więcej

Prof. Krystyna Pawłowicz dla wp.pl: tragiczna śmierć Madzi jest efektem stylu życia feministek.

Joanna Stanisławska

Logo dostawcy  wp.pl |  dodane 2012-08-12 (21:57) 2 lata 3 miesiące 11 dni 9 godzin i 43 minuty temu
drukuj
Prof. Krystyna Pawłowicz
Potrafię mówić i przekonywać, a tylko takie osoby w polityce "zdobywają teren", uznaje się je za zwycięzców. Myślę, że te wszystkie ataki na mnie wynikają tak naprawdę z zazdrości, że nie działam na rzecz ich partii. Każdy by chciał mieć w swoich szeregach taki pistolet

Prof. Krystyna Pawłowicz

Tragiczna śmierć Madzi jest efektem stylu życia, który propagują feministki, buntu przeciwko tradycyjnej hierarchii wartości, w której najważniejsza jest rodzina, brak egoizmu. One zamiast tego proponują filozofię totalnego luzactwa, lekceważenie innych. Najważniejsze są gry i zabawy, z jakimi mamy do czynienia u Wojewódzkiego. Wypychanie na siłę kobiet z ich naturalnych ról społecznych i biologicznych prowadzi do nieszczęścia. To jest prawdziwy antyfeminizm - mówi prof. Krystyna Pawłowicz w rozmowie z Wirtualną Polską.

Joanna Stanisławska: Mówią o pani "kobieta-pistolet", "karabin maszynowy PiS". Będzie pani tajną bronią PiS?

Prof. Krystyna Pawłowicz: Potrafię mówić i przekonywać, a tylko takie osoby w polityce "zdobywają teren", uznaje się je za zwycięzców. Myślę, że te wszystkie ataki na mnie wynikają tak naprawdę z zazdrości, że nie działam na rzecz ich partii. Każdy by chciał mieć w swoich szeregach taki pistolet. Ostatnio tak żartuję, bo dziennikarze tak mnie nazwali.


Dlaczego ataki? W polityce wyrazistość i umiejętność bronienia swoich racji to walor.

- Zgadzam się. I nawet pan Wenderlich docenił u mnie te cechy, choć stoczyłam z nim zażarty bój, po którym mam nadzieję już się docucił.

W sejmie jest pani dopiero od listopada, trudno o inną, tak błyskawiczną karierę.

- Nie jestem w sejmie dla kariery. Jestem profesorem nadzwyczajnym, byłam członkiem Trybunału Stanu, trzykrotnie pomyślnie przeszłam przesłuchania na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, moje ekspertyzy prawne spotykały się z uznaniem. A, że zostałam jakoś dostrzeżona to pewnie dlatego, że jestem może bardziej ekspresyjna. Tak samo prowadziłam zajęcia ze studentami, argumenty muszą się ścierać. Nie może być tak, że napijemy się kawki, podamy sobie rączki, każdy wygłosi swoje przemówienie i sobie pójdzie. Ważne tylko, żeby nikogo nie obrażać. Poza tym, w dyskusji ważne są argumenty, ale trochę emocji też się przydaje.


Przez prawie cztery dekady była pani oddana pracy akademickiej. Skąd więc ta polityka?

Podczas Obrad Okrągłego Stołu widziałam panów Kaczyńskich. Wydawali mi się zawsze bardzo sympatyczni, pamiętam kiedyś wpadliśmy na siebie w drzwiach, obaj uśmiechnęli się do mnie i wydało mi się to bardzo zabawne Prof. Krystyna Pawłowicz
- Zmuszona zostałam do odejścia z Uniwersytetu Warszawskiego, bo przez ostatnich parę lat pozostawałam w sporze z panią Hanną Gronkiewicz-Waltz, która jest kierownikiem Zakładu Administracyjnego Prawa Gospodarczego i Bankowego na Wydziale Prawa i Administracji UW, w którym pracowałam. Sytuacja, w jakiej postawiła mnie ostatnio pani Waltz była dla mnie już nie do zaakceptowania, m.in. systematycznie ograniczała mój kontakt ze studentami. Dlatego odeszłam z UW i przyjęłam propozycję prowadzenia Katedry Publicznego Prawa Gospodarczego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.


KIedy poczuła pani polityczną smykałkę?

- W 1981 r. porwała mnie "Solidarność". Brałam udział w obradach Okrągłego Stołu, gdzie współprzygotowałam projekt nowej ustawy o zgromadzeniach, którą uchwalono w 1990 r.


