Strona główna serwisu
Violetta Baran

oprac.Violetta Baran

Krytyczne opinie na temat posiedzenia Sejmu z 16 grudnia. Nie opublikowano ich w internecie

Krytyczne opinie na temat posiedzenia Sejmu z 16 grudnia. Nie opublikowano ich w internecie

Kilka dni temu na stronie internetowej Sejmu opublikowane opinie prawników na temat kryzysu w Sejmie i metod jego rozwiązania, zamówione przez marszałka Marka Kuchcińskiego. Opinie ekspertów zamówiła także wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska. Kancelaria Sejmu nie zdecydowała się jednak na ich ujawnienie tłumacząc, że "nie zostały przekazane Marszałkowi Kuchcińskiemu".
"Kancelaria Sejmu nie mogła umieścić na sejmowej stronie internetowej opinii dr A. Rakowskiej-Treli i dr. R. Balickiego, ponieważ nie zostały przekazane Marszałkowi Kuchcińskiemu. Oznacza to, że pojawiające się w sferze publicznej komentarze związane z rzekomo celowym niezaprezentowaniem powyższych dokumentów, nie mają nic wspólnego ze stanem faktycznym" - poinformowała na swoim profilu na Twitterze Kancelaria Sejmu.Treść opinii "wyciekła" jednak do internetu. Można się z nimi zapoznać m.in. na profilu rzecznika PO Jana Grabca. Co się w nich znalazło?


Zdaniem konstytucjonalisty z Uniwersytetu Wrocławskiego, dr. Ryszarda Balickiego, "obrady odbyte w dniu 16 grudnia 2016 r. naruszyły normy konstytucyjne, ustawowe i regulaminowe" i "33. posiedzenie Sejmu nie zostało zakończone, nadal trwa przerwa".Według dr hab. Anny Rakowskiej-Treli "szeroki wachlarz naruszeń przepisów prawa (...) nie pozwala przyjąć, iż spotkanie, które miało miejsce 16 grudnia w Sali Kolumnowej, było posiedzeniem Sejmu". W opinii czytamy również, że "żadne z głosowań przeprowadzonych w Sali Kolumnowej nie zostało przeprowadzone w prawidłowy i skuteczny sposób".
Do jednej z opinii zamówionych przez wicemarszałek Sejmu Małgorzatę Kidawę-Błońską odniósł się w programie "Kwadrans polityczny" w TVP 1 prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Nie chcę podważać niczyich kwalifikacji, słusznie pani podkreśliła, że to pani marszałek Kidawa-Błońska zamówiła tę ekspertyzę, sądzę, że jest to aspekt nie do pominięcia - stwierdził Kaczyński. - Sam byłem świadkiem, kiedy marszałek uderzeniami laski marszałkowskiej zamykał posiedzenie i być może pan doktor o tym nie wie - dodał.
WP, Twitter

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (187)
Nie zgadzam się z opinią
81
Zgadzam się z opinią
663
~apsik 2017-01-10 (15:56) 19 godzin i 48 minut temu

Co za czasy.Nie ma dnia bez klamstwa,przeketu.Nawet najwyzsze organy oklamuja nas.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
143
Zgadzam się z opinią
603
~wicesuweren 2017-01-10 (16:01) 19 godzin i 43 minut temu

Dooooooooobre Marszalek nie otrzymal ZAMOWIONYCH ooopini.Luuuuuudzie macie aspirynę bo mi się skonczyla!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
272
Zgadzam się z opinią
703
~srebrniak 2017-01-10 (15:49) 19 godzin i 55 minut temu

Taniec PiSowskiej demagogii trfa nadal

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6