Strona główna serwisu

tvn24.pl/tvnwarszawa.pl/RMF FM/IAR/WP.PL

Opóźnienia pociągów z powodu oblodzenia sieci trakcyjnej
Opóźnienia pociągów z powodu oblodzenia sieci trakcyjnej

tvn24.pl/tvnwarszawa.pl/RMF FM/IAR/WP.PL

Opóźnienia pociągów z powodu oblodzenia sieci trakcyjnej

Oblodzenie sieci trakcyjnej jest przyczyną dużych opóźnień w kursowaniu pociągów. W niektórych przypadkach składy są opóźnione nawet o 8 godzin - podaje portal kontakt24.tvn24.pl. Ogromne problemy mają też kierowcy na Pomorzu, Mazowszu, w województwie świętokrzyskim i na Lubelszczyźnie - dodaje rmf24.pl
Pociąg z Warszawy do Jeleniej Góry zatrzymał się przed Kaliszem i ma ponad ośmiogodzinne opóźnienie. Pociąg relacji Przemyśl - Szczecin stoi natomiast w Ostrowie Wielkopolskim i jest spóźniony już o 150 minut. W okolicach Ostrowa Wielkopolskiego stoi już 20 pociągów. Skład Gdynia-Wrocław ma 450 minut opóźnienia. Opóźniony jest też ruch pociągów na trasie Kielce-Częstochowa.

"Peron jest pokryty lodem, nawet nie ma możliwości, aby coś kupić na stacji" - czytamy na stronie Kontakt 24. Pasażerowie skarżą się też na zimno panujące w wagonach. Ogrzewane są tylko niektóre przedziały. Podróżujący nie dostają też ani jedzenia ani picia.

Trudna sytuacja w okolicy Ostrowa Wielkopolskiego

Marznący deszcz wstrzymał ruch kolejowy, sztab kryzysowy zastanawia się jak rozwiązać dramatyczną sytuację w okolicy Ostrowa Wielkopolskiego.

Po opadach marznącego deszczu w miejscowości Taczanów zerwała się linia trakcyjna. Nie kursują pociągi na trasie Poznań - Ostrów.

Jak udało się ustalić, nie można zorganizować w tym miejscu komunikacji zastępczej, bo z powodu trudnych warunków atmosferycznych żadna firma przewozowa nie chce przyjąć zlecenia.

W najtrudniejszej sytuacji byli pasażerowie, którzy na prawie trzy godziny utknęli w pociągu w okolicach miejscowości Tarchały Wielkie mówi Sławomir Brandt rzecznik wielkopolskiej straży pożarnej.

Na miejsce przyjechali strażacy, którzy pomogli wydostać się pasażerom uwięzionym w pociągom.

W Ostrowie na dworcu kolejowym koczuje wielu podróżnych, w tym grupa dzieci z opiekunami, które właśnie jadą na ferie do Szklarskiej Poręby.

Z Ostrowa Wielkopolskiego kursują jedynie pociągi do Łodzi. Pociągi jadące z Poznania w stronę Ostrowa zatrzymują się w miejscowości Bronowo.

Bardzo ślisko na drogach

Ogromne trudności mają też kierowcy. Jezdnie są bardzo śliskie, a na policję co chwilę wpływają informacje o zderzeniach pojazdów. Choćby w początkach porannego szczytu w samej Warszawie doszło do minimum kilkunastu kolizji. Dwie wydarzyły się na Moście Grota-Roweckiego.

- W kierunku Bielan toyota zderzyła się z mercedesem ciężarowym. Obywatel Litwy z mercedesa miał 0,20 miligrama na litr w wydmuchiwanym powietrzu. W drugą stronę doszło do zderzenia tirów - informował Piotr Świstak z biura prasowego stołecznej policji.

Gdzie jeździ się najgorzej?

Strefa marznących opadów rozciąga się od Lubelszczyzny przez Mazowsze, ziemię łódzką, województwo świętokrzyskie i Pomorze. Na Lubelszczyźnie oblodzone konary drzew łamały się pod własnym ciężarem, zrywając linie energetyczne. Kilkadziesiąt tys. osób nie ma prądu.

Tiry mają problemy z podjazdem pod wzniesienia na trasach krajowych i wojewódzkich.

PKS w Ostrowcu, obsługujący komunikację publiczną w powiatach ostrowieckim, opatowskim i lipskim (woj. mazowieckie), odwoła rano 66 ze 110 kursów na drogach lokalnych. Część kursów dotyczyła dojazdów dzieci do szkół. Ich dyrektorzy poinformowali, że ze względu na pogodę odwołali zajęcia - mówi prezes firmy Stanisław Wodyński.