To wtedy poznała pani Jarosława Kaczyńskiego?

- Poznałam pana prezesa dużo później. Podczas Obrad Okrągłego Stołu widziałam panów Kaczyńskich. Wydawali mi się zawsze bardzo sympatyczni, pamiętam kiedyś wpadliśmy na siebie w drzwiach, obaj uśmiechnęli się do mnie i wydało mi się to bardzo zabawne.

Sympatia musiała być odwzajemniona, bo kiedy przed ostatnimi wyborami zabiegała pani o start w wyborach z list PiS, prezes znalazł dla pani jedynkę w Siedlcach.

- Tak napisał "Newsweek" i minął się z prawdą. Propozycja wyszła od pana prezesa. Znajomi powiedzieli mi, żeby się nie zastanawiać, bo z moim usposobieniem w sejmie się odnajdę.


Lokalni działacze pewnie niezbyt ciepło witali "spadochroniarza".

- Taka była decyzja polityczna prezesa. Myślę, że w okręgu już mnie zaakceptowano.

Pani główny konkurent w regionie Czesław Mroczek (PO) twierdzi, że nie jest pani zainteresowana pracą w okręgu.

Muszę reagować, kiedy niektórzy posłowie naruszają prawnicze abecadło, nie mając żadnych argumentów i brakuje im wiedzy. Nie wynoszę się, ale siłą rzeczy lepiej od niektórych znam się na prawie Prof. Krystyna Pawłowicz
- To pan Mroczek jest z mojego okręgu? Nie widzę go na spotkaniach z mieszkańcami, przy odsłanianiu tablic smoleńskich. Widać mamy inne środowisko, chodzimy innymi drogami.


Zdaniem Marka Suskiego dobrze się pani rozumie z prezesem PiS. Jest pani jego ulubienicą?

- To miło, że pan poseł Suski tak to ocenia.

Poseł Artur Dunin (PO), z którym zasiada pani w Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej zarzuca, że jest pani napastliwą osobą, nie przyjmującą żadnych argumentów od przeciwników; ma wytyczony kurs i kurczowo się go trzyma. Co pani na to?

- Muszę reagować, kiedy niektórzy posłowie, w tym pan Dunin, naruszają prawnicze abecadło, nie mając żadnych argumentów i brakuje im wiedzy. Nie wynoszę się, ale siłą rzeczy lepiej od niektórych znam się na prawie. W końcu sejm to fabryka ustaw, a nie kółko towarzyskie.


Czy to prawda, że zdarzyło się pani po głosowaniu obrazić i wyjść z sali?

Mam usposobienie polemiczne, ale z drugiej strony w parlamencie nie siedzą same delikatne anioły i mimozy. Sytuacja opozycji, zwłaszcza w tym sejmie nie odpowiada standardom europejskich parlamentów Prof. Krystyna Pawłowicz
- Owszem, ale sprowokował mnie do tego właśnie pan Dunin, który jest dość nawiedzony, to taki Lepper Platformy. Podczas jednego z posiedzeń komisji zamiast odpowiedzieć na moje merytoryczne uwagi, uciął dyskusję i zażądał głosowania, którego wynik był z góry przesądzony ze względu na sejmową arytmetykę. Nie było powodu, bym dłużej na sali pozostawała. Dlatego wstałam i wyszłam.

Pani Agnieszka Pomaska (PO) zarzuca pani z kolei, że ma pani tendencję do traktowania innych posłów jak studentów i rugania ich. Do niej podobno zdarzyło się pani zwrócić: - Nie odzywaj się, dziecko. Twierdzi też, że krzyczała pani na wiceszefa komisji ds. UE Andrzeja Gałażewskiego.

- Mam usposobienie polemiczne, ale z drugiej strony w parlamencie nie siedzą same delikatne anioły i mimozy. Sytuacja opozycji, zwłaszcza w tym sejmie nie odpowiada standardom europejskich parlamentów. Opozycja jest całkiem lekceważona i bardzo ograniczana. Czasem trzeba się jakoś bronić.

Na wrzesień PiS szykuje fajerwerki. Zaatakuje nowymi inicjatywami społecznymi i gospodarczymi. Pani wraz z prof. Józefą Hrynkiewicz będzie grała pierwsze skrzypce?

