(meg)
Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!
Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!
Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu
Prezydent Kaczyński zawsze dotrzymuje słowa i działa dla dobra Polski
Mam pełne zaufanie do Prezydenta.
Zwolennicy traktatu to zdrajcy zasłgująy na szubienicęTo smutne
To smutne że musimy walczyćpodległść. Ale nie ma wyjścia
myślę, że
atramentu w piórze zabraknie, a innym pisać nie będzie. Nie podpisze. S...ki przezydeckiej dostanie i niesprawny będzie. Nie podpisze. Papióry na wyskim stole będą - wspinał się nie będzie. Nie podpisze.
11 X 2009 - Koniec Rzeczpospolitej Polskiej
Od tego dnia o tym, jakie prawa będą mieć mieszkańcy terenów między Odrą a Bugiem będzie decydować Komitet Centralny UE (nazywany dla niepoznaki Komisją Europejska). A skąd się biorą komisarz? Wczoraj Barroso powiedział, że ON jesy gotów do MIANOWANIA nowych komisarzy. Wy, drodzy obywatele, nie macie nic do powiedzenia jeśli chodzi o to kto zostanie jednym z sekretarzy (zwanych dla niepoznaki komisarzami).
A Parlament Europejski w rzyczywistości nie ma zbyt wielkich uprawnień - nawet nie ma prawa weta we wszystkich dziedzinach co do których prawo ustawodawcze posiada Komisja Europejska.
Co więcej, jesli komuś zamarzy się wyjście z UE, to - zgodnie a Art 4 paragraf 3 Traktatu z Lizbony - UE może zastosować "dowolne środki nacisku aby osiągnąć swoje cele" - czyli np. może przysłać 'bratnią pomoc" jak Układ Warszawski Czechosłowacji w 1968 roku.
WIELKA MI LASKA! NARÓD PODJĄŁ DECYZJĘ,
że chce tego traktatu.
za czyje ta wucieczka
a do Watykanu on za swoje czy za podatnika pieniądze jedzie? Jestem wierzący, ale niech za swoje jeździ, bo do moich wyjazdów on nie dopłaca.
KACZE MOZGI
Polacy trzeba wam mozgi przetransplantwac, narazie macie kacze.
a moze ktos w koncu wytlumaczy 90% populacji
naszego kraju co to jest traktat lizbonski, bo wiekszosc spoleczenstwa nie wiem o czym jest w nim mowa.
Z M I E R Z C H demokracji ...?
Niebezpieczny Traktat Lizboński
(„wołanie o północy”)
13-grudnia 2007r., 27 państw członkowskich UE podpisało w Lizbonie traktat podstawowy. Wejdzie on w życie, kiedy wszystkie państwa członkowskie, wg ich konstytucyjnego prawa, zatwierdzą go.
Traktat ten jednak, tworzy prawne podstawy dla państwa totalnego. W powiązaniu z UE, traktat lizboński, reformujący jest coraz bardziej aktualnym i ważnym tematem. Ten traktat konstytucyjny jest prawną podstawą dla całego europejskiego prawa i określa stosunki między państwami członkowskimi i UE, jak również między UE a poszczególnymi obywatelami. Te fakty w Europie znane są wielu ludziom, jednak znacznie mniej znane jest to, że traktat konstytucyjny zawiera liczne postanowienia, które UE podnosi do rangi państwa totalnego. Brakuje tu miejsca, by nazwac i omówic wszystkie urywki Traktatu Konstytucyjnego które te totalitarne tendencje, wspierają.
Jeden, szczególnie zgubny (fatalny) artykuł konstytucyjny, powinien być jednak wyraźnie nazwany, ponieważ w nim szczególnie widoczne będzie, jak rzekomo niewinne zwroty, prawo ,roszczenie UE do totalnego państwa doprowadzą...! Mowa jest o art.48 ust.2 Konstytucji, któy brzmi:
„Rząd każdego państwa członkowskiego, Europejski Parlament albo Komisja Europejska może przedłożyc Radzie projekty zmianyTraktatu. Te projekty mogą mieć za cel rozszerzenie albo zmniejszenie kompetencji UE, które ma w traktatach. Te projekty będą z Rady Europejskiej przekazane narodowym parlamentom do wiadomości. Ażeby niebezpieczeństwo tych artykułów uchwycić, trzeba mieć przed oczyma podstawowe myśli demokratycznego modelu państwa. Typowym dla demokracji jest rozdzielenie państwowej władzy na trzy władze (trójwładza):
- władza ustawodawcza - Parlament jako przedstawiciel ...
