więcej

zachodniopomorskie

Wypadek w porcie w Darłowie. Operator dźwigu nie żyje.

PAP |  aktualizacja 2012-11-12 (13:53) 2 lata 1 miesiąc 7 dni 10 godzin i 33 minuty temu
drukuj

Operator dźwigu zginął w porcie w Darłowie (Zachodniopomorskie). Do zdarzenia doszło podczas rozładunku z ciężarówki rur służących do remontu nabrzeża. Dźwig przewrócił się i przygniótł mężczyznę.

Dźwig przewrócił się, przygniatając ramieniem znajdującego się w kabinie operatora. Mężczyzna zginął na miejscu.

Do portu wysłano cztery zastępy straży pożarnej. Strażacy najpierw wypompowali z przewróconego dźwigu kilkadziesiąt litrów paliwa, potem rozpoczęli zabezpieczanie miejsca wypadku.

Przyczyny przewrócenia maszyny nie są jeszcze znane. Na miejsce wezwano również pogotowie ratunkowe, policję, Państwową Inspekcję Pracy i prokuratora.

Przewrócony dźwig na podwoziu kołowym to duże urządzenie, mogące unieść ładunek o masie do 40 ton. Do jego poniesienia będzie potrzebny specjalistyczny sprzęt.

Prace na remontowanym nabrzeżu zostały wstrzymane.

(pp, db)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 1 3.33%
nie 29 96.67%

Przeczytaj też

12 tirów spadło z promu do Morza Tyrreńskiego

dodane 2012-12-09 (20:15) 2 lata 10 dni 4 godziny i 11 minut temu

Śmiertelny wypadek w w gdańskiej stoczni

dodane 2012-11-15 (12:50) 2 lata 1 miesiąc 4 dni 11 godzin i 36 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (39)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

25
0
~wenus102 2012-11-12 (12:21) 2 lata 1 miesiąc 7 dni 12 godzin i 5 minut temu

Ale bzdury wypisujecie w tych komentarzach. Nie macie nic mądrego do powiedzenia to się zamknijcie!!!

odpowiedz

12
1
~yeti 2012-11-12 (12:42) 2 lata 1 miesiąc 7 dni 11 godzin i 44 minuty temu

Wyszedł rano do pracy i tam go spotkała smierc.Tak nie jest normalne .Jesli to zaniedbania pracodawcy ,to powinna spodkac go surowa kara.Logiczne ,ze kara nie przywroci zycia pracownikowi,ale moze innym uratuje zdrowie lub zycie.Biała Śmierc w pracy.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

10
1
Polak 2012-11-12 (13:01) 2 lata 1 miesiąc 7 dni 11 godzin i 25 minut temu

Kondolencje dla rodziny!!! "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

odpowiedz

19
10
~N 2012-11-12 (12:24) 2 lata 1 miesiąc 7 dni 12 godzin i 2 minuty temu

Czy jego jego Rodzina też dostanie odszkodowanie po 250 000 zł na głowę jak rodziny Smoluchów ???

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

7
1
~>< 2012-11-12 (14:55) 2 lata 1 miesiąc 7 dni 9 godzin i 31 minut temu

Współczujemy Bliskim tego Człowieka.

odpowiedz

6
0
~Luffy 2012-11-12 (14:10) 2 lata 1 miesiąc 7 dni 10 godzin i 16 minut temu

duze to sa dzwigi,ktore unosza do 500ton. pozatym szkoda chlopa.

odpowiedz

5
1
~kocio 2012-11-12 (12:41) 2 lata 1 miesiąc 7 dni 11 godzin i 45 minut temu

Jak to nie wiadomo co było przyczyną wypadku! Przecież napisaliście że przyczyną było przewrócenie się dźwigu.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

1
0
stakow 2012-11-16 (16:55) 2 lata 1 miesiąc 3 dni 7 godzin i 31 minut temu

To ze przychodzisz skacowany lub pijany do roboty ,to tez wina pracodawcy?

odpowiedz

4
3
~Andrzej_ 2012-11-12 (13:02) 2 lata 1 miesiąc 7 dni 11 godzin i 24 minuty temu

A ten wypadek to nie w DARŁÓWKU? Z tego co pamiętam, to Bałtyk nie sięga do Darłowa.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
1
~s 2012-11-12 (12:53) 2 lata 1 miesiąc 7 dni 11 godzin i 33 minuty temu

jak nie wiesz co było przyczyną wypadku? dźwig się przewrócił

odpowiedz

1
0
~fx 2012-11-12 (12:28) 2 lata 1 miesiąc 7 dni 11 godzin i 58 minut temu

To,że ty świętujesz do "sztywna" nie znaczy ,że tak robią inni!

odpowiedz

1
1
~ogar 2012-11-12 (14:59) 2 lata 1 miesiąc 7 dni 9 godzin i 27 minut temu

Jakim porcie? rury, piasek, las, brak wysuniętych podpór,poniedziałek to ciężki dzień nawet dźwig nie udzwinął

odpowiedz

1
1
~e 2012-11-12 (14:07) 2 lata 1 miesiąc 7 dni 10 godzin i 19 minut temu

paliwo najważniejsze tak wynika z tej notki

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
1
~Przeciążenie 2012-11-13 (23:21) 2 lata 1 miesiąc 6 dni 1 godzinę i 5 minut temu

Przyczyny przewrócenia maszyny nie są jeszcze znane? Przeciążenie zawsze powoduje przewrócenie dżwigu na niestabilnym gruncie! Specjalistyczny sprzęt nie jest potrzebny we dwójką Bronek i Donek POdniosą wszystko!

odpowiedz

3
4
~leon 2012-11-12 (13:53) 2 lata 1 miesiąc 7 dni 10 godzin i 33 minuty temu

To jak to było operator stał pod dżwigiem który przewrócił się na niego. Skąd w tej WP biorą się tacy komentatorzy?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
3
~ll 2012-11-12 (13:50) 2 lata 1 miesiąc 7 dni 10 godzin i 36 minut temu

zablokował wyłacznik przeciążeniowy.

odpowiedz

1
3
~niki 2012-11-12 (13:47) 2 lata 1 miesiąc 7 dni 10 godzin i 39 minut temu

We mgle nie wolno pracować na dźwigu. Wie to każdy inteligentny dźwigowy. A w stoczni niemożliwe.

odpowiedz

0
3
~pora 2012-11-12 (15:14) 2 lata 1 miesiąc 7 dni 9 godzin i 12 minut temu

Dźwigi na tory !

odpowiedz

6
10
~mondry 2012-11-12 (11:54) 2 lata 1 miesiąc 7 dni 12 godzin i 32 minuty temu

Z artykułu wynika, że przyczyną był dźwig.

odpowiedz

0
5
~Józek z Lublina 2012-11-12 (13:17) 2 lata 1 miesiąc 7 dni 11 godzin i 9 minut temu

Wypadek w porcie w Darłowie. Operator dźwigu nie żyje..... a na czyjej działce znajdował się ten ... dźwig, jak jeszcze ...."stał".....,

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 13 godzin i 26 minut temu

Polski konwój z polską pomocą humanitarną dotarł do Charkowa
dodane 2014-12-19 (11:05) 13 godzin i 21 minut temu

Zuzanna M. i Kamil N. nie okazują emocji
dodane 2014-12-19 (10:15) 14 godzin i 11 minut temu

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 1 dzień 14 godzin i 2 minuty temu

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 1 dzień 14 godzin i 21 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 29568