Strona główna serwisu
Patryk Jaki o posiedzeniu TK: sędziowie mogą sobie zamówić espresso i ciasteczka

Patryk Jaki o posiedzeniu TK: sędziowie mogą sobie zamówić espresso i ciasteczka

• Patryk Jaki krytycznie o wtorkowej rozprawie TK: to skandal
• - To niszczenie państwa - dodał wiceminister sprawiedliwości
• Trybunał ma we wtorek zająć się nowelizacja ustawy o TK autorstwa PiS
- Jutro to nie jest żadne posiedzenie Trybunału Konstytucyjnego, tylko co najwyżej zebranie osób, które zasiadają w Trybunale. Z punktu widzenia instytucjonalnego to, co się jutro ma wydarzyć, jeśli tak się stanie, to absolutny skandal - stwierdził wiceminister Patryk Jaki, pytany przez Monikę Olejnik w Radiu Zet o jutrzejsze posiedzenie Trybunału Konstytucyjnego dotyczące ustawy o TK autorstwa PiS:

- Przypominam, że w Polsce obowiązuje prawo, które mówi o tym, że trzeba rozpatrywać skargi według daty wpływu. Sędziowie TK do powszechnie obowiązującego prawa się nie zastosowali. Chciałbym publicznie zadać pytanie prezesowi Rzeplińskiemu: pokażcie mi podstawę prawną, która ściąga z jednej ustawy w Polsce domniemanie konstytucyjności - stwierdził wiceminister sprawiedliwości.

- Niech ci sędziowie wytłumaczą, dlaczego nie chcą zastosować się do obowiązującego prawa? Co ściągnęło z ustawy uchwalonej przez Sejm domniemanie konstytucyjności. Jeżeli my do tego dopuścimy, to w przyszłości sędziowie TK - lub inne ciała - będą mogły sobie mówić: "ta ustawa nas obowiązuje, a ta nie”



- Sędziowie Trybunału są wolnymi ludźmi. Mogą się spotykać kiedy chcą, mogą sobie zamówić espresso i ciasteczka i się spotkać. Nie jesteśmy w stanie użyć żadnych środków siłowych, natomiast apelujemy i prosimy. To niszczenie polskiego państwa - mówił w Radiu ZET wiceminister sprawiedliwości.

Jaki bardzo krytycznie ocenił też projekt raportu Komisji Weneckiej. Jego zdaniem brzmi ona tak, jakby podyktował ją Ryszard Petru z Grzegorzem Schetyną, a potem jeszcze przedstawiciele komisji zadali pytanie SMS-em, do której gazety ma trafić wyciek.
Radio Zet

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (893)
Nie zgadzam się z opinią
510
Zgadzam się z opinią
1410
tp1955 2016-03-07 (11:03) 1 godzinę i 35 minut temu

Co to jest byle- jaki

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 18

Nie zgadzam się z opinią
122
Zgadzam się z opinią
965
~qwe 2016-03-07 (11:13) 1 godzinę i 25 minut temu

i tak kolesiostwo bezkarnie może sobie niszczyć Polskę w imię koryta. Hańba i Targowica!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 15

Nie zgadzam się z opinią
141
Zgadzam się z opinią
676
~Ktoś 2016-03-07 (11:13) 1 godzinę i 25 minut temu

Po co robić wywiady z kimś tak byle-Jakim...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
91
Zgadzam się z opinią
544
~ff 2016-03-07 (11:11) 1 godzinę i 27 minut temu

A ten Jaki to kto niby jest? pomijam to, że PO, PIS, SLD, PSL to to samo i jedni są drugich warci. Ale to co PISowcy opowiadają i robią to żenada i robienie sobie żartów z wyborców i prawa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
70
Zgadzam się z opinią
501
~lecho 2016-03-07 (11:51) 47 minut temu

Jaki rozum takie wypowiedzi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
164
Zgadzam się z opinią
562
~sssaq 2016-03-07 (11:05) 1 godzinę i 33 minut temu