- władza wykonawcza - Rząd
- władza sądownicza - Trybunał Konstytucyjny jako najwyższy nadzór (kontrola).
Myśl przewodnia tego rozdzielenia władzy nazywa się (check and blances).
Kontrola i równowaga. Te trzy części władzy kontrolują się wzajemnie, aby zapobiec, by któraś część władzy, przede wszystkim Rząd w niedobry sposób przyjęła pozycję dominującą. Celem jest przeszkodzić w powstaniu totalnego państwa albo dyktatury. W UE jest ten model urzeczywistniony.
Parlament Europejski jest władzą ustawodawczą.
Komisja Europejska jest władzą wykonawczą, a
Europejski Trybunał jest władzą sądowniczą.
Rada Europy, ma częściowo kompetencje ustawodawcze i wykonawcze. Kiedy porówna się art.48 ust.2 Traktatu Konstytucyjnego z podstawowymi myślami demokracji, to wynika jasno, że UE (władza wykonawcza) zastrzega, rezerwuje sobie zmianę Prawa, zwłaszcza że może sobie tą drogą więcej władzy przydać. To oznacza praktycznie osłabienie władzy Parlamentu i polączenie władzy ustawodawczej z wykonawczą.
Rząd (Komisja Europejska) może sobie „dodać” prawa. Do tego może osiągnąć pierwszoplanową pozycię której demokratyczny model chce przeszkodzić .Jak łatwe jest dla sprytnego i głodnego wladzy rządu użycie żle sformułowanego
artykułu prawnego
najlepiej, dokumentuje to (pokazuje) najnowsza historia Niemiec. Ledwie Adolf Hitler w marcu 1933r.stał się kanclerzem rzeszy, przekonał on ówczesny parlament (Reichstag) do tego, że w okresie 4 lat wszystkie ustawodawcze kompetencje przejmie rząd (=kanclerz III rzeszy Hitler). Kanclerz rzeszy był przez to (dzięki temu) upoważniony by wszystkie dla Niemiec potrzebne prawa ogłaszać (stąd nazwa upoważnione prawo). Hitler zapowiadał wyrażnie,że „z tego prawa będzie tak daleko korzystał, aż do przeprowadzenia działań niezbędnych dla życia”
Lepiej jakby odbyło się referendum.
Pytając obywateli RP,czy chcesz zamienić Konstytucję RP na Traktat EU,a tak będziemy mieć niedługo dwa kolidujące ze sobą różne dokumenty prawne.
Przed podpisaniem prezydent RP powinnien zastanowić się ,czy:
czasem ten nowy Traktat EU nie będzie kolidował z nadal obowiązującą Konstytucją RP.
Alo "demokracja" Irlandczycy w pierwszym referendum
wypowiedziało śię na nie, i to śię liczy.Ostatnie referendum to referendum śiłowe.
Zapewne TK stwierdzi,że nowy Traktat EU nie jest zgodny z Konstytucją RP.
Tak więc podpis Prezydenta RP pod tym dokumentem nie ma sensu.
Będziemy mieć dwie konstytucję Konstytucję RP i Traktat EU.
Z tym,,że nowy Traktat EU nie jest zgodny z naszą konstytucją.
traktat lizboński
EU - superpaństwo??? co to ma być??? Kiedy wy zrozumiecie ze polska wlasnie traci swoja suwerenność. ludzie zrobmy coś???
Jeden wart drugiego
Nie dość nam jednego "rudego" Judasza? Będzie drugi "bohater' narodowy.
Po co to marnowanie pieniedzy podatnikow
na bezsensowne wycieczki do Watykanu? A zlosliwosci w pytani "ktory rzad?" to typowe buractwo i niskiego lotu zlosliwosci otoczenia naszego zakompleksionego prezydenta...
Panie Szczygło ...
... nawet każdy przedszkolak wie, że jeden to jest jeden, a rząd mamy jeden i to dzięki Bogu nie PiS-owski

chcę wyslać
Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?
Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.
Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.
Pogoda długoterminowa
dodane przez: Internauta WP24
Prognoza pogody
dodane przez: Internauta WP24