- Po wakacjach PiS zaprezentuje Polakom swą wizję państwa. Pokażemy, co i jak trzeba naprawić, co koalicja rządowa psuła i psuje. Będziemy się starali dotrzeć bezpośrednio do wyborców. Też wezmę udział w tej kampanii, pokazując naruszenia przez władzę praw i wolności obywatelskich i destrukcję państwa.

O tym, że jest pani świetnym ekspertem w obszarze wolności gospodarczej jest przekonana prof. Jadwiga Staniszkis. To pani schlebia? Panie się znają?

Po wakacjach PiS zaprezentuje Polakom swą wizję państwa. Pokażemy, co i jak trzeba naprawić, co koalicja rządowa psuła i psuje. Też wezmę udział w tej kampanii, pokazując naruszenia przez władzę praw i wolności obywatelskich i destrukcję państwa Prof. Krystyna Pawłowicz
- Nie, ale bardzo cenię jej publicystykę i medialne wypowiedzi, a przede wszystkim naukowe osiągnięcia. Posiada umiejętność głębokiej analizy, jednocześnie bardzo podoba mi się jej spokój i klasa, które zachowuje podczas dyskusji, może dlatego, że sama jestem bardziej żywiołowa. Nigdy nie daje się zbić z tropu.

Pani profesor w ostatnim felietonie dla Wirtualnej Polsce mocno punktuje PiS. Zarzuca partii milczenie, w sytuacji, gdy powinna wykazać się refleksem, mobilizacją i intelektualną czujnością. Przecież tyle się dzieje: najpierw afera taśmowa PSL, potem sprawa Amber Gold, a opozycja pojechała na urlop.

- Łatwo tak mówić, jak się jest na zewnątrz. Trwają wakacje i różne duże imprezy sportowe: najpierw mistrzostwa Europy, teraz olimpiada, media bardzo dokładnie przykrywają nasze inicjatywy. Co z tego, że przedstawimy różne pomysły, jak na końcu i tak zrobią news z tego, że prezes ma rozwiązane sznurowadło.

Prof. Staniszkis ubolewa też, że w mediach w imieniu PiS-u wszędzie wypowiada się europoseł Czarnecki "ze swoimi, już męczącymi, banałami".

- Pani profesor ma prawo do swej oceny. Ja się z tą opinią nie zgadzam.

Jej zdaniem nie widać fachowców PiS, a pomysły "nie są zintegrowane w nową, całościową, alternatywną formułę. To wciąż tylko korekta obecnej katastrofy".

- Nie mam takiego wrażenia. Przecież przy okazji ustawy emerytalnej wypowiadali się prof. Józefa Hrynkiewicz, prof. Jerzy Żyżyński, poseł Przemysław Wipler, minister Fotyga i Witold Waszczykowski, Piotr Naimski. Nasza ciężka sejmowa praca niestety nie przebija się w mediach, które nie są zainteresowane w jej przedstawieniu.


Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 736 66.25%
nie 375 33.75%

Przeczytaj też

Tomasz Terlikowski: Michał Tusk jako dziennikarz jest skończony

dodane 2012-08-14 (08:34) 2 lata 3 miesiące 9 dni 23 godziny i 6 minut temu

Wywiad z ojcem Tadeuszem Rydzykiem

dodane 2012-08-14 (03:00) 2 lata 3 miesiące 10 dni 4 godziny i 40 minut temu

Biskupi wysłali jasny sygnał do PiS: macie skończyć ze Smoleńskiem

dodane 2012-08-11 (18:40) 2 lata 3 miesiące 12 dni 13 godzin i 1 minutę temu

Pałac Prezydencki "zaszokowany" słowami posłanki PiS

dodane 2012-08-09 (21:20) 2 lata 3 miesiące 14 dni 10 godzin i 20 minut temu

Prof. Krystyna Pawłowicz: jak będzie trzeba, oddam PiS serce

dodane 2012-08-06 (07:18) 2 lata 3 miesiące 18 dni i 22 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (2051)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~OkO 2013-11-22 (11:33) 1 rok 1 dzień 20 godzin i 7 minut temu

No, no ! Co pozostanie po śledziu dziesięcikrotnie moczonym w wodzie ? Co się stanie ze solą, która zwietrzeje ? Co pozostanie po naukowcach, profesorach, którzy nie slużą prawdzie, tylko są na usługach polityków zaprzedanych diabłu. Oj, przepraszam, że użyłem słowo - diabł - bo to nieładne, bo to nie pasuje mówić wprost, trzeba owijać w bawełnę ! BRAWO PANI KRYSTYNO - nie dać się przekupić, sprzedać !!!!

