więcej

Kaczyński wyrzuci gwiazdę PiS? "To pewne".

Joanna Stanisławska, Agnieszka Niesłuchowska

Logo dostawcy  wp.pl |  dodane 2012-04-24 (16:48) 2 lata 4 miesiące 29 dni 3 godziny i 27 minut temu
drukuj
Michał Kamiński
Roztrzęsiony Zbyszek to był kompletny odjazd, te obrazki z manifestacji będą mu towarzyszyły do końca jego kariery politycznej. Oby, jak najkrótszej

Michał Kamiński

Ziobro nie zdawał sobie sprawy, że świeci światłem odbitym od Jarosława Kaczyńskiego. Kiedy to słoneczko zniknęło, Zbyszek padł jak roślinka. Wszedł w tłum przekonany, że będzie kochany, bo dotąd dla moherowych babć był niczym Elvis Presley, tymczasem spotkał się z niechęcią manifestantów. Kaczyński miał do dyspozycji mównicę, wszystko doskonale zorganizowane, Ziobro - stał roztrzęsiony pod pomnikiem, jak jakiś dysydent z lat 80., który coś tam krzyczy, a za chwilę zgarnie go ZOMO. To było fatalne - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Michał Kamiński, były bliski współpracownik braci Kaczyńskich, europoseł.

Joanna Stanisławska, Agnieszka Niesłuchowska: Pewnie z zapartym tchem śledził pan sobotnią manifestację w obronie TV Trwam...

Michał Kamiński: Tu panie zaskoczę. Ważniejszym wydarzeniem było dla mnie to, że Józef Wojciechowski wycofuje się z finansowania Polonii Warszawa, której kibicuję. Przejąłem się też, że mój faworyt przegrał z Ruchem Chorzów.

Wielkie spotkanie liderów partyjnych Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry, a pan o Polonii? Ma pan poczucie humoru.

- Manifestacja nie była dla mnie ani czymś ważnym, ani przełomowym. Jedynym istotnym wątkiem były dla mnie słowa Jarosława Kaczyńskiego: "Zbyszku, wróć!" i kompletnie rozwalony psychicznie Zbigniew Ziobro.


Łamał mu się głos, trzęsły ręce - to były prawdziwe emocje?

- Roztrzęsiony Zbyszek to był kompletny odjazd, te obrazki z manifestacji będą mu towarzyszyły do końca jego kariery politycznej. Oby, jak najkrótszej.

Jako były spin doktor PiS pewnie chętnie rozłoży pan ten "odjazd" na elementy pierwsze. Co poszło nie tak?

Jarosław posłał go na deski. Z opresji może go wybawić jedynie Jacek Kurski. To łebski facet Michał Kamiński
- Ziobro ma wiele plusów wizerunkowych: ładna żona, dziecko, wykształcenie prawnicze, image niezłomnego szeryfa. Miał też doskonałe wyniki wyborcze, ale przeliczył się. Nie zdawał sobie sprawy, że świeci światłem odbitym od Jarosława Kaczyńskiego. Kiedy to słoneczko zniknęło, Zbyszek padł jak roślinka. Wszedł w tłum przekonany, że będzie kochany, bo dotąd dla moherowych babć był niczym Elvis Presley, tymczasem spotkał się z niechęcią manifestantów. Dodatkowo dostał strzał, którego się nie spodziewał. Jarosław Kaczyński miał do dyspozycji mównicę, wszystko doskonale zorganizowane, Ziobro - stał roztrzęsiony pod pomnikiem, jak jakiś dysydent z lat 80., który coś tam krzyczy, a za chwilę zgarnie go ZOMO. To było fatalne. Pokazał, że nie jest przygotowany na trudne sytuacje.


Nie nadaje się na partyjnego lidera?

- Udowodnił, że z jego przywództwem jest źle. Jarosław posłał go na deski. Z opresji może go wybawić jedynie Jacek Kurski. To łebski facet.

Gdzie był ten łebski facet w sobotę? Czuć rękę Kurskiego we wtorkowym wystąpieniu Ziobry i jego liście do prezesa PiS?

Kariera Zbyszka była błyskawiczna i pod wieloma względami przypadkowa. Może się podniesie, ale po tym nokaucie, jaki zafundował mu prezes PiS, będzie mu trudno Michał Kamiński
- Nie wiem, może zabrakło mu refleksu, ale potem długo myślał, jak przykryć ten kiepski występ i wreszcie wymyślił. To było dobre posunięcie.


