więcej

Groźne meduzy u wybrzeży Hiszpanii.

IAR |  dodane 2012-08-23 (12:05) 2 lata 22 dni 17 godzin i 56 minut temu
drukuj


Żeglarz portugalski ma silne parzydełka, które mogą być groźne dla człowieka
Żeglarz portugalski ma silne parzydełka, które mogą być groźne dla człowieka opinie
Odpoczywający na północy Hiszpanii muszą, mimo upału, zrezygnować z morskich kąpieli. Do tamtejszych plaż dotarły ławice parzących meduz. Zauważono też tzw. portugalskiego żeglarza - groźną aretuzę, której oparzenie może być nawet śmiertelne.

Opalający się na plażach Asturii, na północy Hiszpanii, muszą się zadowolić morską bryzą, bo na wielu z nich ustawiono tablice informujące o zakazie kąpieli. Do plaż zbliżyły się ławice parzących meduz, potocznie zwanych w Hiszpanii "żarówkami", bo ich organizm jest zdolny do świecenia w ciemności.

- Meduzy są kilkaset metrów od plaż, ale wiatr je spycha w stronę piasku. Takiego ich zagęszczenia w Morzu Kantabryjskim jeszcze nie widzieliśmy - mówi biolog Luis Laira. Blisko brzegu zauważono też „żeglarza portugalskiego” - aretuzę, której oparzenie może być groźne nawet dla życia człowieka.

Biolodzy narzekają, że obecność tych organizmów nie tylko jest niebezpieczna dla człowieka, ale też dla ryb. Meduzy i aretuzy żywią się bowiem tym samym co ryby planktonem.

(pp)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 4 33.33%
nie 8 66.67%

Przeczytaj też

Mordercze meduzy w Morzu Śródziemnym

dodane 2010-08-16 (12:36) 4 lata 29 dni 17 godzin i 25 minut temu

W innych serwisach


Opinie (13)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
5
~zenek 2012-08-23 (13:27) 2 lata 22 dni 16 godzin i 34 minuty temu

na plazach Austrii?

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

1
1
~Madziula 2012-08-23 (14:03) 2 lata 22 dni 15 godzin i 58 minut temu

Tam pisze AsturiI !!!

odpowiedz

0
0
~marcia 2012-08-23 (13:50) 2 lata 22 dni 16 godzin i 11 minut temu

zanek...przeczytaj dobrze hehehe

odpowiedz

0
0
~LovePorto 2012-08-23 (13:49) 2 lata 22 dni 16 godzin i 12 minut temu

Kiedy taka meduza wyląduje na plaży należy ją przysypac piaskiem i wbić w nią dość wysoki kij. To znak dla innych. Przypływ zrobi resztę. Osobiście widziałem na plażach Algarve półmetrowe osobniki.

odpowiedz

0
0
~KFOP 2012-08-23 (13:35) 2 lata 22 dni 16 godzin i 26 minut temu

ROUNDUP i jest git :)

odpowiedz

3
0
muminka 2012-08-23 (12:52) 2 lata 22 dni 17 godzin i 9 minut temu

taki piękny stwór a taki groźny!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
5
~masakra 2012-08-23 (12:47) 2 lata 22 dni 17 godzin i 14 minut temu

ojaa! moje zycie stracilo sens trauma niemozliwa to prawdziwy armagedon ,,na dodatek slonce ma wybuchnac juz niedlugo za 5 miliardow lat !!

odpowiedz

1
0
~sdv 2012-08-23 (12:44) 2 lata 22 dni 17 godzin i 17 minut temu

fajne breloczki

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Ministerstwo obrony Ukrainy: państwa NATO już zaczęły dostarczać nam broń
dodane 2014-09-14 (19:31) 10 godzin i 30 minut temu

Tragiczny skok ze spadochronem. Nie żyje prezes portu lotniczego w Łodzi
dodane 2014-09-14 (20:36) 9 godzin i 25 minut temu

Angela Merkel wzywa Niemców do walki z antysemityzmem
dodane 2014-09-14 (21:06) 8 godzin i 55 minut temu

Ewa Kopacz zapowiada: nazwiska ministrów jako pierwszy pozna prezydent
dodane 2014-09-14 (18:55) 11 godzin i 6 minut temu

Rada Bezpieczeństwa Ukrainy: Rosja wstrzymała wycofywanie wojsk
dodane 2014-09-12 (16:38) 2 dni 13 godzin i 23 minuty temu

Ukraińscy żołnierze i prorosyjscy separatyści wymienili zakładników
dodane 2014-09-12 (14:17) 2 dni 15 godzin i 44 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy Twoim zdaniem Ewa Kopacz będzie lepszym premierem niż Donald Tusk?

liczba oddanych głosów: 14630