więcej

Andrzej Seremet: prokuratura badała doniesienia o osobach, które miały przeżyć katastrofę smoleńską.

RMF FM, WP.PL |  dodane 2013-04-17 (20:37) 1 rok 3 miesiące 10 dni 13 godzin i 40 minut temu
drukuj


Wrak prezydenckiego Tu-154 opinie
Prokuratura badała doniesienia o osobach, które rzekomo przeżyły katastrofę smoleńską - podaje RMF FM.


- Prokuratorzy sprawdzali tę informację. Ona pojawiła się bezpośrednio po katastrofie. Pominięcie jej byłoby niezgodne z profesjonalnym podejściem - powiedział prokurator generalny Andrzej Seremet. - Nie ma żadnych racjonalnych śladów w aktach wskazujących na to, że wniosek posła Macierewicza jest uzasadniony - dodał.


Seremet podkreślił, że przesłuchano wszystkie osoby, które 10 kwietnia 2010 r. słyszały informację o trzech osobach, które rzekomo przeżyły katastrofę. Nikt z przesłuchanych nie umiał podać, od kogo słyszał tę informację.


- Jest rzeczą absolutnie niedopuszczalną powracanie do tego motywu w sytuacji, kiedy nie można wyciągnąć żadnego konstruktywnego wniosku - powiedział i dodał, że następnym pytaniem po uzyskaniu takiej informacji jest pytanie, kto przeżył, a kolejnym - co się stało z tymi ludźmi. Podkreślił też, że doniesienia o ocalałych można uznać za element zamieszania normalnego przy podobnych wypadkach.

"Trzy osoby przeżyły katastrofę"

- Po trzech latach badań mogę powiedzieć, że są dowody świadczące, że trzy osoby przeżyły katastrofę smoleńską - stwierdził Antoni Macierewicz 9 kwietnia podczas spotkania w Kielcach. Jego wypowiedź cytuje portal Niezależna.pl. Na trzecią rocznicę katastrofy zespół Macierewicza przygotował specjalny raport smoleński. - Rząd Donalda Tuska robi wszystko, by nie wykryć sprawców - mówił polityk PiS.

Polityk PiS zwrócił uwagę, że już 25 minut po katastrofie wydano oficjalny komunikat o śmierci wszystkich pasażerów. Przypomniał także, że pół godziny później szef MSZ Radosław Sikorski przekazał taką informację Jarosławowi Kaczyńskiemu. Zaznaczył, że ciała zaczęto odnajdywać dopiero trzy godziny później.

- Po tych blisko trzech latach badań mogę powiedzieć z olbrzymią dozą pewności, że relacje o tym, że trzy osoby przeżyły są wiarygodne. Mamy te informacje z trzech różnych, niezależnych źródeł, a dwie z nich pochodzą od ludzi, którzy zawodowo zajmują się weryfikacją informacji i nie podają wiadomości niesprawdzonych - powiedział Macierewicz.


(ib)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 258 53.97%
nie 220 46.03%

Przeczytaj też

Paweł Graś o komisji dr. Macieja Laska: nie tylko reagowanie, ale też aktywna komunikacja

dodane 2013-04-18 (08:50) 1 rok 3 miesiące 10 dni 1 godzinę i 27 minut temu

Macierewicz apeluje o włączenie UE w śledztwo smoleńskie

dodane 2013-04-16 (17:15) 1 rok 3 miesiące 11 dni 17 godzin i 2 minuty temu

Paweł Graś ostro krytykuje Antoniego Macierewicza ws. Smoleńska

dodane 2013-04-16 (09:29) 1 rok 3 miesiące 12 dni i 48 minut temu

Gen. Bielawny dementuje: nie mówiłem o trzech osobach, które przeżyły

dodane 2013-04-15 (21:03) 1 rok 3 miesiące 12 dni 13 godzin i 14 minut temu

Niezalezna.pl: to gen. Paweł Bielawny mówił, że karetki zabrały trzy ranne osoby

aktualizacja 2013-04-15 (17:36) 1 rok 3 miesiące 12 dni 16 godzin i 41 minut temu

Wanda Nowicka: pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej? Niepotrzebny

dodane 2013-04-15 (09:18) 1 rok 3 miesiące 13 dni i 59 minut temu

materiał foto

Kontrowersje wokół katastrofy smoleńskiej

dodane 2013-04-10 (09:59) 1 rok 3 miesiące 18 dni i 18 minut temu
materiał foto

3. rocznica katastrofy smoleńskiej - oficjalne obchody

dodane 2013-04-10 (08:07) 1 rok 3 miesiące 18 dni 2 godziny i 10 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (610)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
6
~olgierd 2013-04-17 (22:21) 1 rok 3 miesiące 10 dni 11 godzin i 56 minut temu