odpowiedz

2
1
~... 2013-01-31 (17:47) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 13 godzin i 53 minuty temu

jak patrzę na posłankę Pawłowicz to od razu wiem skąd się biorą homoseksualiści

odpowiedz

21
7
~bob 2012-09-05 (18:14) 2 lata 2 miesiące 18 dni 13 godzin i 26 minut temu

Pani Pawłowicz, jest pani zarozumiałą i super niesympatyczną pseudoprofesor. Ponieważ kulturalna i wykształcona osoba nie wyraża się w ten sposób o innych ludziach a szczególnie o prezydencie państwa w którym Pani żyje.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

4
2
~anna453 2013-01-24 (16:55) 1 rok 9 miesięcy 30 dni 14 godzin i 45 minut temu

a pani pawłowicz to panna ze względu na orientacje?

odpowiedz

2
2
~polak emigrant 2012-12-25 (12:08) 1 rok 10 miesięcy 29 dni 19 godzin i 32 minuty temu

prymitywa... rzeklem

odpowiedz

8
3
~Pawłowicz 2012-12-08 (21:52) 1 rok 11 miesięcy 15 dni 9 godzin i 48 minut temu

Pawłowicz to kwintesencja głupoty i totalnego prymitywizmu. Jak na prawdziwą polske przystało to wypadałoby sie nauczyc droga Pawlowicz języka polskiego :) Tak głupiej baby dawno nie słuchałem:)

odpowiedz

0
0
~zula 2012-11-23 (18:07) 2 lata 13 godzin i 33 minuty temu

"Kobyłka" jaka jest, każdy słyszy! Teraz nie będzie, że ktoś rzucił niecenzuralnym słowem, tylko, że rzucił parlamentarnym słowem.

odpowiedz

24
7
~lola 2012-08-24 (11:26) 2 lata 2 miesiące 30 dni 20 godzin i 14 minut temu

Co za babsztyl! Naturalne , biologiczne role?? Mam siedzieć w domu, sprzątać, chować dzieciaki i gotować a no i jeszcze udostępniać dupę mężowi jak mu się zechce. Moja biologiczna rola być posuwaną i rozmnażać się !!No i oczywiście żadnej zabawy! To dla mężczyzn !!! Od lat chleją i się zabawiają ale mi zabawa sieczkę z mózgu zrobi i dzieciakiem o próg pierdyknę. Żalosne! czemu w naszym kraju pełno takich skrajnych ludzi? Powinna bać się takie poglądy wyrażać, tym czasem ona czuje się wspaniale jak pączek w maśle w kraju skrajności!!!

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

0
1
~o. 2012-10-15 (20:23) 2 lata 1 miesiąc 8 dni 11 godzin i 17 minut temu

dziwna kobieta

odpowiedz

4
2
~ilona5301 2012-10-15 (18:49) 2 lata 1 miesiąc 8 dni 12 godzin i 51 minut temu

Ona nie potrafi normalnie mówić tylko krzyczy, krzykaczka i do tego nawiedzona, objawił jej się PIS. Oglądałam ją w TVN w programie Babilon. Okropność nie idzie jej strawić przez chwilę co dopiero wysłuchać całego jej wywodu.

odpowiedz

1
4
~ŻYD...A 2012-09-17 (17:33) 2 lata 2 miesiące 6 dni 14 godzin i 7 minut temu

JAK PANI GRONKIEWICZ-WALTZ MOŻE MIEĆ JESZCZE TAKĄ FUNKCJĘ, BĘDĄC PREZYDENTEM WARSZAWY ? LUDZIE NIE MAJĄ PRACY, A INNI , NIE RDZENNI POLACY BRYLUJĄ W POLSCE. JAK TO WSZYSTKO WIDZĘ, KTO W POLSCE RZĄDZI , TO JESTEM RASISTKĄ.

odpowiedz

3
2
~kopytko 2012-09-17 (16:02) 2 lata 2 miesiące 6 dni 15 godzin i 38 minut temu

Typowa,durna stara panna

odpowiedz

4
2
~moi 2012-09-17 (15:59) 2 lata 2 miesiące 6 dni 15 godzin i 41 minut temu

Jestem ciekaw, co p. profesor robi z nie wykorzystanymi plemnikami?

