Strona główna serwisu
Marcin Mastalerek w Orlenie. Grzegorz Napieralski: Orlen nie powinien być synekurą dla działaczy partyjnych

Marcin Mastalerek w Orlenie. Grzegorz Napieralski: Orlen nie powinien być synekurą dla działaczy partyjnych

Takie spółki jak Orlen nie powinny być żadną synekurą dla działaczy partyjnych - oświadczył w #dziejesienazywo Grzegorz Napieralski, komentując objęcie przez b. rzecznika PiS Marcina Mastalerka funkcji dyrektora ds. komunikacji w PKN Orlen. Problemu nie widzi Krzysztof Łapiński (PiS). - Mastalerek wziął rozbrat z polityką, nie sprawuje żadnych funkcji - przekonywał.
Łapiński podkreślił, że Marcin Mastalerek jest świetnym fachowcem. - Orlen zyskał bardzo dobrego eksperta. Człowieka, który zna się na komunikacji i który miał ogromny udział w zwycięstwie PiS w dwóch kampaniach - oświadczył.

Zdaniem Grzegorza Napieralskiego "takie spółki jak Orlen nie powinny być synekurą dla działaczy partyjnych". Robert Mazurek przypomniał, że podobna sytuacja miała miejsce z Igorem Ostachowiczem [były doradca ds. wizerunku Donalda Tuska został powołany na stanowisko członka zarządu ds. korporacyjnych i komunikacji w Orlen. Zrezygnował z funkcji po dwóch dniach po fali krytyki]. - Tak, była burza medialna. Momentalnie po niej została podjęta decyzja, żeby takiej nominacji nie było. Przypominam, że rozpętał ją klub PiS, a dzisiaj robi to samo - stwierdził.

- Mastalerek to typowy polityk z pierwszego szeregu. I nagle okazuje się, że ma niesamowite kompetencje do działu komunikacji w spółce kluczowej dla państwa polskiego. PiS szło z dobrym ciekawym hasłem "dobrej zmiany". A dziś powiela te praktyki, zgodnie z założeniem: "no dobra, dawniej też tak robili, to my też tak możemy robić" - przekonywał Napieralski.


Dodał, że Mastalerek nigdy nie pracował w spółkach skarbu państwa, w korporacjach. - Orlen jest korporacją. To nie jest polityka, to nie jest kampania wyborcza - podkreślał.

Zdaniem Krzysztofa Łapińskiego, w przypadku Ostachowicza chodziło o dużo wyższe stanowisko - członka zarządu. - Mastalerek wziął rozbrat z polityką. Od czasu zakończenia kampanii wyborczej nie brał udziału w polityce, nie chodził do mediów. Dzisiaj nie jest politykiem - przekonywał.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (284)
Nie zgadzam się z opinią
28
Zgadzam się z opinią
565
~bberkowicz 2016-02-09 (12:20) 6 godzin i 34 minut temu

Tak się kręci lody. Grunt to znać kogo trzeba.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 13

Nie zgadzam się z opinią
44
Zgadzam się z opinią
519
~ciekawostkixxx.blogspot.com 2016-02-09 (11:46) 7 godzin i 8 minut temu

PIS w tym przypadku skopiowało posunięcia poprzednich rządów.To nieładnie rozdawać stanowiska po znajomości.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
310
~POPiSdów 2016-02-09 (11:59) 6 godzin i 55 minut temu

Należy wnioskować że inne zależne od skaba państwa już mogą być synekurami? Nie śmiesz Waść - rozdania partyjno - kumoterskie zaczynają się od największych skarbkowych a kończąc na gminno-miejsko-powiatowych z wojewódzkimi po drodze.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3