więcej

Co ich czeka w 2013 roku? Zobacz, co mówią karty tarota.

Agnieszka Niesłuchowska

wp.pl |  dodane 2012-12-27 (09:00) 1 rok 9 miesięcy 24 dni 1 godzinę i 44 minuty temu
drukuj
Donald Tusk i Jarosław Kaczyński
Politycy będą kalkulować, zastanawiać się nad swoimi decyzjami, działaniami, których skutek odczujemy dopiero w 2014 roku

Anna Świerczewska, tarocistka

Czym zaskoczą nas w przyszłym roku politycy? Czy gwiazdy będą im sprzyjać w życiu prywatnym i zawodowym przez najbliższe dwanaście miesięcy? Anna Świerczewska, tarociska, uchyla rąbek tajemnicy!

Rok 2013 – rok wstrzymanych decyzji

Zbliżający się rok, to, według numerologii, rok o wibracji liczby 6. Co oznacza „szóstka”? Jak przekonuje Anna Świerczewska, to cyfra doskonała: - Kojarzy się sześcioma dniami stworzenia świata, gwiazdą sześcioramienną, sześcioma kierunkami, na które będziemy się rozglądać przez cały rok (przód, tył, góra, dół, prawo, lewo). W tarocie, szósty arkan to karta pod nazwą „kochankowie”, która symbolizuje czas trudnych decyzji, niemocy, rozkroku między sercem a rozumem: – To będzie rok słów, pomysłów, z których absolutnie nic nie wyniknie, rok wstrzymanych decyzji. Etap przygotowawczy do radykalnych zmian, które niczym kosa, wkroczą wraz z 2014 rokiem – mówi tarocistka.

Partie polityczne nie będą wychylać się z nowymi inicjatywami, blokowani z jednej strony odpowiedzialnością, z drugiej - strachem. Nie będzie to jednak czas jałowy. – Politycy będą kalkulować, zastanawiać się nad swoimi decyzjami, działaniami, których skutek odczujemy dopiero w 2014 roku – podkreśla Świerczewska. Jeśli ktoś myśli, że 2013 roku czeka nas wysyp nowych partii, jest w błędzie. - Scena polityczna zostanie wywrócona dopiero na przełomie 2014 i 2015 roku – mówi Świerczewska.

Najwięcej zawirowań czeka nas w mieszkalnictwie. - Duży niepokój będą odczuwać osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny. Pojawią się problemy, które utrudnią im spłacanie rat. Sytuacja finansowa wielu gospodarstw domowych będzie się pogarszać – akcentuje tarocistka. Dodaje, że lęk Polaków może wywołać zapowiedź kolejnych zmian w systemie emerytalnym. – Na tym tle może dochodzić do buntów społecznych, ale ich eskalacja nastąpi dopiero za rok.

Z astrologicznego punktu widzenia, od wiosny 2013 roku wejdziemy w fazę Księżyca. Co to oznacza? – Księżyc symbolizuje mroczność. A z tym mogą się wiązać anomalia pogodowe – powodzie, wichury. Temat wody, a więc – powodzi będzie dominujący – twierdzi Anna Świerczewska. Jak uspokaja tarocistka, ataki terrorystyczne nam nie grożą: – Bardziej narażone są na nie Niemcy i Wielka Brytania.

Czego w nadchodzącym roku mogą spodziewać się czołowi polscy politycy? Oto prognoza przygotowana przez Annę Świerczewską.

Bronisław Komorowski – umocni swoją pozycję

Prezydent może zacierać ręce. To będzie najlepszy rok od lat. Według tarocistki, Bronisław Komorowski umocni swoją pozycję. Większość podejmowanych przez niego decyzji będzie strzałem w dziesiątkę. Będzie płynął na fali sukcesu, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Niewykluczone, że zdarzy mu się jakaś wpadka, przejęzyczenie, nie wpłynie to jednak na jego wizerunek. Słupki sondażowe pójdą w górę. Prezydent przygotowuje grunt pod drugą kadencję.

