więcej

Bohaterka "Zwierzeń 16-latki" odpowie za demoralizację.

Polska Gazeta Wrocławska  Polska Gazeta Wrocławska | dodane 2010-02-05 (15:00)
drukuj

Paulina ze Strzegomia, bohaterka "Zwierzeń szesnastolatki", oraz jej dwie występujące w tym filmie koleżanki odpowiedzą za demoralizację. Prokurator rejonowy w Świdnicy skierował do miejscowego sądu rodzinnego akta w tej sprawie.

- Uznaliśmy, że treść filmu była tak wulgarna, że kwalifikuje się pod zarzut demoralizacji nieletnich - mówi Beata Piekarska-Kaleta, zastępca prokuratora rejonowego w Świdnicy. - Z uwagi na wiek osób, które te treści rozpowszechniały, sprawą zajmie się wydział rodzinny i nieletnich - dodaje pani prokuratur.

Przypomnijmy: chodzi o sprawę samobójczej śmierci 21-latka ze Strzegomia. Chłopak powiesił się we własnym pokoju. Zdaniem jego znajomych i rodziny, targnął się na własne życie za sprawą filmu, który od trzech tygodni krążył w internecie. Znajoma chłopaka opisuje na nim ich seksualną przygodę w parku. Nagrany telefonem komórkowym, trwający zaledwie 3,5 minuty film jest szokujący.

16-letnia dziś Paulina w chwili kręcenia filmu była uczennicą gimnazjum. Opisuje na nim swoje rzekome spotkania z ofiarą. Naszpikowana wulgaryzmami opowieść szokuje. Nastoletnia dziewczyna z pikantnymi szczegółami mówi też o tym, jakie problemy miał jej kochanek podczas współżycia. Koleżanki przysłuchują się historii, co jakiś czas ją komentując.

Film trafił do internetu na początku stycznia. Do wpuszczenia go do sieci nie przyznaje się ani Paulina, ani jej koleżanki, choć to jedna z nich nakręciła go swoim telefonem komórkowym. Policji wytłumaczyła, że telefon zgubiła i nie ma nic wspólnego z umieszczeniem filmu w sieci. Jej zdaniem miała to zrobić osoba, która aparat znalazła. Śledczy od kilku dni przesłuchują świadków w sprawie samobójczej śmierci Michała. Jak na razie udało im się ustalić, że chłopak był zamknięty w sobie. Kilka lat temu umarła mu mama, a z ojcem, który nadużywał alkoholu, nie miał zbyt dobrego kontaktu. Od dwóch lat uczył się i pracował. Nawet z siostrami, które mu pomagały, bardzo rzadko rozmawiał.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, to właśnie wersja osamotnienia, zamknięcia w sobie i problemów z plotkami na temat wulgarnego filmu oraz presja społeczna z tym związana są najbardziej prawdopodobną przyczyną targnięcia się na życie. W przyszłym tygodniu przesłuchana zostanie również Paulina. Śledczy nie dają wiary temu, że jej wulgarne opowieści o seksie w parku są prawdziwe. Dziewczyna już wcześniej przyznała to policji, twierdząc, że nic takiego się nie wydarzyło.

- Ale co do tego będziemy mieli jednak pewność dopiero po przesłuchaniu szesnastolatki w obecności psychologa - mówi prokurator Piekarska-Kaleta. W tej chwili nastolatka przebywa z rodzicami za granicą. To sierota społeczna, od lat wychowywana przez babcię, ponieważ rodzice wyjechali do pracy. Jej znajomi są pewni, że dziewczyna do Polski szybko nie wróci. - Bo po co? Przecież ludzie już dawno wydali na nią wyrok. Winna śmierci i w dodatku puszczalska - mówią.

Policja zajmuje się też prywatnym zawiadomieniem o zniesławieniu, które złożył ojciec jednej z koleżanek Pauliny. To znany w Strzegomiu lekarz. Chce, by winni wrzucenia tego filmu do sieci zostali ukarani. Osobie, która stoi za publikacją w internecie, grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Mimo że policja ściągnęła z sieci film "Zwierzenia szesnastolatki", to obrazek wciąż w internecie można zobaczyć. Zmienił się tylko jego tytuł. Co gorsza, pojawiły się tam również parodie filmu. Młodzi ludzie postanowili z nieszczęścia swego rówieśnika zrobić komedię. Przebrani za gimnazjalistki naśladują bohaterkę "prawdziwych zwierzeń".

