więcej

zachodniopomorskie

Wypadek w porcie w Darłowie. Operator dźwigu nie żyje.

PAP |  aktualizacja 2012-11-12 (13:53) 2 lata 2 miesiące 19 dni 1 godzinę i 45 minut temu
drukuj

Operator dźwigu zginął w porcie w Darłowie (Zachodniopomorskie). Do zdarzenia doszło podczas rozładunku z ciężarówki rur służących do remontu nabrzeża. Dźwig przewrócił się i przygniótł mężczyznę.

Dźwig przewrócił się, przygniatając ramieniem znajdującego się w kabinie operatora. Mężczyzna zginął na miejscu.

Do portu wysłano cztery zastępy straży pożarnej. Strażacy najpierw wypompowali z przewróconego dźwigu kilkadziesiąt litrów paliwa, potem rozpoczęli zabezpieczanie miejsca wypadku.

Przyczyny przewrócenia maszyny nie są jeszcze znane. Na miejsce wezwano również pogotowie ratunkowe, policję, Państwową Inspekcję Pracy i prokuratora.

Przewrócony dźwig na podwoziu kołowym to duże urządzenie, mogące unieść ładunek o masie do 40 ton. Do jego poniesienia będzie potrzebny specjalistyczny sprzęt.

Prace na remontowanym nabrzeżu zostały wstrzymane.

(pp, db)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 1 3.33%
nie 29 96.67%

Przeczytaj też

12 tirów spadło z promu do Morza Tyrreńskiego

dodane 2012-12-09 (20:15) 2 lata 1 miesiąc 21 dni 19 godzin i 23 minuty temu

Śmiertelny wypadek w w gdańskiej stoczni

dodane 2012-11-15 (12:50) 2 lata 2 miesiące 16 dni 2 godziny i 48 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Wypadek w taksówce

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (39)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

25
0
~wenus102 2012-11-12 (12:21) 2 lata 2 miesiące 19 dni 3 godziny i 17 minut temu

Ale bzdury wypisujecie w tych komentarzach. Nie macie nic mądrego do powiedzenia to się zamknijcie!!!

odpowiedz

12
1
~yeti 2012-11-12 (12:42) 2 lata 2 miesiące 19 dni 2 godziny i 56 minut temu

Wyszedł rano do pracy i tam go spotkała smierc.Tak nie jest normalne .Jesli to zaniedbania pracodawcy ,to powinna spodkac go surowa kara.Logiczne ,ze kara nie przywroci zycia pracownikowi,ale moze innym uratuje zdrowie lub zycie.Biała Śmierc w pracy.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

10
1
Polak 2012-11-12 (13:01) 2 lata 2 miesiące 19 dni 2 godziny i 37 minut temu

Kondolencje dla rodziny!!! "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

odpowiedz

19
10
~N 2012-11-12 (12:24) 2 lata 2 miesiące 19 dni 3 godziny i 14 minut temu

Czy jego jego Rodzina też dostanie odszkodowanie po 250 000 zł na głowę jak rodziny Smoluchów ???

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

7
1
~>< 2012-11-12 (14:55) 2 lata 2 miesiące 19 dni i 43 minuty temu

Współczujemy Bliskim tego Człowieka.

odpowiedz

6
0
~Luffy 2012-11-12 (14:10) 2 lata 2 miesiące 19 dni 1 godzinę i 28 minut temu

duze to sa dzwigi,ktore unosza do 500ton. pozatym szkoda chlopa.

odpowiedz

5
1
~kocio 2012-11-12 (12:41) 2 lata 2 miesiące 19 dni 2 godziny i 57 minut temu

Jak to nie wiadomo co było przyczyną wypadku! Przecież napisaliście że przyczyną było przewrócenie się dźwigu.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

1
0
stakow 2012-11-16 (16:55) 2 lata 2 miesiące 14 dni 22 godziny i 43 minuty temu

To ze przychodzisz skacowany lub pijany do roboty ,to tez wina pracodawcy?

odpowiedz

4
3
~Andrzej_ 2012-11-12 (13:02) 2 lata 2 miesiące 19 dni 2 godziny i 36 minut temu

A ten wypadek to nie w DARŁÓWKU? Z tego co pamiętam, to Bałtyk nie sięga do Darłowa.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
1
~s 2012-11-12 (12:53) 2 lata 2 miesiące 19 dni 2 godziny i 45 minut temu

jak nie wiesz co było przyczyną wypadku? dźwig się przewrócił

odpowiedz

1
0
~fx 2012-11-12 (12:28) 2 lata 2 miesiące 19 dni 3 godziny i 10 minut temu

To,że ty świętujesz do "sztywna" nie znaczy ,że tak robią inni!

odpowiedz

1
1
~ogar 2012-11-12 (14:59) 2 lata 2 miesiące 19 dni i 39 minut temu

Jakim porcie? rury, piasek, las, brak wysuniętych podpór,poniedziałek to ciężki dzień nawet dźwig nie udzwinął

odpowiedz

1
1
~e 2012-11-12 (14:07) 2 lata 2 miesiące 19 dni 1 godzinę i 31 minut temu

paliwo najważniejsze tak wynika z tej notki

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
1
~Przeciążenie 2012-11-13 (23:21) 2 lata 2 miesiące 17 dni 16 godzin i 17 minut temu

Przyczyny przewrócenia maszyny nie są jeszcze znane? Przeciążenie zawsze powoduje przewrócenie dżwigu na niestabilnym gruncie! Specjalistyczny sprzęt nie jest potrzebny we dwójką Bronek i Donek POdniosą wszystko!

odpowiedz

3
4
~leon 2012-11-12 (13:53) 2 lata 2 miesiące 19 dni 1 godzinę i 45 minut temu

To jak to było operator stał pod dżwigiem który przewrócił się na niego. Skąd w tej WP biorą się tacy komentatorzy?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
3
~ll 2012-11-12 (13:50) 2 lata 2 miesiące 19 dni 1 godzinę i 48 minut temu

zablokował wyłacznik przeciążeniowy.

odpowiedz

1
3
~niki 2012-11-12 (13:47) 2 lata 2 miesiące 19 dni 1 godzinę i 51 minut temu

We mgle nie wolno pracować na dźwigu. Wie to każdy inteligentny dźwigowy. A w stoczni niemożliwe.

odpowiedz

0
3
~pora 2012-11-12 (15:14) 2 lata 2 miesiące 19 dni i 24 minuty temu

Dźwigi na tory !

odpowiedz

6
10
~mondry 2012-11-12 (11:54) 2 lata 2 miesiące 19 dni 3 godziny i 44 minuty temu

Z artykułu wynika, że przyczyną był dźwig.

odpowiedz

0
5
~Józek z Lublina 2012-11-12 (13:17) 2 lata 2 miesiące 19 dni 2 godziny i 21 minut temu

Wypadek w porcie w Darłowie. Operator dźwigu nie żyje..... a na czyjej działce znajdował się ten ... dźwig, jak jeszcze ...."stał".....,

odpowiedz