Janusz Palikot – „wyłoży się” na wspieraniu Kwaśniewskiego

Z premedytacją będzie wkładał rękę w ogień, poruszał tematy tabu, co ostatecznie Polakom przestanie się podobać. Zarówno jego wizerunek, jak i struktura jego formacji może zadrżeć w posadach wiosną 2013 roku. Wtedy nastąpi zmiana nazwy ugrupowania, a w dalszej przyszłości – szykuje się wymiana przywódcy. Jak się okaże w niedalekiej perspektywie – relacje z Aleksandrem Kwaśniewskim okażą się dla Palikota zgubne. Były prezydent wykorzysta grunt, który przygotuje mu Palikot, żeby pójść dalej samemu. Lider może być tylko jeden i będzie nim Kwaśniewski. Gwiazda Palikota zgaśnie. - Za kilka lat panowie nie będą chcieli nawet wspominać swojej znajomości. Drzwi zostaną definitywnie zamknięte – zapowiada Świerczewska.

Aleksander Kwaśniewski – rok sukcesów

To urodzony przywódca, człowiek pomysłowy, inteligentny, jasno określające cele, zależy mu na sile i jedności Europy. Czeka go rok pełen pracy i sukcesów międzynarodowych. To moment, na który przygotowywał się latami. Przygotowuje się do wystawienia swojej listy do PE, a w przyszłości będzie liderem partii, której członkowie mogą wywodzić się z Ruchu Palikota. - Palikot nie zdaje sobie sprawy, jak wielkiego formatu politykiem jest Kwaśniewski - były prezydent wybije się na nim, jak na trampolinie – podkreśla tarocistka.

Leszek Miller – miękkie lądowanie

2013 rok przejdzie łagodnie, bez większych zawirowań w życiu zawodowym. Pokaże się jako silny przywódca z własnym zdaniem. Nawet, jeśli jego partia nie zyska w sondażach, sam Miller będzie miał dobre notowania. SLD pod jego przywództwem nie upadnie, przeżyje raczej miękkie lądowanie. Anna Świerczewska ocenia, że lider Sojuszu, nie ma ambicji międzynarodowych: - Nie sądzę, by chciał jeszcze wyjechać poza granice kraju. To, co osiągnął w kraju, to dla niego wystarczająco dużo.

Jarosław Kaczyński – udowodni, że nie boi się ryzyka

Wiosną będzie w gorszej formie fizycznej. W polityce – to rok trafnych posunięć. Wykaże się mądrością, powagą, elokwencją, inteligencją, bystrością w podejmowaniu decyzji. Kolejny raz udowodni, że nie boi się ryzyka. Brutalnie nazwie rzeczy po imieniu, ale, paradoksalnie, większość społeczeństwa zgodzi się z wysuwanymi przez niego argumentami. Niewykluczone że na przełomie marca i kwietnia dojdzie do wewnętrznych tarć w PiS, ale jesienią partia wzmocni się. Sondaże poszybują w górę.

Donald Tusk – zmęczony i sfrustrowany premierostwem

Premier będzie coraz bardziej zmęczony funkcją premiera. W jego działaniach pojawi się chaos i frustracja. Na światło dzienne wyjdą afery związane z nim lub jego najbliższymi, które rzucą cień na jego wizerunek. W wielu niewygodnych kwestiach zachowa milczenie lub, z miną pokerzysty, będzie próbował je omijać. Kierowana przez niego partia jesienią osiągnie najniższe notowania. Tusk „odbije się” dopiero w 2014 roku. W przyszłości będzie chciał się zaangażować w politykę unijną. Jak mówi tarocistka, jest bardzo prawdopodobne, że wyjedzie z kraju.

