Strona główna serwisu
Marek Borowski opowiada, jak politycy omijają prawo

Marek Borowski opowiada, jak politycy omijają prawo

- Samej ustawy nie dało się kupić, ale poprawki do ustaw były już raczej sponsorowane w różny sposób - przyznaje Marek Borowski, bezpartyjny senator. Były marszałek sejmu opowiedział w programie Wirtualnej Polski "Z każdej strony" , jak polscy politycy omijają prawo. - Takie działania są znane również w innych demokracjach. A walka z nimi przypomina walkę z szarą strefą. Trudno wyplenić to do końca - mówił Marek Borowski.
WP.PL

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (370)
Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
250
~zadowolony 2012-06-06 (18:57) 18 godzin i 11 minut temu

Skończcie skomleć bo przyjda nowe partie i bedzie to samo. Dopóki nie zmienicie ustrój na DEMOKRACJĘ BEZPOŚREDNIĄ nic sie nie zmieni!! Najważniejsze decyzje w kraju (ACTA, prywatyzacja szpitali, Irak, opodatkowanie dział.gospodarczej Koscioła, GMO, atom, łupki, szczepionki, in vitro, itp) ma podejmować całe społeczeństwo w drodze niedrogich ON-LINE referendów (w dodatku jawnych by każdy widział jak kto głosował i by uniknąć matactw przy zliczaniu głosów w skali ulicy, miasta, województwa, kraju). Rząd ekspercki (w wyborach glosowanie na konkretnych ministrów a nie logo partii) zajmowałby się np. drobniejszymi tematami + akty wykonawcze, a na koniec roku każdy minister rozliczany ze swoich osiągnięć jak zarząd spółek handlowych. Partie polityczne słuchają tylko koncernów, silnych grup zawodowych, włascicieli mediów i innych organizacji lobbingowych i to one decydują o Waszym losie, zdrowiu, zamożności. Koncern w którym ja pracuję ma przychody większe niż roczne wpływy budżetowe Polski. Taki gigant zjada na śniadanie posłów (łapówki, posady to tylko część środków oddziaływania) zresztą nawet nie trzeba uderzać w 460 posłów wystarczy w liderów partii i ministrów. Natomiast kilkadziesiąt milionów głosujących on-line Polaków, nie będzie JUŻ TAK ŁATWO PRZEKUPIĆ! Wybierany co 4 lata poseł nie dąży do reform (zawsze w krótkim czasie niepopularnych) i dobra kraju ale zawsze ma 1 cel = wykorzystać te 5 minut na maksymalizację swoich i najblizszej rodziny korzyści finansowo-zawodowych co jest zresztą LUDZKIE i normalne, bo każdy z Nas ma EGOISTYCZNĄ naturę. Zamiast ciągle tracić energie na ekscytowanie się się taką czy siaką partią polityczną walczcie o to by mieć REALNY wpływ na otaczającą Was rzeczywistość. Ale cóż łatwiej na forach i niedzielnych obiadkach narzekać na polityków niż samemu ruszyć d..py i coś zmienić? Kiedyś nikt nie marzył że da się obalić monarchie absolutne czy komunę i wprowadzić demokracje partyjne wiec i da się wprowadzić demokracje bezpośrednią. Zresztą nowy system można testowo wprowadzić na okres 1 kadencji i jeśli się nie sprawdzi wracamy do zgniłego systemu partyjnego.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 24

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
231
~Tak jest 2012-06-06 (18:39) 18 godzin i 29 minut temu

Panie Borowski jak w polsce nie obowiązuje kadencyjność posłów i senatorów. Bo POLITYKÓW PARTIE WSZYSTKIE POLACY ZAPEWNIAM PANA MAJĄ WAS W DUPIE - TO W CAŁEJ WASZEJ KUPIE..

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
121
~PO GROMCA 2012-06-06 (18:32) 18 godzin i 36 minut temu

POWIEDZIAŁ CO WIEDZIAŁ I O CZYM WSZYSCY WIEDZĄ Z WYJĄTKIEM PO POPIERAJĄCYCH TUSKA I PO.

odpowiedz

zgłoś do moderacji