więcej

zachodniopomorskie

Wypadek w porcie w Darłowie. Operator dźwigu nie żyje.

PAP |  aktualizacja 2012-11-12 (13:53) 1 rok 8 miesięcy 19 dni 7 godzin i 41 minut temu
drukuj

Operator dźwigu zginął w porcie w Darłowie (Zachodniopomorskie). Do zdarzenia doszło podczas rozładunku z ciężarówki rur służących do remontu nabrzeża. Dźwig przewrócił się i przygniótł mężczyznę.

Dźwig przewrócił się, przygniatając ramieniem znajdującego się w kabinie operatora. Mężczyzna zginął na miejscu.

Do portu wysłano cztery zastępy straży pożarnej. Strażacy najpierw wypompowali z przewróconego dźwigu kilkadziesiąt litrów paliwa, potem rozpoczęli zabezpieczanie miejsca wypadku.

Przyczyny przewrócenia maszyny nie są jeszcze znane. Na miejsce wezwano również pogotowie ratunkowe, policję, Państwową Inspekcję Pracy i prokuratora.

Przewrócony dźwig na podwoziu kołowym to duże urządzenie, mogące unieść ładunek o masie do 40 ton. Do jego poniesienia będzie potrzebny specjalistyczny sprzęt.

Prace na remontowanym nabrzeżu zostały wstrzymane.

(pp, db)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 1 3.33%
nie 29 96.67%

Przeczytaj też

12 tirów spadło z promu do Morza Tyrreńskiego

dodane 2012-12-09 (20:15) 1 rok 7 miesięcy 22 dni 1 godzinę i 19 minut temu

Śmiertelny wypadek w w gdańskiej stoczni

dodane 2012-11-15 (12:50) 1 rok 8 miesięcy 16 dni 8 godzin i 44 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (39)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

5
29
~egon emeryt 2012-11-12 (11:57) 1 rok 8 miesięcy 19 dni 9 godzin i 37 minut temu

Kiedyś jeden z Darłowa oszukał mnie !!!! Kupiłem od niego kombinezon do nurkowania , butle do nurkowania posłać miał gratis do kombinezonu !!!! Butle posłał ( których nie chciałem ) a zapłaconego kombinezonu nie !!!! Oby to był ten człowiek !!!! Jeżeli nie jest to ten człowiek to szkoda człowieka !!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
R 340 2012-11-18 (08:25) 1 rok 8 miesięcy 13 dni 13 godzin i 9 minut temu

tak się kończy praca pod presją ." co nie podniesiesz!"przyjedzie drugi i zrobi a ty spadaj.

odpowiedz

12
1
~yeti 2012-11-12 (12:42) 1 rok 8 miesięcy 19 dni 8 godzin i 52 minuty temu

Wyszedł rano do pracy i tam go spotkała smierc.Tak nie jest normalne .Jesli to zaniedbania pracodawcy ,to powinna spodkac go surowa kara.Logiczne ,ze kara nie przywroci zycia pracownikowi,ale moze innym uratuje zdrowie lub zycie.Biała Śmierc w pracy.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
0
stakow 2012-11-16 (16:55) 1 rok 8 miesięcy 15 dni 4 godziny i 39 minut temu

To ze przychodzisz skacowany lub pijany do roboty ,to tez wina pracodawcy?

odpowiedz

0
1
~Przeciążenie 2012-11-13 (23:21) 1 rok 8 miesięcy 17 dni 22 godziny i 13 minut temu

Przyczyny przewrócenia maszyny nie są jeszcze znane? Przeciążenie zawsze powoduje przewrócenie dżwigu na niestabilnym gruncie! Specjalistyczny sprzęt nie jest potrzebny we dwójką Bronek i Donek POdniosą wszystko!

odpowiedz

0
3
~pora 2012-11-12 (15:14) 1 rok 8 miesięcy 19 dni 6 godzin i 20 minut temu

Dźwigi na tory !

odpowiedz

1
1
~ogar 2012-11-12 (14:59) 1 rok 8 miesięcy 19 dni 6 godzin i 35 minut temu

Jakim porcie? rury, piasek, las, brak wysuniętych podpór,poniedziałek to ciężki dzień nawet dźwig nie udzwinął

odpowiedz

7
1
~>< 2012-11-12 (14:55) 1 rok 8 miesięcy 19 dni 6 godzin i 39 minut temu

Współczujemy Bliskim tego Człowieka.

odpowiedz

19
10
~N 2012-11-12 (12:24) 1 rok 8 miesięcy 19 dni 9 godzin i 10 minut temu

Czy jego jego Rodzina też dostanie odszkodowanie po 250 000 zł na głowę jak rodziny Smoluchów ???