W sieci można też znaleźć film, który rzekomo ujawnia prawdziwą przyczynę samobójstwa chłopaka. Autor twierdzi, że Michał powiesił się, bo się bał, że zostanie oskarżony o pedofilię. Paulina nie miała bowiem w chwili nagrania filmu nawet 15 lat.

(jks)

oceń
2
1
Podziel się

Przeczytaj też

Oficjalne wydanie internetowe: Polska - Gazeta Wrocławska


  • Skomentuj
  • WP.PL
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
muminka [2010-02-05 15:08]

i dobrze
powinny odpowiadać za nieumyślne zabójstwo :((( żal chłopaka!

odpowiedz

pokaż 12 ukrytych odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~bjz [2010-02-18 01:04]

bezstresowe wychowywanie dzieci a skutki takie jak
widac.to rodzice najlepiej wiedza jak wychowywac dzieci,jak trzeba to trzeba przylac i to zdrowo.nasi dziadkowie i rodzice tak nas wychwywali i wyszlo nam na dobre.ta 16 latka skonczy w domu publicznym lub jako gwiazda porno.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Torch [2010-02-08 17:56]

Kroll, Psy, Psy 2
proponuje prokuraturze zamknąć reżysera i aktorów występujących w tych filmach za demoralizacje i wulgaryzmy które z ekranu wręcz się wylewały. Najpierw pozwalacie aby takie gówna oglądały rzesze ludzi w tym i młodzież a później wszyscy zbulwersowani jakich to słów używa czternastolatka.

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~robert3501 [2010-02-07 13:20]

16 latki a demoralizowanie ?
dość interesujące nagięcie prawa , bo przepraszam ale kogo to ona niby demoralizowała ? przecież każdy adwokat to potwierdzi, nagranie było prywatną rozmową a nie wywiadem udzielonym publicznie,rozmowa między nastolatkami,więc gdzie tu jest demoralizacja i niby kogo one to demoralizowały? swoją drogą filmik sam w sobie pewnie by przeszedł bez echa i pies z kulawą nogą by się nim nie zainteresował gdyby nie media i nagłośnienie całej sprawy,teraz 1.chłopak nie żyje a przyczyny zapewne nałożyły się i nie widzę tu w zasadzie bezpośredniego związku z filmikiem(swoją drogą źle się o nim nie wypowiadała)2.dziewczyna teraz dopiero będzie miała traumę 3.koleżanki które były na tym filmem również i ja się pytam po co to wszystko, i śmiem twierdzić że to wina mediów głównie ich i szukania sensacji,a ci co tak ją potępiają no wybaczcie ale spójrzcie na własne rozmowy i rozmowy własnych dzieci o ile je macie,jedyną osobą którą należało by w jakiś sposób ukarać to li wyłącznie osobę która puściła ten filmik do sieci pewnie też myśląc tylko że to będzie zabawne bez przemyślenie konsekwencji swego czynu ale sorry no nie ma tu nic dla sądów do roboty nie róbcie proszę już całej kampanii moralizatorsko sądowej, owszem można ewentualnie w związku z tym filmem napisać obszerny artykuł o braku zahamowań i nie odpowiedzialności młodzieży ale na boga sądy niech zajmują się innymi sprawami,bo tu nie żadnego przestępstwa a oskarżenie o demoralizację jest po prostu przegięciem zważywszy na to co napisałem wcześniej,

odpowiedz

pokaż 26 ukrytych odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~Iwi [2010-02-07 16:20]

