W ciągu 15 miesięcy swej pracy w resorcie sportu Marcin Rosół dostał, prócz pensji, 60 tys. zł nagród, donosi "Rzeczpospolita". .
PO, Lewica i PSL są przeciwne propozycji PiS, by rozszerzyć zakres prac hazardowej komisji śledczej m.in. o wątek inwestycji Ryszarda Sobiesiaka w Zieleńcu. Szef komisji Mirosław Sekuła (PO) uważa wręcz, że propozycja PiS jest niezgodna z konstytucją. - Posłowie PiS nie chcą skończyć prac komisji i dojść do prawdy, tylko w nieskończoność robić spektakl medialny - powiedział Sekuła. Także szef klubu PO Grzegorz Schetyna nie widzi powodu do poszerzenia zakresu prac komisji śledczej o wątek... .
Sejm przedłużył do końca kwietnia prace komisji śledczej, badającej okoliczności tak zwanej "afery hazardowej". PiS będzie domagał się rozszerzenia zakresu prac komisji o sprawę budowy wyciągu narciarskiego w Zieleńcu i przetarg na dzierżawę wyciągu nad Jeziorem Czorsztyńskim. Obie inwestycje mają związek z biznesmenem Ryszardem Sobiesiakiem, znajomym polityków PO. .
Zbigniew Wassermann, gość programu Moniki Olejnik w Radiu Zet, zdenerwował dziennikarkę, mówiąc, że "w imieniu Ryszarda Sobiesiaka dziękuje ona autorom ustawy hazardowej". - Nie chciałabym, żeby pan mnie obrażał, bo ja nie mam nic wspólnego z panem Sobiesiakiem, nie znam go i nigdy go nie widziałam. Ja wiem, że pana czasami ponoszą emocje, ale tak nie wypada - powiedziała oburzona Olejnik. .
10 godzin trwało przesłuchanie Marcin Rosoła, przed komisją ds. afery hazardowej. Były asystent ministra sportu starał się pokazać opinii publicznej oraz członkom komisji śledczej jako dobry i uczynny człowiek. Nie krył, że znał rodzinę Sobiesiaków, pomagał im jednak tylko w ramach obywatelskich interwencji. .
Działacz sportowy Marek Przybyłowicz zamierza pozwać do sądu Marcina Rosoła za naruszenie dóbr osobistych. .
Marcin Rosół jest kluczem, choć jeszcze się takim przed komisją nie okazał. Widać, że będą kłopoty. Jego zeznania maja się nijak do tych złożonych przed prokuraturą - tak zeznania Marcina Rosoła przed komisją hazardową komentuje jej członek Zbigniew Wassermann (PiS). - Rosół obawia się maila, którego wysłał z rekomendacją Sobiesiakówny - dodaje poseł w rozmowie z Wirtualną Polską. .
Przesyłam CV osoby rekomendowanej do zarządu Totalizatora - tak według "Rzeczpospolitej" napisał Marcin Rosół do ministerstwa skarbu państwa. Gazeta ujawniła omawianą na komisji hazardowej wymianę maili. .
Były szef gabinetu politycznego ministra sportu Marcin Rosół zeznał przed hazardową komisją śledczą, że ani on, ani Mirosław Drzewiecki nie rekomendowali Magdaleny Sobiesiak do zarządu Totalizatora Sportowego. Rosół przyznał jednak, że 26 czerwca 2009 r. wysłał do wiceministra skarbu Adama Leszkiewicza maila w sprawie Magdaleny Sobiesiak, w którym użył sformułowania "rekomendacja". - Wiedząc o kwalifikacjach Magdaleny Sobiesiak przekazałem jej CV wiceministrowi Leszkiewiczowi - powiedział Rosół... .
Przed komisją hazardową staną dwaj kolejni świadkowie - były szef gabinetu Mirosława Drzewieckiego - Marcin Rosół oraz Marek Oleszczuk. .
Kluby PO, PiS, PSL i Lewicy zgodnie opowiedziały się za wydłużeniem czasu pracy komisji śledczej badającej tzw. aferę hazardową. Sejm debatuje nad projektem uchwały autorstwa PiS, przedłużającym prace komisji do końca kwietnia. .
Łódzka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie płatnej protekcji po medialnych doniesieniach na temat brata Mirosława Drzewieckiego. .
Ryszard Sobiesiak rozmawiał z byłym ministrem sportu Mirosławem Drzewieckim o tzw. aferze hazardowej podczas spotkania w Stanach Zjednoczonych - wynika ze stenogramów z zamkniętego posiedzenia komisji, na którym zeznawał biznesmen. Z kolei Drzewiecki zeznał, że ostatni raz widział się z Sobiesiakiem 22 września 2009 roku w Warszawie, w hotelu Radisson. Stenogramy zostały opublikowane na stronach sejmowych. .
Magdalena Sobiesiak, córka dolnośląskiego biznesmena zamieszanego w aferę hazardową, stawiła się przed sejmową komisją śledczą. Swoje zeznania rozpoczęła od swobodnej wypowiedzi. - Stanęłam przed państwem z jednego powodu - bo nazywam się Sobiesiak. Jestem dumna z tego nazwiska - powiedziała. Podkreśliła, że nie była źródłem przecieku o akcji CBA i przeprosiła za słowa ojca skierowane do dziennikarzy. Wyszło na jaw, że wiedziała o konkursie na członka zarządu Totalizatora Sportowego, zanim... .
Magdalena Sobiesiak - córka dolnośląskiego biznesmena stanie dziś przed hazardową komisją śledczą. Prawdopodobnie to właśnie ona była źródłem przecieku, dzięki któremu biznesmeni z branży hazardowej dowiedzieli się o akcji CBA. .
Z podsłuchów CBA wynika, że posłowie Platformy Obywatelskiej znali króla hazardu Ryszarda Sobiesiaka dużo lepiej, niż mówili przed komisją śledczą. "Rzeczpospolita" ujawnia nowe dokumenty w tej sprawie. .
Jarosław Kaczyński powiedział dziennikarzom w Lublinie, że Donald Tusk dopuścił się przecieku w aferze hazardowej i powinien być za to osądzony. - Premier nie zrobił nic w sprawie afery, działania podjął dopiero po ujawnieniu sprawy w mediach - powiedział Kaczyński podczas spotkania z Lublinianami. .
Żeby ukoić skołatane wybuchem afery hazardowej nerwy, poleciał aż na Florydę. Gorące słońce i zieleń pół golfowych najlepiej pozwalają zapomnieć o kłopotach Mirosławowi Drzewieckiemu (54 l.). Były minister sportu sam zdradził to Faktowi. - To najlepszy sposób na stres - wyznał. .
Po dobroci, nie da się z Przemysława Gosiewskiego niczego wydobyć, a nie mamy możliwości używania imadła, ani palnika więc przesłuchanie prawdopodobnie zakończy się podobnie z Ryszardem Sobiesiakiem - przesłuchanie Przemysława Gosiewskiego przed komisją hazardową komentuje poseł PO Sebastian Karpiniuk. .
Wyniki sondażu Wirtualnej Polski łapią nastroje społeczne w bardzo szczególnym momencie, gdy Tusk właśnie ogłosił swoją rezygnację z prezydentury i przeszedł przez magiel komisji hazardowej. Można powiedzieć, że za te dwa fakty i on osobiście i partia, której lideruje otrzymali premię od obywateli. .
chcę wyslać
Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?
Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.
Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.
Prognoza pogody
dodane przez: Internauta WP24
Internauci o Palikocie: zawsze traktował Kościół jak chłopca do bicia
dodane przez: ekb, ap