To gdzie ten pacjent ma te dowody?? Dużo gada a dowodów nie ma! Ja myślę że on ma problemy z psychą.

odpowiedz

3
6
~prawdaciewyzwoli 2013-04-17 (22:21) 1 rok 3 miesiące 10 dni 11 godzin i 56 minut temu

Skoro Antek ma dowody na to, że przeżyły 3 osoby, ale je ukrywa, to utrudnia prowadzenie śledztwa i przeszkadza w poznaniu prawdy o katastrofie / zamachu. Panie Antoni, to jak z tą prawdą smoleńską? Cała prawda, święta prawda czy g... prawda?

odpowiedz

3
4
~rada 2013-04-17 (22:20) 1 rok 3 miesiące 10 dni 11 godzin i 57 minut temu

Przezyli. W przyszłym roku będą maszerowali razem z wami i Macierewiczem ramię w ramię w pochodzie 10 kwietnia. I w tym przekonaniu zostańcie bo inaczej do reszty zwariujecie.

odpowiedz

4
4
~DOSC! 2013-04-17 (22:20) 1 rok 3 miesiące 10 dni 11 godzin i 57 minut temu

DOSC!!!!!!!!!!!!!!!!!! DOSC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DOSC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

3
6
~antek maciar 2013-04-17 (22:04) 1 rok 3 miesiące 10 dni 12 godzin i 13 minut temu

to jest prawda ale ja nie potwierdzę tego

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
3
~wowo 2013-04-17 (22:19) 1 rok 3 miesiące 10 dni 11 godzin i 58 minut temu

UWAGA Potwierdzam przezyly 3 osoby .Inofrmacje mam z pewnego zródła.Powiedzial mi o tym Presley

odpowiedz

2
4
~Pyton 2013-04-17 (22:19) 1 rok 3 miesiące 10 dni 11 godzin i 58 minut temu

Czyli Antek kryje trzy rodziny, które zgarnęły odszkodowanie za śmierć, której nie było? Skoro wiedział o tym od trzech lat i nie pisnął słowa, kiedy rodziny brały horrendalne odszkodowania, to chyba jest współwinny przekrętu? Domagam się, żeby prokuratura zbadała ten wątek.

odpowiedz

19
5
~mirek 2013-04-17 (22:09) 1 rok 3 miesiące 10 dni 12 godzin i 8 minut temu

Tam, w ogóle, działy się rzeczy dziwne. Ale one nie wzbudzają żadnych wątpliwości i podejrzeń wśród polskich prokuratorów, choćby strzały z pistoletu, których autentyczność potwierdził polski instytut, nieodnalezienie jednej z czarnych skrzynek, zniknięcie telefonu prezydenckiego, zniknięcie kilkudziesięciu procent wraku. Za to podejrzenia wzbudzają; pijany prezydent wydający rozkazy, pijany generał latający po niebie, no i piloci co nie umieli latać.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

11
4
~lotos 2013-04-17 (22:12) 1 rok 3 miesiące 10 dni 12 godzin i 5 minut temu

A dlaczego ta dziwna prokuratura dopiero teraz to sprawdza przecież minęło już trzy lata !!! W ten sposób to ta zbrodnia się przedawni !!!!!!! Co będzie na korzyść winnym !!!!!!! A banda z PO się panoszy !!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
1
~bieda tuska 2013-04-17 (22:18) 1 rok 3 miesiące 10 dni 11 godzin i 59 minut temu

seremet razem z donkiem może sobie zbadać dupsko po penetracji Putina

odpowiedz

14
18
~Virga 2013-04-17 (22:17) 1 rok 3 miesiące 10 dni 12 godzin i 1 minutę temu

Ja też przeżyłem. A mało brakowało, tego dnia umarłbym ze śmiechu.

odpowiedz

8
5
~ja 2013-04-17 (22:17) 1 rok 3 miesiące 10 dni 12 godzin i 1 minutę temu

szlag mnie trafia potrzebny dziadek na kasztance i zajęcia sportowe za te pieniądze i bezkarność będą wybrańcy narodu pieprzyć do końca świata i jeden dzień krócej sory owsiak GDZIE W TYM WSZYSTKIM POLSKA NO GZIE?

odpowiedz

5
16
~głęboka taca 2013-04-17 (22:02) 1 rok 3 miesiące 10 dni 12 godzin i 15 minut temu

a co na to "Biedaczyna" Franciszek z pozłacanego watykańskiego Asyżu?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

10
6
~Bodzio 2013-04-17 (22:15) 1 rok 3 miesiące 10 dni 12 godzin i 2 minuty temu