Zbigniew Ziobro – wejdzie do PE na styk

Kierowanie partią go uwiera, jest bardziej nastawiony na sprawy polityki zagranicznej, ma ambicje umocnienia swojego wizerunku polityka międzynarodowego. W 2014 roku, w wyborach do PE, lista Solidarnej Polski ledwo przekroczy próg. Będzie szukał porozumienia z politykami międzynarodowego formatu, niespecjalnie będzie interesował się tym, co dzieje się w kraju. W przyszłości uda mu się zrealizować plany i osiągnie sukces na niwie międzynarodowej. Niewykluczone, że zostanie ambasadorem lub konsulem.

Janusz Piechociński – tak szybko jak wszedł na podium, tak z niego spadnie

Nowy szef ludowców będzie miał nie lada problem z pogodzeniem ról wicepremiera, szefa resortu gospodarki i lidera partii. –Tak szybko jak wszedł na podium, tak z niego spadnie – prognozuje tarocistka. Choć przed wyborami partyjnymi zapewniał, że sprawy PSL będą dla niego priorytetem, w praktyce – stopniowo zaczną schodzić na dalszy plan i ustępować miejsca zaangażowaniu w pracę resortu. W efekcie Stronnictwo na tym ucierpi. Jakim będzie ministrem i czy przedsiębiorcy go pokochają? - Ma zacięcie na lidera, ale okaże się, że przewleka sprawy, nie pali się do reform, zmian, boi się odpowiedzialności. Przedsiębiorcy nie będą go nosić na rękach i zatęsknią za Waldemarem Pawlakiem – mówi Anna Świerczewska. Piechociński nie zdaje sobie sprawy, ile faktów z jego życia prywatnego, niekoniecznie tych dobrych, zostanie ujawnionych. Niewykluczone, że jedno z jego dzieci zaangażuje się w politykę.

Waldemar Pawlak – spółki będą się o niego bić

Zmiany w kierownictwie PSL, okażą się dla niego zbawienne, a wiosna będzie wyjątkowo łaskawa. Z łatwością wejdzie w nowe struktury, nawiąże kontakty, wykaże się dużą wiedzą, mądrością, wiele spółek będzie się o niego bić. To, co go spotkało jesienią w polityce, utwierdzi go w przekonaniu, że lepszej decyzji jak odejście z rządu, nie mógł podjąć. – Finalnie, osiądzie w biznesie, polityka nie będzie mu już do niczego potrzebna – podsumowuje tarocistka.

Anna Świerczewska jest tarocistką i astropsychologiem. Specjalizuje się w doradztwie opartym na interpretacji kart tarota oraz numerologii, astrologii i innych dziedzinach wiedzy ezoterycznej. Zobacz także: Astarot.pl

Notowała: Agnieszka Niesłuchowska, Wirtualna Polska


Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 92 15.31%
nie 509 84.69%

Przeczytaj też

Polityczne podsumowanie roku 2012, czyli najwięksi wygrani i przegrani

aktualizacja 2012-12-31 (08:15) 1 rok 9 miesięcy 20 dni 2 godziny i 29 minut temu

Prezydent w 2012 roku podpisał 126 ustaw, złożył 17 wizyt za granicą

dodane 2012-12-30 (13:00) 1 rok 9 miesięcy 20 dni 21 godzin i 44 minuty temu

CBOS: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej najważniejszym wydarzeniem 2012 roku

dodane 2012-12-28 (11:50) 1 rok 9 miesięcy 22 dni 22 godziny i 54 minuty temu

Andrzej Rychard: politykiem mijającego roku był premier Donald Tusk

dodane 2012-12-28 (11:21) 1 rok 9 miesięcy 22 dni 23 godziny i 23 minuty temu

Politolog Francis Fukuyama: Polska musi przestać patrzeć w przeszłość

aktualizacja 2012-12-28 (09:41) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 1 godzinę i 3 minuty temu

W jaki sposób spędzają święta polscy politycy?