Ziobro się podniesie?

Z punktu widzenia Jarosława Kaczyńskiego to było złe posunięcie, ale ten jeden minus był wliczony w całą akcję. A widok rozhisteryzowanego Ziobry był jak w znanej reklamie - bezcenny Michał Kamiński
- Do polityki trzeba dojrzeć, problemy zaczynają się, kiedy dostanie się za wiele zbyt szybko. A kariera Zbyszka była błyskawiczna i pod wieloma względami przypadkowa, od razu został wiceministrem, potem ministrem. Teraz sam szefuje formacji i zorientował się, że nie jest łatwo. Może się podniesie, ale po tym nokaucie, jaki zafundował mu prezes PiS, będzie mu trudno.

Jednak prezes PiS zwracając się do niego po imieniu nadał rangę jego inicjatywie, uczynił go równorzędnym partnerem.

- Z punktu widzenia Jarosława Kaczyńskiego to było złe posunięcie, ale ten jeden minus był wliczony w całą akcję. A widok rozhisteryzowanego Ziobry był jak w znanej reklamie - bezcenny.


A może Jarosław Kaczyński pożałował tego, że wyrzucił Ziobrę za burtę?

- To narracja Solidarnej Polski, która twierdzi, że wezwanie "Zbyszku, wracaj!" było przyznaniem się do winy. Ale to nie tak, Jarosław Kaczyński nie przygarnie Ziobry. Mogę się nawet o to założyć i postawić dolary przeciwko orzechom. Chyba, że przed wyborami do Parlamentu Europejskiego sytuacja PiS będzie bardzo zła, wtedy może się złamie.


O porozumieniu przed wyborami do PE mówi Roman Giertych.

Paradoks całej sytuacji polega na tym, że to o. Rydzyk wyrósł na prawdziwego lidera polskiej prawicy. Z daleka obserwował dwóch chłopców, którzy rywalizują o jego względy. Jarek dołożył Zbyszkowi, a on tylko patrzył i zacierał ręce Michał Kamiński
- Tak, cały weekend spierałem się o to z Romkiem. Trzeba dobrze znać temperamenty obu panów, by wiedzieć, że idą już odrębnymi drogami. Z drugiej strony, przez dwa lata może się wiele wydarzyć.

Widzieliśmy dwóch liderów stojących murem za TV Trwam, a gdzie w tym wszystkim był główny zainteresowany - o. Tadeusz Rydzyk?

- Paradoks całej sytuacji polega na tym, że to o. Rydzyk wyrósł na prawdziwego lidera polskiej prawicy. Nie było go z manifestantami, łączył się z nimi z USA za pomocą telemostu. Z daleka obserwował dwóch chłopców, którzy rywalizują o jego względy. Jarek dołożył Zbyszkowi, a on tylko patrzył i zacierał ręce.

Na czym powinien się teraz skupić Ziobro? Samodzielne inicjatywy na prawicy mają sens?

- Z punktu widzenia jego przywództwa, jedyną szansą Solidarnej Polski było sprowadzenie rywalizacji z PiS do tego, kto ma być przywódcą prawicy w przyszłości. Przy całym moim krytycyzmie do jego osoby, bo nie uważam go za dobrego człowieka, sądzę, że próba reformy PiS, a następnie stworzenia samodzielnej inicjatywy, to był dobry pomysł. Podjął zadanie, które chcieliśmy zrealizować wcześniej w ramach PJN.


Myśli pan, że wreszcie dojdzie do otwartego, wewnątrzpartyjnego dialogu w PiS?

- W dojrzałych demokracjach występują wewnątrzpartyjne tarcia, które wcale nie niszczą formacji. Wystarczy spojrzeć na to, co dzieje się za oceanem. W Partii Republikańskiej dochodziło do tego, że w prawyborach kandydaci partii wyciągali przeciw sobie najrozmaitsze brudy. Potem jednak wszyscy się godzili. W Polsce jest inaczej. Jarosław Kaczyński tak bardzo boi się o swoje przywództwo, że nie jest w stanie przeprowadzić debaty w partii. Gdyby nasza prawica była normalna, byłoby w niej miejsce zarówno dla Gowina, jak i Kurskiego, Marcinkiewicza, Giertycha, Kluzik-Rostkowskiej, Ziobry i Macierewicza. Tacy ludzie odnajdują się w USA w jednym obozie politycznym. Bez swobody ekspresji nie ma mowy o normalności.


