więcej

Co ich czeka w 2013 roku? Zobacz, co mówią karty tarota.

Agnieszka Niesłuchowska

wp.pl |  dodane 2012-12-27 (09:00) 1 rok 8 miesięcy 25 dni 9 godzin i 7 minut temu
drukuj
Donald Tusk i Jarosław Kaczyński
Politycy będą kalkulować, zastanawiać się nad swoimi decyzjami, działaniami, których skutek odczujemy dopiero w 2014 roku

Anna Świerczewska, tarocistka

Czym zaskoczą nas w przyszłym roku politycy? Czy gwiazdy będą im sprzyjać w życiu prywatnym i zawodowym przez najbliższe dwanaście miesięcy? Anna Świerczewska, tarociska, uchyla rąbek tajemnicy!

Rok 2013 – rok wstrzymanych decyzji

Zbliżający się rok, to, według numerologii, rok o wibracji liczby 6. Co oznacza „szóstka”? Jak przekonuje Anna Świerczewska, to cyfra doskonała: - Kojarzy się sześcioma dniami stworzenia świata, gwiazdą sześcioramienną, sześcioma kierunkami, na które będziemy się rozglądać przez cały rok (przód, tył, góra, dół, prawo, lewo). W tarocie, szósty arkan to karta pod nazwą „kochankowie”, która symbolizuje czas trudnych decyzji, niemocy, rozkroku między sercem a rozumem: – To będzie rok słów, pomysłów, z których absolutnie nic nie wyniknie, rok wstrzymanych decyzji. Etap przygotowawczy do radykalnych zmian, które niczym kosa, wkroczą wraz z 2014 rokiem – mówi tarocistka.

Partie polityczne nie będą wychylać się z nowymi inicjatywami, blokowani z jednej strony odpowiedzialnością, z drugiej - strachem. Nie będzie to jednak czas jałowy. – Politycy będą kalkulować, zastanawiać się nad swoimi decyzjami, działaniami, których skutek odczujemy dopiero w 2014 roku – podkreśla Świerczewska. Jeśli ktoś myśli, że 2013 roku czeka nas wysyp nowych partii, jest w błędzie. - Scena polityczna zostanie wywrócona dopiero na przełomie 2014 i 2015 roku – mówi Świerczewska.

Najwięcej zawirowań czeka nas w mieszkalnictwie. - Duży niepokój będą odczuwać osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny. Pojawią się problemy, które utrudnią im spłacanie rat. Sytuacja finansowa wielu gospodarstw domowych będzie się pogarszać – akcentuje tarocistka. Dodaje, że lęk Polaków może wywołać zapowiedź kolejnych zmian w systemie emerytalnym. – Na tym tle może dochodzić do buntów społecznych, ale ich eskalacja nastąpi dopiero za rok.

Z astrologicznego punktu widzenia, od wiosny 2013 roku wejdziemy w fazę Księżyca. Co to oznacza? – Księżyc symbolizuje mroczność. A z tym mogą się wiązać anomalia pogodowe – powodzie, wichury. Temat wody, a więc – powodzi będzie dominujący – twierdzi Anna Świerczewska. Jak uspokaja tarocistka, ataki terrorystyczne nam nie grożą: – Bardziej narażone są na nie Niemcy i Wielka Brytania.

Czego w nadchodzącym roku mogą spodziewać się czołowi polscy politycy? Oto prognoza przygotowana przez Annę Świerczewską.

Bronisław Komorowski – umocni swoją pozycję

Prezydent może zacierać ręce. To będzie najlepszy rok od lat. Według tarocistki, Bronisław Komorowski umocni swoją pozycję. Większość podejmowanych przez niego decyzji będzie strzałem w dziesiątkę. Będzie płynął na fali sukcesu, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Niewykluczone, że zdarzy mu się jakaś wpadka, przejęzyczenie, nie wpłynie to jednak na jego wizerunek. Słupki sondażowe pójdą w górę. Prezydent przygotowuje grunt pod drugą kadencję.