odpowiedz

6
2
~EF 2012-09-17 (14:53) 2 lata 2 miesiące 6 dni 16 godzin i 47 minut temu

kto jej nadał tytuł profesora nic dziwnego ,że z takimi naukowcami jesteśmy wielkim zerem na świecie

odpowiedz

4
3
~olga 2012-09-12 (20:21) 2 lata 2 miesiące 11 dni 11 godzin i 19 minut temu

krzykiem chce naprawiać świat ??? to się jej nie uda !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

159
338
Odys syn Laertesa 2012-08-13 (14:01) 2 lata 3 miesiące 10 dni 17 godzin i 39 minut temu

To jest efekt "odkształcania" młodzieży przez różnego rodzaju "reformy" edukacyjne, oraz kształtowanie opinii publicznej przez różnego rodzaju "pseudoautorytety" o lewackich poglądach. W myśl politycznej poprawnosci poczyniono w prawach normujących stosunki miedzyludzkie straszne spustoszenie. Zatarto granice miedzy zdrowym rozsądkiem a fikcją (mówiąc dobitniej - miedzy dobrem a zlem) charakteryzującą się przez poczuciem fałszywej "moralnosci" mylnie pojmowanej jako prawo do nieograniczonej "wolnosci"... W planach jest dalsze "odkształcanie" przyszłych Polaków (ostatnio głośno było o zmniejszaniu udziału historii w godzinach lekcyjnych). Dzieki obniżaniu standardów edukacyjnych młodzież ma wiecej czasu na facebooka, NK, imprezy, cpanie, picie i przesiadywanie w galeriach handlowych albo na ławkach osiedlowych. Mogą bez żadnych konsekwencji dla uzyskania promocji do nastepnej klasy marnowac czas na oglądanie głupkowatych programów w tv lansujących "wzorce" pozbawione przydatnosci społecznej i wrazliwości na przyszłe zyciowe problemy z którymi bedą się borykac po opuszczeniu murów szkolnych, gdyż przepis na zycie przedstawi im Pani Ewa Drzyzga, Pan Jakub Wojewódzki, Pan Jacyków, Pani Kinga Rusin, Pan Piróg i inne podobnie "zasłużenione" dla ludzkości "autorytety"...Kolejki młodych chetnych do zostania zawodowym celebrytą (wszelkimi dostepnymi środkami łacznie ze sprzedaża własnej intymnosci) przechodzą najsmielsze wyobrażenie! Takie nam rośnie przyszłe społeczeństwo, które Reja, Mickiewicza, Kochanowskiego, Norwida, Baczyńskiego nie potrafi połączyc z żadnym "wydażeniem" historycznym, ktore ukształtowały ten piekny kraj...Dobrą robotę odwalają lewackie i poprawne politycznie srodowiska kosmopolitów których sztandarowym hasłem jest walka z "obciachowym patriotyzmem" i ze zmarginalizowanym w życiu codziennym dążeniem do zachowania i pielęgnowania tradycji tego co piękne, czyste i bezinteresowne. Rozmieniono na drobne nas i nasza przyszłośc, nawet nie płacąc nam jak należy, gdyż wiekszosc społeczeństwa skazana jest na wegetacje w tym "dobrobycie" z miesiaca na miesiac bez szansy na poprawę w ogłuszającym i otepiającym jazgocie że jest "sukces"! Bombardują nas zatem coraz bezczelniej tą zgnizlizną wciskaną nam codziennie w prasie, tv, w rozmowach z "oświeconymi", którzy skorzystali finansowo na zaprzedaniu swoich ideałów. Zrobiono to tak nachalnie że już całkiem zobojetniało nam co się z nami stanie za 10 - 20 lat, kiedy to schedę po nas przejmie dzisiejsza "odkształcona" młodzież, pozbawiona woli walki o wyższe cele, pozbawiona samodzielnosci zyjaca kosumpcyjnie z dnia na dzien...Odys

odpowiedz

pokaż 20 ukrytych odpowiedzi

10
10
~ignacy 2012-09-05 (21:48) 2 lata 2 miesiące 18 dni 9 godzin i 52 minuty temu

Tej pani coś się pomerdało w głowie przez długie przebywanie w sejmie i słuchaniu rydzyka.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

10
6
~Feminizm się leczy 2012-09-05 (18:18) 2 lata 2 miesiące 18 dni 13 godzin i 22 minuty temu