dodane 2012-12-23 (12:05) 1 rok 9 miesięcy 27 dni 22 godziny i 39 minut temu

CBOS: 49 proc. uważa, że koalicja PO-PSL dotrwa do końca kadencji

dodane 2012-12-21 (13:23) 1 rok 9 miesięcy 29 dni 21 godzin i 21 minut temu

Grzegorz Osiecki: ten rok to będzie test dla Tuska

dodane 2012-12-20 (12:18) 1 rok 10 miesięcy 22 godziny i 26 minut temu

Bronisław Komorowski nadal liderem zaufania społecznego; Jarosław Kaczyński daleko w tyle

dodane 2012-12-17 (12:23) 1 rok 10 miesięcy 3 dni 22 godziny i 21 minut temu

W innych serwisach

  • Horoskop: Tarot
  • Bloog.pl: ANDRZEJKOWE WRÓŻBY
  • Pytamy.pl: nowy rok
  • Film: Jarosław Kaczyński

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (593)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

5
3
~Mistyk 2013-01-02 (20:02) 1 rok 9 miesięcy 18 dni 14 godzin i 42 minuty temu

Wyjątkowo trafne predykacje Pani Anny Świerczewskiej. Energia płynie przez jej dłonie, trzustkę i oczy. Proszę szanownych internautów o zwrócenie szczególnej uwagi na tą prognozę!!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~gabi 2013-04-06 (21:14) 1 rok 6 miesięcy 14 dni 13 godzin i 30 minut temu

wp.pl podrzuciła mi koleżanka. Gdyby nie to, że jej bardzo ufam, adres rzuciłabym w kąt. Cóż miałam do stracenia... Już i tak tonęłam w problemach. Napisałam. Jakież było moje zdumienie i męża, gdy podpowiedziała mi od czego mam zacząć zmiany. W ciągu pół roku spłaciłam długi, mało tego, powoli zaczynam budowę domu...Szczerze polecam: annatur.adm@wp.pl

odpowiedz

1
0
~Smok 2013-02-07 (01:06) 1 rok 8 miesięcy 14 dni 9 godzin i 38 minut temu

Dobre oddanie rzeczywistości.

odpowiedz

16
7
~max 2013-01-04 (10:49) 1 rok 9 miesięcy 16 dni 23 godziny i 55 minut temu

Tylko DURNIE i PSYCHOLE wierza w tarot !!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~Sergjej 2013-02-07 (00:55) 1 rok 8 miesięcy 14 dni 9 godzin i 49 minut temu

Nie jest to pierwsza przepowiednia tarocistki Świerczewskiej na temat przyszłości kraju.O dziwo jej przepowiednie się sprawdzają.szacun