Chce pan powiedzieć, że został pan z PiS wyrzucony, bo był normalny?

- Jeśli mówię prezesowi, że trzeba coś zrobić, bo przegrywamy kolejny raz wybory, a on nazywa mnie zdrajcą, to znaczy, że coś jest nie tak. Emocje w PiS sięgnęły zenitu, a każda krytyka jest taktowana jako zdrada na polu bitwy.


Zdrada to słowo klucz?

- To istota taktyki Jarosława Kaczyńskiego. Chce doprowadzić do sytuacji, w której spór z PO nie będzie sporem politycznym, ale konfliktem przeniesionym w sferę moralności i elementarnego patriotyzmu. Jak ktoś uważa, że Polska to kondominium, rządzą nami zdrajcy, a wokół mamy ruskich czy niemieckich wrogów, to chyba, wszystko jest jasne.

Ale w swojej książce "Koniec PiS-u" opisuje pan również zasługi Jarosława Kaczyńskiego.

- Owszem, największą było trafne wskazanie patologii początków polskiej wolności. Za przenikliwość diagnozy nagrodzono go zwycięstwem - został premierem, a jego brat - prezydentem. Z drugiej strony, w jego języku, metodzie politycznej jest coś, co powoduje, że PiS natrafia na ścianę. Gdy spojrzymy na badania nt. wartości, które cenią Polacy, to okazuje się, że jesteśmy społeczeństwem centroprawicowo-konserwatywnym. Większość jest za normalnym programem PiS z 2005 roku z Radosławem Sikorskim, Stefanem Mellerem i Kazimierzem Marcinkiewiczem na czele. Gdyby można było jeszcze raz stworzyć taki rząd, większość społeczeństwa byłaby za PiS-em.


Radykalizm to ślepa uliczka?

- Zdecydowanie tak. Zawsze uważałem, że strategia obliczona na skrajną prawicę jest zła moralnie i politycznie, dlatego nie przyniesie rezultatu. Lepiej szlifować beton w ramach wielkiej prawicowej formacji, niż narzucić sobie narrację z totalnego skraju. Gdy zobaczyłem manifestację PiS zorganizowaną 13 grudnia, zdębiałem. Na pierwszym planie Jarosław Kaczyński, a w tle transparenty "Konzentration Lager Europa". Jak można porównywać UE do obozu zagłady? To haniebne.


Joanna Kluzik-Rostkowska uważa, że Jarosław Kaczyński jest szalony. Pan też?

- Nie twierdzę, że zwariował. To szaleństwo, w którym jest metoda. Zrozumiał, że nie jest mu potrzebna partia centroprawicowa.


Dlaczego?

- Bo posiadanie w swoich szeregach tak różnych postaci, jak ja, Paweł Poncyljusz czy Zbyszek Ziobro to gra na zbyt wielu fortepianach. Taka sytuacja rodzi problemy, Kaczyński obawiał się, że nie utrzyma w ryzach takich indywidualności i wkrótce zostanie postawiony problem przywództwa. Jemu od dawna już nie chodzi o zdobycie władzy w Polsce, ale jedynie o utrzymanie władzy nad partią, która jest jego swoistym funduszem emerytalnym.


Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 185 18.52%
nie 814 81.48%

Przeczytaj też

Jacek Kurski: Jarosław Kaczyński powinien modlić się za sukces Solidarnej Polski

dodane 2012-04-27 (08:59) 2 lata 4 miesiące 26 dni 11 godzin i 16 minut temu

Adam Lipiński: Zbigniew Ziobro bez Jarosława Kaczyńskiego może być nikim

dodane 2012-04-27 (07:56) 2 lata 4 miesiące 26 dni 12 godzin i 19 minut temu

Prezes PiS napisze list z propozycją współpracy m.in. do SP

dodane 2012-04-26 (19:45) 2 lata 4 miesiące 27 dni i 30 minut temu

SLD: niech PO podpisze wnioski o Trybunał dla Kaczyńskiego i Ziobry

dodane 2012-04-25 (13:40) 2 lata 4 miesiące 28 dni 6 godzin i 35 minut temu

Ryszard Kalisz: Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry, jest gotowy wniosek

dodane 2012-04-25 (09:12) 2 lata 4 miesiące 28 dni 11 godzin i 3 minuty temu

Ryszard Kalisz: Kaczyński zrobił Ziobrę jak bobaska

dodane 2012-04-24 (11:57) 2 lata 4 miesiące 29 dni 8 godzin i 18 minut temu

Dlaczego Ziobro był zdenerwowany? "To się nazywa..."

