więcej

Tesco wycofuje z półek chińskie cukierki.

PAP | dodane 2008-09-24 (17:05)
drukuj

Największa brytyjska sieć supermarketów Tesco poinformowała, że wycofuje z półek chińskie cukierki w związku z aferą ze skażonym melaminą mlekiem w proszku.

Po spożyciu takiego mleka zmarło w Chinach czworo dzieci, a dziesiątki tysięcy zachorowały. Co najmniej 12 państw zakazało już importu produktów mleczarskich z Chin.

Przedstawiciele Tesco podkreślili, że nie ma dowodów, że cukierki White Rabbit były skażone i decyzja o ich zdjęciu z półek ma jedynie charakter profilaktyczny.

Cukierki te trafiły do sklepów Tesco w Wielkiej Brytanii w małych ilościach. Również urząd kontroli żywności Nowej Zelandii poinformował, że w chińskich cukierkach White Rabbit, które trafiły do sprzedaży w tym kraju, stwierdzono niebezpiecznie wysoki poziom melaminy, w związku z czym przestrzega się ludność przed ich jedzeniem.

Zastępca szefa nowozelandzkiego urzędu kontroli żywności Sandra Daly wydała oświadczenie, w którym poinformowała, powołując się na wyniki badań, że w cukierkach White Rabbit stwierdzono tak wysoki poziom melaminy, że może on powodować u niektórych ludzi problemy zdrowotne, np. kamienie nerkowe.

Według agencji Associated Press, w Nowej Zelandii chińskie cukierki są sprzedawane nie przez Tesco. Agencja odnotowuje, że firma Tesco wycofała cukierki White Rabbit ze swych sklepów także w Chinach i w Malezji. W innych krajach nie ma ich w swojej ofercie.


(mg)

oceń
1
0
Podziel się

  • Skomentuj
  • WP.PL
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~katia r. [2008-09-25 15:53]

NIE chińskim produktom
Ja bałabym się użyć chińskiego błyszczyku, a co dopiero o cukierkach mówić. Przeraża mnie, to jak chińskie produkty zalewają polskie półki w sklepach;/

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~BAJ [2008-09-24 17:48]

Cukierki poselskie
Mam ciekawy wniosek. Chodzi o to aby nie dopuścić do zmarnowania cukierków. Proponuję by uzupełnić nimi dietę poselską. Szczególnie posłów którzy sa nieobecni na posiedzeniach i składają usprawiedliwienia. Pan J.Kaczyński niech bierze cukierki za te 300 zł i pozostali tak samo.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~luc13azy [2008-09-24 17:46]

A w Polsce
Tesco w Anglii wycofało ze sprzedaży chińskie cukierki,a czy my w Polsce możemy czuć się bezpiecznie?

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~ela 35 [2008-09-24 19:42]

zgadzam sie
wysyłaja na cały swiat tylko syf jestesmy zatruci wszystkim,żarcie jest be zabawki sa be naczynia są be nic sie od nich nie nadaje .dajmy wreszcie szanse rodzimym producentom .

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~jasiek [2008-09-24 19:34]

najlepiej
byłoby gdyby chińskie produkty były oznakowane "WIELKIMI" chińskimi znakami. Po polsku winno być - tak jak na polskich produktach: maleńkimi napisami polskimi o dopuszczeniu tych towarów na polski rynek. Niech chińczycy nie wstydzą się swojego języka czy swojego chińskiego alfabetu na produktach własnej produkcji. I tyle.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~urwis [2008-09-24 17:56]

kto dzisiaj
jeszcze pamięta przepowiednie Sybilli, to juz wie ,co znaczyć miało jej stwierdzenie że "żółta rasa zaleje świat".

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~Robert [2008-09-24 18:29]

calkowity zakaz importu czegokolwiek z chin zatrute mleko slodycze miski i reszta same trutki

odpowiedz

Szukaj w serwisie

reporter wp24 chcę wyslać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Ostatnio dodane przez reporterów WP24

Pogoda długoterminowa materiał foto Pogoda długoterminowa dodane przez: Internauta WP24
Prognoza pogody materiał foto Prognoza pogody dodane przez: Internauta WP24

więcej

Sonda

Jaki prezent dasz swojej Mamie?

liczba oddanych głosów: 163