Janusz Palikot – „wyłoży się” na wspieraniu Kwaśniewskiego

Z premedytacją będzie wkładał rękę w ogień, poruszał tematy tabu, co ostatecznie Polakom przestanie się podobać. Zarówno jego wizerunek, jak i struktura jego formacji może zadrżeć w posadach wiosną 2013 roku. Wtedy nastąpi zmiana nazwy ugrupowania, a w dalszej przyszłości – szykuje się wymiana przywódcy. Jak się okaże w niedalekiej perspektywie – relacje z Aleksandrem Kwaśniewskim okażą się dla Palikota zgubne. Były prezydent wykorzysta grunt, który przygotuje mu Palikot, żeby pójść dalej samemu. Lider może być tylko jeden i będzie nim Kwaśniewski. Gwiazda Palikota zgaśnie. - Za kilka lat panowie nie będą chcieli nawet wspominać swojej znajomości. Drzwi zostaną definitywnie zamknięte – zapowiada Świerczewska.

Aleksander Kwaśniewski – rok sukcesów

To urodzony przywódca, człowiek pomysłowy, inteligentny, jasno określające cele, zależy mu na sile i jedności Europy. Czeka go rok pełen pracy i sukcesów międzynarodowych. To moment, na który przygotowywał się latami. Przygotowuje się do wystawienia swojej listy do PE, a w przyszłości będzie liderem partii, której członkowie mogą wywodzić się z Ruchu Palikota. - Palikot nie zdaje sobie sprawy, jak wielkiego formatu politykiem jest Kwaśniewski - były prezydent wybije się na nim, jak na trampolinie – podkreśla tarocistka.

Leszek Miller – miękkie lądowanie

2013 rok przejdzie łagodnie, bez większych zawirowań w życiu zawodowym. Pokaże się jako silny przywódca z własnym zdaniem. Nawet, jeśli jego partia nie zyska w sondażach, sam Miller będzie miał dobre notowania. SLD pod jego przywództwem nie upadnie, przeżyje raczej miękkie lądowanie. Anna Świerczewska ocenia, że lider Sojuszu, nie ma ambicji międzynarodowych: - Nie sądzę, by chciał jeszcze wyjechać poza granice kraju. To, co osiągnął w kraju, to dla niego wystarczająco dużo.

Jarosław Kaczyński – udowodni, że nie boi się ryzyka

Wiosną będzie w gorszej formie fizycznej. W polityce – to rok trafnych posunięć. Wykaże się mądrością, powagą, elokwencją, inteligencją, bystrością w podejmowaniu decyzji. Kolejny raz udowodni, że nie boi się ryzyka. Brutalnie nazwie rzeczy po imieniu, ale, paradoksalnie, większość społeczeństwa zgodzi się z wysuwanymi przez niego argumentami. Niewykluczone że na przełomie marca i kwietnia dojdzie do wewnętrznych tarć w PiS, ale jesienią partia wzmocni się. Sondaże poszybują w górę.

Donald Tusk – zmęczony i sfrustrowany premierostwem

Premier będzie coraz bardziej zmęczony funkcją premiera. W jego działaniach pojawi się chaos i frustracja. Na światło dzienne wyjdą afery związane z nim lub jego najbliższymi, które rzucą cień na jego wizerunek. W wielu niewygodnych kwestiach zachowa milczenie lub, z miną pokerzysty, będzie próbował je omijać. Kierowana przez niego partia jesienią osiągnie najniższe notowania. Tusk „odbije się” dopiero w 2014 roku. W przyszłości będzie chciał się zaangażować w politykę unijną. Jak mówi tarocistka, jest bardzo prawdopodobne, że wyjedzie z kraju.

Zbigniew Ziobro – wejdzie do PE na styk

Kierowanie partią go uwiera, jest bardziej nastawiony na sprawy polityki zagranicznej, ma ambicje umocnienia swojego wizerunku polityka międzynarodowego. W 2014 roku, w wyborach do PE, lista Solidarnej Polski ledwo przekroczy próg. Będzie szukał porozumienia z politykami międzynarodowego formatu, niespecjalnie będzie interesował się tym, co dzieje się w kraju. W przyszłości uda mu się zrealizować plany i osiągnie sukces na niwie międzynarodowej. Niewykluczone, że zostanie ambasadorem lub konsulem.

Janusz Piechociński – tak szybko jak wszedł na podium, tak z niego spadnie

Nowy szef ludowców będzie miał nie lada problem z pogodzeniem ról wicepremiera, szefa resortu gospodarki i lidera partii. –Tak szybko jak wszedł na podium, tak z niego spadnie – prognozuje tarocistka. Choć przed wyborami partyjnymi zapewniał, że sprawy PSL będą dla niego priorytetem, w praktyce – stopniowo zaczną schodzić na dalszy plan i ustępować miejsca zaangażowaniu w pracę resortu. W efekcie Stronnictwo na tym ucierpi. Jakim będzie ministrem i czy przedsiębiorcy go pokochają? - Ma zacięcie na lidera, ale okaże się, że przewleka sprawy, nie pali się do reform, zmian, boi się odpowiedzialności. Przedsiębiorcy nie będą go nosić na rękach i zatęsknią za Waldemarem Pawlakiem – mówi Anna Świerczewska. Piechociński nie zdaje sobie sprawy, ile faktów z jego życia prywatnego, niekoniecznie tych dobrych, zostanie ujawnionych. Niewykluczone, że jedno z jego dzieci zaangażuje się w politykę.

Waldemar Pawlak – spółki będą się o niego bić

Zmiany w kierownictwie PSL, okażą się dla niego zbawienne, a wiosna będzie wyjątkowo łaskawa. Z łatwością wejdzie w nowe struktury, nawiąże kontakty, wykaże się dużą wiedzą, mądrością, wiele spółek będzie się o niego bić. To, co go spotkało jesienią w polityce, utwierdzi go w przekonaniu, że lepszej decyzji jak odejście z rządu, nie mógł podjąć. – Finalnie, osiądzie w biznesie, polityka nie będzie mu już do niczego potrzebna – podsumowuje tarocistka.

Anna Świerczewska jest tarocistką i astropsychologiem. Specjalizuje się w doradztwie opartym na interpretacji kart tarota oraz numerologii, astrologii i innych dziedzinach wiedzy ezoterycznej. Zobacz także: Astarot.pl

Notowała: Agnieszka Niesłuchowska, Wirtualna Polska


Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 92 15.31%
nie 509 84.69%

Przeczytaj też

Polityczne podsumowanie roku 2012, czyli najwięksi wygrani i przegrani

aktualizacja 2012-12-31 (08:15) 1 rok 8 miesięcy 21 dni 9 godzin i 52 minuty temu

Prezydent w 2012 roku podpisał 126 ustaw, złożył 17 wizyt za granicą

dodane 2012-12-30 (13:00) 1 rok 8 miesięcy 22 dni 5 godzin i 7 minut temu

CBOS: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej najważniejszym wydarzeniem 2012 roku

dodane 2012-12-28 (11:50) 1 rok 8 miesięcy 24 dni 6 godzin i 17 minut temu

Andrzej Rychard: politykiem mijającego roku był premier Donald Tusk

dodane 2012-12-28 (11:21) 1 rok 8 miesięcy 24 dni 6 godzin i 46 minut temu

Politolog Francis Fukuyama: Polska musi przestać patrzeć w przeszłość

aktualizacja 2012-12-28 (09:41) 1 rok 8 miesięcy 24 dni 8 godzin i 26 minut temu

W jaki sposób spędzają święta polscy politycy?

dodane 2012-12-23 (12:05) 1 rok 8 miesięcy 29 dni 6 godzin i 2 minuty temu

CBOS: 49 proc. uważa, że koalicja PO-PSL dotrwa do końca kadencji

dodane 2012-12-21 (13:23) 1 rok 9 miesięcy 4 godziny i 44 minuty temu

Grzegorz Osiecki: ten rok to będzie test dla Tuska

dodane 2012-12-20 (12:18) 1 rok 9 miesięcy 1 dzień 5 godzin i 49 minut temu

Bronisław Komorowski nadal liderem zaufania społecznego; Jarosław Kaczyński daleko w tyle

dodane 2012-12-17 (12:23) 1 rok 9 miesięcy 4 dni 5 godzin i 44 minuty temu

W innych serwisach

  • Horoskop: Tarot
  • Bloog.pl: ANDRZEJKOWE WRÓŻBY
  • Pytamy.pl: nowy rok
  • Film: Jarosław Kaczyński

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (593)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

5
3
~Mistyk 2013-01-02 (20:02) 1 rok 8 miesięcy 18 dni 22 godziny i 5 minut temu

Wyjątkowo trafne predykacje Pani Anny Świerczewskiej. Energia płynie przez jej dłonie, trzustkę i oczy. Proszę szanownych internautów o zwrócenie szczególnej uwagi na tą prognozę!!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~gabi 2013-04-06 (21:14) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 20 godzin i 53 minuty temu

wp.pl podrzuciła mi koleżanka. Gdyby nie to, że jej bardzo ufam, adres rzuciłabym w kąt. Cóż miałam do stracenia... Już i tak tonęłam w problemach. Napisałam. Jakież było moje zdumienie i męża, gdy podpowiedziała mi od czego mam zacząć zmiany. W ciągu pół roku spłaciłam długi, mało tego, powoli zaczynam budowę domu...Szczerze polecam: annatur.adm@wp.pl

odpowiedz

1
0
~Smok 2013-02-07 (01:06) 1 rok 7 miesięcy 14 dni 17 godzin i 1 minutę temu

Dobre oddanie rzeczywistości.

odpowiedz

16
7
~max 2013-01-04 (10:49) 1 rok 8 miesięcy 17 dni 7 godzin i 18 minut temu

Tylko DURNIE i PSYCHOLE wierza w tarot !!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~Sergjej 2013-02-07 (00:55) 1 rok 7 miesięcy 14 dni 17 godzin i 12 minut temu

Nie jest to pierwsza przepowiednia tarocistki Świerczewskiej na temat przyszłości kraju.O dziwo jej przepowiednie się sprawdzają.szacun

odpowiedz

3
0
~~~ 2013-01-17 (12:59) 1 rok 8 miesięcy 4 dni 5 godzin i 8 minut temu

wszyscy powinni stanac przed plutonem egzekucyjnym i tyle.

odpowiedz

28
7
~rzetelny 2013-01-10 (16:07) 1 rok 8 miesięcy 11 dni 2 godziny i 1 minutę temu

Tusk moralnie i etycznie zniszczył Polskę,wyprzedał również.... najprawdopodobniej czeka go długie więzienie?CZEGO MU NIE ŻYCZĘ.(niech tylko zmieni sie opcja polityczna .... co jest bardzo możliwe, prawie w 100%. bo naród się buntuje i grozi nam olbrzymi wybuch niezadowolenia społecznego, a natomiast Jarosław Kaczyński może zostać prezydentem?. Nie popieram PiSu , ale Tusk to anarchista , najgorszy premier wszech czasów .Kopie uczciwych Polaków jak piłkę nożną . Precz z Tuskiem. To nie są słowa nienawiści, to jest aksjomatyczna prawda , a prawda nie może być słowem nienawiści .Jako człowieka można go nawet lubić.Tylko niwiadomo za co? NA PREMIERA Tusk nie pasuje Polakom... I NIE MA ZA GROSZ DYPLOMACJI , BO SAM UŻYWA JĘZYKA NIENAWIŚCI I NIE MA SAMOKRYTYKI. PROSZĘ PRZECZYTAĆ W PODRĘCZNIKU O OSOBACH ,KTÓRE NIE POSIADAJĄ SAMOKRYTYKI. TUSK DLA DOBRA SPOŁECZEŃSTWA POLSKIEGO I DLA SIEBIE POWINIEN PODAĆ SIĘ DO DYMISJI

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~g 2013-01-15 (18:09) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 23 godziny i 58 minut temu

Tuska wyraz twarzy wszystko mowi co nas czeka.

odpowiedz

1
0
~marko 2013-01-14 (18:12) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 23 godziny i 55 minut temu

Cieszę się z wróżb Anny Świerczewskiej, bo to taka druga Staniszkis. Co przepowie, to jest wręcz odwrotnie. Szczególnie podobają mi się jej prognozy dotyczące Kaczyńskiego i PiS-u.

odpowiedz

10
15
~jaro 2013-01-12 (16:15) 1 rok 8 miesięcy 9 dni 1 godzinę i 52 minuty temu

moje karty mówią żę Kaczyński z żydem Rydzykiem będą w więzieniu za aferę stulecia jaką jest woda termalna w Toruniu

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
2
~Death 2013-01-12 (19:34) 1 rok 8 miesięcy 8 dni 22 godziny i 33 minuty temu

Mam nadzieje ,ze uslysze o naglej smierci pewnego pana z ekipy antypolskiego rzadu!

odpowiedz

3
0
~POLAK 2013-01-12 (18:08) 1 rok 8 miesięcy 8 dni 23 godziny i 59 minut temu

Włśnie co ich czeka jak wylecą, czy wreszczie dopadnie ich sprawiedliwość napewno będą mieli po kilka spraw naraz jeden za synka AMBERGOLD i LOT między innymi, a drugi za zmowe z Rydzykiem umowy na wyłudzenie kasy państwowej na te odwierty itd. Wsadzić ich i zobaczymy jak będą sypać co się jeszcze dowiemy.....

odpowiedz

8
1
~KRISISS 2013-01-12 (18:07) 1 rok 8 miesięcy 9 dni i 1 minutę temu

na tym zdjęciu ten palant PO lewej wygląda jak z SS

odpowiedz

36
6
~Ob. Server 2013-01-03 (18:59) 1 rok 8 miesięcy 17 dni 23 godziny i 8 minut temu

w III RP Tuska KAŻDA instytucja tylko patrzy jak was zrobić w h.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
6
~kimo 2013-01-12 (17:46) 1 rok 8 miesięcy 9 dni i 21 minut temu

kaczor i elokwencja ma się tak jak piernik do wiatraka (napisane bardzo delikatnie),logiki to niego szukać z wojskowym szperaczem. Razem ze swoją świtą powinni mieć wykupiony abonament u psychoanalityka na 10 lat i wizyta codziennie nie krócej jak 5 h.

odpowiedz

7
13
~jozek 2013-01-12 (16:16) 1 rok 8 miesięcy 9 dni 1 godzinę i 51 minut temu

z moich kart wynika że się Jarek powiesi

odpowiedz

41
14
~gregereg 2013-01-03 (14:08) 1 rok 8 miesięcy 18 dni 3 godziny i 59 minut temu

oblicze rudego szatana, ten nienawistnie antypolski wyraz twarzy

odpowiedz

10
3
~miotła 2013-01-10 (15:41) 1 rok 8 miesięcy 11 dni 2 godziny i 26 minut temu

Ta tarociara na Miotle odleci na Marsa!!!!!!!!!!!

odpowiedz

10
6
~xxx 2013-01-10 (15:19) 1 rok 8 miesięcy 11 dni 2 godziny i 48 minut temu

tussk lepszy od kaczki nigdy w zyciu

odpowiedz

15
29
~edek 2013-01-04 (10:38) 1 rok 8 miesięcy 17 dni 7 godzin i 29 minut temu

Jaroslaw Ka strzeli kopytami w kalendarz w 2013 hehe

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Agnieszka Niesłuchowska

Agnieszka Niesłuchowska - z Wirtualną Polską związana od 2005 roku. Szlify zdobywała w Radiu PiN i Radiu Wawa. W 2008 roku została wyróżniona w konkursie dla dziennikarzy "Równe i równiejsi"; zorganizowanym przez Feminotekę, a współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej.

Najważniejsze wiadomości

Eksperci: Polacy zapomnieli, że grypa jest wciąż groźną chorobą
dodane 2014-09-20 (10:20) 1 dzień 7 godzin i 47 minut temu

O krok od katastrofy w Warszawie. Maszyniści użyli urządzenia "radio-stop"
dodane 2014-09-19 (21:21) 1 dzień 20 godzin i 46 minut temu

Czarzasty: Grabarczyk był fatalnym ministrem, teraz jest najbliższym przyjacielem Kopacz
dodane 2014-09-19 (12:24) 2 dni 5 godzin i 43 minuty temu

Prof. Kazimierz Kik: Teresa Piotrowska to najsłabsze ogniwo nowego rządu
dodane 2014-09-19 (12:02) 2 dni 6 godzin i 5 minut temu

Grzegorz Schetyna: Ewa Kopacz potrafi podejmować trudne decyzje
dodane 2014-09-19 (19:50) 1 dzień 22 godziny i 17 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Komentują dla nas

Aleh Barcewicz Aleh Barcewicz

Mieszkańcy Doniecka przerażeni: zaczyna się tu prawdziwa wojna domowa

Puste ulice, myśliwce i helikoptery nad głowami oraz rebelianci, rabujący sklepy i porywający ich....

Michał Staniul Michał Staniul

Nigeryjscy islamiści Boko Haram w ofensywie - masakrują kolejne miejscowości

Gdy islamscy fanatycy Boko Haram porwali wiosną kilkaset nigeryjskich uczennic, usłyszał o nich cały....

Ewa Koszowska Ewa Koszowska

Halina Wołłowicz dla WP.PL: moim pierwszym rannym był Rajmund Kaczyński, kolega z konspiracji

Myśmy się w politykę nie bawili. Oczywiście, że powstanie było potrzebne. To była droga, po której....

Robert Cheda Robert Cheda

Rosyjska opozycja w rozsypce. Jedynym zagrożeniem dla Putina jest jego wierny elektorat?

Zdziesiątkowana, podzielona i zmuszona do działania w podziemiu. Taka jest realna opozycja w Rosji....

Wiesław Dębski Wiesław Dębski

Wiesław Dębski: dobra rada dla Ewy Kopacz na początek jej funkcjonowania

O jednym z polskich premierów jego bliski współpracownik opowiadał, że ulubione bon moty ktoś mu....

Bogdan Góralczyk Bogdan Góralczyk

Geostrategiczna rozgrywka: Atlantyk czy Pacyfik?

Czy na naszych oczach świat wkracza w nową zimną wojnę, której osiami sporu są Atlantyk i Pacyfik....

Tomasz Otłowski Tomasz Otłowski

"Libia spełnia już kryteria państwa upadłego". To rosnący problem także dla Europy

Libia, jako państwo, w szybkim tempie rozpada się na naszych oczach i przekształca w "czarną dziurę"....

Katarzyna Kwiatkowska Katarzyna Kwiatkowska

Doniecki separatysta dla WP.PL: jeśli wybuchnie wojna domowa, będzie to wina Kijowa

Kilkanaście osób rannych, siedem wziętych do niewoli - to smutny bilans poniedziałkowych wydarzeń w....

Aneta Wawrzyńczak Aneta Wawrzyńczak

Tajemnicza "Lady Al-Kaida" - kim jest kobieta, której uwolnienia żądało Państwo Islamskie?

Ekstremiści z Państwa Islamskiego oferowali niedawno za Pakistankę, Aafię Siddiqui, uwolnienie....

Małgorzata Gorol Małgorzata Gorol

Szkocja będzie niepodległa? Referendum zaważy na przyszłości bazy podwodnych okrętów atomowych

To głosowanie może zmienić mapę Europy - już w czwartek, 18 września, mieszkańcy Szkocji zdecydują....

Jan Stanisławski Jan Stanisławski

Lokatorzy z piekła rodem. Jak pozbyć się nieuczciwego najemcy?

W dobie coraz bardziej powszechnego wśród Polaków wynajmu mieszkań nieuczciwi najemcy to prawdziwa....

Tomasz Bednarzak Tomasz Bednarzak

Rosyjski atak jądrowy na Polskę? Ekspert dla WP.PL: niewyobrażalny scenariusz

Rosyjskie scenariusze, w przeciwieństwie do doktryny NATO, zakładają użycie broni nuklearnej we....

Jadwiga Staniszkis Jadwiga Staniszkis

Jadwiga Staniszkis dla WP.PL: nowe zagrożenie i brak liderów

Obrona przez atak, z traktowaniem - rzeczywistych i wyimaginowanych (jak dziś, w związku z....

Dominika Leonowicz Dominika Leonowicz

Zmiany, które wprowadziły chaos do szkół

Podręcznik pisany na kolanie, zmiany wprowadzane w pośpiechu, a to wszystko pewnie za sprawą wyborów....

Andrzej Pągowski Andrzej Pągowski

Pągowski w Wirtualnej Polsce komentuje rzeczywistość

Andrzej Pągowski - Absolwent PWSSP w Poznaniu, Wydział Plakatu, dyplom u prof. Waldemara Świerzego....

Marcin Bartnicki Marcin Bartnicki

Polacy wierzą, że Unia Europejska uratuje gospodarkę... przed polskim rządem?

Ponad połowa Polaków widzi w Unii Europejskiej światowe mocarstwo. Polskie społeczeństwo, jako....

Joanna Stanisławska Joanna Stanisławska

Dr Jarosław Flis dla WP.PL: Kopacz może być mocniejszym premierem niż Tusk

Desygnowana na premiera Ewa Kopacz przedstawiła skład swojego gabinetu. Wyraźna większość ministrów....

Jarosław Marczuk Jarosław Marczuk

Relacja z Mariupola dla WP.PL. "Kto miał uciec, już to zrobił. Pozostali przestali się przejmować"

- Jak jesteś z Polski, to prawdy nie napiszesz - mówi mieszkanka ukraińskiego Mariupola i dodaje, że....

Anna Kalocińska Anna Kalocińska

Te problemy dotyczą wielu matek. Psycholog Agnieszka Stein radzi, jak sobie z nimi radzić

O problemach związanych z macierzyństwem i o tym, jak je rozwiązywać rozmawiamy z psycholog i....

Łukasz Warzecha Łukasz Warzecha

Łukasz Warzecha dla WP.PL: państwo jest twoim wrogiem

Polskie państwo i jego przedstawiciele traktują spokojnych obywateli jak bandytów i ich kosztem....

Agnieszka Niesłuchowska Agnieszka Niesłuchowska

Prof. Kazimierz Kik: Teresa Piotrowska to najsłabsze ogniwo nowego rządu

Skład nowego rządu to zaskoczenie z punktu widzenia strategii politycznej. Donald Tusk potrafił....

Adam Parfieniuk Adam Parfieniuk

Prof. Machnikowski dla WP.PL: terroryści mają quasi-państwo z armią, terytorium i ludnością

W tym tygodniu Barack Obama ogłosił strategię walki z dżihadystami z Państwa Islamskiego, którzy w....