dodane 2012-04-23 (20:04) 2 lata 4 miesiące 30 dni i 11 minut temu

Michał Kamiński: Jarosław Kaczyński nie wierzy w teorię o zamachu

aktualizacja 2012-04-23 (20:31) 2 lata 4 miesiące 29 dni 23 godziny i 44 minuty temu

Jarosław Kaczyński zapędził w kozi róg Zbigniewa Ziobrę

dodane 2012-04-23 (08:38) 2 lata 4 miesiące 30 dni 11 godzin i 37 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1002)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~bogumił 2012-05-21 (07:16) 2 lata 4 miesiące 1 dzień 12 godzin i 59 minut temu

Kamiński zajmij się już czym innym a nie polityką , jesteś żałosny ,szkoda innych epitetów używać dla twojej osoby , najlepiej wyjedź z Polski raz i na zawsze .

odpowiedz

0
0
~WOJTEK 2012-05-19 (20:58) 2 lata 4 miesiące 2 dni 23 godziny i 17 minut temu

....stał roztrzęsiony pod pomnikiem, jak jakiś dysydent z lat 80., który coś tam krzyczy, a za chwilę zgarnie go ZOMO. ... ŁADNIE SIE NAŚMIEWA ZE SWOICH KOLESI CO NADSTAWIALI ZA KOMUNY TYŁEK. ALE TO WYŚCIE GO WYBRALI.

odpowiedz

1
0
~e 2012-05-17 (15:56) 2 lata 4 miesiące 5 dni 4 godziny i 19 minut temu

Facet jak z horrorów .

odpowiedz

1
1
~polan 2012-05-17 (14:40) 2 lata 4 miesiące 5 dni 5 godzin i 35 minut temu

Takie nic jest europosłem ? wstyd.Pierwszy szurnięty to Niesiołowski a ten zaraz po nim.Mam nadzieję że po następnych wyborach przestanie pieprzyć.

odpowiedz

3
21
~polka 2012-04-25 (20:16) 2 lata 4 miesiące 27 dni 23 godziny i 59 minut temu

co sie porobilo z tym zbiniem, taki byl wysoki, przystojny, dumny ze swoich wyczynow(smierc p B Blidy), utopiony laptop, gwozdz- ach co to bylo, konferencja za konferencja, oglaszanie sukcesow w walce z przestepczoscia ,pietra w Mariocie. A tu masz ! Biedny chloptas postawiony na tle Pilsudskiego wypadl jak zwykly padalec- jak mu nie zaklaskali nie bili braw -zidiocial. Zaczal piszczec jak chlopaczek w trakcie mutacji, lapki tak mu sie trzesly jakby zobaczyl lwa.I to cos chce zostac prezydentem . DO KICIA KRETYNIE ZA MORD POLITYCZNY NA B BLIDZIE

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

4
0
akwarium24 2012-05-16 (22:28) 2 lata 4 miesiące 5 dni 21 godzin i 47 minut temu

PINOCHET !!!

odpowiedz

4
0
~Kinga 2012-05-08 (20:05) 2 lata 4 miesiące 14 dni i 10 minut temu

Czym wiecej belkoce Michał Kaminiski na PiS,tym częsciej jest zapraszany do Olejnik.Kaminski jest ostatnim łajdakiem,jest nieuczciwcem,zaklamanym czlowiekiem.Poprostu tylko chami mogą i umieja cos takiego mowic i pisac.Jasne jest,ze wstąpi wkrotce do PO,bo sie jawnie podlizuje,jest sprzedawcą swojego sumienia i honoru,tak jak i Kluzik-Rostkowska.Tylko dla nich koryto,koryto i koryto,ale guzik z tego,skoro zezrąi bedzie pusto,a tylko pocalują bezwstydnie d..ę Tuskowi,a w przeszlosci tak szcczekali,no teraz przeproszą ucalując.