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

4
3
~Andrzej_ 2012-11-12 (13:02) 1 rok 8 miesięcy 19 dni 8 godzin i 32 minuty temu

A ten wypadek to nie w DARŁÓWKU? Z tego co pamiętam, to Bałtyk nie sięga do Darłowa.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
4
~leon 2012-11-12 (13:53) 1 rok 8 miesięcy 19 dni 7 godzin i 41 minut temu

To jak to było operator stał pod dżwigiem który przewrócił się na niego. Skąd w tej WP biorą się tacy komentatorzy?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
1
~e 2012-11-12 (14:07) 1 rok 8 miesięcy 19 dni 7 godzin i 27 minut temu

paliwo najważniejsze tak wynika z tej notki

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
1
~kocio 2012-11-12 (12:41) 1 rok 8 miesięcy 19 dni 8 godzin i 53 minuty temu

Jak to nie wiadomo co było przyczyną wypadku! Przecież napisaliście że przyczyną było przewrócenie się dźwigu.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

6
0
~Luffy 2012-11-12 (14:10) 1 rok 8 miesięcy 19 dni 7 godzin i 24 minuty temu

duze to sa dzwigi,ktore unosza do 500ton. pozatym szkoda chlopa.

odpowiedz

11
20
~AL 2012-11-12 (12:38) 1 rok 8 miesięcy 19 dni 8 godzin i 56 minut temu

SPRAWDZIE CZY NIE TROTYLU NA DZWIGU, TO MOZE BYC PRZTCZYNA!!!!!!!!!!! CHOCIAZ REKI SOBIE UCIAC NIE DAM:)

odpowiedz

1
3
~ll 2012-11-12 (13:50) 1 rok 8 miesięcy 19 dni 7 godzin i 44 minuty temu

zablokował wyłacznik przeciążeniowy.

odpowiedz

1
3
~niki 2012-11-12 (13:47) 1 rok 8 miesięcy 19 dni 7 godzin i 47 minut temu

We mgle nie wolno pracować na dźwigu. Wie to każdy inteligentny dźwigowy. A w stoczni niemożliwe.

odpowiedz

8
37
T-Toki 2012-11-12 (11:56) 1 rok 8 miesięcy 19 dni 9 godzin i 38 minut temu

a ja sie pytam gdzie wtedy byli rodzice?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
5
~Józek z Lublina 2012-11-12 (13:17) 1 rok 8 miesięcy 19 dni 8 godzin i 17 minut temu

Wypadek w porcie w Darłowie. Operator dźwigu nie żyje..... a na czyjej działce znajdował się ten ... dźwig, jak jeszcze ...."stał".....,

odpowiedz

10
1
Polak 2012-11-12 (13:01) 1 rok 8 miesięcy 19 dni 8 godzin i 33 minuty temu

Kondolencje dla rodziny!!! "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Generał Gierasimow: Rosja stosuje się do układu INF
dodane 2014-07-31 (19:55) 1 godzinę i 39 minut temu

Radosław Sikorski kandydatem na szefa dyplomacji UE i wiceprzewodniczącego KE
dodane 2014-07-31 (18:25) 3 godziny i 9 minut temu

Prezydent Bronisław Komorowski: powstańcy walczyli o jedność narodu
dodane 2014-07-31 (19:19) 2 godziny i 15 minut temu

Ebola: Liberia, Sierra Leone, Zachód w stanie podwyższonego alertu
dodane 2014-07-31 (20:10) 1 godzinę i 24 minuty temu

Koniec wojny na Ukrainie? "Jeszcze miesiąc"
dodane 2014-07-31 (14:24) 7 godzin i 10 minut temu

Lech Wałęsa stracił ulicę w San Francisco
dodane 2014-07-31 (17:09) 4 godziny i 25 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zgadzasz się z wynikami kontroli NIK dot. przygotowania szkół do przyjęcia sześciolatków?

liczba oddanych głosów: 857