Tak, feminizm to zaburzenie osobowości z wyraźną fobią w stosunku do mężczyzn, roli kobiety, matki, i brakiem akceptacji własnej płci włącznie. Wg psychologii, jest to zaburzenie nerwicowe, którego objawem osiowym jest uporczywy lęk przed określonymi sytuacjami, zjawiskami, przedmiotami lub osobami, związany z unikaniem przyczyn go wywołujących i utrudniający funkcjonowanie w społeczeństwie. P.S. Paradoksalnie, feministki nie chcą być kobietami dlatego często przyjmują męskie pozy, doznając z tego powodu wielu frustracji, co objawia się uczestnictwem w różnego rodzaju paradach i ruchach feministycznych na rzecz zrównania płci.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
5
~lol 2012-08-31 (20:57) 2 lata 2 miesiące 23 dni 10 godzin i 43 minuty temu

czyli najzagorzalsi POpaprańcy wychodzą z dyplomami po psychologii skończonej na UW. To by się zgadzało

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
9
~Isru 2012-09-05 (18:20) 2 lata 2 miesiące 18 dni 13 godzin i 20 minut temu

Brawo! Więcej takich kobiet w naszym Sejmie! Dość wywrotowych feministycznych poglądów i partii promujących homoseksualne związki. Pani prof. Pawłowicz to odpowiednia osoba z odpowiednim wykształceniem i predyspozycjami, na odpowiednim miejscu.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Joanna Stanisławska

Joanna Stanisławska - reporterka Serwisu Wiadomości Wirtualnej Polski. Z redakcją związana od 2006 r. Specjalizuje się w polityce krajowej i sprawach społecznych. Prowadzi serwis sondaz.wp.pl. Wcześniej współpracowała m.in. z Goethe Institut i Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty.

Najważniejsze wiadomości

Prof. Kazimierz Kik: głosy nieważne to ukryty protest
dodane 2014-11-23 (14:34) 17 godzin i 6 minut temu

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech. 22 osoby ranne
dodane 2014-11-23 (08:16) 23 godziny i 24 minuty temu

materiał wideo

Tysiące domów na Podlasiu bez prądu
dodane 2014-11-22 (08:41) 1 dzień 22 godziny i 59 minut temu

PiS: przedstawimy analizę ws różnicy między exit polls a wynikami wyborów
dodane 2014-11-21 (13:40) 2 dni 18 godzin i 1 minutę temu

Wyniki wyborów w sejmikach wojewódzkich
dodane 2014-11-22 (22:50) 1 dzień 8 godzin i 50 minut temu

Rosyjskie pociski spadają na Ukrainę. Artyleryjski ostrzał
dodane 2014-11-21 (13:02) 2 dni 18 godzin i 38 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Komentują dla nas

Wiesław Dębski Wiesław Dębski

Wiesław Dębski: oto przyczyny porażki SLD

Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego cała Polska nagle pochyla się z troską nad Państwową Komisją....

Anna Kalocińska Anna Kalocińska

Te problemy dotyczą wielu matek. Psycholog Agnieszka Stein radzi, jak sobie z nimi radzić

O problemach związanych z macierzyństwem i o tym, jak je rozwiązywać rozmawiamy z psycholog i....

Jadwiga Staniszkis Jadwiga Staniszkis

Jadwiga Staniszkis dla WP.PL: nowe zagrożenie i brak liderów

Obrona przez atak, z traktowaniem - rzeczywistych i wyimaginowanych (jak dziś, w związku z....

Łukasz Warzecha Łukasz Warzecha

Łukasz Warzecha: dobry gambit Jarosława Kaczyńskiego

Deklaracja Jarosława Kaczyńskiego, że wybory należałoby powtórzyć, to odważny ruch. Przecież według....

Michał Staniul Michał Staniul

Nowy prezydent Zambii wywołał dyskusję o sytuacji białych w Afryce

Kiedy niedawno (i na niedługo, bo trzy miesiące) prezydentem Zambii, państwa w Afryce....

Małgorzata Gorol Małgorzata Gorol

Szwecja uznała Palestynę. Pójdą za nią inne kraje?

Szwecja uznała w czwartek państwowość palestyńską i rozgniewała tym samym Izrael, który natychmiast....