Wstyd!
Kiedy czytam o takich "dziewuchach", to wstyd mi, że jestem kobietą. Mam 11 letnią córkę, wychowuje Ją bez ojca i też jest ciężko, ale rozmawiamy, pytam, tłumaczę...cokolwiek się dzieje, uczę Ją szacunku do drugiego człowieka, nawet kiedy zdarzają się osoby tego szacunku niegodne. Presja w śród młodych ludzi jest dziś ogromna, a rówieśnicy potrafią pogrążyć i zniszczyć słabszą jednostkę. I te młode kobiety będą jeszcze kiedyś matkami, żonami?? Tak będą ...i będą udawały, że nic takiego nie miało miejsca, a na stare lata jeszcze pobiegną pobożnie do kościoła i będą opowiadać swoim wnukom - jak to one w ich wieku. Smutne, chłopak nie żyje i nikogo to nie obejdzie, a z tych dziewuch zrobi się jeszcze ofiary. Jak 16 latka broi i trzeba wyciągnąć konsekwencje - to jeszcze dziecko... a do seksu i przekleństw - to już za dorosłą się uważa (choć dziwnie to pojmuje). Mam nadzieję, że sumienie będzie ją dręczyć... Choć zapewne Ona sobie życie ułoży, ten chłopak nie ma już czego układać.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~logi [2010-02-07 14:06]

Kto jest naprawde winny?
Czytam te wszystkie opinie , wyroki , osądy ale nie widze ani jednego zdania na temat kto tak naprawde zawinił i doprowadził do śmierci tego chłopaka , przecież nie to że nie ,,spisał" sie za ,,pierwszym" razem [wielu nie było orłami od razu] nawet nie było by tragedii gdy te nagranie poszło w sieć [ot jeszcze jedna głupota na necie] najbardziej winni są tzw koledzy , koleżanki ze szkoły i całe otoczenie , przeciez to właśnie oni zaszczuli tego chłopaka , nie wytrzymał poniżania i szyderstw pod swoim adresem , przecież gdyby każdy kto go znał zachował sie odpowiednio i ze zrozumieniem nie było by żadnej sprawy .Czy teraz po tym wszystkim którykolwiek z tych ,,grzecznych" i ,,niewinnych" młodych ludzi ma chociaż odrobine wyrzutów sumienia czy jak to zwykle bywa , znajdą kozła ofiarnego i po kłopocie .

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~xyz [2010-02-07 14:38]

bochaterka...
w odniesieniu do "16 latki a demoralizowanie ?" - cały problem polega na tym że one tylko realizowały "PROGRAM" jaki został im zaszczepiony przez tych, którzy je "WYPRODUKOWALI" zgodnie z zasadą kopulować każdy może czy to w parku czy w oborze

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~SHE [2010-02-07 15:46]

BEZ KOMENTARZY
to nie jest wina mediów to jest wina rodziców że tak ukierunkowali wychowawczo dzieci swoje, media będą zawsze tam gdzie węszą sensacje to jest właściwa natura mediów wiec jeszcze raz podkreslam że odpowiedzialnościa za wyczyny swoich dzieci ponosza rodzice bądz opiekunowie - Krystyna

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~dawid [2010-02-05 21:36]

co za ciemnogród, brakuje tylko wieśniaków z pochodniami
i widłami w rękach. Jakby nie wystarczyło jednej tragedii. Chłopak się powiesił, bo ludzie nie dali mu żyć a nie dla tego, że jakiś tam film wypłynął. Banda ciemniaków z prokuraturą i policją na czele. Wielcy mi obrońcy moralności...

odpowiedz

pokaż 16 ukrytych odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~nikt [2010-02-07 16:24]

winnemu się upiecze
Winnny jest między innymi rząd. To rząd stworzyl gimnazja, wylęgarnie młodocianych przestepców. Wiek i absurdalne przepisy sprawiają, że uczniowie tych szkoł sa praktycznie nietykalni a fakt, że gimnazjum to już szkola "średnia" tworzy w umyśle nastolatka burdel, w swoich oczach dorasta w ciagu jednego roku. Presja rówiesników, niewiarygodna głupota rodziców (o zgrozo, wiekszośc chyba nadal wierzy, że bezstresowe wychowanie to jedyna sluszna metoda) i moda na agresywne zachowanie kreowana przez media również robią swoje. Nie wiem czy niektórzy z piszących na tym forum maja w ogóle kontakt z rzeczywistością. To w jaki sposób ta małolata się wypowiada na nagraniu jest trudne do opisania, samo dno, rynsztok, apokalipsa!!! Tatusiowie zaglądający wiecznie do kieliszka i jeżdżący na k......y i mamusie piłujące pazury i puszczające się na boku są wspaniałym przykładem dla swoich dzieci. Chcesz być wiecznie młody, nie mieć zobowiązań, robić wszystko na co masz ochotę, to nie zakładaj rodziny, a jeśli nie potrafisz inaczej to korzystaj z środków antykoncepcyjnych. Najłatwiej jest pluć na siebie nawzajem, ale wyciągnąć odpowiednie wnioski z takich zdarzeń już nie, to niestety wybiega poza możliwości przeciętnego Polaka, zakochanego we własnym ego albo pogrążonego w beznadzieji tak głęboko, że wszyscy są winni tylko nie on(a). Takich Paulinek jest bez liku i będzie coraz więcej. Widzę takie i takich każdego dnia, rzygac się chce, bez jakiejkolwiek kontroli to prosta droga po rowni pochyłej w dół. Strach pomyśleć ale chemiczna kastracja powinna obejmowac nie tylko pedofilii. Jeżeli tylko popędy mają decydować o tym w jaki sposób żyjemy i na co mimo woli patrzymy to życzmy sobie powodzenia. Przyszłość niczym z modnych ostatnio filmów apokaliptycznych, coś jest na rzeczy? Nie potrzebujemy bynajmniej bomby atomowej, zbiorowa choroba umysłowa wystarczy.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~dekkoo [2010-02-07 16:30]

W takim razie karę ponieśc powinni wszyscy interanuci,
którzy zamieszczali film oraz wysyłali link znajomym czy umieszczali go na forach.

odpowiedz

Ocena: -1 [1]
~dajciespokój [2010-02-07 13:58]

Współżył z nieletnią - Zwykły słabeusz, który nie miał odwagi odpowiedzieć za swoje błędy
Chłopak w trakcie opowiadania miał 19 lat. Dziewczyna 14 - czyli to on popełnił przestępstwo, a ona ma za to odpowiedzieć tak? Gdyby żył, to na jego karu siedziałby prokurator. Laska jest młoda i głupia, ana początku opowiadania nawet nie wiedziała, że koleżanka nagrywa jej wypowiedź na telefon. Nie zrobiła tego specjalnie, by ośmieszyć chłopaka umieszczając filmik w internecie. To jego wyrzuty sumienia i wstyd doprowadziły do samobójstwa a nie ta dziewczyna!!! Gdzie chłopak miał rozum? Gdzie tu moralność? A teraz taki biedny i poszkodowany tak? Zwykły słabeusz, który nie miał odwagi odpowiedzieć za swoje błędy. W stanach już dawno zajęliby się tą sprawą w odpowiedni sposób. Tylko w naszym kraju prawo staje jak zwykle w obronie nie tych co trzeba!! Idioci :/

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~sie [2010-02-07 14:51]

Biedny skrzywdzony chłopczyk
aż żal patrzeć na pseudo- demokrację i wolność. Dziś już nie można powiedzieć nic głośno, nawet na gościa, który się nie sprawdził, bo biedk sobie coś zacznie wyobrażać i się w sobie zamknie... albo zabije... ojejku... a tak na prawdę- miała ochotę- nagadała, a on był głupi, że poszedł z 14-latką do parku, ale teraz nikt tego nie widzi... tylko dziewczyna winna, bo facet był rąbnięty i się powiesił. Mam nadzieję, że ona zostanie uniewinniona, bo przecież za niedorozwój dzisiejszych facetów trudno wrzucać kobiety do więzienia...A tak na marginesie, jak facet wymyśla dziewczynę od k... itd, to jest ok... prawda? Bo przecież ona sobie zasłużyła, bo nie umiała zrobić tego lub innego lub (nie daj Boże) zbyt dobrze to robiła...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~logik [2010-02-07 16:13]

nie "rucham stracholuda" ani nie robie sobie nagich fotek na wakacjach, zawsze mysle nad tym co robie(a przynajmniej sie staram:), za swoje dzieci odpowiadam sam i nie pytam sie co by było gdyby... ja mam je nauczyc co jest dobre a co złe, a takie teksty jak na filmiku sa jak najbardziej poniżej jakiejkolwiek krytyki. co do zgorszenia to o filmiku dowiedziałem sie na wp.pl i gdyby nie ta strona to nigdy bym go nie zobaczył(jak pewnie 3/4 osób które go widziały) wiec pytam sie kto tu pomógł filmikowi sie rozniesc po sieci. rodzice od[powiadają za swoje pociechy do czasu uzyskania pełnoletności, tak mówi litera prawa i nie ma o czym dyskutować. treści o charakterze seksualnym z nieletnią trudno raczej w filmiku dostrzec ale jak ktoś ma aż tak wybujałą wyobraźnię to wątpliwie gratuluje. jedynie publiczne zgorszenie jest bardzo dobrym argumentem tylko pozostaje pytanie kto je zasiał?? a i nie zamiesciłbym filmiku w sieci, nie mam czasu na takie głupoty ps. tak racja, tak teraz stanowi prawo(od 1 stycznia chyba), ale kto powiedział że prawo zawsze działa w zgodzie z logiką. nie od parady wprowadzono termin "logika prawnicza" bo z klasyczną ma niewiele wspólnego;/

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~manka [2010-02-07 16:09]

szok
to straszne ze tak mloda dziewczyna mowi o takich rzeczach z satysfakcjaale wszystkiemu winni sa rodzice to oni powinni ja wychowywac nie powierzac babci

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Anulek [2010-02-07 16:07]

Jak suka nie da pies nie weznie
To jest wlasnie dzisiejsza mlodziez i wlasnie bezstresowe wychowanie rodzice daja kase mlodym na odczepne zeby mieli swiety spokoj normalnie zart!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Nick [2010-02-07 16:06]

...
Co z tego, że udowodnią jej wine? Ile razy takie sytuacje miały miejsce i jakoś nie widać poprawy.. Normalne jest to, że nie powinna zostać skazana, bo przecież ona go nie zabiła. Jedyne co zrobiła, to jest to, że przez Nią jego psychika upadła.. Ale w tej chwili myśle, że dużo nie mogą zrobić ani jej, ani jej koleżankom. Demoralizacja? Co za bzdury. Wp opisuje to w takim świetle jak gdyby to ona sama go zabiła. Musiał juz wczesniej miec jakieś problemy z samym sobą i psychiką, a fakt jest, że to mogło go po prostu bardziej słonić do samobójstwa.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Strzegomianka [2010-02-07 12:55]

PAULINA powinna ponieść karę!!!
Jeśli Paulina teraz wykręca się od tego co powiedziała stwierdzając że to nie prawda powinna ponieść karę za pomówienie,oczernianie i oskarżenie niewinnego chłopaka. Nie ważne że nie dała tego do sieci!!! Strzegom to małe miasto i pomyślcie chcielibyście pokazywać się na ulicy jeśli wszyscy dookoła wytykają cię palcami i oskarżają!!! Ja rozumiem tego chłopaka bo sama nie wiem czy bym to zniosła będąc na jego miejscu. Jeśli z kimś współżyjesz mając naście lat zachowaj to dla siebie bo mówiąc to nawet jednej osobie nie masz gwarancji że to zostanie między wami. Później mogą być z tego same problemy... Wyrazy współczucia dla rodziny [*]

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~Leszek [2010-02-07 16:03]

Prawda
Po wini je dac do zakładu poprawczego .Zeby miały jakaś nauczkę .To jest szczyt hamstwa zeby tak się zachowywać niech trawią na silniejszych to wtedy się naucza .

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~justynka-b [2010-02-07 16:01]

Więcej pomników JP2
w tym ciemnym katolickim kraju,gdzie panuje hipokryzja, i nienawiść do ludzi,pijaństwo i kradzież wstyd na cała europę.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

reporter wp24 chcę wyslać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.