieć innym razem nie .

odpowiedz

4
4
~DOSC! 2013-04-17 (22:20) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 12 godzin i 54 minuty temu

DOSC!!!!!!!!!!!!!!!!!! DOSC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DOSC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

7
7
~belfegor 2013-04-17 (22:14) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 13 godzin i 1 minutę temu

Nikt z przesłuchanych nie umiał podać, od kogo słyszał tę informację. A ja myślę że od uciekającego Antka Zamach Macierewicza.

odpowiedz

1
1
~duduś 2013-04-17 (22:02) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 13 godzin i 12 minut temu

kiedy zajmiecie się bezrobociem rozwojem regionalny i tak zwyczajnie po ludzku narodem?

odpowiedz

8
8
~byr 2013-04-17 (21:52) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 13 godzin i 22 minuty temu

"Jest rzeczą absolutnie niedopuszczalną powracanie do tego motywu w sytuacji, kiedy nie można wyciągnąć żadnego konstruktywnego wniosku" - To zdanie dowodzi, że jednak to może byc prawda, którą trzeba za wszelka cenę ukryć. Dlaczego niby jest niedopuszczalne badanie tego? Kto zabrania? Dlaczego zabrania?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
8
~joi joi 2013-04-17 (21:41) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 13 godzin i 33 minuty temu

Nieprawda, wszyscy prezeżyli. Zostali w Rosji, żeby się uwolnić od Kaczyńskiego i Macierewicza. Widziałem ich na Placu Czerwonym.

odpowiedz

3
3
~Pilot Wojskowy 2013-04-17 (21:38) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 13 godzin i 36 minut temu

Panowie Prokuratorzy proszę o dowody maciarewicza.Niech przedstawi swoje banialniuki.

odpowiedz

3
3
~takpewniebyło 2013-04-17 (21:36) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 13 godzin i 38 minut temu

Ktoś powiedział, że były karetki. Ktoś powtórzył, że karetki woziły ludzi. Ktoś pomyślał, że skoro woziły ludzi to przekazał, że ktoś przeżył. A następny ktoś powiedział, że jechały trzy karetki z osobami, które przeżyły. Prosty mechanizm plotki.

odpowiedz

19
19
~Anty PiS 2013-04-17 (21:21) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 13 godzin i 53 minuty temu

Macierewicz się naćpał i teraz pier..li głupoty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

18
18
~bob 2013-04-17 (21:16) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 13 godzin i 58 minut temu

Wierzę w Jeden Zamach, wszelkie źródło Nowego Porządku i proroka jego jedynego - Antoniego Macierewicza, stworzyciela Mgły, Helu, który ekspertami jest wsparty, wolnymi od kompetencji. Zaświadczam prawdziwość wszystkich dowodów widzialnych i niewidzialnych, na targu kupionych, które z badań są zrodzone przed wszystkimi badaniami. Zamach z Zamachu. Fakty Gazety Polskiej z Faktów Niezależnej. Fakty z Niezależnej z Faktów wPolityce. Przez Pospieszalskiego i Gmyza stworzone. On to dla nas zstąpił z brzozy i za sprawą wstawiennictwa Biniedy Wielkiego przyjął ziemską postać za sprawą Putina. [*]

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
3
~ke470 2013-04-18 (02:39) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 8 godzin i 35 minut temu

antoni dlaczego uciekles ze smolenska

odpowiedz

0
1
~kill bill 2013-04-18 (02:30) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 8 godzin i 44 minuty temu

Polska to pośmiewisko Europy.

odpowiedz

0
1
~Jola 2013-04-18 (02:28) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 8 godzin i 46 minut temu

...widac ze to byly karetki widma skoro nie mozna ich zlokalizowac I lekarzy tez

odpowiedz

8
9
ala22 2013-04-18 (00:01) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 11 godzin i 13 minut temu

to jarek puścił tę plotkę, bo miał nadzieję że przeżył chociaż jego brat, jego bratowa, i kot alik...

odpowiedz

4
5
~fafik 2013-04-17 (23:34) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 11 godzin i 40 minut temu

Jednego Kaczyńskiego mniej, chociaż cena była wysoką...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
4
~wera 2013-04-17 (22:50) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 12 godzin i 24 minuty temu

3 osoby przeżyli ,jasne widziano ich na dworcach----tylko bidaki muszą się ukrywać -bo rodziny straciliby kasę,,,dlatego kaczyński i macierewicz przechowują ich na działkach w ukryciu---stąd ich pewnoć w wypowiedziach............należy ich śledzić a zaprowadzą do nich,,,,,,,,,tylko problem bo w trumnach pochowano ruskich i co teraz z nimi zrobić........

odpowiedz

12
13
~cool 2013-04-17 (22:34) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 12 godzin i 40 minut temu

"Jest przełom w sprawie zamachów w Bostonie, ale "żadnych zatrzymań". To bieżące wieści z USA. Parę godzin temu było: "Przełom w sprawie zamachu w Bostonie. Ujęto podejrzanego". Podczas każdej tragedii, w zamieszaniu i medialnej wrzawie, bardzo łatwo o mylne informacje. Ochłońcie, wyznawcy religii smoleńskiej! Kiedy już ochłoniecie, może włączy się wam logiczne myślenie. Czego wam i Polsce życzę!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

3
4
~rada 2013-04-17 (22:20) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 12 godzin i 54 minuty temu

Przezyli. W przyszłym roku będą maszerowali razem z wami i Macierewiczem ramię w ramię w pochodzie 10 kwietnia. I w tym przekonaniu zostańcie bo inaczej do reszty zwariujecie.

odpowiedz

2
3
~wowo 2013-04-17 (22:19) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 12 godzin i 55 minut temu

UWAGA Potwierdzam przezyly 3 osoby .Inofrmacje mam z pewnego zródła.Powiedzial mi o tym Presley

odpowiedz

2
3
~chrizilla 2013-04-17 (22:02) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 13 godzin i 12 minut temu

oczywiście że katastrofę smoleńską przezyły 3 osoby a może więcej ! te które nie poleciały

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Trzy ataki separatystów na Mariupol. Jest wiele ofiar i rannych
dodane 2015-01-24 (10:20) 1 dzień i 54 minuty temu

materiał wideo

ONZ żąda wyjaśnień od Rosji. "Pokażcie spis towarów"
dodane 2015-01-24 (08:35) 1 dzień 2 godziny i 39 minut temu

Nowy kandydat na prezydenta. "Może to ostatnia próba"
dodane 2015-01-24 (12:22) 22 godziny i 52 minuty temu

"Zadzwonili z Watykanu. Myślałam, że to jakiś żart"
dodane 2015-01-23 (20:30) 1 dzień 14 godzin i 44 minuty temu

John Kerry w Davos: nie utożsamiać ekstremizmu z islamem
dodane 2015-01-23 (19:10) 1 dzień 16 godzin i 4 minuty temu

Prokuratura apeluje ws. dziennikarzy zatrzymanych w PKW
dodane 2015-01-23 (16:15) 1 dzień 18 godzin i 59 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy pigułka "dzień po" powinna być dostępna bez recepty?

liczba oddanych głosów: 11231