Jan Stanisławski Jan Stanisławski

Kto straci, a kto zarobi na awarii PKW? Radca prawny dla WP: sprawa skończy się w sądzie

Szef Krajowego Biura Wyborczego Kazimierz Czaplicki powiedział, że wobec firmy Nabino, która....

Aneta Wawrzyńczak Aneta Wawrzyńczak

Żonę tanio kupię - jak dysproporcja płci napędza handel żywym towarem w Chinach

Wiele z nich trafia do burdeli, choć prostytucja w Państwie Środka jest surowo karana, ale - co....

Tomasz Otłowski Tomasz Otłowski

"Libia spełnia już kryteria państwa upadłego". To rosnący problem także dla Europy

Libia, jako państwo, w szybkim tempie rozpada się na naszych oczach i przekształca w "czarną dziurę"....

Bogdan Góralczyk Bogdan Góralczyk

Geostrategiczna rozgrywka: Atlantyk czy Pacyfik?

Czy na naszych oczach świat wkracza w nową zimną wojnę, której osiami sporu są Atlantyk i Pacyfik....

Andrzej Pągowski Andrzej Pągowski

Pągowski w Wirtualnej Polsce komentuje rzeczywistość

Andrzej Pągowski - Absolwent PWSSP w Poznaniu, Wydział Plakatu, dyplom u prof. Waldemara Świerzego....

Joanna Stanisławska Joanna Stanisławska

Dr Witold Sokała: mogło mieć miejsce celowe unieważnianie głosów

Chcę jasno powiedzieć, że ogłoszone przez Państwową Komisję Wyborczą wyniki uważamy za nieprawdziwe....

Agnieszka Niesłuchowska Agnieszka Niesłuchowska

Czarnecki i Gawkowski o rozmowach PiS-SLD: nie ma szans na koalicję

Choć SLD i PiS mówią jednym głosem w sprawie skrócenia kadencji samorządów i domagają się rozpisania....

Marcin Bartnicki Marcin Bartnicki

Prof. Piotr Kruszyński oburzony skalą kompromitacji PKW: to jakiś koszmar!

- Jako prawnik nie mogę stwierdzić, czy wybory zostały sfałszowane, bo nie mam na to żadnych....

Aleh Barcewicz Aleh Barcewicz

Mieszkańcy Doniecka przerażeni: zaczyna się tu prawdziwa wojna domowa

Puste ulice, myśliwce i helikoptery nad głowami oraz rebelianci, rabujący sklepy i porywający ich....

Tomasz Bednarzak Tomasz Bednarzak

Najmniej liczni i najbardziej elitarni. Snajperzy GROM odsłonili kulisy swej niebezpiecznej służby

Snajperzy GROM-u to trzymana w najściślejszej tajemnicy, najmniej liczna i chyba najbardziej....

Jarosław Marczuk Jarosław Marczuk

Relacja z Mariupola dla WP.PL. "Kto miał uciec, już to zrobił. Pozostali przestali się przejmować"

- Jak jesteś z Polski, to prawdy nie napiszesz - mówi mieszkanka ukraińskiego Mariupola i dodaje, że....

Adam Parfieniuk Adam Parfieniuk

40 dni bez Kim Dzong Una. Jak Korea Północna radziła sobie bez swojego dyktatora?

40 dni - tyle trwała absencja Kim Dzong Una, dyktatora Korei Północnej. Przez ten czas światowe....

Katarzyna Kwiatkowska Katarzyna Kwiatkowska

Doniecki separatysta dla WP.PL: jeśli wybuchnie wojna domowa, będzie to wina Kijowa

Kilkanaście osób rannych, siedem wziętych do niewoli - to smutny bilans poniedziałkowych wydarzeń w....

Robert Cheda Robert Cheda

Trzeci Majdan. Jaka jest realna siła ukraińskich nacjonalistów?

Ukraińscy nacjonaliści nie wygrali wyborów parlamentarnych, ale mocno zaznaczają obecność na scenie....

Ewa Koszowska Ewa Koszowska

Dr Władysław Bułhak: rosyjskim szpiegiem jest być może nasz własny komputer

W każdej chwili może do nas wjechać dowolna liczbą Rosjan z obwodu królewieckiego (Kaliningradu)....

Dominika Leonowicz Dominika Leonowicz

Zmiany, które wprowadziły chaos do szkół

Podręcznik pisany na kolanie, zmiany wprowadzane w pośpiechu, a to wszystko pewnie za sprawą wyborów....