odpowiedz

3
0
~~~ 2013-01-17 (12:59) 1 rok 9 miesięcy 3 dni 21 godzin i 45 minut temu

wszyscy powinni stanac przed plutonem egzekucyjnym i tyle.

odpowiedz

28
7
~rzetelny 2013-01-10 (16:07) 1 rok 9 miesięcy 10 dni 18 godzin i 37 minut temu

Tusk moralnie i etycznie zniszczył Polskę,wyprzedał również.... najprawdopodobniej czeka go długie więzienie?CZEGO MU NIE ŻYCZĘ.(niech tylko zmieni sie opcja polityczna .... co jest bardzo możliwe, prawie w 100%. bo naród się buntuje i grozi nam olbrzymi wybuch niezadowolenia społecznego, a natomiast Jarosław Kaczyński może zostać prezydentem?. Nie popieram PiSu , ale Tusk to anarchista , najgorszy premier wszech czasów .Kopie uczciwych Polaków jak piłkę nożną . Precz z Tuskiem. To nie są słowa nienawiści, to jest aksjomatyczna prawda , a prawda nie może być słowem nienawiści .Jako człowieka można go nawet lubić.Tylko niwiadomo za co? NA PREMIERA Tusk nie pasuje Polakom... I NIE MA ZA GROSZ DYPLOMACJI , BO SAM UŻYWA JĘZYKA NIENAWIŚCI I NIE MA SAMOKRYTYKI. PROSZĘ PRZECZYTAĆ W PODRĘCZNIKU O OSOBACH ,KTÓRE NIE POSIADAJĄ SAMOKRYTYKI. TUSK DLA DOBRA SPOŁECZEŃSTWA POLSKIEGO I DLA SIEBIE POWINIEN PODAĆ SIĘ DO DYMISJI

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~g 2013-01-15 (18:09) 1 rok 9 miesięcy 5 dni 16 godzin i 35 minut temu

Tuska wyraz twarzy wszystko mowi co nas czeka.

odpowiedz

1
0
~marko 2013-01-14 (18:12) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 16 godzin i 32 minuty temu

Cieszę się z wróżb Anny Świerczewskiej, bo to taka druga Staniszkis. Co przepowie, to jest wręcz odwrotnie. Szczególnie podobają mi się jej prognozy dotyczące Kaczyńskiego i PiS-u.

odpowiedz

10
15
~jaro 2013-01-12 (16:15) 1 rok 9 miesięcy 8 dni 18 godzin i 29 minut temu

moje karty mówią żę Kaczyński z żydem Rydzykiem będą w więzieniu za aferę stulecia jaką jest woda termalna w Toruniu

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
2
~Death 2013-01-12 (19:34) 1 rok 9 miesięcy 8 dni 15 godzin i 10 minut temu

Mam nadzieje ,ze uslysze o naglej smierci pewnego pana z ekipy antypolskiego rzadu!

odpowiedz

3
0
~POLAK 2013-01-12 (18:08) 1 rok 9 miesięcy 8 dni 16 godzin i 36 minut temu

Włśnie co ich czeka jak wylecą, czy wreszczie dopadnie ich sprawiedliwość napewno będą mieli po kilka spraw naraz jeden za synka AMBERGOLD i LOT między innymi, a drugi za zmowe z Rydzykiem umowy na wyłudzenie kasy państwowej na te odwierty itd. Wsadzić ich i zobaczymy jak będą sypać co się jeszcze dowiemy.....

odpowiedz

8
1
~KRISISS 2013-01-12 (18:07) 1 rok 9 miesięcy 8 dni 16 godzin i 37 minut temu

na tym zdjęciu ten palant PO lewej wygląda jak z SS

odpowiedz

36
6
~Ob. Server 2013-01-03 (18:59) 1 rok 9 miesięcy 17 dni 15 godzin i 45 minut temu

w III RP Tuska KAŻDA instytucja tylko patrzy jak was zrobić w h.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
6
~kimo 2013-01-12 (17:46) 1 rok 9 miesięcy 8 dni 16 godzin i 58 minut temu

kaczor i elokwencja ma się tak jak piernik do wiatraka (napisane bardzo delikatnie),logiki to niego szukać z wojskowym szperaczem. Razem ze swoją świtą powinni mieć wykupiony abonament u psychoanalityka na 10 lat i wizyta codziennie nie krócej jak 5 h.

odpowiedz

7
13
~jozek 2013-01-12 (16:16) 1 rok 9 miesięcy 8 dni 18 godzin i 28 minut temu