odpowiedz

9
2
~Emeryt 2012-05-08 (16:18) 2 lata 4 miesiące 14 dni 3 godziny i 57 minut temu

nic gorszego nad chama - który zdradził swego pana. Nie dość że wyjechał na poparciu Kaczyńskiego - to jeszcze go opluwa - WSTYD

odpowiedz

8
1
~ania 2012-05-08 (16:08) 2 lata 4 miesiące 14 dni 4 godziny i 7 minut temu

Wszyscy lub prawie wszyscy europosłowie o gaży ok.150 tys.zł na miesiąc,uśmiechnięci,co drugi zakłada nową partię,ale niezależność,w główkach się od tej kasy poprzewracało.Po co ci europosłowie ????

odpowiedz

9
0
~Sylwester 2012-05-08 (15:02) 2 lata 4 miesiące 14 dni 5 godzin i 13 minut temu

Coż pan Kaminski zrobil do tej pory dla Polski i Polaków, niewiele lub nic, dziekujemy temu panu, juz nas nie naciagnie

odpowiedz

12
1
~rufus 2012-05-08 (14:39) 2 lata 4 miesiące 14 dni 5 godzin i 36 minut temu

Kamiński dołączył do Kluzik - Rostowskiej. Ten sam typ zdrajcy tylko że babsko wskoczyło do PO po koryto po drodze olewając przyjaciół i kolegów a Kamiński kończy karierę polityka i z zawiści obrzuca dawnych kolegów łajniakami. Od dawna marzy o PO a oni z PO o nim nie.

odpowiedz

6
0
~jankondej 2012-05-07 (21:41) 2 lata 4 miesiące 14 dni 22 godziny i 34 minuty temu

Wszyscy partyjniacy to zdrajcy i nie tylko zdradzają siebie nawzajem ale zdradzili nas większość Polaków. Oni nawet ostentacyjnie przedstawiają siebie jako mających różne poglądy ale w najważniejszych sprawach są jednomyślni bo w rzeczywistości to są mono partyjniacy po rozszczepieniu się PZPR której członkowie także kłamali, że działają dla dobra Obywatela a faktycznie uniemożliwili Obywatelowi posiadanie innych poglądów niż partyjne. Partyjniacy nas nielegalnie posegregowali i nadali nam różne prawa w zależności od przynależności danego Obywatela do mniejszości narodowej albo partii lub innej organizacji a bezczelnie dyskryminują nas większość bezpartyjnych Obywateli, bo oni nam uniemożliwili posiadanie ani jednego własnego przedstawiciela w parlamencie. Istotne jest to, że partyjniacy już w 1993 r. nielegalnie i bezkarnie przyznali większe prawa w wyborach do Sejmu RP kandydatom z mniejszości narodowych niż mamy my rdzenni Obywatele nie mający innej Ojczyzny niż Polska. Oni tak postąpili całkowicie bezkarnie mimo, że wówczas obowiązywała Konstytucja RP z 1992 r. w której jest prawo o karze dla sprawców uprzywilejowania obywatela ze względu na jego narodowość.

odpowiedz

9
0
~as 2012-05-07 (21:34) 2 lata 4 miesiące 14 dni 22 godziny i 41 minut temu

a co ty łysa pało robisz dobrego dla Polski?

odpowiedz

10
1
~PP 2012-05-07 (15:01) 2 lata 4 miesiące 15 dni 5 godzin i 14 minut temu

Kaminski w sposob obrzydliwy wypowiada sie o swoich niedawnych kolegach i przeciwnicy to wykorzystuja. Nie zdaje sobie sprawy z tego, ze byc moze Ziobro swiecil sloncem odbitym,ale on sam jest juz tylko uzytym papierem toaletowym i wogole nie swieci.Zdrajaca jest w sposob oczywisty, bo tylko dzieki PiS dostal sie do PE.A A zwolennicy Prawa i Sprawiedliwosci czekaja z utesknieniem na koniec kadencji. I dalej NIE MA NIC !!! Musi skonczyc w WC.

odpowiedz

6
9
~Trygon 2012-05-07 (10:37) 2 lata 4 miesiące 15 dni 9 godzin i 38 minut temu

Aż chciałoby się zakrzyknąć - lepiej późno niź wcale... Po raz pierwszy przeczytałem z taką uwagą to, co Pan Kamiński ma do powiedzenia. I po raz pierwszy jest to, w mojej opinii, rzeczowa analiza, w której pobrzmiewa rozsądek. Wprawdzie nie bardzo wierzę teorii, że z Marcinkiewiczem na czele nowa prawica osiągnęłaby "znaczącą większość", jedno jest pewne - PiS, rękoma własnego prezesa, który boi się nie tyle nawet oddać przywództwo, co choćby nieco się nim podzielić, nie ma żadnych szans, by wrócić do władzy. A w sprawie Kamińskiego, powiem dość potocznie: tylko krowa nie zmienia poglądów... Wierzę, że nie będzie to ostatni wywiad z tym europarlamentarzystą w WP. PS Ilość jednoznacznych - złych, obrzucających błotem - komentarzy pod tekstem dowodzi, jak bardzo brak rzeczowych argumentów osobom popierającym Jarosława Kaczyńskiego. A szkoda, bo siła jest w dyskusji. I tylko w dyskusji znaleźć można rozwiązanie.