Pewnie trzy osoby dawali oznaki zycia wiec dlatego karetki jechaly na sygnalach by pobrac organy !reszta poszla do trumny i pare innych czesci miejsca katastrofy i juz! Kto sie tam polapie gdy do tego Kopacz tak pieknie mowila i to z trybuny szjmowej!

odpowiedz

6
14
~aa 2013-04-17 (22:14) 1 rok 3 miesiące 10 dni 12 godzin i 3 minuty temu

Trzej zakłamani kłamcy i o s z u ś c i Kaczyński , Macierewicz i JPII !!

odpowiedz

13
5
~seba 2013-04-17 (22:14) 1 rok 3 miesiące 10 dni 12 godzin i 3 minuty temu

Czekam na wyjaśnienie sprawy i wyjaśnienie dlaczego w Polsce śledztwo było i jest prowadzone w sposób urągający zdrowemu rozsądkowi. Jak do tej pory zrobiono wszystko by przekonać społeczeństwo, że coś jest ukrywane. Wrak, czarne skrzynki, kłamstwa o przekopaniu wszystkiego na metr w głąb, naciski by uznać winę pilotów - bez jakichkolwiek podstaw, wmawianie że generał był pijany, brak sekcji w Polsce ( nie rozumiem dlaczego Rosjanie mogli zakazać dokonania sekcji gdy zwłoki znalazły się w kraju) tych dlaczego jest zbyt dużo, by przejść nad tymi pytaniami do porządku dziennego. Oczywiście lemingi już od początku wiedza, co wydarzyło się w Smoleńsku ale ja oczekuje na odpowiedzi.

odpowiedz

8
5
~00 2013-04-17 (22:14) 1 rok 3 miesiące 10 dni 12 godzin i 3 minuty temu

Czy aby zapytal o to tych ktorzy odwozili rannych sanitarkami ,lekarzy,oraz tych co tam byli pierwsi przy kawalkach samolotu po tragedy ??????,kazdy moze teraz tak powiedziec,nie ma podstaw,nie ma potrzeby,bo ja zyje a co mi tam zawracacie w glowie,.Powinnoscia tego pana od prokuratury jest dotrzec nawet tam gdzie skrytki zamkniete za to placi mu Panstwo,czyli narod.i to narod chce znac prawde a nie propaganda.

odpowiedz

7
7
~belfegor 2013-04-17 (22:14) 1 rok 3 miesiące 10 dni 12 godzin i 3 minuty temu

Nikt z przesłuchanych nie umiał podać, od kogo słyszał tę informację. A ja myślę że od uciekającego Antka Zamach Macierewicza.

odpowiedz

7
13
~PIStuszek 2013-04-17 (22:05) 1 rok 3 miesiące 10 dni 12 godzin i 12 minut temu

Nasza Religia Smoleńska jest tak mocna jak JP2 i Rydzyk oraz Kościół... wy czerwone komuchy jej nie zwyciężycie!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

126
170
~ALDO 2013-04-17 (21:03) 1 rok 3 miesiące 10 dni 13 godzin i 14 minut temu

SEREMET PISZ JASNO Z KIM ROZMAWIALES? Z TUROWSKIM, SIKORSKIM PASZKOWSKIM, BIELAWNYM. MOZE TRZY OSOBY NIE PRZEZYLY WIZYTY W SZPITALU? K I EDY BEDZIE WRAK W POLSCE? GDZIE JEST BRON BOROWCOW? GDZIE SA CZARNE SKRZYNKI? GDZIE SA TELEFONY OFIAR? DLACZEGO PROBKI POZOSTALY W MOSKWIE? GDZIE JEST KOKPIT?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Tomasz Siemoniak: musimy być przygotowani na najgorsze
dodane 2014-07-28 (09:27) 50 minut temu

materiał wideo

Wiktor Osiatyński: Polska powinna wypowiedzieć konkordat
dodane 2014-07-28 (08:01) 2 godziny i 16 minut temu

materiał foto

Pągowski Wirtualnie
dodane 2014-07-28 (08:30) 1 godzinę i 47 minut temu

Autokar z dziećmi zapalił się na autostradzie A1
dodane 2014-07-28 (09:04) 1 godzinę i 13 minut temu

Sondaż IBRiS Homo Homini: wielka premia za zjednoczenie dla PiS
dodane 2014-07-28 (04:15) 6 godzin i 2 minuty temu

"Newsweek": sekta w cieniu bazyliki
dodane 2014-07-28 (08:55) 1 godzinę i 22 minuty temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy w kontekście ostatnich wydarzeń na Ukrainie czujesz się bezpiecznie w Polsce?

liczba oddanych głosów: 11458