Strona główna serwisu
Grzegorz Schetyna szefem MSZ? Paweł Zalewski: uznał, że udźwignie tę misję

Grzegorz Schetyna szefem MSZ? Paweł Zalewski: uznał, że udźwignie tę misję

- Grzegorz uznał, że ma kwalifikacje i kompetencje, żeby tę ważną i niezwykle trudną misję udźwignąć – powiedział Paweł Zalewski w Radiu ZET. – Udźwignie? – zapytała Monika Olejnik. – Powinniśmy mu w tym wszyscy pomagać. Ma wiele cech, które mu pomogą – odpowiedział wymijająco Zalewski.
Grzegorz Schetyna Grzegorz Schetyna ()
Zapytany, czy objęcie przez Grzegorza Schetynę stanowiska nie wynika bardziej z logiki partyjnej niż czynników merytorycznych, Zalewski odpowiedział, że "nie wierzy, żeby głównym powodem pani premier w konstruowaniu rządu były walki frakcyjne".

Dopytywany, czy umie racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego Sikorski nie jest już ministrem spraw zagranicznych, a będzie marszałkiem sejmu, eurodeputowany wyjaśnił, że "dyskusja na temat tego, kto powinien być ministrem spraw zagranicznych miała sens do dzisiaj, bo dziś premier Kopacz przedstawi nowy skład rządu".

"To wyzwanie dla Schetyny"


Zalewski dodał, że rząd pracował w trudnej sytuacji międzynarodowej. - Naszym zadaniem będzie wspieranie tego rządu w bardzo ważnych obszarach: aby zneutralizować zagrożenia ze strony Rosji oraz w Unii Europejskiej, która odeszła od Partnerstwa Wschodniego, głównie pod wpływem Niemiec – mówił.

-
Musimy wrócić do tej polityki wspierania reform na Ukrainie. To niezwykle istotne zadanie dla Grzegorza Schetyny i ja, jeśli tylko on będzie potrzebował pomocy, będę mu w tym pomagał Paweł Zalewski
Musimy wrócić do tej polityki wspierania reform na Ukrainie. To niezwykle istotne zadanie dla Grzegorza Schetyny i ja, jeśli tylko on będzie potrzebował pomocy, będę mu w tym pomagał – dodał były eurodeputowany.

Źródło: Radio ZET
Radio Zet

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (22)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
8
~aaa 2014-09-19 (09:51) 3 godziny i 23 minut temu

Grzesiu sprawia wrażenie wystraszonego chłopca. I on ma być Ministrem Spraw Zagranicznych? W ogóle zapowiada się kiepski RZĄD.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~diopo 2014-09-19 (09:38) 3 godziny i 36 minut temu

A jak tam języki u Schetyny?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
6
~tsr 2014-09-19 (09:57) 3 godziny i 17 minut temu

Przecież Polska nie prowadzi żadnej własnej polityki zagranicznej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ministrem w MSZ może być krowa albo kucharka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji