Strona główna serwisu
Dochodzenie ws. nawoływania do zabójstwa Mariusza Trynkiewicza
Dochodzenie ws. nawoływania do zabójstwa Mariusza Trynkiewicza

Dochodzenie ws. nawoływania do zabójstwa Mariusza Trynkiewicza

Piotrkowska prokuratura prowadzi dochodzenie ws. publicznego nawoływania do zabójstwa Mariusza Trynkiewcza na portalu społecznościowym - poinformował jej rzecznik Sławomir Mamrot. Grozi za to kara do 3 lat więzienia.
 ()
Jak powiedział Mamrot kilka tygodni temu na Facebooku pojawiała się strona o nazwie "Śmierć Mariuszowi Trynkiewiczowi". Po kilku dniach zniknęła. Jednak prokuratorzy zrobili m.in. skan strony i wydruk komentarzy. Śledczy wystąpili też o udzielenie międzynarodowej pomocy prawnej, bo portal ma swoją siedzibę za granicą.

Według poniedziałkowego "Dziennika Łódzkiego" w ciągu kilku dni stronę zdążyło polubić blisko trzy tysiące osób. Inne media podawały, że można na niej było znaleźć m.in. zdjęcie Trynkiewicza ze słowem "Śmierć" lub zdjęcie nabojów z napisem "Tabletki na pedofilię natychmiastowego działania".

Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz mówił w poniedziałek w RMF FM o poważnych przesłankach wskazujących, że życie Trynkiewicza może być zagrożone. Pod adresem mężczyzny pada wiele pogróżek, powstała też strona internetowa nawołująca do zabicia go - powiedział minister. Podkreślił, że sygnały te należy traktować poważnie, dlatego - jeśli mężczyzna wyjdzie na wolność - funkcjonariusze policji będą się skupiać na ochronie Trynkiewicza, i ochronie przed Trynkiewczem. - Policja jest przygotowana na obydwie ewentualności - zaznaczył.

Trynkiewicz to pedofil skazany w 1989 r. na śmierć za zabójstwo czterech chłopców. Na mocy amnestii w 1989 r. zamieniono mu ją na 25 lat więzienia (w kodeksie karnym nie było wówczas dożywocia). Kara kończy mu się 11 lutego. W poniedziałek Sąd Okręgowy w Rzeszowie ma zdecydować, czy uznać Trynkiewicza za osobę z zaburzeniami psychicznymi zagrażającą innym i izolować go.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ostatnio aktywne Najnowsze Najwyżej oceniane Najczęściej odpowiadane
Wszystkie (608)
Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
26
~rk 2014-02-10 (12:58) 33 minut temu

I oto piękna i wspaniała demokracja . Najlepiej 1989 zamienić karę i gra bo komuna była zła . A Niesiołowski może głupcze ugościsz gościa . Bo przecież to zwykły gość jest

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
36
~toni 2014-02-10 (12:52) 39 minut temu

Ja nie nawołuję do zabójstwa, apeluję tylko aby równo traktować wszystkich zwolnionych więźniów. Wypuścić za bramę i pa, pa. Taka ciągła inwigilacja też jest sprzeczna z konstytucją.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
64
~peter 2014-02-10 (12:49) 42 minut temu

Szkoda tylko, że z takim samym zaangażowaniem nie chroni się niewinnych.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
12
~kk 2014-02-10 (12:47) 44 minut temu

Ciekawe czy taki namawiający do mordu pociągnął by za spust widząc Trynkiewicza, szczerze wątpię

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
28
~temat zastepczy 2014-02-10 (12:41) 50 minut temu

POltora miliona dzieci w Polsce nie dojada ,a temat jednego chorego czlowieka od tygodni maglowany jest przez cale panstwo.Zenada !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
122
~Anty 2014-02-10 (12:33) 58 minut temu

Pięknie. Teraz będziemy wsadzać do więzienia ludzi, którzy mają odwagę nazywać rzeczy PO imieniu. Mam nadzieję, że jego następnymi ofiarami będą przeciwnicy kary śmierci.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~sprawiedliwość 2014-02-12 (10:40) 2 godziny i 51 minut temu

Ten człowiek nie powinien być na wolnosci,i to jest wina rzadu

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~mat 2014-02-11 (10:06) 3 godziny i 25 minut temu

tak nie powinno być

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
1
~luki 2014-02-11 (08:01) 5 godzin i 30 minut temu

Gdyby prezydentem był nadal św. Lech Kaczyński to zabójca M. besti Trynkiewicza zostałby automatycznie ułaskawiony.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
4
~Bys1234 2014-02-10 (17:38) 19 godzin i 53 minut temu

Nie róbcie mu krzywdy tylko skrócie mu przyrodzenie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
12
~sawoy 2014-02-10 (17:33) 19 godzin i 58 minut temu

Kara śmierci lat 25 temu. I ile więcej spokoju i pieniędzy dla budżetu. A teraz co ja czytam ?! Że ten bandzior, zwyrodnialec dostanie ochronę ????? q..wa w jakim ja kraju zyje ?!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
5
~adam 2014-02-10 (17:17) 20 godzin i 14 minut temu

Brac go na posła do PO ,

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
6
~gtw 2014-02-10 (17:02) 20 godzin i 29 minut temu

Niech wychodzi bo niedługo rusza taniec z gwiazdami!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
11
~Lilia 2014-02-10 (16:38) 20 godzin i 53 minut temu

Nic dziwnego jakas sprawiedliwosc powinna byc, a skoro system prawny i politycy nie sa w stanie jej zapewnic... Ludzie sa przerazeni - boja sie o wlasne dzieci. Wg Konstytucji panstwo powinno dbac o nasze bezpieczenstwo a w praktyce wyglada to tak ze panstwo dba o przestepcow a normalnym obywatelom jest coraz gorzej.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
4
~irek 2014-02-10 (16:28) 21 godzin i 3 minuty temu

a może po pieprzymy o pomniku ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
12
~DRAKON 2014-02-10 (16:23) 21 godzin i 8 minut temu

Pytam: dlaczego w - "najbardziej demokratycznym" kraju świata - USA, dopuszczalna jest kara śmierci, a... w "jaskiniowej" POlsce... trudno to wyegzekwować?!. OdPOwiedzcie... humanitarni(?!)... PO..bańcy!!!.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
11
~magu 2014-02-10 (16:12) 21 godzin i 19 minut temu

czego nie zdołało zrobić państwo to zrobią obywatele czy się wam to podoba czy nie ;)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
8
~prawnik 2014-02-10 (15:25) 22 godzin i 6 minut temu

Nie można nawoływać do zbrodni. Ale do zniknięcia już można...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~cierpliwy 2014-02-10 (15:25) 22 godzin i 6 minut temu

moja - stara, zardzewiała "SYRENA"... POtrąci go, przechodzącego POza pasami - POczekam, na ...POwskiego elektora!.

odpowiedz