odpowiedz

10
2
~Pisior 2012-05-07 (09:48) 2 lata 4 miesiące 15 dni 10 godzin i 27 minut temu

wyjątkowy padalec

odpowiedz

7
1
~113 2012-05-07 (09:45) 2 lata 4 miesiące 15 dni 10 godzin i 30 minut temu

kamiński lepiej nie odzywaj się zdrajcy odhodzą na 20 lat w nie sławe ty jak ziobro musisz się dużo nauczyć żeby do polityki dojżałej wstąpić jesteś już pszegrany.......

odpowiedz

17
3
~fredek 2012-05-04 (15:25) 2 lata 4 miesiące 18 dni 4 godziny i 50 minut temu

kamiński to zwykła tłusta góra mięcha i nic wiecej

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

10
0
~fred 2012-05-07 (08:45) 2 lata 4 miesiące 15 dni 11 godzin i 30 minut temu

Ten facet jest dla mnie mniej niż zero.

odpowiedz

8
0
~watażka 2012-05-06 (19:17) 2 lata 4 miesiące 16 dni i 58 minut temu

Do polityki trzeba chłopa a nie ZERA

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Sondaż CBOS: 44% Polaków: odejście Tuska osłabi PO
dodane 2014-09-22 (14:19) 5 godzin i 56 minut temu

materiał wideo

Jacek Sasin z PiS wzywa Hannę Gronkiewicz-Waltz do reaktywacji "Feminy"
dodane 2014-09-22 (14:48) 5 godzin i 27 minut temu

Niemcy: podejrzany o terroryzm mężczyzna zatrzymany w Berlinie
dodane 2014-09-22 (14:43) 5 godzin i 32 minuty temu

"Marsz pokoju" w Moskwie. Tysiące Rosjan protestują przeciwko wojnie na Ukrainie
dodane 2014-09-21 (15:44) 1 dzień 4 godziny i 31 minut temu

Dr Katarzyna Pisarska: sytuacja na Ukrainie jest sygnałem dla Białorusi i Kazachstanu
dodane 2014-09-21 (15:18) 1 dzień 4 godziny i 57 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Komentują dla nas

Dominika Leonowicz Dominika Leonowicz

Zmiany, które wprowadziły chaos do szkół

Podręcznik pisany na kolanie, zmiany wprowadzane w pośpiechu, a to wszystko pewnie za sprawą wyborów....

Bogdan Góralczyk Bogdan Góralczyk

Geostrategiczna rozgrywka: Atlantyk czy Pacyfik?

Czy na naszych oczach świat wkracza w nową zimną wojnę, której osiami sporu są Atlantyk i Pacyfik....

Agnieszka Niesłuchowska Agnieszka Niesłuchowska

Prof. Kazimierz Kik: Teresa Piotrowska to najsłabsze ogniwo nowego rządu

Skład nowego rządu to zaskoczenie z punktu widzenia strategii politycznej. Donald Tusk potrafił....

Aleh Barcewicz Aleh Barcewicz

Mieszkańcy Doniecka przerażeni: zaczyna się tu prawdziwa wojna domowa

Puste ulice, myśliwce i helikoptery nad głowami oraz rebelianci, rabujący sklepy i porywający ich....

Adam Parfieniuk Adam Parfieniuk

Prof. Machnikowski dla WP.PL: terroryści mają quasi-państwo z armią, terytorium i ludnością

W tym tygodniu Barack Obama ogłosił strategię walki z dżihadystami z Państwa Islamskiego, którzy w....

Jadwiga Staniszkis Jadwiga Staniszkis

Jadwiga Staniszkis dla WP.PL: nowe zagrożenie i brak liderów

Obrona przez atak, z traktowaniem - rzeczywistych i wyimaginowanych (jak dziś, w związku z....