Wiceminister nie jest umieszczony w Konstytucji a TK jest tam jednym z najważniejszych organów całego państwa ! Tyle w temacie głównym. Natomiast jezle chodzi o żart ministra , to niech się zgłosi na testy do Górskiego .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
80
Zgadzam się z opinią
429
~Justa 2016-03-07 (11:23) 1 godzinę i 15 minut temu

Ta wypowiedź świadczy tylko o tym jakiego mamy Vice sprawiedliwości. ŻENADA

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
60
Zgadzam się z opinią
378
~kto tojaki 2016-03-07 (11:58) 40 minut temu

jaki ''wielki prawnik '' zarozumialcze czy ty rozumiesz co klepiesz tym jęzorem - twoje wypowiedzi w ogóle nie licują z z zajmowanym stanowiskiem -PORAżKA

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
80
Zgadzam się z opinią
392
~hm... 2016-03-07 (11:37) 1 godzinę i 1 minutę temu

Rządowi przydałoby się trochę pokory. Myślą że przekupili ludzi 500+ i już wszystko im wolno.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
90
Zgadzam się z opinią
375
~Www 2016-03-07 (11:10) 1 godzinę i 28 minut temu

Jest przysłowie "ten się śmieje kto się śmieje ostatni " prawda p jaki.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
58
Zgadzam się z opinią
327
~Benio111 2016-03-07 (11:19) 1 godzinę i 19 minut temu

A gdzie był niejaki pan Jaki, kiedy nocą łamano Konstytucję ? Publicznie się pytam ! Jakoś nie było żadnego sprzeciwu !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
58
Zgadzam się z opinią
280
~meh50+ 2016-03-07 (11:22) 1 godzinę i 16 minut temu

pan minister sprawiedliwości i prokurator generalny wnioskuje o przełożenie posiedzenia TK, a pan wiceminister kpi i ironizuje z planowanego posiedzenia. czy należy to rozumieć, że albo przełożycie albo nie uznamy, bo to spotkanie towarzyskie wolnych ludzi? smutne ...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
54
Zgadzam się z opinią
273
~Wa 2016-03-07 (11:10) 1 godzinę i 28 minut temu

Przypomina mi się kultowy fragment filmu "Sami swoi" : " .... sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie.....". Czyżby pan wiceminister był do tego stopnia fanem tego filmu , że postanowił wcielać tę myśl w życie ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
37
Zgadzam się z opinią
253
~wkurzony 2016-03-07 (13:04) 23 godzin i 34 minut temu

Myślałem że nikt nie przebije Ziobry a proszę! Znalazł się ktoś jeszcze lepszy :)) Gratulacje dla obozu rządzącego za poziom kadr.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
49
Zgadzam się z opinią
226
~wokanda 2016-03-07 (11:11) 1 godzinę i 27 minut temu

Byle jaki politolog udaje prawnika.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
66
Zgadzam się z opinią
239
~znawca tematu 2016-03-07 (11:12) 1 godzinę i 26 minut temu

W normalnym kraju Patryk Jaki byłby traktowany jako zdrajca, działający na szkodę kraju, wzywający do PiS-anarchii. Polska to dziwny kraj. Tyle w temacie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
47
Zgadzam się z opinią
216
~a_propos 2016-03-07 (11:12) 1 godzinę i 26 minut temu

Teen Jaki to już na walizkach siedzi,bo Wielki Brat Jakich-Takich nie toleruje!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
32
Zgadzam się z opinią
181
~beded 2016-03-07 (12:50) 23 godzin i 48 minut temu

Postawienie takiego młokosa na jednym z najwyższych urzędów państwa daje właśnie takie wyniki. Rozumiem stawianie na młodych. Ale mądrych, wykształconych z dużą dozą inteligencji. Tutaj tego wyraźnie brakuje. DOBRA ZMIANA!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
17
Zgadzam się z opinią
115
~oohhhh 2016-03-07 (11:37) 1 godzinę i 1 minutę temu

Jestem ciekaw kiedy Polacy biorąc przykład z naszego rządu zaczną olewać prawo tłumacząc się tak samo

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
96
~TW faraon 2016-03-07 (11:19) 1 godzinę i 19 minut temu

Pan nijaki myśli, że jest dowcipny a jest po prostu bezczelny (by nie rzec dosadniej)!

odpowiedz