z moich kart wynika że się Jarek powiesi

odpowiedz

41
14
~gregereg 2013-01-03 (14:08) 1 rok 9 miesięcy 17 dni 20 godzin i 36 minut temu

oblicze rudego szatana, ten nienawistnie antypolski wyraz twarzy

odpowiedz

10
3
~miotła 2013-01-10 (15:41) 1 rok 9 miesięcy 10 dni 19 godzin i 3 minuty temu

Ta tarociara na Miotle odleci na Marsa!!!!!!!!!!!

odpowiedz

10
6
~xxx 2013-01-10 (15:19) 1 rok 9 miesięcy 10 dni 19 godzin i 25 minut temu

tussk lepszy od kaczki nigdy w zyciu

odpowiedz

15
29
~edek 2013-01-04 (10:38) 1 rok 9 miesięcy 17 dni i 6 minut temu

Jaroslaw Ka strzeli kopytami w kalendarz w 2013 hehe

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Agnieszka Niesłuchowska

Agnieszka Niesłuchowska - z Wirtualną Polską związana od 2005 roku. Szlify zdobywała w Radiu PiN i Radiu Wawa. W 2008 roku została wyróżniona w konkursie dla dziennikarzy "Równe i równiejsi"; zorganizowanym przez Feminotekę, a współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej.

Najważniejsze wiadomości

Sikorski o rozmowie z Politico: niektóre moje słowa zostały nadinterpretowane
dodane 2014-10-20 (23:05) 11 godzin i 39 minut temu

materiał wideo

Oscar de la Renta nie żyje
dodane 2014-10-21 (05:23) 5 godzin i 21 minut temu

Agencja AP: USA wypłaca emerytury wydalonym nazistom
dodane 2014-10-20 (21:38) 13 godzin i 6 minut temu

Polscy lekarze postawili na nogi sparaliżowanego mężczyznę
dodane 2014-10-21 (02:37) 8 godzin i 7 minut temu

Rosyjska prasa: Szwedzi znaleźli powód, żeby się zbroić
dodane 2014-10-20 (09:35) 1 dzień 1 godzinę i 9 minut temu

Zmarł znany astronom i astrofizyk prof. Janusz Gil
dodane 2014-10-20 (09:30) 1 dzień 1 godzinę i 14 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Komentują dla nas

Jan Stanisławski Jan Stanisławski

Lokatorzy z piekła rodem. Jak pozbyć się nieuczciwego najemcy?

W dobie coraz bardziej powszechnego wśród Polaków wynajmu mieszkań nieuczciwi najemcy to prawdziwa....

Aneta Wawrzyńczak Aneta Wawrzyńczak

To nie jest region dla chrześcijan. Exodus wyznawców Chrystusa na Bliskim Wschodzie

Zero. Tyle już za pokolenie-dwa może zostać po chrześcijanach na Bliskim Wschodzie. Padają oni....

Agnieszka Niesłuchowska Agnieszka Niesłuchowska

Agnieszka Kasińska-Metryka o wpadce Sawickiego: PSL jest silny, sprawa rozejdzie się po kościach

- Wpadka Marka Sawickiego przypomina gafę Włodzimierza Cimoszewicza sprzed lat. Tyle że Cimoszewicz....

Jadwiga Staniszkis Jadwiga Staniszkis

Jadwiga Staniszkis dla WP.PL: nowe zagrożenie i brak liderów

Obrona przez atak, z traktowaniem - rzeczywistych i wyimaginowanych (jak dziś, w związku z....

Wiesław Dębski Wiesław Dębski

Wiesław Dębski dla WP.PL: Mocne słowa Kopacz. Tusk się zdziwił i uniósł brwi

- Donald, to ja stoję na czele rządu, nowego polskiego rządu i biorę za ten rząd pełną....

Robert Cheda Robert Cheda

Czy Państwo Islamskie zagrozi Rosji i Wspólnocie Niepodległych Państw?

Rosja niejednokrotnie ostrzegała Zachód przed globalną niestabilnością, którą niesie ze sobą....

Ewa Koszowska Ewa Koszowska

Prof. Janusz Danecki o dżihadzie: ekstremiści nie mają szans w tym świecie

Ekstremiści zajmują kolejne terytoria, mordują nie-muzułmanów. Czy dżihad dotrze również do Europy....