Wiesław Dębski Wiesław Dębski

Wiesław Dębski: dobra rada dla Ewy Kopacz na początek jej funkcjonowania

O jednym z polskich premierów jego bliski współpracownik opowiadał, że ulubione bon moty ktoś mu....

Małgorzata Gorol Małgorzata Gorol

Szkocja będzie niepodległa? Referendum zaważy na przyszłości bazy podwodnych okrętów atomowych

To głosowanie może zmienić mapę Europy - już w czwartek, 18 września, mieszkańcy Szkocji zdecydują....

Anna Kalocińska Anna Kalocińska

Te problemy dotyczą wielu matek. Psycholog Agnieszka Stein radzi, jak sobie z nimi radzić

O problemach związanych z macierzyństwem i o tym, jak je rozwiązywać rozmawiamy z psycholog i....

Michał Staniul Michał Staniul

Nigeryjscy islamiści Boko Haram w ofensywie - masakrują kolejne miejscowości

Gdy islamscy fanatycy Boko Haram porwali wiosną kilkaset nigeryjskich uczennic, usłyszał o nich cały....

Łukasz Warzecha Łukasz Warzecha

Łukasz Warzecha dla WP.PL: państwo jest twoim wrogiem

Polskie państwo i jego przedstawiciele traktują spokojnych obywateli jak bandytów i ich kosztem....

Aneta Wawrzyńczak Aneta Wawrzyńczak

Tajemnicza "Lady Al-Kaida" - kim jest kobieta, której uwolnienia żądało Państwo Islamskie?

Ekstremiści z Państwa Islamskiego oferowali niedawno za Pakistankę, Aafię Siddiqui, uwolnienie....

Andrzej Pągowski Andrzej Pągowski

Pągowski w Wirtualnej Polsce komentuje rzeczywistość

Andrzej Pągowski - Absolwent PWSSP w Poznaniu, Wydział Plakatu, dyplom u prof. Waldemara Świerzego....

Jarosław Marczuk Jarosław Marczuk

Relacja z Mariupola dla WP.PL. "Kto miał uciec, już to zrobił. Pozostali przestali się przejmować"

- Jak jesteś z Polski, to prawdy nie napiszesz - mówi mieszkanka ukraińskiego Mariupola i dodaje, że....

Ewa Koszowska Ewa Koszowska

Dr Iwona Paradowska-Stankiewicz o wirusie Ebola: skala zachorowań i zgonów jest ogromna

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała, że obecna epidemia Eboli jest największą i....

Jan Stanisławski Jan Stanisławski

Lokatorzy z piekła rodem. Jak pozbyć się nieuczciwego najemcy?

W dobie coraz bardziej powszechnego wśród Polaków wynajmu mieszkań nieuczciwi najemcy to prawdziwa....

Robert Cheda Robert Cheda

Rosyjska opozycja w rozsypce. Jedynym zagrożeniem dla Putina jest jego wierny elektorat?

Zdziesiątkowana, podzielona i zmuszona do działania w podziemiu. Taka jest realna opozycja w Rosji....

Tomasz Bednarzak Tomasz Bednarzak

Marynarka wojenna USA testuje rakiety, które bronią polskiego wybrzeża

Amerykanie zamierzają przetestować nowoczesne pociski przeciwokrętowe, które już od ponad roku....

Marcin Bartnicki Marcin Bartnicki

Polacy wierzą, że Unia Europejska uratuje gospodarkę... przed polskim rządem?

Ponad połowa Polaków widzi w Unii Europejskiej światowe mocarstwo. Polskie społeczeństwo, jako....

Katarzyna Kwiatkowska Katarzyna Kwiatkowska

Doniecki separatysta dla WP.PL: jeśli wybuchnie wojna domowa, będzie to wina Kijowa

Kilkanaście osób rannych, siedem wziętych do niewoli - to smutny bilans poniedziałkowych wydarzeń w....

Tomasz Otłowski Tomasz Otłowski

"Libia spełnia już kryteria państwa upadłego". To rosnący problem także dla Europy

Libia, jako państwo, w szybkim tempie rozpada się na naszych oczach i przekształca w "czarną dziurę"....

Joanna Stanisławska Joanna Stanisławska

Dr Jarosław Flis dla WP.PL: Kopacz może być mocniejszym premierem niż Tusk

Desygnowana na premiera Ewa Kopacz przedstawiła skład swojego gabinetu. Wyraźna większość ministrów....