Źródło: tvn24.pl/tvnwarszawa.pl/RMF FM/IAR/WP.PL

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (88)
Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
43
~haha 2014-01-20 (14:02) 13 godzin i 53 minut temu

kiedyś były gorsze zimy i opóźnień nie było i pociągi szybciej jechały i więcej połączeń bezpośrednich było... porobili solidaruchy spółek i spółeczek i jest od lat bajzel

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
32
~n 2014-01-20 (14:33) 13 godzin i 22 minut temu

jakos wszedzie indziej na swiecie pociagi jezdza nawet jak jest zima.Co to znaczy oblodzony peron, to czlowiek wspolczesny nie potrafi juz wziac do reki szufli i odlodzic, tylko do wiosny bedzie czekal?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
26
~wrrrrrrrrrrrrr 2014-01-20 (14:02) 13 godzin i 53 minut temu

KATAKLIZM W POLSCE, ZACZĘŁA SIĘ ZIMA STULECIA.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
30
~TfUSK 2014-01-20 (14:19) 13 godzin i 36 minut temu

Rodacy, obywatele, ja, Wasz Wielce Mściwy, Gasnące Słońce Peru obiecuję przegląd kolei, pamiętajcie ja Wam obiecuję i tyle. Wniosek jest jeden sprzedam wszystko i nie będzie PrOblemu! Tak to zrobię!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
21
~roki 2014-01-20 (13:56) 13 godzin i 59 minut temu

Czyli pod tym wzgledem od czasow komuny w tej firmie nic na lepsze sie nie zmienilo.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
20
~olo 2014-01-20 (14:37) 13 godzin i 18 minut temu

To chyba jakis zart??? Wiosna w Polsce a PKP sparalizowane oni k...wa prawdziwej zimy nie widzieli tak jak w 1979 rtoku

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
19
~Gemin 2014-01-20 (14:40) 13 godzin i 15 minut temu

Ponoć mamy XXI wiek i ponoć dokonaliśmy skoku cywilizacyjnego...."ponoć"...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
19
~j.r. 2014-01-20 (14:33) 13 godzin i 22 minut temu

jaki k-wa atak zimy w styczniu nawet najwjększy głąb wie, że w grudniu,styczniu,lutym i nawet w marcu w Polsce jest zima a co za tym idzie śnieg,lód, itp.ale jak co roku kolej i drogowcy są zaje-biście zaskoczeni tą anomalią.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
22
~mad-max 2014-01-20 (14:04) 13 godzin i 51 minut temu

Oto "polska" a chyba "Pełowska" rzeczywistość. Nowaka POwieźli a tak biedaczysko by miał następny zegarek , by śledzić ruchy POciągów a pani Bieńkowska no cóż oprócz przyklejonych rzęs i puszczania oka w stronę Płemiera nic kobiecina nie działa. POdobnie jak tow. Arłukowicz żaden z niego lekarz a jeszcze gorszy POlityk.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
18
~maax 2014-01-20 (13:58) 13 godzin i 57 minut temu

I znowu ich (i nie tylko) trochę mrozu położyło. Ale my tu k..rwa silni, zwarci i gotowi i guzika zimie nie oddamy. Tu wojny nie potrzeba, wystarczy trochę śniegu i mrozu i rozłożony, sparaliżowany kraj.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
15
~kolejarz prawdziwy 2014-01-20 (14:44) 13 godzin i 11 minut temu

HA HA HA Atak zimy !!! A prezesom kolejowych spółek i spółeczek ciepło.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
16
~Miron 2014-01-20 (14:19) 13 godzin i 36 minut temu

przecierz mamy pendolino załorzyć płóg i momentalnie ogarnie trasy , a jak nie to posłów z łopatami niech pan PREMIER wyśle zamiast pierdzieć w senacie i klimat ocieplać to moeze chociarz raz w życiu niech coś dobrego zrobią dla naszego narodu/..

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
13
~zosia 2014-01-20 (14:32) 13 godzin i 23 minut temu

Ale atak zimy, można pęknąć ze śmiechu. Odrobina śniegu i kilka stopni mrozu. Tytły artykułów idiotyczne

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
11
~VAN POLAND 2014-01-20 (15:22) 12 godzin i 33 minut temu

ZIMOWA "PROMOCJA" PKP : Z NAMI JEDZIESZ 2 RAZY DŁUŻEJ ZA JEDNĄ CENĘ :) !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
13
~v8 2014-01-20 (14:35) 13 godzin i 20 minut temu

Ruda psia mać rzeczywistość...Czy wyobrażacie sobie gumisie co będzie w POlandii kiedy temperatura spadnie do -35 stopni? Myślę że przed całkowitą zagładą nas będzie mógł uratować jedynie super spec od wszystkiego,niejaki Józek Bąk.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
10
~Wxyz 2014-01-20 (14:13) 13 godzin i 42 minut temu

Prąd zamarza Moc truchleje ...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
11
~Viki 2014-01-20 (14:07) 13 godzin i 48 minut temu

Jak zwykle zima 20 stycznia 2014 roku zaskoczyła drogowców bo nie posypali piaskiem .kolejarzy bo nie jeżdżą POCIĄGI ITD ITP........brawo !!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
14
~??? 2014-01-20 (14:37) 13 godzin i 18 minut temu

W Ostrowcu Sw. chodniki do Urzędu Pracy są oblodzone i nie posypane, bezrobotni nie maja jak dostać się do PUP, a kierownik podjeżdża samochodem. Co na to Pan Tusk, jak działa jego administracja.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
10
~igi 2014-01-20 (14:31) 13 godzin i 24 minut temu

Proszę masowo występować o odszkodowania od przewoźników.

odpowiedz