Dominika Leonowicz Dominika Leonowicz

Zmiany, które wprowadziły chaos do szkół

Podręcznik pisany na kolanie, zmiany wprowadzane w pośpiechu, a to wszystko pewnie za sprawą wyborów....

Marcin Bartnicki Marcin Bartnicki

Polacy wierzą, że Unia Europejska uratuje gospodarkę... przed polskim rządem?

Ponad połowa Polaków widzi w Unii Europejskiej światowe mocarstwo. Polskie społeczeństwo, jako....

Anna Kalocińska Anna Kalocińska

Te problemy dotyczą wielu matek. Psycholog Agnieszka Stein radzi, jak sobie z nimi radzić

O problemach związanych z macierzyństwem i o tym, jak je rozwiązywać rozmawiamy z psycholog i....

Michał Staniul Michał Staniul

Nieprzewidywalna karuzela wyborcza w Brazylii. Jeden z najważniejszych krajów świata na rozdrożu

"Nowym prezydentem Brazylii na pewno będzie kobieta" - stwierdzała amerykańska telewizja CNN tuż....

Małgorzata Gorol Małgorzata Gorol

Szkocja będzie niepodległa? Referendum zaważy na przyszłości bazy podwodnych okrętów atomowych

To głosowanie może zmienić mapę Europy - już w czwartek, 18 września, mieszkańcy Szkocji zdecydują....

Bogdan Góralczyk Bogdan Góralczyk

Geostrategiczna rozgrywka: Atlantyk czy Pacyfik?

Czy na naszych oczach świat wkracza w nową zimną wojnę, której osiami sporu są Atlantyk i Pacyfik....

Joanna Stanisławska Joanna Stanisławska

Patryk Vega dla WP.PL: dziennikarze dostali embargo na mój film. To zasługa służb

- Telewizyjni dziennikarze polityczni dostali embargo na mój film. Kilka stacji TV w ciągu jednego....

Katarzyna Kwiatkowska Katarzyna Kwiatkowska

Doniecki separatysta dla WP.PL: jeśli wybuchnie wojna domowa, będzie to wina Kijowa

Kilkanaście osób rannych, siedem wziętych do niewoli - to smutny bilans poniedziałkowych wydarzeń w....

Łukasz Warzecha Łukasz Warzecha

Każdy z nas jest złodziejem

Znakomity amerykański pisarz SF Philip K. Dick opisał w powieści "Raport mniejszości" świat, w....

Tomasz Otłowski Tomasz Otłowski

"Libia spełnia już kryteria państwa upadłego". To rosnący problem także dla Europy

Libia, jako państwo, w szybkim tempie rozpada się na naszych oczach i przekształca w "czarną dziurę"....

Andrzej Pągowski Andrzej Pągowski

Pągowski w Wirtualnej Polsce komentuje rzeczywistość

Andrzej Pągowski - Absolwent PWSSP w Poznaniu, Wydział Plakatu, dyplom u prof. Waldemara Świerzego....

Jarosław Marczuk Jarosław Marczuk

Relacja z Mariupola dla WP.PL. "Kto miał uciec, już to zrobił. Pozostali przestali się przejmować"

- Jak jesteś z Polski, to prawdy nie napiszesz - mówi mieszkanka ukraińskiego Mariupola i dodaje, że....

Tomasz Bednarzak Tomasz Bednarzak

Globalne nuklearne rozbrojenie to utopia. Atomowy wyścig zbrojeń trwa w najlepsze

Podjęta kilka tygodni temu przez USA decyzja o wartej bilion dolarów modernizacji arsenału jądrowego....

Adam Parfieniuk Adam Parfieniuk

40 dni bez Kim Dzong Una. Jak Korea Północna radziła sobie bez swojego dyktatora?

40 dni - tyle trwała absencja Kim Dzong Una, dyktatora Korei Północnej. Przez ten czas światowe....

Aleh Barcewicz Aleh Barcewicz

Mieszkańcy Doniecka przerażeni: zaczyna się tu prawdziwa wojna domowa

Puste ulice, myśliwce i helikoptery nad głowami oraz rebelianci, rabujący sklepy i porywający ich....