Strona główna serwisu
Groźne meduzy u wybrzeży Hiszpanii

Groźne meduzy u wybrzeży Hiszpanii

Odpoczywający na północy Hiszpanii muszą, mimo upału, zrezygnować z morskich kąpieli. Do tamtejszych plaż dotarły ławice parzących meduz. Zauważono też tzw. portugalskiego żeglarza - groźną aretuzę, której oparzenie może być nawet śmiertelne.
Żeglarz portugalski ma silne parzydełka, które mogą być groźne dla człowieka Żeglarz portugalski ma silne parzydełka, które mogą być groźne dla człowieka ()
Opalający się na plażach Asturii, na północy Hiszpanii, muszą się zadowolić morską bryzą, bo na wielu z nich ustawiono tablice informujące o zakazie kąpieli. Do plaż zbliżyły się ławice parzących meduz, potocznie zwanych w Hiszpanii "żarówkami", bo ich organizm jest zdolny do świecenia w ciemności.

- Meduzy są kilkaset metrów od plaż, ale wiatr je spycha w stronę piasku. Takiego ich zagęszczenia w Morzu Kantabryjskim jeszcze nie widzieliśmy - mówi biolog Luis Laira. Blisko brzegu zauważono też „żeglarza portugalskiego” - aretuzę, której oparzenie może być groźne nawet dla życia człowieka.

Biolodzy narzekają, że obecność tych organizmów nie tylko jest niebezpieczna dla człowieka, ale też dla ryb. Meduzy i aretuzy żywią się bowiem tym samym co ryby planktonem.

IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (13)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
muminka 2012-08-23 (12:52) 4 godziny i 53 minut temu

taki piękny stwór a taki groźny!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~sdv 2012-08-23 (12:44) 5 godzin i 1 minutę temu
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
~Madziula 2012-08-23 (14:03) 3 godziny i 42 minut temu

Tam pisze AsturiI !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji